Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

elenka.k
9. jan 2010

Teraz čo si to čítam... vyzeráto, akokeby tu písal tatár, čo som sa tak ponáhľala 🙂

idris
autor
10. jan 2010

mne zatial fici konik 🙂 ale spet k ihriskam s tymi vykalmi psov je to hroza vrrrrr 😠 ja som chodila po ihriskach davno a boli v katastrofalnom stave tak zistujem co a ako, ci sa mam iniciovat a pozistovat na meste ci budu nieco robit alebo to nechavaju na mamickach 😠 😠

Ako sa inak mavas? mala poslucha a co nove v brusku ???

elenka.k
10. jan 2010

Ja sa už mám dobre, našťastie už nevraciam, čo ma zvlášť teší! 🙂 mala je taký šinter - huncút!! Čo tu bola sestra s malým on má 2 r. aj 3m ju také naučil a teraz všade vychádza. v brušku niekedy sa mi zdá, že cítim bábo - vieš ten vak, preskakuje mi zo strany na stranu, už vyrástlo a aj naberám na váhe, čo je dobré, pretože idem o 1tt na poradňu, som strašne zvedavá! Ale čo Ty a mala? Nech sa darí!

idris
autor
10. jan 2010

Mala ma take uplakane dniky dostala som menstruaciu a hned bolo menej mliecka, a asi sa aj jeho kvalita zmenila no neviem predtym v kuse 20 a viac minut bola prisata a teraz sa certi a sermuje ruckami no oziva mi 🙂 my ideme v utorok k Mihalikovy a v stredu na poradnu tak sa tesim a som zvedava o kolko sme podrastli a pribrali... Lebo mam pocit ze priberame ako draci xexexexe

Dievcence kdeze ste sa nam potratili ?? ako sa mavate??

simba
11. jan 2010

ahojte, nepotratili len mame vela robotky, kazda tej svojej, jedna v robotke ina zas doma s dedurencami....
tie ihriska to bude asi v tv bieda ale kamaratka mi hovorila, ze sa znova ma otvorit to detske centrum, tusim slniecko sa volalo alebo tak nejak, pri centre volneho casu, tam sa vraj stretavali mamicky s detmi. deti sa pohrali a mamicky poklabosili a vymenili skusenosti... ked budem vediet viac tak napisem....

stefi79
11. jan 2010

ahojte, idris čo sa týka detských íhrísk v TV tak fakt bieda. Nemáš kam ísť. Všade výkaly, rozbité sklo v pieskoviskách, no proste hnus. Keby sa otvorilo to materské centrum tak by to bolo fakt super. Mali by sme kam chodievať. Ela dnes nastúpila do škôlky po prázdninách tam sme doma mali trocha kľudnejšie. Akurát Ninka za mnou všade chodila, lebo sa nudila.

idris
autor
11. jan 2010

jej centrum slniecko to by bolo super, na tie ihriska som sa pytala preto ze by som rada zalobovala v meste aby sa spravili aspon jedno a poriadne, aby bolo pod dohladom a tak... Ak by sa nieco take podarilo kde by ste chceli aby bolo?? POdporili by ste zbierku ak by sa robila iba na to dane ihrisko? dali by ste o tom vediet dalsim mamickam??? mozno je to odomna trufale ale chcela by som nejako zaktivyzovat mamicky z Tv aby sa mi to podarilo ale ked na konika malo kto chodi a v meste takmer nikoho nepoznam 😒

elenka.k
12. jan 2010

Ahoj baby!! No Idris môžeš to skúsiť, ale či Ti vyhovejú, to neviem. Kedže mesto určite sa vyhovorí na financie a či EÚ dáva také dotácie, to neviem. No môžem niečo prispieť, no nie veľkú sumu úplne malú, kedže veď vieš zobrali sme leasing, a máme kopúúúú šekov až nad hlavu a druhé bábo na ceste. Podpis môžem hodiť, ak to pomôže 😉 Ihrisko nemôžem navrhnúť, aby bolo blízko nášho domu, šak my bývame na konci TV, druhé mamičky by s tým nesúhlasili, ale ideálne miesto je niekde v strede mesta, aspoň by neprotestovali. Bezpečné je to tam ako sa ide na kúpalisko, v strede okolo bytoviek - kde sú obchody pod bytovkami. Tiež je pekné miesto ako sa ide na cintórin, tam sú tiež dookola bytovky a málo autá, ešte ma napadlo, tie bytovky oproti obchod. akadémie..... ale všade som spozorovala psie šak vieš čo, chodia tam viacej so psami ako s deťmi!!! Na nervy, veď psi nepatria do bytoviek - to je týranie!!!!

idris
autor
12. jan 2010

Eli ja zatial len skumam ale mam plno energie a chute, aj ja byvam na okraji mesta pri strej mestskej pekarni. No ja hutam tiez ze by bolo dobre tam kde je mestsky kopcek na sankovanie xexe alebo ako je mestska plavaren 🙂 ... No a co sa tyka financiji hmmm bude to vesele ale mam jazyk dost podrezany a usmev ako aniel 😀 tak budem chodit a otravovat ci ludi ci podnikatelov ako aj mestsku spravu 😠 S Eu fondamy som robila ale na male projekty davaju s problemamy, vies kym to nieje pre ciganov ( nic proti nim ) tak mas problem aby presiel projekt, Keby sa dalo poslala by som do bruselu mas tabor aspon na mesiac a hned by zmenili nazor.....

oriel
12. jan 2010

ahojte,prosim vas,nviem mi poradit ci sa tohto roku bude v Trebisove otvarat konzultacne stredisko pre pedag. VS.... odbor predskolska a elementarna pedagogika? dakujem krasne.....

stefi79
12. jan 2010

idris medzi bytovkami pri plavárni bol postavený pekný drevený hrad, šmýkalky, hojdačky. Cigýni to rozkradli. železo do šrotu, drevo spálili. Zostalo tam len niečo z toho, čo bolo pre deti veľmi nebezpečné. Všade trčali klince, dosky polámané. Tak to v lete minulý rok dali všetko preč. Bolo to dosť drahé. Ja som tam vyrastala na tom slídlisku, mám tam ešte rodičov. Ja pochybujem, že to niekto schváli. Tí cigánski grázli všetko zničia. ☹( Najradšej by som sa z toho mesta odsťahovala.

stefi79
12. jan 2010

Ale kľudne skús, poznám tu veľa mamičiek, stačí zájsť do škôlky, kde chodí dcéra, podpisy nebudú problémom. Môžem pomôcť. Do konca augusta som ešte doma, tak mám čas.

stefi79
12. jan 2010

ešte ma napadlo, že na juhu majú myslím dve šmýkalky a pieskovisko a majú to oplotené. Tak možno nejaký plot by pomohol 🙂 , ale to by zase museli mať všetci kľúč a aj to zamykať... 😒

idris
autor
12. jan 2010

Tak ja mam v plane tiez aby to bolo oplotene, a bude tam niekto kto by to chodil otvarat a vecer zatvarat. Na tu lod si pametam chcela by som nieco podobne ale nie zeby to bolo tak roztahane ako na vasnom sidlisku co bolo viacej po kope. No a podprou mamiciek budem potrebovat a aj take co by posli somnou a aj s deckami na mestsky urad, ved detska tvaricka vie odmekcit kazdeho 😵

simba
12. jan 2010

no dievcata nechcem Vam brat iluzie ale na mestskom urade nam nepomozu ani detske tvaricky ani pekne slova lebo to osadenstvo, ktore tam momentalne uraduje tak je len skupinka ludi , ktori chcu len nahrabat pre seba a na ludi mesta kaslu, vratane deti.... je to smutne, ale myslim, ze je to zbytocna namaha s nimi o niecom jednat...zatial to dokazali takmer v kazdom ich kroku a tzv. prinose mestu....tolko moj nazor,... mozno mate iny, kludne ho dajte sem....ja uz s nimi mam par skusenosti a viem co su to za ludia....

idris
autor
13. jan 2010

simba ja viem ze su tam kamenne tvare co chcu len nieco pre seba ☹ ale take su vsade a to je este horsie... Ale ked nebudeme otravovat a chodit tak nic sa nespravi a mesto ma vyhradene ciastky na revitalizaciu deckych ihrisky len ked sa o to nik nezaujima tak sa ani nic s tym nerobi, raz za 3 roky nasipu piesok do pieskovisky a to je asi vsetka ich praca. Ja nemam ruzove okuliare a viem ze to bude tazka praca ale snad sa do roku dvoch nieco pomeni

elenka.k
16. jan 2010

Ako sa mame?

idris
autor
17. jan 2010

nas vikend bol hrozny mala od piatka vecera srdcervuco plakala a v sobotu vecer som to nevydrzala a sli sme na pohotovost, bola tam nasa decka lekarka tak nam dala nejake kvapky do usiek a neco na brusko, ale dnesny den bol super mala takmer nemrmkla no bola som u svokrovcov tak ma caka teraz pranie a zehlenie 😎 zajtra sa mame ukazat u detskej a v piatok na plucnom lebo nam zahnisalo ockovanie na TBC.... Tak som zvedava aky bude tyzden

Eli kde to vlastne byvas?

elenka.k
18. jan 2010

No na uška treba dávať pozor! Ak raz zabolia, potom budú bolieť stále. Ja bývam tak tie domy blízko paričova, za našou záhradou - je kanališ a potom pole a Zem. Hradište, takže tak a do mesta, ak nie je doma manžel chodím MHD. A Ty kde?

idris
autor
19. jan 2010

Neviem ci ju bolia ale dostali sme kvapocky, tak kvapkam 😒 ja byvam pri mestskej pekarni respektive pri tabore 😀 tak to od seba nemame daleko

elenka.k
20. jan 2010

Idris, vtedy bolia uška, keď Ti pri cickani odťahuje pusu, respektíve liganí, aj si ich potom môže štekliť. No ja idem domov kolo tábora, ešte nejaké 3 ulice, ako je zber železa 😉

idris
autor
28. jan 2010

tak po dlhej dobe som tu znova, mala som toho viac nez dost mamka oslavovala 60tku a bolo kopec strarosti ale aj radosti, mala bola cely cas na oslave ako anjelik ani nemrmkla asi sa jej pacilo ako cela rodinka spieva 😀 😀 , no potom nastali krute dni a bola uplakana ako este nikdy, teraz je to uz dobre. Prave zacinam riesit detsku deku n a hranie a hrazdicku lebo je velmi zvedava a vsetko ju zaujima.

Ako sa mavas Eli co chvilka mas polovicku tehotenstva za sebou, je vsetko vporiadku, malinka je zdrava, uz aj vies ci je to chlapca ci baba. Inak ja sa chodim tadial kocikovat tak ked tam uvidis velky zeleny kociarik a nejake strasidielko to som ja 😀 😀 😀

elenka.k
30. jan 2010

Ahoj! No to som rada, že si sa ozvala, veľa zdravíčka Tvojej mamke, a tú hrazdičku som mala aj ja a bavilo ju naň pozerať, potom Ti už bude naťahovať rúčky a chytať a neskôr ťahať a nakoniec aj dvíhať až odhádzovať a moja sa potom aj staviala na nožky, čo som sa bála, pretože to nebolo pevné, potom prišla na to, že chodítko je lepšie 🙂 . A vieš čo ja som malej dala aj zvonkohru - kolotočik nad postielkou a ten ju tiež veľmi bavil, v noci som jej ju zasvietila a bola kľudná, ani lampičku som (po krste) nepoužívala. Tvoju malú to prejde - ten plač, neboj, moja síce nebola uplakaná, ale poznám mamičky s deťúrencamy, čo boli nekľudné a potom ich to prešlo. Treba veľa trpezlivosti, ale to vieš. A s kĺbikamy si už bola a čo povedal? Treba tú ort. plienku?

Ja sama sa mám omnoho lepšie, nevoľnosti zmiizli, čomu som osobne veľmi rada!!!!!!!! už len čakám na prvý kopanec 😉 Nohavice som už vymenila za teh. - úplne. Poviem Ti sa už teším na bábo, ešte neviem čo bude, naposledy mi nerobil ultrazvuk, ale teraz 3 mám ísť na triple test a bude merať aj hlavičku, tak ak bude vidno sa spýtam, som strašne zvedavá!!!

No raz som tu zahľadla kočiarik- zelený s mamičkou, možno si to bola Ty. Je úplne zelený, alebo aj s čiernym?Väčšinou chodím na MHD, ja mám zase červený kočiarik, už športový.

Baby dnes nám krásne sneží! nedalo nám to a šli sme sa prejsť, potom malá nechcela ísť domov. Všetky sa držte a dávajte na seba pozor aj na svoje radosti!!!

Stefi chcem sa opýtať - vlastne už dávno, Ty máš malú Elinku? Ak áno chceli Ti ju zapísať do rod. listu? alebo ako ja Elenku?

lienka2912
3. feb 2010

čaute baby, je tu nejaká mamička z Trebišova?

stefi79
3. feb 2010

elenka moja dcéra je v kalendári Ela - 24.5. to my ju voláme elinka, eli, v škôlke ju učiteľky volajú elka. A keď sa jej opýtaš ako sa volá tak vždy odpovie že je elinka 🙂 Ale tiež mala byť Elena, len v poslednej chvíli sme sa s mužom rozhodli, keďže už jedna elena v rodine je, že bude ela.

Lienka ja som z Trebišova 🙂 prečo sa pýtaš? Či len tak?

elenka.k
3. feb 2010

Aj ja som z TV, moja je Elenka, vieš čo ma teraz napadlo, ak budem mať teraz 2dievčatko celkom pekne znie Olinka, ináč aj my moju voláme Eli, babka Elička...Ell podľa nálady.

lienka2912
4. feb 2010

stefi79
ahoj, som tu na koníkovi nová, tak som hľadala niekoho z Trebišova, inak asi ťa poznám,
bývam na tom sídlisku, kde tvoji rodičia, teda myslím, že ťa poznám.

elenka.k
7. feb 2010

Jéj Idris zmenila si si foto, ako ináč? Ja som teraz prechladená odkedy mame sneh, len soplem a soplem...... už som nebola asi 4 dni von, už ani nechcem citrón ani grep........a teraz už začala aj malá kýchať....hmhmh

stefi79
7. feb 2010

lienka poznám tam jedného samka vo veku tvojho syna, nebývaš v tej bytovke oproti plavárni? a si blondínka? 🙂

lienka2912
8. feb 2010

stefi
áno, bývam oproti plavárni, a som blondína, stretli sme sa, ked som ešte kočíkovala s Jankou H., s nou sa
tuším poznáš z pôrodnice. Ako sa máš? Dievčatká poslúchajú?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre