Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

tosomja
25. dec 2010

Taaak...a je po sviatkoch 🙂 "nádherné počasie, v telke samé zaujimavosti, od toľkého výberu si musím kupiť ešte aspoň tri telky..." no som rada, že sú za nami...

tosomja
29. dec 2010

Niečo sme pofotili 😀 😀 😀

elenka.k
29. dec 2010

No super, aká je už veľká - pľuv, pľuv. aj my sme čo to fotili, no nejako nemám čas ich sem hodíť, neskôr hej. Môjmu nejako prestáva chutiť beba, aj tak čo chvíľa prechádzame na 2, takže som zvedavá! Aj môj je huncút, by len stál.
Idris, Ty ako? čo nové? a čo ďalšie baby? kde ste? To máme krásné počasie! Ozvite sa!!

elenka.k
29. dec 2010

😉

tosomja
31. dec 2010

Aj moja odmieta mlieko, ale pribera, to je hlavne... 🙂

Teraz je uz pekne pocasie, ked je zasnezene...este sa zmestite do hlbokeho kocika? my uz na tesno 😖

elenka.k
31. dec 2010

My ešte áno, chýba nejakých 16 cm, ale ak dá hore rúčky je to málé 🙂

tosomja
1. jan 2011

ja keď ju oblečiem, dám fusák, tak hlava sa jej skoro dotýka vrchu a nohy má na tesno...chcela som vytiahnuť športový, ale nemám taký fusák, ktorý sa dá dať do športového a tak by jej asi bola zima... 🙂
Ako často papáte mliečko a po koľko..?

elenka.k
3. jan 2011

Nie, nedávaj ju ešte do športového, je to predsa len skoro, je malinká, ta tak vo fusáku je aj môj natesno. Dnes ho konečne po prvkrát očkovali - júj to bolo plaču, až sa zajakával, chuďátko moje! Už aj môj nechcel bebu 1, tak sme prešli na 2, ak dám výživku, či ovocnú, alebo s mäskom, či zeleninku, tak mliečko vynechám na 2 hod. ale ako predtým každé 3 hod. mliečko! Má rád aj pribináčiky, ale stále je problém, že nechce nič piť, okrem mliečka - ach jaj! Tak sa držte!

tosomja
4. jan 2011

Ešte je fakt skoro na športový, tak v marci vytiahneme šporťák... 🙂
My zahusťujeme mlieko kašami, či ovocnými, alebo len ryžovými, ale potom mi nechce mlieko, ani nič iné aj päť - šesť hodín...dnes ráno som jej skúsila dať pribináčika, tak mi ho zjedla, len tak sa zaprášilo...ale asi pol hodinku nato mi ho vyvracala...
Výživky tiež zahusťujeme piškótami, čajík ani inú "tekutinu" nechce... 🙂

a my máme odniesť moč na vyšetrenie v rámci preventívnej prehliadky...tak sa pokúšame už mesiac vypyškať sa do sáčku ktorý nám dala doktorka, ale už sme aj v lekárni boli asi pre ďalších 10 a nedarí sa a nedarí...
Musím zavolať, či sa to nedá vyšetriť z plienky... 🙂

elenka.k
4. jan 2011

@tosomja s tou piškou, ani mne sa nedarilo, tak som ju Eli vyzliekla a čakala, samo s lievikom do skúmavky a podarilo sa .-)

tosomja
5. jan 2011

aha, no tak zajtra ráno budem mať oči na stopkách a budeme čakať s mištičkou v ruke...no to som zvedavá či sa to podarí...a to má byť ranný moč? može byť aj na trikrát, alebo tak nejak? nám povedala, že aspoň 30 ml, tak neviem, či sa podarí na prvýkrát toľko...hehe...inú zábavku nám doktorka pripraviť nemohla... :o)

idris
autor
7. jan 2011

@tosomja a preco si nekupite v lekrani sacok na moc?? stoji 0,10 € vecer nalepite na pisulku a rano mate plny sacok 😉 😉 😉

prepacte ze som tu dlho nebola ale nejako nestiham. Tak nam stale pribuda a pribuda zubkov uz aj viacej blaboce dufam ze ste setci zdravy 🙂 🙂 🙂

tosomja
7. jan 2011

@idris tie sacky mame, vlastne uz nie, lebo sa nam do toho nepodarilo napisat, kym sa do toho napisala, tak to aj vytieklo...uz sme pisali do misky 🙂 konecne som sa potesila, aaa...doktorka ma dovolenku...tak zase v pondelok 🙂

Babulka je zlatucka, peknucka 😀

duplinka
8. jan 2011

Ahojte. Môžem sa pridať? Som tu len krátko, teda, prihlásila som sa iba dnes 🙂
Rada by som spoznala niekoho z nášho krásneho Trebišova 😀

tosomja
9. jan 2011

@duplinka Vitaj 🙂

duplinka
9. jan 2011

Ďakujem. Dúfam, že medzi vás zapadnem, aj keď takto neskoro 😉
Ste tu všetko Trebišovčanky, alebo aj okolie?

tosomja
9. jan 2011

tak ja som z TV priamo a určite zapadneš... aj ja som sem len tak "vtrhla" a prijali ma 😀

duplinka
9. jan 2011

Práve som dovarila 🙄
Ja som z Cejkova, ale iba som sa tu vydala. Pôvodne som z Ke.
Ak sa môžem opýtať, ako ste dopadli s tým refluxom?

elenka.k
9. jan 2011

Ahojte aj duplinka

elenka.k
9. jan 2011

Tak mi sme konečne zaočkovaní - no Marko samozrejme, dobre sa držal, mal len málinko zvýšenú teplotu, to som ani nič nedala, že sa nemá ak dieťa nemá väčšiu ako 38° Ozaj tosomja aj Tvojej malinkej prvé očkovanie po návrate z pôrodnice dávali hneď dve injekcie? alebo to len môjmu kedže až teraz?!! nejako si nespomínam, žeby Eli dávali hneď dve! Idris aj ja nejako nemám čas, šak vieš. Teraz Marko si vyžaduje ešte väčšiu pozornosť, ani hracia ohrádka ho veľmi nezabaví. A s El tá je ešte väčšie šidielko, čo šidielko šidlo! Ináč aj ja som z TV. Ale kľudne sa pridaj duplinka. Už fakt neviem čo mám robiť s tou plesňou, zase sme sa sťahovali dso jedálne, pretože som savovala steny v spálni, ani nie pred 10 dňami som to robila a čo chvíľa budú aj jedálni, čo sa zateplilo a vymenili okná mám ten problém, odvlhčovač nejako nepomáha hmhmmm ak máte nekaké typy sem s nimi!!! 😒 Malí zaspali a ja neže by som robila niečo to... ale si sedím na riti, ale baby verte mi fakt nevládzem, čo som hájkála malého. Ešte má nejakých 6660 g 🙂 a dávam mu pomali všetko tosomja on by mi len jedol, pri ňom ani nemôžme jesť, hneď si pýta. Tak sa držte!!!!

tosomja
9. jan 2011

@elenka.k aj nás hneď pichali dvakrát a o mesiac zase dvakrát... 🙂
Aj moja má 6800 g a stále si vyžaduje zaspávanie na rukách a to nie 5 - 10 minút, ale aj pol hodinku 😖
Fiha, s tou plesňou, my sme mali v kúte pri okne, ale to len preto, že som tam dala krabicu od stromčeka a nedýchalo to tam, manžel to vyšuchal, nastriekal savom proti plesni a už to nemám, to bolo minulý rok...

duplinka
9. jan 2011

Elenka ty máš dve detičky? Eli je skratka od? Ja mám doma tiež slečnu: Eli 🙂 Volá sa Eliška, v marci bude mať 4. Teraz sa snažíme o druhé. Zvyknete sa aj stretávať?

tosomja
9. jan 2011

@duplinka s refluxom stále bojujeme...ešteže papkáme aj tuhú stravu, že jej to trošku zahustí v brušku... 😒 ale už je to lepšie odkedy aj sedí, hocikedy si odgrgne, keď niečo vygrcká, tak sa nebojím, že sa tým zadusí, ako keď som vkuse nad ňou stála, keď len ležala 😉
Mlieko tiež zahusťujeme kašami, vyživku piškótami...všetko len husté husté...a piť nechceme ani za svet... 😉

duplinka
9. jan 2011

Uspávanie na rukách. Tak to by som pri druhom už nerobila 😝 Do teraz spí s nami. Teda, už sme jej kúpili veľkú posteľ, ale pravidelne sa večer budí a pýta sa ku nám. Potrebuje nás cítiť. Ak jej nedám ruku, vyloží na mňa nohu 😀

tosomja
9. jan 2011

Inač, už som Vikinku presťahovala do športového kočíka, keďže sa mi nezmestí do hlbokého...ale je pekne krytý, takže sa nebojím, že mi ju prefukne, alebo také niečo...sadať ju samozrejme ešte nebudem dávať, len keď tak trošku...nech popozerá na ten svet kráááásny... 🙂 a objednala som aj fusák 🙂 hoci jeden mám 😀

duplinka
9. jan 2011

@tosomja no mi sme malú dávali aj spinkať v polosede. Stále sme ju polohovali. Ale zvládli sme to. Trvalo to asi pol roka až trištvrte. Držte sa.

tosomja
9. jan 2011

@duplinka aj ja som ju dávala takto spinkať, ale musela som ju aj po bokoch podopierať vankúšmi, lebo sa mi stále zošmykla dole ... a nespala mi dobre, teraz som jej dala do normálnej polohy matrac a pekne aj celú noc mi spinká... 🙂

duplinka
9. jan 2011

Uvidíš, už to bude lepšie. Koľko má malá?

idris
autor
9. jan 2011

@duplinka Vitaj 😉

duplinka
9. jan 2011

@idris Ahoj. Ďakujem. Taktiež mamina z Tv? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre