Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

stefi79
16. feb 2010

elenka, Moja staršia dcéra keď mala 2 roky a tri mesiace plakala pri cikaní, vravela že ju to štípe. to som akurát došla z pôrodnice s mladšou tak som poslala moju mamu nech s ňou ide k pediatričke. Išli už aj s močom, ktorý bol katastrofálny a poslali ju na urologiu, kde jej spravili ultrazvuka v výsledok - zápal močového mechúra. dostala antibiotiká, ktoré chvalabohu hneď zabrali a na druhý deň už bolo dobre. Vtedy sme kúpili v lekárni aj čaj (už neviem ako sa volal, ale tam ti poradia). Robievali sme slabý odvar, keďže všetky sú od troch rokov. A toto pila.
Ja by som jej dala pre istotu vyšetriť moč. Veľa šťastia, nech vám to rýchlo prejde

Anmate aj moje sa pobijú, teda skôr mladšia staršiu 🙂 Ale zatiaľ to nie je nejaké surové, len väčšinou také capnutie po chrbte, alebo hlave 😒 Ale to hneď zakročím a stále ich učím ospravedlniť sa a dať pusu potom. Potom sa už hrajú. No a najlepšie je keď k tomu dôjde, začnú pišťať, revať, ja prídem nahučím na ne, alebo im aj capnem po zadku, ja nervózna, odídem a ony sú potom najlepšie kamošky a staršia povie - ninka tíško, mamička je nervózna. 😀

stefi79
16. feb 2010

Lienka ahoj, teba mrzí, že máš poriadok v byte? 😀 😀 Nerobíme nič také, o chvíľu sa ideme na kopec trocha pošmýkať, potom spať a potom nemáme nič na práci, tak ja neviem...a dokedy si v práci?

stefi79
16. feb 2010

Lienka alebo by sme sa mohli stretnúť niekde na tom vašom minikopčeku na sídlisku. Nech si ešte užijú sneh. Pošlem ti moje tel.č. cez poštu. Dúfam, že ho dostaneš, ešte som neposielala nič cez internú poštu na konikovi.

lienka2912
16. feb 2010

stefi
v práci som do pol štvrtej. Čo tam po neporiadku, ved nežijeme preto, aby sme upratovali, ale naopak.
Manžel ide o štvrtej na futbal, takže máme voľný byt. Tak ako sa rozhodnete, opýtaj sa kočiek.

elenka.k
16. feb 2010

Ahojte! Stefi ďakujem za skúsenosti a rady! No dnes už vôbec to nerobila - žiadné bibi, ale tamte obrúsky som vyradila a používam ich iba na ruky. Myslíš, že by som mala ajtak ísť, hoci sa už nesťažovala?

anmate
16. feb 2010

stefi moje su diabliky teraz sa priklad nahanaju,ale uz cakam ktora kedy tej druhej supne.....
neviem ci to nieje aj tym,ze mam na nich malo casu,lebo mam este tu malu a ta mi zaberie viac casu....
a vraj skolke su ako anjeliky

stefi79
17. feb 2010

anmate aký máš vekový rozdiel medzi detičkami?

elenka ak ju to už nebolí a netvári sa pri cikaní nejako inak tak to nechaj tak, ak by mala nejaký problém, tak by sa to stupňovalo (podľa mňa). Ja chodím do nemocnice, len keď fakt musíme. Tie choroby tam a bacile nemusíme...a možno to bolo bruško, že si pri cikaní aj pukla a zabolelo ju v brušku. Veď ju posleduj a uvidíte

Lienka, čo samko, nebol smutný, že s ním ela nechcela ísť do izby? predstav si, že ma ela ešte prehovorila a išli sme pozdraviť rodičov a tam sa hned chválila, kde sme boli. 🙂 a hneď sa aj priznala, že sa hanbila samka. No a ninka vysvetľovala toma tatikovi, že samko má macka pu, ktorý lieta 🙂

lienka2912
17. feb 2010

stefi
ahoj, Samko bol smutný, že sa s ním Elka nehrala, musela som mu ešte dlho vysvetľovať, že sa hanbila. Ked prišiel manžel domov, hned mu všetko referoval, že ninka sa nehanbila, ale Ela áno. A váš ocko sa nenudil doma?

anmate
17. feb 2010

Stefi Anna Kristína ma 4roky,Mária Magdaléna má 3ročky a Terezia Valéria má dnes 5mesiacov a 2tyždne....
niekedy su ako anajeli,ze ani neviem,ze ich mam chvalim ich vo velkom,ale niekedy su ako anjel a diabol v jednom.....

stefi79
17. feb 2010

jeej anmate to máš dobre taký malý vekový rozdiel medzi tými staršími. aj tú tretiu ste celkom dobre stihli, budú taká zohratá trojka keď vyrastú. A presne ako píšeš, aj tie moje sú niekedy zlaté a niekedy si robia zle a vedia neskutočne pišťať a jačať, takým tenkým hláskom, že mi idú bubienky prasknúť 🙂

Lienka keď sme došli domov, maťo sedel ako inak - pred PC. Ale už toho mal asi dosť, lebo sám od seba ich zobral do kúpelne a dal do vane, aj pyžamká prichystal. Ja som sa už chystala pomaly pred televízor, nech si pozriem seriály.

lienka2912
17. feb 2010

stefi
tak to máš zlatého mužíčka. a čo ste dneska porábali? Boli ste vonku?

idris
autor
17. feb 2010

Ahojte baby 🙂 konecne to tu ozilo 🙂

stefi dakujem za pozvanei xixixi este by som si zvykla a by si sa ma nezabvila 😀 😀

elenka dnes som bola vonku ale tie chodniky od paricana boli otrasne tak som sa unavila kym som dosla domov 😠 normalne som mala chut ist po ceste ako nasi cigani 😀 😀. Ja som uz OK, len mam taky pocit ze mala prechladla lebo ked place ma taky chraplavy plac, taky celkom iny ako doteraz, ak to neprejde cez tuto noc tak zajtra sa asi odkocikujem k doktorke 😒 Dnes som sa konecne stretla aj s kockou co byva o 2 domy vedla xixixi ma o tyzden mladsieho chlapceka, ale vzdy sme sa minali ked sme boli vonku.

Babulky ja vam tak zavidim ze sa chodite sankovat mna to tak tahala ale mala je este prilis mala aby som sa sankovala 😀 😀 , ale dnes som videla jednu mamicku na kopceku za bytovkami ako sa smiklala s takym mrnuskom bolo to take chutne 😵 😵

stefi79
19. feb 2010

Idris veď odstav malú v kočíku na boku a sánkuj sa 🙂 čo ti v tom bráni?

lienka2912
20. feb 2010

stefi
ahoj, v piatok som mala voľno,predstav si, bola som s malým u zubára!!!
Pani zubárka bola skvelá, a Samko tiež, nemá žiadny kaz, ukážkové zúbky.
Vy čo máte nové?

stefi79
20. feb 2010

Lienka
Tak gratulujem k zdravým zúbkom. Ako sa Samko tváril? Chcel si dať pozrieť do úst?
Nové nemáme nič, teším sa na pondelok, keď elu odprevadím to škôlky, lebo piatok bol už taký deň, že si asi už liezli navzájom na nervy. Ninka vytrhla ele chumáč vlasov. Neviem čo ju to napadlo, ela jej nič nerobila... bitkárka jedna. už asi potrebujú ísť od seba na chvíľu. V pondelok chcem ísť za lekárkou, treba nám potvrdiť prihlášku do škôlky. Dúfam, že nebude pršať.

lienka2912
20. feb 2010

stefi
Samko bol v pohode, nebál sa, cestou domov bol na seba hrdý, doma sa chválil, že dostal od tety zubárky
malú pastu...
To máte doma pestré, ked je Ninka taká zbojníčka, chudáčik Ela. Mimochodom, Samkova detská doktorka nás upozornila,že očkovanie je na 5 rokov a nie na 6.
Ele sa chce ísť do škôlky po prázdninách?

idris
autor
20. feb 2010

stefi ja nemam srdce ju nechat samu v kociku a sama sa zabavat 😒 ale za rok uz budeme spolu santit na kopceku 🙂

anmate
20. feb 2010

stefi ani neviem kedy ta tretia sa pritrafila 😉 😉 😉 😉 😉
je medzi nimi maly vekovy rozdiel,ale aspon si vsetky naraz vypiplem 😝 😝 😝
Terka dnes mala zly den ani papat,ani v kociari nervozna vsetko co by mohla tak rozkuse,lebo sa nam uz tlacia zubky len som zvedava kedy to uz konecne bude nech sa mi tolko malinka netrapi....

vy co mate noveho???

idris
autor
21. feb 2010

Ahojte babulky 🙂 dnes sme mali ale krasny dnik 🙂 normalne mi srdiecko podskocilo ako bolo nadherne. Aj som si bola dnes zaplavat malu som nechala pri svokre a slo sa voda bola na moj kus velmi tepla ale co uz aspon som si zaplavala a trosku oddychla 😎 a potom prechadzka ked tak krasne svietilo slniecko no nedela ako vysita 😵 😵

anmate
21. feb 2010

ahojte mamicky.....

idris mas pravdu dnes bola uplna nadhera my sme poobliekali deti a hajde na dvor sa prevetrat 🙂 🙂 🙂

uz sa tesim,ked bude jar,nieze by som mala daco mala proti zime,ale uz je dlho ☹ ☹ ☹

nebude ani deti tolko trapit s tym obliekanim

elenka.k
21. feb 2010

Ahoj baby! Tak s tým počasím mate pravdu, bolo nádherne! Fajne Vám, myslím s tým plavaním, ja by som tiež šla, ale zase pre mňa je tam studená voda, vlastne priznám sa Vám, naposledy som bolo ešte keď som bola slobodná, a to som trikrát za sebou ostala sedieť na lavičke, takže tak, ale teraz úplne sa zmenil môj organizmus, až mi je niekedy horúco, čo som bola vždy taká zamrznutá, vždy som sa obliekalá ako na sibir 😉 (to bolo pred 7 rokmi) ale ak zvládam vodu v mori, tak by to mala byť malina. Ja sa už cítim úplne ok, oproti minulého mesiaca, bábo kopé, niekedy až veľa - až mi tlačí obličky, musím doň pošúchať, aby zmenilo polohu, lebo to fakt bolí. Malá Elenka je riadný šinter, by sa len hrala a vystrájala, v utorok ideme na kontrolu k ortopedičke s rúčkou, tak nám držte päste, nech je všetko vporiadku, už vidím ako plače, len uvidí bielý plášť, čo hovorím ona keď uvidí nemocnicu už mi hovorí mama nie otáča sa a ťahá ma preč! Momentálne riešime detskú izbu, ale pravdepodobne budú spať obe detičky s nami v spálni, pritiahneme postel z detskej do spálne, ale čo si píšem s mamičkami čo majú detičky ako ja (budem mať) tak to prvé bábätko vyhadzujú doslova z ich posteliek, takže neviem ako to urobím, zatial. Možno Eli bude zaspávať v postielke a potom ju dám do jej a bábo zatial bude pri mne na veľkej al. v kočiariku a potom šupi do postielky. To, že manžel nechce, aby spala v detskej kedže sa ešte sem tam budí v noci a tiež pýta(niekedy) mliečko. Ozaj Vy ste do kedy nechávali bábo prespať celú noc bez papkania? Vlastne ani neviem, či jej mám dávať, pretože sa mi stalo, že sa potom malá prebrala a bola hore aj 2-3 hod. Baby držte sa! A dávajte pozor na detičky!! Snáď Vás nebolia oči 😵

anmate
22. feb 2010

ahojte....

no nato ako bolo v nedelu krasne tak dnes bolo skarede ako sa rano ukazovalo ta tak sa to pokazilo 😠 😠 😠 😠

ak by som ja isla v tomto obdobi na kupalisko tak skoncim u lekara na neurologii......
takze u mna v tomto obdobi kupalisko nehrozi......

my sme boli dnes na ockovani a mala len place a place......

elenka moje deti uz od 3tyzdnov zivota spinkali bez mliecka po nociach.....
najneskor o 22.00 a spali az do rana do siestej siedmej 🙂 🙂 🙂 🙂
neskusala si jej dat len cajik?????

anmate
22. feb 2010

chcela by som sa s Vami este o niecom poradit....
dcerke mali vyberat nosne mandle len sme sa k tomu niejako nedostali a chcela by som vediet ci su uz natolko mandle take oslabene,ze sa spusti krv z nosa prudom....

dakujem...

stefi79
23. feb 2010

Anmate ja ti neporadím, o mandliach neviem nič, nemali sme s tým problém

Lienka takže na 5 rokov očkovanie? Mám na preukaze napísané, že na 6. Boli sme si dať potvrdiť prihlášku do škôlky pre ninku a nevravela nám nič. Musím jej potom zavolať. my máme v podstate ešte čas, lebo 5 bude mať až v auguste.

Elenka ja som mala staršiu dcéru do dvoch rokoch v postieľke, potom išla do svjej izbičky na veľkú posteľ. O tri mesiace sa nám narodila ninka a tá bola s nami v spálni v elinej postieľke. Ale potom som ja s ninkou spávala v detskej a ela s manželom v spálni, lebo sa v noci stále odkrývala. Ale to asi len nejaké tri mesiace, potom sa sama vypýtala naspäť do svojej izby.

idris
autor
23. feb 2010

Anmate a skusali ste alergologiu?? lebo ja ked som bola mala mala som take iste problemy, z nosa tiekla krv prudom uz len pri prudsiom pohybe, no a nakonie vysla z toho alergia takmer na vsetko. A tak mandle mi ostali a aj alergie xexe ale co uz 😠

elenka.k
24. feb 2010

Ahojte! ďakujem za rady a skúsenosti!! Ohľadne toho očkovania, aj ja mám napísané, že ak bude mať malá 5 ročkov, no ešte na 2 očkovanie proti pneumokokom, Ozaj Vy ste detičky nato dávali? Ohľadne mandlý . neporadím, nemám skúsenosť. Ozaj na ortopédií s malou bolo všetko ok, dr. bola veľmi prekvapená, že aká je malá šikovná a ako vyrástla a čo je najlepšie: už k nej nemusíme chodiť!! 🙂 samozrejme ibaže by to vyžadoval neurológ. Tak sa držte! a dávajte pozor na seba.!! Idris náhodou si včera nešla s kočiarom kolo osobitnej školy - po chodníku oproti byvalému tulipánu?

idris
autor
24. feb 2010

Eli ja tadial chodim dennodenne (osobitnej skole )len vcera som dostala defekt tak som dosla len k osobitne a potom naspet domov aby to muzicek spravil 😎 no a bolo to okolo 10-11 a ak to malo zeleny kabatik a zeleny kociarik tak som to bola ja xixi 😀 ....A byvali tulipan je co??? To som rada ze Elinka je v poriadku.

elenka.k
24. feb 2010

Idris hej to si bola Ty! Ja som Ťa videla z firmy - ten tulipán . to bola jedáleň dávno, teraz je tam firma Agro-Invest, je to ten dvojdom, vedľa ružového - je to tuším obchod,aj umývačka áut, oproroti (kus ďalej)školy, čo robia zákusky.

idris
autor
25. feb 2010

Eli tak nabuduce po mne hod spinaci strojcek xixixi 🙂

Vcera som bola na prechadzke v parku konecne sa da aj tam kocikovat 🙂 vtaciky krasne spievali no jar je co nevidiet 😵 😵

lienka2912
25. feb 2010

stefi
dnes je v práci prííííšerne, a kde je ešte fajront. Ako ti len závidím, že si doma, to musí byť super.
Ako sa máte? Čo porábate? Jar je tu čo nevidieť... konečne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre