Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

elenka.k
25. aug 2011

@tosomja to je super papaničko, aj ja skočím do nášho bazéna - uf, ale je fajne horúco. A už si chatovanie 😉

elenka.k
25. aug 2011

@mima21 tak blahoželám!! a teším sa s Tebou!!!!! Hlavne kľud a dávaj na seba pozor, nie ako tamtá vo farmárovi.....

mima21
25. aug 2011

@elenka.k dakujem, a neboj nie som az taka blazniva 😀 😀 😀

maru25
25. aug 2011

@mima21 tešiim sa s Tebou 🙂 tehotenstvo zbehne ani sa nenazdaš a mala Mišička bude za chvíľočku pri Tebe 🙂 tak len sa opatruj a drž sa 😅

mima21
25. aug 2011

@maru25 dakujem......uz len dufat ze to bude misicka 😀

tosomja
26. aug 2011

@mima21 Aj ja sa s vami teším 😀

S tou mojou Vikinkou je to na nevydržanie, len škrieka, plače, je zničená z toho tepla, snažíme sa byť čo najviac v chládku, ochladzujeme sa, kúpeme sa, pijeme a jeme ovocie...ale je to ťažké, je mrzutá...

Baby, neviete mi poradiť, kde kúpim detské obliečky na posteľ, vlastne to sa berie asi že do postieľky, rozmer vankúša 50x60 cm...neviem nikde zohnať, alebo nejakú stránku, kde sa dá objednať, resp. ušiť na zákazku 😅
Mám jedno teplé na zimu, jedno tenké, ale keď potrebujem vyprať, tak jej nemám čo dať...

elenka.k
26. aug 2011

@tosomja joj, ja Ti s tým neporadím, hoci ich mam minimálne po 5 aj pre Markov a Elenkin paplanik a vankúšik. Mne ich totiš šije mamka! Niektoré som minule vyhrabala so skrine ani nepoužité. Ak niečo nájdem dám Ti vedieť 😉

tosomja
26. aug 2011

@elenka.k diky, pozerala som na internete, ale taký rozmer vankúšika som kúpila, že teraz neviem, či mi bude pasovať aj menší rozmer obliečky, mám 50x60 a paplónik 90x130 cm, paplón je klasika, ale ten vankúš je ťažko zohnať...

dnes je hrozne zlá tá moja Vikinka, už nevládzem, ani hrať, ani sedieť, ležať, chodiť...niiiiiiič, pomooooooc 🙄

elenka.k
27. aug 2011

Ahojte! Tak kočiarik predaný, za menej ( s 20 eu. ) ako polovicu a to som ho používala iba 8 mes. ale nevadí, už mi tu dosť zavadzal. Je mi tu užnejako smutno, alebo už mama nervy a kámošky nejdú na pokec ☹

elenka.k
27. aug 2011

@tosomja ani tu Ti nič nepasuje: http://www.mimisk.sk/index.php?cPath=23_196 ináč tu na Katalog firiem si pozerala?

elenka.k
27. aug 2011

@tosomja http://www.bytovytextilvesna.sk/obliecky-detske ale ani jeden z vankúšov nemá taký rozmer ☹ ibakeby si si dala nejako zmenšiť vankušik, proste prešiť jednú stranu. Ináč neviem, ak by si nenašla krajčírku, tak moja mamka by ho vedela zmenšiť. ( no keď bude doma, ide zasa do kúpeľov )

elenka.k
27. aug 2011

@tosomja prepáč, že Ti dávam toľko odkazov, ale tu skáčem....... ozaj a to odkiaľ máš taký vankúš 50 na 60 cm ?

tosomja
27. aug 2011

@elenka.k ďakujem, všetky tieto som pozerala, kúpili sme ho v Jysku, tam majú aj také obliečky, ale len dva druhy, ktoré sa mi nepáčia a nie sú ani na zapínanie.

mima21
27. aug 2011

ahojte baby......@tosomja nasla si to co si hladala?.....ja stym problem nemam lebo ak nieco treba tak mamina to usije.

@elenka.k co mas noveho?......ja som dnes takaaaaaa nervooooozna ze by som asi vrazdila 😠 ......niektory ludia dokazu tak rozculit ze by si sa najradsej zbalila a odisla co najdalej 😒

elenka.k
27. aug 2011

@tosomja aha, tam nerada chodím.
@mima21 ta z čoho si bola taká nervózna? Čo som Ti písala, že sa nemáš rozčuľovať!! My sme si dnes spravili výlet na Karču, alebo tak nejak, je to pri Maďarsku, ale poviem Vám - napíšem, že je tam krásne!! Jazero s pieskom pod nohami ...voda ide postupne, sú tam aj stromy........... jedine tam chýbajú nejaké butiky s občerstvením, ale všetko sme si zobrali z domu, takže v pohode. Potom hodím nejaké foto 😉 Tak sa držte!!!!

mima21
27. aug 2011

@elenka.k ja sa snazim nerozculovat, ale dnes sa to nedalo, este aj na sprostom ventilatory som sa hadala 🙄 no strasne, je toto normalne? 😖

elenka.k
28. aug 2011

@mima21 to tá hormonálna zmena! Hovorí sa, že každé tehotenstvo je iné a je to pravda! Ja som mala úplne iné obidve tehotenstvá

tosomja
28. aug 2011

@mima21
@elenka.k už mi sestra kúpila v Anglicku 🙂 neviem presne aký vzor, ale behala po obchodoch, lebo aj tak sa nevedela rozhodnúť, čo kúpiť svojej malej neterke - ešte ju ani nevidela, príde domov po troch rokoch 😀 Tak som jej trošku pošepkala, čo by sa nám hodilo...

Ja som tiež dnes neskutočne nervózna, všetko ma vytáča, do teraz som varila, prala, upratovala, žehlila a ešte aj malá sa mi popod nohy motala, manžel si sedel s vyloženými nohami na gauči a čumel do telky, kým som nezačala zjapať, nech si aspoň svoju dcéru všíma...to nie len spraviť, treba sa aj starať! Už nevládzem, na všetko som sama, už ma nič nebaví, som zúfala. Nemôže byť každý deň krásny, ale aspoň jeden deň v mesiaci by som si zaslúžila aj ja trošku oddychu a vypnúť, veď sa idem zblázniť, a to mám len jedno dieťa. Potrebuje pozornosť, manžel sa jej nevenuje, takže behá len za mnou ako taký psíček a mama mama, nemám sto rúk, 10 očí a hlavne nervy zo železa. Som sama, čo sa tak zle cítim, či preháňam? Už to trvá viac ako pol roka, čo je manžel ako vymenený, keď sa ho pýtam, čo ho trápi, tak nič nepovie, nechodí nikde, sedí doma, zadúmaný, nervózny, bez nálady...Keby som mohla vrátiť čas tak o tri roky dozadu...možno by som sa ani nevydávala 🙄

maru25
28. aug 2011

@mima21 hlavne sa nerozčuľuj...musíš brať všetko z rezervou a usmevom
🙂)

maru25
28. aug 2011

dnes som mala suprovy deň...vstali sme o 9hod.nachystala som mojim kočkam raňajky,uvarila som si kavičku...potom obed a potom prišla suprova navšteva,ktorej veľmi dakujem za super odreagovanie...toľko som sa nasmiala,že ešte teraz ma boli sánka 😀 😀 😀 a teraz moje kočeny už spinkaju a ja čakam na manželíka,lebo dnes dôjde konečne domov 😝 😝 😝 už sa ho neviem dočkať 🙂

elenka.k
28. aug 2011

@tosomja Ty - ja Ti rozumiem, sama sa tak niekedy cítim! Môj mn. sa tiež tak niekedy chová, s deťmi je len keď majú dobrú náladu, keď začnú plakať, hneď mi ich dá. Minule som už taká bola zúfala, normálne som sa rozplakala... potom sa mi uľavilo. Deti si ma hneď všimli, pribehli ku mne a skončilo sa moje plakanie ( ako keby som dostala silu ) vedela som, že pred nimi nemôžem. A čo je taký?, ten Tvoj, skús sa s ním porozprávať, možno sa rozkecá.

elenka.k
28. aug 2011

@maru25 tak si uži noc 😉

tosomja
29. aug 2011

@elenka.k Tak s mojím je ťažko sa aj rozprávať, keď sa ho pýtam, čo mu je, nech mi povie, čo ho trápi, čo mu vadí, alebo či je niečo zle v práci...tak kývne hlavou, rukou a povie, ale nič sa nedeje...povie mi jednu vetu a stačí... Vieš, ja ráno vstanem - malú posadím na nočník, medzitým jej chystám raňajky, manželovi tiež, sebe kávu, (zatiaľ manžel ešte leží v posteli), malá sa mi postaví z nočníka, už uteká za mnou, utriem ju, oblečiem, dám papať, zatiaľ manžel pribehne - čo máme na raňajky? Najedia sa, moja káva sa chladí, ani neviem, kde som ju položila...Nehovorím o tom, že musím rozmýšľať, čo navarím na obed, ešte do obchodu, keď náhodou niečo chýba...Zase malá pri mne, ťahá ma za gate, nech sa s ňou hrajem, ťahá ma tam a tam...hovorím, choď za ockom, on za PC, v ruke ešte aj ovládač od TV, prepína, malú si nevšíma...keď už fakt nestíham - pritom som už dala prať veci a suché skladám....tak ho najprv pekne poprosím, nech zoberie malú, nech sa mi nemotá pod nohami...taký mrzutý vstane, že som ho vyrušila, ale počúvam len Vikinka nesmieš, joooj, Vikinka tu buď, nechoď tam, počkaj, nechytaj to...a tak....už to nemôžem počúvať, ja jej tiež všetko nedovolím, ale on je lenivý za ňou chodiť a dávať na ňu pozor...veľakrát mu už spadla, čo "dával" na ňu pozor a pritom pozeral telku... :( Potom som ja nervózna, malá si to všíma, veď nie je hlúpa...je u nás tichá domácnosť, veľakrát, keď už malá zaspí, si aj poplačem, nemám silu...A potom sa manžel tvári, akoby nič, pýta sa ma, čo mi je zase, čo som taká precitlivená...nevie, kedy jej má dať jesť, kedy ju prebaliť, s čím ju natrieť a tak, vôbec nevie, že koľko má zúbkov, nespýta sa, ako sme sa celý deň mali a čo sme robili, či bola dobrá...nepovie mi pekné slovo, možno už necíti ku mne to, čo cítil, ale ani mi nič nepovie....stále mu dávam "druhú" šancu, len neviem, dokedy to vydržím :(

mima21
29. aug 2011

@tosomja ahojky, to iste som mala aj ja so svojim manzelom, az sa v jedno rano jak prisiel s nocnej a my sme este spali sa pobalil a odysiel bez jedineho slova, po niekolkych mesiacoch sme sa sudili o vizivne potom o deti a nakoniec rozvod, ja som podala ziadost, no kedze do toho zatiahol celu moju rodinu a kedze som ich nechcela tahat vsetkych po sude tak som ziadost stiahla, a presne po 9 mes. som ho volala naspät lebo adamko nazyval svagra ocko, a to som uz nemohla dopustit. Dohoda bola..... vratis sa iba kvoli detom.......spali sme okreme ale nakoniec sme si nasli cestu spät k sebe a vsetko je v najlepsom poriadku a sama vidis ze cakame dalsie babo.
Drzim ti palce aby si to vydrzala, presne viem o com pises.

elenka.k
29. aug 2011

@tosomja tak ja som na tom podobne a ešte ťažšie, pretože sa mám sama starať až o dve takéto detičky!! A myslíš, že ten môj mi pomáha, tiež sa tak staral - ako Tvoj, ale som mu dala svoje a vysvetlila ( lebo sa mi stále vyhováral a vyhovára, že on zarába peniažky...) že to nie len tak, keď sú zlé detičky ich dať mne, ale nech ich aj niečím upúta, zahraje sa s nimi. Veď som sa normálne nemohla vy.... s prepačením! A s upratovaním........... ani nepíšem, niekedy chcem umrieť, malý ma večne drží za sukňu, minule som s ním na rukách vysávala, alebo nosím kôš so šatami s ním na rukách............. pokračovanie nabudúce, musím letieť do sprchy, pokým vládzem ešte 😉

elenka.k
29. aug 2011

@tosomja som tu , neviem čím to je, ale sa mi zdá, že v minulosti si muži viac vážili svoje ženy!!!

elenka.k
29. aug 2011

@mima21 tak Teba takto skúšal život? hmmhmmJa tiež mám niekedy sto chutí so všetkým hodiť a utiecť odtiaľ to!!

cicimon
29. aug 2011

baby neviete dokedy je otvorene kupalisko a chodite tam s detmi?

idris
autor
30. aug 2011

@cicimon kúpalisko je otvorené od 10 do 19 tej , jasné že aj s deťmi 😉 😉

riešite tu vzťahy aj u nás bolo ťažké obdobie no prehrmelo to ale povedala som mu len jedno ak chce odísť nech to spraví rýchlo, ak má problém nech mi to povie lebo ja to z neho ťahať nebudem a ak nás bude zanedbávať že sa môže zbaliť , malej sa má aj on venovať denne aspoň hodinu nie žeby som si ja oddýchla ale aby mali spolu pekný vzťah . Ja doma nemám čistotu domácnosť , a nie stále je navarené ale hlavne že je každí spokojný . MM robí len nočné a keď sa chce vyspať musím s malou do obeda niekam vypadnúť von , a keďže ja som najaktívnejšia iba z rána nemôže čakať že sa ja rozpolím aby som len jemu vyhovela 😅 😅 😅 😅

@mima21 tak to si mala ťažké obdobie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre