Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

stefi79
20. dec 2009

Elenka ja som bola na jarmoku a donútila som sa kúpiť si čapicu, takže mne tá zima stála za to. Nemala som čiapku na hlave ani nepamätám, nosievala som kapucnu keď bolo najhoršie, no ale táto kosa...fuj a ten vietor do toho...

idris
autor
20. dec 2009

Ahoj stefi vitaj aspon sa to tu rozbehne 🙂 no teraz je to v pohode novy primar taky sinpos 😉

Elenka.k mala sa hra s nami hru kto z koho xxixi ale dnes je kludna zatial ale vcera a par dni do zadu sa ceertila raz ze nemoze kakat potom vela prdikov xixixi ale aspon viem ze ju mam no noci su kludne 😀.... Jej druha poradna, ono to uleti ako voda.

Ja som vonku este nebola okrem prvej prehladky, a krcnej, a tak ma to taha von 😠 no vickam do sviatkov xixi a potom hej zatial malu privikam na otvorenom okne a balkone

idris
autor
21. dec 2009

Elenka.k ja sa chcem spytat co si davala ked mala koliku alebo vetriky na nete som nasla toho strasne vela tak som zvedava na Tvoj nazor. A teraz ked idu sviatky sa chcem aj ja napapkat tak aby som mala doma nieco pre istotu keby malu nieco chytilo ale som samoluba 😅

elenka.k
21. dec 2009

Idris ja som malej dávala Espumisan L, je to dobré, ale ja som to malej dávala iba krátko možno 2 dni, bola som odhodlaná, že organizmus sa má sám vysporiadať s novinkamy....myslím tým, že by to mal zvládnúť. No pravda je, že ja som malú nekojila, pretože som nemohla - stracála som mlieko, tak som jej dávala NUTRILON, pri najhoršom, ak sa nevedela vykakať, tak som jej pomáhala: opatrne s teplomerom, ale potom som si zohnala originál trúbky do riťky a keď to nešlo ani po cvičení - jemné zdvíhanie nožiek, masírovanie bruška, tak som jej pomohla. To preto, lebo si musíš dávať pozor, čo papkaš Ty, no ak kojíš. Všetko ide aj do Tvojho mliečka.
Ozaj dnes som bola na poradni, všetko ok s bábom, ja mám síce krv v moči na 2 krížiky, ale to som mala aj pri prvom. Mám aj foto 🙂 taký malý drobček, pohlavie sa ešte nedalo zistiť, je skoro. Myslela som, že zmrznem, kým dôjdem domov, ale ako na šťastie išiel mangel domov z práce skôr.

stefi79
22. dec 2009

elenka som rada, že je všetko ok v poradni.
Idris my sme si s mojou prvou dcérou "užili" svoje prvé tri štyri mesiace jej života. Večer vkuse revala, resp. vrešťala. Nám vtedy dr. poradila kvapky sab simplex, myslím, že sa to trochu upravilo. No najviac sa mi zdá, že jej pomohol taký veľmi slabulinký čaj z rasce a feniklu. Nie sáčkový ale kúpila som v potravinách originál rascu a fenikel a zaliala som to vriacou vodou a to som jej dávala piť, ale len trošičku, pár krát si potiahla. Vtedy sa krásne vyprdkala a aj kakanie jej išlo dobre. Ja som ju kojila len tri týždne a potom začali tie problémy. Čiže my sme boli na nutrilone. No a ešte je vynikajúci čaj - svätojánsky, dostať v lekárni. Po tomto sme mali fakt pokoj. Tak porozmýšľaj, poprípade skús. Len neviem ak kojíš či by si jej mala miešať ten čajík do toho. Ako písala elenka skús si nájsť na nete čo by si napr. nemala jesť keď kojíš, možno jej vadí len nejaká potravina.
Ešte na stranke babatko, dr. mráz radí dávať kvapky bio gaia pri kolikách. ak sa už chceš najesť na vianoce 😉

idris
autor
23. dec 2009

Dievcence my sme mali vcera hrozny den, Lilly od 4 rana nespokojne mrmcala a potom cely den poplakavala a mrmcala, Nevedela som ci je hladna tak stale som jej davala prsnik, prdkat prdkala v ramci noriem a aj kakala asi mala svoj den a nakoniec zabralo to ze som ju poviazala do perinky a zaspala ako anjelik keby som tusila ze tot potrebuje xixi 😠 😠 No ucim sa

Dakujem za rady, volala som doktorke a ta mi pre tu istotu predpisala sab simplex 😀

Eli to som rada ze je vsetko v poriadku. A s tou zimou hmmm dnes je odmek 😀 vlastne vonku prsi ked ma zrak neklame ☹ takze vianoce nebudu biele 😢

Davali ste deturencam cumlik ja to tak v hlavke riesim ci ano ci nie 😕

stefi79
23. dec 2009

Ja som cumlík dávala, obidve mali. Druhá zo začiatku nechcela, ale naučila som ju 😀 Pri prvej som mala odskúšané, že ak sa na chvíľočku zobudila, poťahala dudu a spala ďalej, celkovo boli pokojnejšie ako dcéra kamošky, tej maličká cumeľ doslova vyplúvala a napínalo ju z neho. Odúčili sme sa bez problémov. Staršia ako nastúpila do škôlky v dva a pol roku a tam videla, že deti nemajú a učiteľka jej povedala, že sa jej budú smiať. Odvtedy ho nechcela. No a mladšia má dva roky a ešte s ním večer zaspáva, potom jej vypadne, lebo už je maličký. Od januára sa ho ideme zbaviť, už neplní žiadnu funkciu. Zuby krivé nemajú, nevidela som v tom nejaký problém. Aj ja som mala cumeľ 😉
Idris len neviem ak kojíš či je to dobrý nápad, aby sa malej "nepokazila" technika sania. Ale poznám detičky ktoré sú kojené a majú cumeľ. Rozhodnúť sa musíš nakoniec aj tak sama.
Ozaj ešte som chcela, že som v živote nevidela svoje deti cmúľať si palec, čo aspoň mne osobne vadí viac ako cumlík.

elenka.k
23. dec 2009

Ahojte! Ja som malej dávala cumeľ a aj ho má teraz, svokra vravieval, že tým sa dosíti, že ju oklameme haha....

Prajem Vám zo srdca šťastné a veselé vianoce, plnooo jedla 😅

idris
autor
24. dec 2009

Prajem pekne sviatky a majmä rodinnú pohodu 😵 😵 😵 😵 a toho jedla s mierou hehe

idris
autor
28. dec 2009

Ahojte dievcence, tak ako dopadli sviatky ?? Našli ste sipod stromčekom to čo ste chceli?? Dufam že vás nedohnala táto pohodka na pokraj síl ako niektoré maminky...

Tak ale ja sa pochvalim Lilly nemala koliku 😀 ale nieco som pojedla od coho sa cela vysipala, netusim z coho ked tolko veci som pojedla 😅 no mam aj variantu ze to mohlo byt od kremiku lebo ja som prestala celkom kremikovat-olejcekovat vzdy mala po tom potnicky a myslela som ze to uz preslo tak som znova vyskusala krem, teraz neviem ci to bolo jedlom alebo kremom ... Ale inak zistujem za malinka ma reflux 😠 tak trosku bojujeme aby ostalo mliecko v nas... Zajtra mame poradnu tak som zvedava ci sme pribrali a podrastli xixixi 😉... A uz nemam doma pohanca ale krasneho anjelika vcera sme mali krstinky 😵 cely obrad bola tichucko iba gulala okale a sledovala co sa len deje.

Zachvilku je novy rok tak si uzite tieto posledne dnicky tohot streho

elenka.k
28. dec 2009

Ahoj! Mne prešli sviatky dobre, až na jednú zlú vec - mala sa tak napapkala až si pokazila žalúdok, v noci vracala, potom jej prišli horúčky až nad 39,7, tak sme dávali obklady a nakoniec hnačky, tak sme šli na pohotovosť, teraz má diétu a vlastne ani už ani nechce nič jesť, tak sa o ňu fakt bojím, niekedy nemá ani sily chodiť, som zúfala. Dávam jej smectu aj hylak, stále jej to neprechádza ☹ už ani neviem čo jej mám variť, totiž nemôže ani mlieko, ani cukor, ani kvasné, a ani mastné, už som zúfala. Už ani ryžu nechce ani rožky, pije iba čajík.
Asi máš pravdu, že Tvoja malá môže mať alergiu na krémik, skús inú značku! Nemenila si prášok na pranie? Potom sa ozvi ako bolo na poradni!!! Tak sa drž! papa

idris
autor
29. dec 2009

Elenka.k to mi je luto s malinkou snad ste uz dens na tom o mnoho lepsie A susala si take zaprazane polievocky alebo cestovinky? Budem na vass mysliet aby to cim skor preslo.... Kremiky som skusala rozne aj olejceky ale nic nevyhovuje 😖 tak uz to ani neriesim ale opytam sa v poradni. A prasok je stale taky isty no vysip nam dnes zmyzol, ale mala celu noc preplakala a zatial to pokracuje 😠 ved ja na to pridem od coho to je, ale najskor ma svoj dnik 😀

elenka.k
30. dec 2009

Práve včera sme boli pri dr. zmenila jej lieky, kedže jej to neprechádzalo, dala jej linex a biogaiu, večer ešte mala hnačky, tak som sa bála, pretože dr. vravele, že ak jej do večera neprejde tak s ňou máme ísť na pohotovosť a nechajú si ju tam, ale som počkala a dnes už ich nemá klop klop, mama mi vravela, že to ešte nestihlo učínkovať, preto ich včera mala a možno aj hej a muselo ešte výjsť to zlé čo tam bolo....
Inakšie mne už nevoľnosti pomaly ustúpujú, takže je to lepšie.
To je dobré, že Tvojej malej to zmyzlo, aj mojej sa to stávalo párkrát, potom som šla na kožné a tam jej predpísala vždy také silné maste, že ju to ešte viac vydráždilo, tak som to nechalo na prírodu 🙂 a prešlo to. Tak potom daj vedieť, čo bolo nové na poradni.
A Stefi Ty ako sa máš? nejako si nám zmyzla 😔

simba
30. dec 2009

Ahojte babenky, pripajam sa) som priamo z TV, v 15 tt, zatial všetko ok, presne podla múdrych knižiek🙂) a chvalabohu aj ranne nevolnosti ma obišli , tak snaď sa už ani nevrátia🙂))

elenka.k
30. dec 2009

Vitaj Simba, tak Ti blahoželám! Aj mne už pomaly končia nevoľnosti 🙂

idris
autor
31. dec 2009

Ahoj Simba tak aj ja ta tu vitam, a drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku 🙂

Elenka.k to som rada ze to malej preslo.

Jejda ze nevolnosti tie som nemavala ale jedno co viem na isto bola som strasne ospala a to strasne dlho asi som to mala namiesto nevolnosti 🙂 Tak k tej poradni vsetko je v poriadku malinka pribrala za 3 tyzdne pol kila a podrastla o 1 cm tak som sa vytesovala, Dostali sme nejake vitaminky a aj Sab simplex keby nahodou boli problemy s bruskom. No a na to zvrackanie mi povedala nech vyvisim madrac a ak to neprejde posle nas na gastro po najblizsiej poradni a tu mame za 13 dni ... Inak vcera sme mali prvy vyletik s malickou a to do Kosic bola taka poslusna ako keby mi ju niekto vymenil ale ako nahle sme dosli domov spustila svoje mrmcanie 😀 tak mam istou ze je moja xixixi

A kedze dnes je posledy den v roku pekne siho uzite chodte sa niekam pozabavat a aj za mna. No a do noveho roku vam zelam aby bruska pekne rastli, aby deturence posluchali a aj vase polovicky, zdravicka, stasticka a najme rodinnej pohody. 😵

elenka.k
31. dec 2009

Takže už vyletujete? 🙂 my sme to tiež často robili, a malej sa to páčilo, tak vidíš, ak bude teplejšie bude lepšie. Len sa držte a dávaj na ňu pozor. Aj ja sa pripájam k želaní všetkého dobrého v novom roku - zo srdca!! a ďakujem, musím bežať!!! 😵

idris
autor
2. jan 2010

vyletujeme kocikujeme jedna radost.Len ten vetrik normalne malej zavidim ze je v teplucku mna stale prefukne 😠

stefi79
2. jan 2010

elenka som tu, len nejako nestíham. Kočky želám vám všetko najlepšie v roku 2010
My trčíme doma druhý deň, vonku sa nám nejak nechce do toho vetra a blata.

Simba to bude tvoje prvé bábo? Ku komu chodíš do poradne?

simba
3. jan 2010

stefi79: ano prve babo🙂, chodim k pajtasovi, asi ako vacsina kociek tu🙂) neviem si ho vynachvalit...idem teraz utorok tak dufam, ze mi uz prezradi ci to bude chlapec alebo dievca...

stefi79
3. jan 2010

simba aj ja som k nemu chodila v obidvoch tehotenstvách. Mne veľmi pomohol, mala som aj nejaké problémy. Tak nech ti poradňa dobre dopadne.

idris
autor
4. jan 2010

Pajtas je to najlepsie co v Tv mame aj dnes som tam bola len jedno nechapem preco aj za obycajne potvrdenie treba platit vrrrr ale hlavne ze pomaha.

elenka.k
4. jan 2010

Áno, s tým Pajtášom mate pravdu, aj s tými peniažkami, možno preto toľko berie,aby splatil tie nové prístroje. Ja som si dnes bola vybaviť ten zvýšený rod. príspevok a poviem Vám sú tam riadne lenivé ženské a veeeľmi neochotné, jednali so mnou akokeby som mala všetko vedieť, šak oni sú tam na to, aby radili - šak sú poradkyne. Proste ich obťažovali moje otázky!

stefi79
5. jan 2010

elenka takže tety ochotné? Veľmi milé ženičky. Mňa ten príspevok minul, kedže ninka mala v októbri dva roky. A vôbec minuli ma všetky zvýšenia aké boli. Pôrodné som dostala okolo 4000,- sk a s rodičovským ma tiež teraz okašľali. Ale hlavne, že mám dve zdravé deti a nič nám nechýba. Manžel sa o nás dobre stará 🙂

idris
autor
5. jan 2010

Eli ako sa ma mala ?? uz ste z toho vonku?? S tymi prispevkom je to aj tak vesele...

My sme mali dnes mat kontrolu u ortopeda ale mal dovolenku 😖 , ale na druhej strane sme sa postretali babulky so sestonedelia co sme spolu lezali xexxex povedali si svoje trapenia a radosti 😀 .... Ale novy rok sa zacal mrzuto draheho prepustili s prace ☹ tak cil hutame co by bolo najlepsie ci on na prispevok alebo co vrrrrr

Simba ako dopdla kontrola ??? uz viete co to bude??

elenka.k
5. jan 2010

Jój Idris už klop klop malá je zdravučká, dr. povedala, ak jej to neprejde, tak si ju tam nechajú- som sa bála, prešlo to. Takže mal dovolenku hmhmm aj mne sa tozo še stávalo a tiež som stretávala baby odtiaľto, aj sme si poradilia pokecali....ale to len pokiaľ sa nevyčerpali povinné návštevy dr. - odvtedy nič. A kedy sa mu končí dovolenka? Teraz je doma no pri mamke sestra so svojím synčekom 2r., a malá sa mu teší a ako narokom sa od neho učí tie šibalstvá... Ozaj s tým vyhadzov Tvojho mangela ma mrzí, aj my zakaždým, len aby bola robota - myslím, pre toho môjho, lebo sme a každý sa nám čudoval, sme si kúpili auto na 4 roky leasing, takže tak. A ak smiem Idris Tebe vychádza to zvýšenie RP al. aj Tvojmu?
Stefi mňa by to fajne sralo - PREPÁČTE za výraz, ale ak sa o Vás Tvoj mužíček dobre stará, to je vporiadku!
Simba, tak čo už vieš čo čakáš? Ja idem až o 2 tt, aj som strááášne zvedavá čo budem mať, vlastne čo mám 🙂

elenka.k
5. jan 2010

Simba mám otázočku: píšeš si aj v tehotenskej kalkulačke, je tam jedna simba, ale je omnoho vpredu ako ja, len som si tak zo zaujímavosti čítala príspevky a som si všimla

simba
6. jan 2010

ahojte babenky, hej bola som vcera u pajtyho ale mal velmi naponahlo takze som sa doslova nestihla opytat ci to bude...takze az nabuduce🙂)) ale inak je vsetko ok, zobrali mi krv na ten tripletest a vraj ak sa buduci tyzden neozvu tak su vysledky ok...inak treba testy zopakovat...tak dufam, ze telefon nezazvoni...)
elenka.k - nie v tehotenskejj kalkulacke nie som takze je to asi niekto iny....nestiham velmi chodit na net takze aj odpisujem s miernym casovym sklzom🙂))

idris
autor
8. jan 2010

Ahojte babulky tak mame dnes uplakany dnik. Netusim co je malinkej brusko ma meke, papkat papka dnes ani negrckala ale cele poobedie placka a je nekludna ☹ snad v noci bude spinkat.

Eli no skusali sme pre manzelika ten zvyseny ale hmmm neda sa lebo chyba mu par dni vrrrrr 😠 ale co uz, dnes sme roznasali krizom krazom ziadosti o zamestnanie tak uvidime co sa podari.

No a chcem sa spytat je v Trebisove nejake detske ihrisko okrem tych co su v skolke???

elenka.k
9. jan 2010

ja tu píšem ale to nejako nejde, písala som o ihraskách podrobne, ale márne tak v rýchlosti: jedno čo poznám je ako sa ide na kúpalisko a tie bytovky, čo sú aj obchody pod nimy, a potom ako sa ide na stanicu medzi bytovkami, čo tam je aj vonkajšie trhovisko, blízko je škôlka čo tam bolo aj lietadlo... ale bacha určite čo sú ihriská aj s výkalmi psov! čo je na nervy!!!!! snáď mi to teraz pustí, už Ti píšem 4krát, chápeš, že sa mi nechce furt dookola ......ak tak napíšem zajtra. to neviem čo sa stalo, ja som už tu písala aj včera a vidím neprešlo to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre