Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

elenka.k
25. dec 2013

@angelblue ooo sa prežieram :-O práve ma bolí brucho, aspoň budem mať predsavzatie 😉 A Ty???

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
idris
autor
25. dec 2013

@tosomja @elenka.k @angelblue Ďakujem babule aj Vám prajem sviatky plné pohody a lásky 😵 😵 😵

U nás vianoce ani neviem že boli stromček sme postavili v sobotu. To bolo radosti . 24 som ešte pracovala 😔 😔 😔 tak som mm poprosila aby spravil ryby a pirohy a myslíte že to spavil .... 😠 😠 😠 😠 No nič, tak po osmičke som ešte v kuchyni stepovala aj trošku poschovavala bordel ale čo už . Milka všetko ochutnala 😵 potom šli von rozsypať čarovný prášok aby našiel cestu ježiško a santa . (čarovný prach dostavali v škôlke , a celkom to vhodné lebo inak neviem ako by som dostala darčeky pod stromček 😀 😀 Darčekom sa potešila a bolo ich s mierou tak som spokojná aj ja .

elenka.k
26. dec 2013

@idris tak si mala pracovno - sviatočný , neva. raz budú aj pohodové 😉
@tosomja
tak ohľadne darčekov: aj sme kúpili po jednom ako deťom, vedeli sme, že dostanú kopu ( čoaj bolo) veľa dostali to, čo chceli, takže radosť bola dobrá, najviac sa aj tak potešili tomu, čo nečakali 🙂
Ohľadne tabletu? ak mn. kupoval deťom pred (dávnejšie) tiež som sa bála, že budú iba pri ňom, ale rýchlo ich to prešlo, nevydržia dlhšie ako 15 min. Eli si niekedy zapne môj pc, pohraje... a vypne.

idris
autor
3. jan 2014

Ahojte babule neviete o nejakých logopédoch v TV ??? cez net sa neviem dopátrať 😠 Našla som jedine Kostúrovú ale neverím že máme len tú jednú

mj28
5. jan 2014

@idris naozaj v Tv je len tato jedna certifikovana aj my k nej chodime... ale chodia aj do Secoviec za nejakou, kt. ma hodiny v domacom prostredi ale nema ziadny doklad ohladom logopedie ....

idris
autor
5. jan 2014

@mj28 Ďakujem a ešte ma napadlo pri nadjazde alebo smer kasárne tam je nejaké centrum na rohu o tom niečo neviete ?? Ja si chcem dať preklepnúť dcérku keďže žijeme mimo SR a ja sama neviem posúdiť či je reč je v poriadku 😅

mj28
5. jan 2014

@idris tam je pedagogicko-psychologicke centrum - skor pre "problemove" deti - teda problemy vztahove, v uceni,v koncentracii a pod. ... ja som tiez hladala logopediu v Tv, ale skutocnost je taka ze naozaj len ta jedna logopedicka je v Tv a ma dost velky natresk (kedze je jedina), ale stale sa objednava na den a hodinu a da sa s nou dohodnut kedy to vam vyhovuje ...

mj28
5. jan 2014

@idris toto som nasla na nete o tom centre http://www.poradnatrebisov.sk/ 😉

idris
autor
5. jan 2014

@mj28 Ďakujem krásne tak skúsim tam zavolať a ak nie ostávajú mi ešte Sečovce Vranov a Michalovce 😅

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
12. jan 2014
elenka.k
12. jan 2014

@tosomja ahoj, aj ja som kedy zatrhla Markovi fľašu - takže pijeme z pohára so slamkou 😉 v jysku majú aj také zakrútené - smiešné, ale sú dosť hrubé, takže ak nie je zvyknutá piť cez slamku, bude trošku ťažké. Ináč aj môj iba termixi a párky bez chleba. Ozaj teraz dostla šálku s autíčkom , aj tanieriky hlbový aj plitký tak sa teším aj ja - aspoň aj malá monster high 🙂

idris
autor
12. jan 2014

@tosomja ja by som sa k fľaške nevracala a ani k mlieku ona začne jedávať a to že je málo, to by som sa netrápila, však stále si ten organizmus vyžiada toľko koľko potrebuje . Ja to vidím na našej ona niekedy za celý týždeň nič nezje a potom len doháňa. Koľko váži Viky ?? Čo rada jedáva ?? U nás by naša jedla len cestoviny a bolonézsku omáčku k zelenine som ju donútila vysvetlením že ak chce mať dlhé vlásky ako zlatovláska tak musí veľa zeleniny všetkej a funguje to 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenka.k
12. jan 2014

@tosomja neboj ona začne papať, ak organizmus zistí, že nedostáva toľko mliečka ako píše idris, sama začne si pýtať. A ani môj neje jedlá - tiež som z toho na nervy, lebo niekedy soom varila aj tri druhy jedla a iba som ich vyhadzovala .. teraz ma to netrápi, ak nechceš, čo je navarené, jedz - krupicu, kašu, termikx, praženicu alebo párky, hlavne, že máš niečo v brušku. Ďalší deň navarím čo obľubuje - šošovicovu plievku - tú má rád pre párky 😉 ryžu s omáčkou ... a raz do týž. minimálne polievku. Vie, že ak nebude jesť sem tam jedlá, nebudú ani jeho tzv. 🙂 Ináč môj má niečo cez 12 kilo ☹ suchučký je. Ešte som zabudla, tiež má rád špagety s morcadelou a rezance so syrečkom.

mj28
12. jan 2014

@tosomja ja osobne by som sa k flasi uz nevracala, ked je raz "znicena" tak je 😉 ... starsieho syna som odnaucila od flasky (naucil sa na nu ked som prestala kojit, ked mal 14 mesiacov aj to len vecer a rano kakauko ) ked mal 2 r. tak, ze som mu dala do hrnceka, kt. mal len na kakao a dala mu slamku .... mal to tak rád, ale postupom casu pil pomenej - pomenej, az prestal pit kakao uplne .... teraz si da obcas ked pije mladsi normalne bez slamky z hrnceka .... a mladsi ma 2,5r. a ten pije z flase vzdy - teda rano a vecer .... tiez som chcela na 2 r. to ukoncit, ale "bojim" sa ze nebude uz chciet to kakao ... a on bude tazky oriesok pri oducani 😀 ... skus ten hrncek s tociacou sa slamkou ako pisala Lenka, alebo ju zober do obchodu nech si sama vyberie, kt. hrncek/pohar chce na mliecko (ak nie je prilis vyberava,tak by som to skusila 😉 ) .... a neboj, hlad ju urcite prinuti ...

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mj28
13. jan 2014

@tosomja som asi nepozorne citala 😀 ... tak by som mlieko vylucila uplne .... asi to bude hlavne pre teba tazke obdobie, lebo deti vedia vela vydrzat, ale nakoniec ju urcite hlad donuti aby jedla ... a mlieko najdes vsade - myslim v mliecnych vyrobkoch, takze to jej nebude chybat .... prajem pevne nervy a veeela trpezlivosti 😉 a este ma napadlo, uz ma vsetky zubky? viem ma 3,5 r. ale ci nahodou jej nejdu posledne stolicky ...

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mj28
14. jan 2014

@tosomja no vidis, "len tak dalej Viky a mamka bude mat o radost viac " 😉

diduska
29. jan 2014

čaute baby,viete mi poradit dobreho urologa,v tv alebo sečovciach?dakujem vám

idris
autor
31. jan 2014

@diduska ľutujem ja neporadím . ☹

Ahojte babule tak pred nami už iba 11 mesiacov a budú vianoce :D ale nie sradnujem 😉 😉
Ako sa máte, ako detičky, oteckovia babky dúfam že vás nezlostia a robí Vám každí radosť 😵 😵 😵 Ja už iba počítam dní a je to presne 12 pacovných a idem domov na 2 týždne zrelaxovať iba ja a Milka 😵 😵 😵 😵 😵 pôjdem rovno k mame do domu a do bytu ani nepáchnem. Dúfam že ešte bude niekde sneh alebo napadá lebo tu iba poletuje no neuchytí sa a moja len o snehu sníva 😀 😀 😀

lenulik2
1. feb 2014

žienky, vidím, že ste tu už samé kamošky a že ste riadne odbočili od témy. Tak sa k nej chcem vrátiť: ako sa rodí v TV teraz? Rozmýšľam nad Tv alebo He - vie mi niektorá poradiť?

elenka.k
2. feb 2014

@angelblue
@idris predpokladám, že už ste doma?!! Ako sa mate? Teším sa s Vami.
@mj28 ako?? nepíšeš, či ja som na rade?!!! ozaj všimla si si: už nemám punto! :-O
@diduska ahoj skús v téme Trebišov,
@lenulik2 ahoj, to neva. pýtaj sa všetko aj o detičkách 😉 my už máme napísané všetko nové s detičkami, ale rady napíšeme 🙂 V tv je zima konečne, Ináč nad čím sa rozhoduješ? Kde rodiť? bývať? ....

Aj všetké baby, kt. som nedala @ ... Takže my sme už rozbehnutí: škôlka, práca, doomácnosť .... Baby, ani neviete ako mi je dobré v práci, počújem ticho - kým neprídem domov. Deťúrence majú obdobie? nie!!!! nechcem!!!! nebudem!! ach jaj - vôbec nepočúvaju. To preto píšem tak o práci - odreagujem sa tam. Ozaj Marko si pekne "veľmi" zvykol na škôlu, sme prekvapení. Možno pohohlo aj to, čo sme spolu chodili po Eli do nej. Som ho na to pripravovala postupne 😉 teraz vie, že ja musím do práce a on do škôlky 🙂 . A ešte niečo strašne mi teraz beží čas ........

lenulik2
2. feb 2014

áno, uvažujem nad pôrodom v Tv nemocnici - takže všeličo o tejto téme.

idris
autor
5. feb 2014

@lenulik2 ja neporadím rodila som pred 4 rokmi , a teraz netuším kto tam pracuje a som aj mino SR . Keď som rodila menil sa primár došiel z Michaloviec meno si nepamätám. Ak by som mala voliť teraz tak asi Vranov by to vyhral kamarátka tam bola veľmi spokojná no ale ona si platila pôrodničku aj všetko ostatné . Ale vraj lepšia a o trošku novšia nemocnica. Ale neviem nebola som a tak skoro ani nepôjdem rodiť 😅 😀 😀 😀 😀 😀 kedy máš termín odkiaľ si ?? niečo o sebe povedz ;)

@elenka.k nie ešte som v UK :P ale už ma to ťahá domov no musím ešte 14 dní vydržať . Njaradšej by som nás s mm zbalila a šla už preč. Ozaj a kde pracuješ ?? Si sa vrátila späť do manželovej firmy alebo niečo iné ??? Inak super že si Marco tak zvykol x)
@tosomja Vierka a ty ako pracuješ či nie a Viky ako doma či u mamy ju máš??

Inak ja som taká nasrdená že koniec malá chodi rok do škôlky a včera sme dostali papier že v triede majú vši:/ tak mňa hneď začala hlava svrbieť . Dúfam že to nechytíme. Milka nemá nič len kopec trblietok a nejko to neviem z jej vlasov dostať 😠 😠

tosomja
5. feb 2014

@idris Ahoj, dala som výpoveď v práci z viacerých dôvodov, jeden z nich je, že s Vikinkou nemal kto byť, Peťo to nezvládal a s nikým iným nechcela byť...do škôlky nechce chodiť, neviem prečo, reve jak besná, keď jej spomeniem...doma sa jej venujem naplno, len niekedy by som najradšej zaliezla do diery a nikdy nevyšla 😒 Nevládzem, išla by som do práce...ale...Snažím sa chodiť s ňou do detského kútika, kde ju nechávam aj dve tri hodiny a ja si odbehnem 🙂 nech si zvyká, že tam nie som s ňou...možno sa umúdri a osamostatní sa trošku...S Peťom nič moc, raz lepšie, viackrát horšie ako zle 😀 No ale aj na to si asi len zvyknúť 🙂
@elenka.k

elenka.k
5. feb 2014

@lenulik2 skús napísať, alebo preletnúť v téme Trebišov, myslím tam to tiež riešili. Tak ja mám dve skúsenosti: jednu zlú - s dcérkou, so synčekom to bolo lepšie, ale ak si neobjednáš respektíve ak Ti nevyjde izba tá nadštardantná - tak je to posraté - prepáč!!! za výraz. Voda ide kedy chce teplú myslím, ja som sa radšej chodila sprchovať o 4... hod. Veľa záleží od času: ak práve rodí menej žien sa dá vydržať. Tiež od nálad sestier ale ako doktori boli fajn - o dosť lepší ako pre dcérke. (vtedy tam bolí všetci Tí starí - zahundraní...) Ja celkovo spomínam ako na skôr zlé ako dobré. Ale nie som vyberavá, tiež sa dokážem prispôsobiť a hlavne myslím na to, že musím a basta. (takže nepozerám, že nie som v pohodlí a tak....)
@idris hmhmmm tak nech tie dni rýchlo prejdúúúúú. Áno, robím u svokra, ale presťahovali sa (ako firma) do MI, takže cestujeme - fofry fofry - hlavne ráno. Ináč, ak počujem vši aj mňa hneď začne svrbieť hlava.... 😀 A tie trblietky: nepomáha ani fén pri suchých vlasoch?
@tosomja takže po starom, ináč odkedy je Marko v škôlke - si môžem pdísť aj do obchodu 🙂 - niekedy.

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre