Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

stefi79
8. feb 2010

áno, už viem "kto si" 🙂

Dievčatá poslúchajú, už sa vedia super zahrať, stále vymýšľajú nejaké somarinky. No niekedy sa už aj pustia do seba. Hlavne mladšia do staršej. Ale nič vážne, zatiaľ sa nekonajú žiadne bitky. A ty už robíš? Ozaj samko kedy bude oslavovať 5-te narodeniny?

idris
autor
8. feb 2010

Eli ja som poslednu dobu nejaka vytazena a neviem cim to je. Lilly poslucha a placka iba ked ju trapi brusko alebo sa citi sama. No a co sa sneu tyka tesim sa z neho ale sla by som aj lyzovat no pockam si na buduci rok ked podrastie pokladik. Aj som nachladena a liecim to teplym cajom co chvila mi potecie aj z nosa :D Ja som chodievala von stale dnes som ani pety nevytiahla z bytu xixii Sniezik by sa mohol aj roztopit aby sme mali peknu jar zaciatkom marca 🙂

A ako brusko rastie? Uz citis aj pohyby alebo aj kopkanie??

Ahoj Lienka aj ja Ta tu vitam ako sa mame??

lienka2912
9. feb 2010

stefi
no ja už rok pracujem, 5. narodeniny budeme oslavovať 25. apríla. a vy? Malá kedy ide do škôlky? Chystáš sa
aj do práce? Ja som teraz v robote. Ako ti závidím, dobre mi bolo na materskej, to ti poviem, váž si to, pokiaľ si doma.

lienka2912
9. feb 2010

idris
ďakujem, za privítanie, ako na materskej? maličká ti ako spinká v noci? lebo môj malý spal hrozne prvé tri roky.

idris
autor
9. feb 2010

Na materskej je krasne, uzivam si tie chvilky 🙂 Lilly mi spinka krasne 2 alebo 3 krat za noc ju nakrmim a spinka sa dalej. Ale pre istotu davam Sub simplex lebo mavame stale koliky alebo ine bolesti bruska a to plne kojim. Tomu sa cudovala aj doktorka ze mava koliky ked je kojena ze to by nemalo byt ale co uz. Este dobre ze kvapocky nie su navikove 🙂

itsik
9. feb 2010

Viete že aj vo vašom meste Trebišov môžete navštevovať kurzy, ktoré vám pomôžu lepšie komunikovať so svojim bábom? http://web.novinyzemplina.sk/articles.php?artic...
http://web.novinyzemplina.sk/articles.php?artic... Stačí sa nahlásiť pani Príhodovej .... kontakt v článočku 🙂

elenka.k
9. feb 2010

Ahojte! Idris, mam sa už lepšie, hoc kašeľ ma stále trápi a čím ďalej viac, už sa to nepáči ani bábu, tak ma začne kopkať(po kašľaní),a bruško už mám pekné - nosím už teh. šaty, dnes som konečne vyšla po asi 10 dní von, ale poviem Ti - hrôza s tými cestamy, normálne som nemohla cez ňu prejs, musela som sa brodiť s kočiarom na rukách.... tu vôbec nechodili traktor.

Dúfam, že Ty si už ok, drž sa a dávaj na seba a na malú pozor, A aj vy baby dávajte na seba pozor!!!!!!!!!!!!!!

stefi79
10. feb 2010

lienka chystám sa do roboty v októbri, ninka nastupuje do škôlky v septembri, v októbri bude mať tri roky. ela bude mať 5 10. augusta. Do roboty sa už aj celkom teším, ja som doma od decembra 2004, takže dosť. Ešte si užijeme leto všetky tri spolu a potom hor sa do ranných stresov 🙂 ale to chce zase len systém a pôjde to. V práci budem začínať 7.30 a končiť 15.30., takže ideálna pracovná doba na odprevadenie detí a aj ich vybratie potom.
Ak ti bolo dobre na materskej prečo si to nezopakuješ? 😉 Ja by som brala aj tretie, ale možno až na budúci rok. Ešte by sa nám pridal chlapec 🙂 Len mám teraz nejaké problémy, ktoré musím s gynekológom doriešiť takže tak.

lienka2912
11. feb 2010

stefi
3 deti? to fakt? ja si neviem predstaviť, že by som mala dve, aj by som chcela, ale ja stále hovorím,
že ja mám dve, lebo môj manželíček je tiež niekedy ešte ako decko. 😒 Ale dievčatko by som chcela, to by bolo zlaté. 😵 No uvidíme ešte, možno to aj tak budem riešiť, lebo v práci sa to nedá vydržať, a materská by teraz bola celkom dobré riešenie.

stefi79
11. feb 2010

No vidíš, tak možno budeme nakoniec na materskej v rovnakom čase. Ja si to viem celkom predstaviť s troma deťmi. Už sa normálne doma nudím. Tie dve sú už zohratá dvojka, hrajú sa samé, vymýšľajú somariny a ja mam kopu času, ktorý by som mohla venovať tretiemu. 🙂 Od septembra ide ninka do škôlky tak nakoniec by som bola doma aj tak len s jedným. Pre mňa bolo najnáročnejšie obdobie, ked som sa vrátila domom s ninkou z pôrodnice, trvalo to asi jeden mesiac. Potom v druhom mesiaci mi už malá prespala celú noc do piatej rána, vypila mlieko a spala ďalej do takej siedmej, takže som bola super vyspatá a bolo to už oveľa oveľa lepšie. Celý deň som mala energiu a stíhala som to v pohode. Ja neviem, ale nejako sme si to vždy zariadili tak, že bolo dobre. Ešte boli také obdobia keď boli choré, tak vtedy to bolo ťažšie, ale to trvalo tak max. 4,5 dní.
Ešte aj teraz, napr. mne viac vyhovuje keď je ela doma, lebo ninka sa nenudí a má sa s kým hrať a ja si robím svoje veci. Takže asi tak. 😉

lienka2912
11. feb 2010

stefi
no vidíš, ten môj malý zas do 3 rokov neprespal celú noc, ešte aj teraz sa sem-tam zobudí, a ráno okolo
šiestej sa stále budí na kakao, pije ešte z fľaše!!! a sám sa zahrá málokedy, tak 5 minút ho drží jedna zábavka, a potom musí robiť niečo iné, takže ja som si ešte poriadne neoddýchla, mám pocit.
Iba ked pozerá DVD, vtedy mám kľud, inak nedá pokoj. a večer chodí spať v pohode o 22:00, niekedy ešte neskôr, to už chytáme s mužom šoky, hlavne, ked treba ráno vstávať o 05:30. Ale ráno sa mu vstávať nechce.
Tak si preto ani neviem predstaviť, žeby mi v postielke plakalo ešte jedno dieťa. Ta tak asi...

stefi79
13. feb 2010

Lienka moja ela bola do štyroch mesiacoch strašné dieťa. Nič jej nevyhovovalo. Sama nevedela zaspať, ani v kočíku nechcela byť, zle papala. Doktorka nevedela prísť na to čo jej je. Že máme len čakať, že z toho vyrastie. Ja som mala také dni, že od rána som ju mala na rukách a skackala som na fit lopte. To bolo jediné, čo jej vyhovovalo a takto mi spala aj tri hodiny. O štvrtej poobede ma vystriedal manžel a takisto sme sa triedali aj v noci po dvoch hodinách. Ja som už bola zúfalá. Naši si museli kúpiť domov fit loptu ked chceli aby sme došli na návštevu.
Vtedy som si povedala, že nikdy viac nechcem ďalšie dieťa. Po tých styroch mesiacoch sa akotak ukludnila, ale uspávali sme ju asi do ôsmich mesiacoch na tej lopte. A budila sa mi v noci do roka a pol. Vtedy som aj otehotnela s ninkou 🙂 ale to som už zmenila názor, že nechcem dieťa a po dvojmesačnom snažení sa nám to podarilo.
Ninka bola pravý opak ely. Prvý mesiac bol aký taký, ale v druhom mi už prespala celú noc. Prvý krát sa zobudila o 5 ráno, vypila mlieko a spala ďalej a spáva tak aj doteraz. Žiadne uspávanie, nič. Na oped ju uložím do postele, sadnem si k PC (tak na mna vidí) a ona sama zaspí. Ja vždy hovorím, že ja druhé dieťa nemám. Ela mi v jej veku už aj vzdorovala, robila cirkusy, ninka akoby sa učila na nej, že čo smie a čo nie.
Neboj druhé bude ako medík. Veď ti povie aj Táňa Varjjaššiová. Myslím, že sa poznáte. Má Jonatána a teraz Benjamína.
ale tvoj Samko bol vždy dobré dieťa, ja si to pamätám, stále pekne v kočíku sedel. Neboj druhé zvládneš ľavou zadnou a už ti aj samko bude pomahať, veď už bude mať 5 rokov.

Ako bolo na karnevale? 🙂

idris
autor
13. feb 2010

Ahojte babulky ako ste sa pekne rozpisali 🙂 ked to tak citam tak sa mam na co tesit

Aj vy uz mate dost tej zimy?? keby sa dalo aspon vonu s kocikom ale vrrrr nech je uz jar 😵 Inak ja mam teraz hrozne obdobie hrozne som sa rozjedla a nie a nie to ustat ani na sviatky som tolko nepojedla ako teraz aj vy ste mali take stavy ked ste kojili??

Eli malu straim ako oko v hlave ale ked ona je taky maly huncut ked sme niekde na navsteve ako pet penazi a ako nahle sme doma tak pacha neplechu, doma sa jej vobec nepaci , co to bude ked bude mat pubertu exeexexexexeexexex 😠 keby sa da na navstevach spavat tak by bolo 😅 😅 ale nejde to

anmate
14. feb 2010

ahojte mamky...pochadzam z okolia Trebisova mozem sa k Vam pridat????

lienka2912
15. feb 2010

anmate
vitaj, jasné, že sa môžeš pridať, ako sa máš?

lienka2912
15. feb 2010

stefi
Táňu nepoznám, možno z videnia, prečo myslíš, že ju poznám?
Možno si mysliš, že Samko bol dobré dieťa, ale mýliš sa, do dvoch rokov zaspával iba v kočíku, ja som ani nemusela
cvičiť, aby som schudla, musela som trieskať s kočíkom aby zaspal, a to niekedy aj v noci som kočíkovala.
Je aj dosť nervózny, uráža sa a sám sa nechce hrať, možno mu fakt chýba súrodenec. Babka ho rozmaznala,
väčšinou dostane čo chce, tak ho moja mama naučila.
Na karnevale bolo celkom dobre, len som strašne zmrzla, sedeli sme pri okne celé 3 hodiny, a vonku vtedy strašne fúkalo, mala som pocit, že je okno otvorené, doma som sedela pod dekou ešte 2 hodiny.
Ale malému sa páčilo, ani nechcel ísť domov. Mal tam svoju "frajerku" tak s tou behal, inak sa veľmi nekamaráti s
nikým, čo ma aj dosť štve. Celkom sa zvliekol na jedno dievčatko a s druhými sa nehrá. A Ela sa hraje so všetkými deťmi? Chcela som sa ťa ešte opýtať, či si s ňou už bola u zubára, a ak ano, tak u akého. My sme ešte neboli, ale už by trebalo, aby mal niekde kartu, ináč Samko má pekné zúbky.
Čižmy si si kúpila?

stefi79
15. feb 2010

Idris ja som nekojila ale stavy pažravosti som mávala a aj mám 😀 Mávam obdobie keď veľmi nejem, ale prídu dni keď doslova žeriem a som furt hladná. Ja to pripisujem hormónom 😉 ja za to nemôžem 🙂
Idris dojdi k nám, u nás môžete prespať, spravíme žúrku 🙂

stefi79
15. feb 2010

Lienka ahoj, čižmy som kúpila, včera odskúšala a vidím to tak, že najbližšie si ich natiahnem až keď pôjdem do práce 🙂
Počuj a nemajú tie deti nejaké obdobie vzdoru teraz? Lebo ela sa akože hráva s ninkou, ale to sú sestry a potom sa hrá s jedným dievčatkom v škôlke (to vyrastali od perinky spolu, bývali sme na jednej chodbe), takže sa poznajú a potom ešte s marcom, to je syn mojej kamarátky, spolu sme kočíkovali. A je teraz taká, že ked sa jej niečo nepáči, oduje sa, zatvorí do izby, s nikým nekomunikuje, hnevá sa. Zdá sa mi, že vzdoruje často. Veď by sme sa mohli niekedy dohodnúť a stretnúť, nech sa zoznámia. Uvidíme, či sa spolu zahrajú.
K zubárovi ideme prvý krát 1. marca, objednala som ju k mojej zubárke, dr. čeplíkovej. Má tam sestričku, ktorá je mamičkou jednej elinej spolužiačky, tak dúfam, že to sa elou nejako zvládnu. Ale nie som si istá, či otvorí ústa. Potom dám vedieť ako to dopadlo. Ale problémy nemá, zúbky ju nebolia, akurát má z jedného odbité, čo v lete spadla so šmýkalky. Počula som, že dr.Vneková je dobrá, má aj deti.

stefi79
15. feb 2010

Anmate ahoj, odkiaľ si (ak to nie je tajné) ? A VITAAAAJ medzi nami a cíť sa tu dobre 😉
Napíš nám niečo viac o sebe, máš aj detičky?

stefi79
15. feb 2010

Anmate teraz som si prezrela tvoj album a vidím, že detičky už máš. Tak tie tri kočky sú tvoje? Alebo tie všetky na tej spodnej fotke? 🙂

lienka2912
15. feb 2010

stefi
asi to bude obdobie vzdoru, aj Samko sa často uráža, ked si napríklad kopeme loptu a nejde mu to, normálne sa rozplače a urazí sa. Marca poznám, chodí so Samkom do triedy. Môžme dať stretko dakedy, čo to urobí.
Na plaváren nechodíte? A na pokeci nie si?

anmate
15. feb 2010

ahojte...dakujem za privitanie.....
moje su iba tie tri kocky tamta nevesta je moja svagrina,ktora sa v novembri vydavala.... 😀 😀 😀 😀 😀
idem z detmi vonku pokial je pekne 🙂 🙂 🙂

stefi79
15. feb 2010

lienka na plavárni sme boli asi tri krát, ale stále bola veľmi studená voda. Moja mama ked ide, tak vždy natrafí, že voda je dobrá. Kedy chodievate?
Na pokeci nie som. Skôr Facebook.

lienka2912
15. feb 2010

stefi
my sme boli na plavárni raz, asi pred 3 týždnami, voda bola celkom fajn, odvtedy sme neboli, lebo malého bolí hrdlo trošku, tak nechcem riskovať. Ale chystáme sa. Ja zas nie som na facebooku, tam je to dosť osobné.
Čo robia dievčatá? Ja som v robote, akurát obedujem.

stefi79
15. feb 2010

Dievčatá spia a ja oddychujem. Mne to zatiaľ vyhovuje byť na FB, našla som si tam veľa starých známych, ktorých som už roky nevidela, tak aspoň o sebe čo - to vieme. Keď pôjdem do práce tak sa vymažem určite. To by som dosť riskovala keby som tam zostala.

lienka2912
15. feb 2010

stefi
Ela má v škôlke prázdniny? Nám škôlka funguje, sú spojené triedy.
Aj Ela spí cez obed? Samko doma cez den nezaspí, ani keby neviem čo bolo.

stefi79
15. feb 2010

Lienka škôlka je otvorená, ale detí mamičiek, ktoré sú na materskej s druhým dieťaťom zostávajú doma. Oni mi ju nevezmú keď som doma. Ani v lete nechodila. Tiež majú spojené triedy a ostatné učiteľky čerpajú dovolenku.
Ela ešte spáva cez obed. Málokedy sa stane, že nespí, možno raz do mesiaca. Ona to potrebuje, okolo obeda je už hotová. ale ninku tipujem, že mi bude spávať tak do troch rokov, lebo niekedy sa jej už nechce a len leží a leží a nakoniec zaspí až okolo 15, 15.30.

anmate
15. feb 2010

stefi chcem sa ta opytat ake sa spravaju voci sebe deti???nebiju sa???lebo moje su dost v sebe

elenka.k
15. feb 2010

Ahojte baby! Chcem Vás požiadať o radu, mate tu niektoré aj dievčatká, moja mala v poslednom čase keď piška, tak hovorí: mami EEE (ukazuje na plienku)a hovorí bibi a niekedy sa zatvári, že ju to určite bolí, akokeby ju to štipalo... myslíte, že by som s tým mala ísť k dr.(či mi pre ňu na to niečo dajú)? alebo je na to domáce liečenie? Ak áno aké? Nemá pinku zaparenú ani červenú, zmenila som obrúsky, ale opäť používam ako predtým.
Ďakujem!

Idris už je konečne počasie na prechádzky! Ako sa máš, dúfam, že lepšie! Mňe (sople, kašeľ) už ustupuje.

lienka2912
16. feb 2010

stefi
tak to máš super, ked ti tak pekne spia. Ved ty ani nevieš, že máš dve deti.
🙂 Inak, čo robíte dnes poobede? Neskočíte na návštevu? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre