Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

elenka.k
26. aug 2012

@muska21 tretí chlapček hmhmhmm , neboj štvrté bude dievčatko 😉
Tak sa držkaj a veľa sily prajem. Nemôžem uveriť, že už to bude - ako ten čas letí. Potom určite daj vedieť!!!!!!

muska21
27. aug 2012

@elenka.k jasne ze dam, potom hodim aj foto 😉

angelblue
27. aug 2012

@elenka.k ahoj tak my to zatiaľ takto máme s jupíkom...všade kde príde si ho pýta 🙂

angelblue
27. aug 2012

kočky poraďte nejaký darček na narodeniny pre našu Lauru 😉 niečo čo by jej rozvýjalo motoriku.....a niečo také čo nemá 😀 ďakujem

tosomja
28. aug 2012

@angelblue Tabuľu na kreslenie s magnetami...no a čo, že je to pre staršie deti, moju to veeeľmi baví, hlavne, keď môže kresliť všade okrem nej 🙂 😀

Baby, dnes som zapísala malú do škôlky, len tak sme išli okolo a veľmi ju to lákalo k detičkám. Pani učiteľka nás pozvala na návštevu k ním, Vikinke sa veľmi páčilo, bola síce len pri mne ako prilepená, ale nadšená. Prišla zástupkyňa a dala nám papiere, že Vikinka je veľmi zlatá a určite sa jej v škôlke rozviaže jazyk....Teším sa, ale je mi aj ľúto, že je to tak narýchlo, ani som si neuvedomila a už čakáme na schválenie. Do práce ešte nejdem, aspoň dúfam, že nemusím nastúpiť hneď ako malá začne navštevovať škôlku.
Len manžel ma sklamal. Celý deň som sa tešila na to, ako mu to poviem, keď príde z práce, že naša Vikinka bude chodiť do škôlky a namiesto toho, aby sa potešil, tak začal sa chytať za hlavu, koľko peňazí zase pôjde na škôlku...a najlepšie bolo, keď sa ma spýtal, či zajtra neskočím do mojej práce či nemôžem od septembra nastúpiť...Bola by som ho najradšej zabila...ach...Peniaze, peniaze, zabíjajú vzťah.

tosomja
28. aug 2012

@jankali Ahoj

angelblue
29. aug 2012

@tosomja Juuuuuuuuj super a kde si ju dala zapísať....ja chcem dať našu od budúceho roku ale tu je veľa škôlok tak sa neviem rozhodnúť....a ešte sa musí aj sama naučiť zaspávať...taak máme čo za ten rok robiť.... 🙂 smutné,že to tvoj manžel nepochopil...muži sú hrozne divný v takých veciach... 😖 a čo urobíš pôjdeš či nepôjdeš do práce?? 😒

simba
29. aug 2012

@tosomja ahoj..a to v ktorej škôlke si bola? Lebo my sme chceli našu malú tiež zapísať do škôlky ale vraveli, že majú plno...

aprilka9
29. aug 2012

ahojte, potrebujem súrne radu, už sa mi termín pôrodu približuje a stále zvažujem kde mám rodiť. Najprv som vymýšľala kadečo, potom som rozhodla, že v KE a teraz som sa priklonila k pôrodnici v Trebišove. Už som si povedala, že som pešo v nemocnici za 10 min a nemusím nikde inde chodiť, tak budem rodiť tu.... no a potom som stretla pár mamičiek a tie ma odhovárali, že určite nech idem do KE... tak ja som už taká nerozhodná. PROSÍM pekne, aj viete poradiť, tak vám vopred ďakujem.

angelblue
29. aug 2012

@aprilka9 ahoj...ja som rodila v Tv a zvládla som to v poho....síce som bola na normálnej izbe ale dalo sa....nadštandard bol obsadený....rodila som pri dr. Patakym a bol v pohode...neviem čo chceš vedieť.. 🙂

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simba
30. aug 2012

@tosomja my sme boli v pondelok v škôlke oproti Kauflandu a tam maju plno...ale možno ešte skúsime aj tam kde ste vy...

tosomja
30. aug 2012

@simba aha, tak tam mi povedali, že majú plno už vo februári 🙂

simba
30. aug 2012

@tosomja A co treba malej ked by nastupovala do skolky? co treba kupit a kolko sa plati?

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelblue
31. aug 2012

@tosomja veď uvidíš aká bude tá škôlka.....keď nebude dobrá potom malú preložíš inam....a neboj určite si zvykne aj na papanie aj na všetko...my plienky už nemáme ale u nás zas treba odučiť od kojenia...a je to hrozné..lebo čím dlhšie kojíš tak tým horšie sa odúča.....skúšam ju učiť na flašu ale ide to ťažko....aj umelé mlieko sme kúpili ale zatiaľ sa ho ani nedotkla.... ☹ no uvidiíme.....včera sme spokladali postieľku a dávam ju už na veľkú posteľ lebo tak sa nik z nás poriadne nevyspal.... 🙂 prajeme príjemný deň v zooo a potom napíš zážitky..... a stou prácou máš pravdu neponáhľaj sa uvidíš ako to bude zvládať malá v škôlke a podľa toho sa zariadiš 🙂

simba
31. aug 2012

@tosomja tak a sme aj my tam....akurat asi este pondelok mala nenastupi lebo este trocha sopli ale tak tyzden a mala by uz byyt uplne fit takze asi sa tam nase deturence stretnu....tiez ide na adaptacny pobyt, resp. dame ju tam a uvidime ako sa bude spravat..ked sa jej tam bude pacit ostane dlhsie ked nie ucitelka zavola a prideme pre nu a budeme ju zvykat postupne...

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simba
1. sep 2012

@tosomja ja s nou pojdemm buduci tyzden len tak sa popozerat a uvidime ako zaraguje....a potom bz som ju dala hned rano a zas uvidime ako dlho vydrzi... ked nebudu volat zo skolky tak ju hoci necham hned na cely den...uvidime.. vsetko zalezi od nej...

lenulik15488
1. sep 2012

Babenky ako tak čítam vaše terajšie problémy so škôlkami až mi je to divné že to budem onedlho riešiť aj ja :D to ešte neviem o budem robiť s tým malým drobčiatkom ked sa mi narodí 🙂 Ale tak zvládli ste vy zvládnem aj ja 🙂 My prerábame bytík vo veľkom máme toho teda ešte čo robiť... Až som z toho unavená a začínam cítitť už na sebe že už to nieje ako to bývalo kedysi :D a bojim sa , že mala nekopka a zajtra začina 21vy tyžden... Vam kedy začali Vaše babätka? V pondelok sme boli na 4d ultrazvuku a tam si mala kopkala ostošesť tak neviem prečo to ešte necitim :(

tosomja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elenka.k
2. sep 2012

@aprilka9 ja som rodila a vpohode, ak sa Ti podarí jedna z týchto nadštandartných izieb tak super, personál tiež dobrý!!!! Ako pred 4 r. by som Ťa odhovárala, to bol des!!!ale teraz je dobre!

aprilka9
3. sep 2012

@tosomja @elenka.k ďakujem za takú pozitívnu odpoveď 😉 Ešte sa chcem opýtať, že či tam musím nahlásiť, že budem rodiť u nich, alebo to len prídem o polnoci?? :D
A ešte som počula, že tu nechcú podávať epidurálku, je to pravda?? Ja ju veľmi chcem.

tosomja
3. sep 2012

@aprilka9 Nemusíš sa vôbec hlásiť dopredu, keď to na teba príde, tak je jedno, či tam prídeš o polnoci, alebo ráno...musia ti pomôcť 🙂
Načo epidurálku? Prirodzená cesta je tá najlepšia...ale neviem o tom, že by ju nechceli podávať, skús sa niekedy prejsť do nemocnice a popýtaj sa...Rodila som cisársky, ešte tá anesteziologička, či ako sa volá...sa ma pýtala, či chcem spať úplne, alebo chcem len epidurálku, aby som to aspoň ako tak prežívala...súhlasila som, bolo to krásne počuť a vidieť moju dcérku hneď.

elenka.k
3. sep 2012

@aprilka9 nemusíš nahlásiť!!!!!! ja som prišla v hodine - niečo pred polnocou 🙂 a v pohode. Jedine to je blbé, že tie izby sa nedajú objednať vopred, dáva sa to zaradom, kto sa o ne prihlási, pri Eli mi to vyšlo, a zase pri Markovi, ako som tam len vošla, hneď som si ju pýtala - rezervovala, no došla na mňa rada až na piaty deň - čo som už šla domov. A stou epidurálkou - neviem, žeby nedávali, podľa mňa záleží od toho aký dr. ale ak si ju pýtaš?! žeby nedávali - o takom nič neviem, ako píše tosomja.

lenulik15488
3. sep 2012

@tosomja ďakujem 🙂 už ani neviem ako a už je to 10 dní po svadbe 🙂 tvoja mala ako som čitala sla dnes prvy den do skôlky tak snad všetko ok dopadne a budeš pisat tuna len same dobre spravičky 🙂

tosomja
3. sep 2012

@lenulik15488 no dufam, ze aj zajtra bude taka nadsena zo skolky, asi od zajtra tam zostane aj na spanie. Dnes mam take behacky po obchodoch, paplon, vankus, obiecky, mozno aj nejaky zoznam dostanem, ked si pre malu pojdem 😅

lenulik15488
3. sep 2012

@tosomja To nemysliš važne do škôlky musia mat vlastny paplon aj vankuš a obliečky :O? No ja som z toho hotova..,

tosomja
3. sep 2012

@lenulik15488 Vraj ano, ale dnes som sa pytala zastupkyni a vravela mi, ze nepotrebuje nic...mozno nemala cas sa mi venovat, opytam sa ked pojdem pre nu...ale asi budem potrebovat, lebo videla som ostatnych rodicov ako niesli aj paplony 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre