Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

tosomja
29. júl 2010
idris
autor
30. júl 2010

Tak konecne mam casu aj popisat hoc som uz utahana, Dnes sme boli na kontrole s uskami a uz ich mame OK takze si musim davat pozor na vodu . A boli sme aj na rehabilitacnom si znova pocvicit ale to bolo revu juuuuuuuj len ju zbadala a uz plakala. No dokazeme uz plazit pekne sa kyvat na kolienkach a v kociku juuuj tam sa tahame do stoja k madielku uz musim kupit traky lebo tie remene co su v kociku ju dost obmedzuju 😠 😠 😠

@tosomja mala Viky ma krasne otvorene okale na foteckach to moja iba stale drichmala :D takze s ockami som mala az na 3 mm poriadnu

modra1
1. aug 2010

Ahojte,
som v TV na prázdninách, môžete mi poradiť dobrého pediatra, ak by sme potrebovali? Ja som kedysi chodila k tete Žiaranovej, ale tá má vraj celý august dovolenku.

ada9557
1. aug 2010

Ahoj.Tak skoč k tej čo ju zastupuje.K Poľackej.Celkom príjemná pani aj sestrička.Ale prišli ste si užiť prázdniny,tak si užívajte a nech vás choroby obchádzajú,aby ste nepotrebovali pediatra.... 😉

modra1
1. aug 2010

@ada9557 Dík. Dnes sme absolvovali pohotovosť, tak preto sa pýtam. Prechádzali sme okolo súkr. ambulancií Sinčáková, Vargová a a ešte jedna, nepamätám si meno, len viem, že má vypísané, že majú CRP prístroj. Ja ani neviem, kde teraz Žiaranová, resp. Poľacká ordinujú, lebo to nie je tam kde bolo, kým som tam chodila ja.

ada9557
2. aug 2010

Poľacká ma ordináciu v tom prvom vchode.tam je ona aj Žiaranova.Hned na začiatku nemocnice po ľavej strane.Tam su dva vchody.Jeden je tam kde ordinuje Vargova,Sinčákova...a ostatné. A v tom prvom vchode su oni dve.Tam už nikto iný nie je.Tak držím palce a nech sa vám darí.Hlavne nech ste zdraví. 🙂

ada9557
2. aug 2010

Hej baby kde ste všetky.Užívate si leto???Zvykáte si na seba?Tosomja.Malá je rozkošná. 🙂 My sme sa práve uložili na obednajší odpočinok tak som nakukla čo tu nové.Ja by som sa najradšej tiež k nej pridala,ale včera došiel synátor s tábora tak od včera iba periem.Celý prišiel od blata. 😠 😠 😠 Všetko komplet.....Boli sme pre neho včera v Starej Lubovni tak sme mali trošku aj výlet.Musíme malú vytrenovať,lebo sa jej veľmi v aute nechce sediet.Hlavne nie dlho.Tak sa držte a ozvite sa...pa pa.A ešte pár fotečiek

idris
autor
2. aug 2010

Ahojte adka to je super ako vyletujete ;)
u nas je nove to ze sa nam deru zubky a mame z toho teploty 39 -38 a to uz treti den uz nech su vonku 😠 😠 😠 a objednala som si k narodkam liliputi na nosenie deti tak sa vytesujem a cakam kedy to postarka donesie 😵 😵

ada9557
2. aug 2010

No zlata tak sa trápite. ☹ .Tak vám držím palce nech už vylezu tie zúbky a potom už nech ostatné rastu tak ako nám.Aby ste ani nevedeli kedy vyšli. 😉 To je super vec.Ja som mala pri malej klokanku a s tou sme tiež veľa pochodili.Mala sa tam rada nosila.Dokonca aj na huby sme s nou chodili. 🙂 Teraz máme horská nosič a to je tiež bomba.Len je to už trošku náročnejšie,kedže mala je už trošku vačšia. 😀 ale dá sa.Malá sa nesie a zbytok rodiny ticho trpí 😀 😀 😀 .Ale lozia so mnou,aj ked kolo toho šomru.Tak sa držte.....

idris
autor
4. aug 2010

tak u nas stale teploty :( uz mame aj anginu ...

idris
autor
4. aug 2010

ale mam aj dobre spravy vieme sa pekne same posadit 😵 😵 😵 😵 je to moja sikulka
a babule ako sa mate Eli ako sa dari co mas noveho???
@tosomja ako to ide s kojenim ci si uz celkom prestala???

tosomja
5. aug 2010

@idris tak s kojením je koniec, včera sme boli prepichnúť ušká a dala som si malú aj odvážiť, a ona mi za dva týždne skoro vôbec nepribrala, chudinka moja, len cickala a cickala a málo mliečka jej išlo, keby som ja toto vedela, hneď ju začnem kŕmiť sunárom... ☹ teraz si zvykáme na trojhodinový režim, ale keď sa napapáme, tak nie a nie zaspať a len plače a plače, zaspí len na rukách, akonáhle ju dám postieľky, alebo na posteľ, hneď spustí rev...a stále je hladná, dávam jej aj čajík na zahnanie hladu medzitým, ale zvracká mi potom...v noci je to najhoršie, kým som kojila, tak mi spinkala celú noc a teraz ju musím budiť aj v noci, nech mi priberá, lebo sa normálne hanbím, že som na to neprišla, že nepapá z prsníka ☹ a preto mi stále plačkala a bola hladná...

idris
autor
5. aug 2010

@tosomja ak je hladna stale skus kupit silnejsi sunar neviem ako sa oznacuju ale HA len popozeraj v tecku ci DM alebo Nutrilon 2 kedze ja kojim neviem ako sa volaju .... TO mi je inak luto ze malinka bola hladna a co keby skusis na noc davat prsnik to mozno postaci a cez den UM

ada9557
6. aug 2010

tosomja.Ahoj.Ak ti malá spinká v noci ked jej dávaš sunar tak ju nebud.Ona sa sama zobudí ked bude hladná.Nechaj ju spinkat kým sa sama nezobudí.A že nepriprala veľa to ešte nemusí nič strašné znamenat.Neboj sa a hlavne nestresuj.Oni su také mudre tie detičky už teraz že vedia kedy maju papkat.Niekedy možno malá ti vydrží aj 3-4 hodiny a nebude pýtat papat.Niekedy kratšie.Ale netreba ju prepchávať a dodržiavať 3hodinové intervali.Ked bude hladná opýta si.Len to trošku ešte bude trvat kým sa to naučíte,ale potom vám to pôjde ako po masle.Ved mala je krásna a nevyzerá dajak extra chudučká.Ona to všetko dobehne.A čajik jej nedávaj ked zvracká.Kým bude piť len mliečko tak jej čajík netreva.Len ked je extremne horuco.Držím ti palce aby ste to všetko zvládli.Potom daj vedieť ako pokračujete.Moja malá nevypije viac ako 180ml mlieka.Ostatné deti v jej veku aj 250 vypiju,ale pokiaľ jej to stači tak ju v žiadnom prípade nenutim piť viac.Všetko bude dobré.... 😉 😉 😉

ada9557
6. aug 2010

Ahoj Idris.Tak ako malá šikulka?Robíte pokroky ako čítam.Tak vám gratulujem a držím palce nech sa vám tak darí aj nadalej. 😉 😉 😉 Čo den začnete behat a potom bude ešte veselšie.Dúfam že už nieste choručký.Držte sa a ozvite sa čo a ako.
U nás je všetko po starom,len malá nechce veľmi spinkať v noci.Budí sa a je taká nekludná,zamaučaná.Teraz máme take obdobie že len so mnou všade chodí.Ale ináč super.Plienku máme už len na noc tak možno do konca leta odhodíme aj tú.Len musíme trošku počkať kým sa ochladí,lebo je neskutočné koľko mala popije čaju cez den. Nestíham ho variť.Tak sa drzte a píšte.... 😀 😀 😀

elenka.k
7. aug 2010

ahojte! tak sa po dlhšom čase ozývam: malý ma zápal uší, tak sa trápime, ale už je to omnoho lepšie!! Vypije kolo 90ml nutrilonu každé 2 hod. niekedy chce aj skôr, ale ho akotak podržím a niekedy ho oklamem feniklovým čajíkom, po 3 hod. mi papká iba ak tvrdo spí a vtedy mu nedávam. Práve sme mu včera kúpili navý cumeľ taký drobučky tak si vybíja na ňom nervy 😉 a konečne si poležká aj niekde inde okrem mojích rúk 🙂 Ináč mala si už naň ho zvykla - už nežiarli a tiež v noci sa nebudí a ak hej tak zdvíhne hlávku povie Majk ako Mark, pokýve s ňou a naspäť zaľahne a spí - našťastie.

idris
autor
7. aug 2010

@elenka.k to mi je luto ze mate problemi s uskami :/ no vidis ako si mala Elinka pekne zvykla na braceka 😉

@ada9557 tak angina nam rychlo presla z dna na den ale dostali sme niejaky ten sirupcek, po zuboch stale ani chyru ani slichu xexex no nechybaju mi , Uz sa mi mala plazi po celom byte kde sa jej len podari ale najradsej lozi po mne :D juuuj tak ju lubim vecerne zaspavanie je este stale boj ale tajne dufam ze ked zacne lozit bude viacej unavena a zaspinka skor ako do teraz. Inak znovu odmietame ovocie ....

tosomja
10. aug 2010

@ada9557 práveže ona mi je stále hladná, stále má rúčky v ústach, keby ste videli ten jej pohľad uplakaný 😵 , keď som s ňou vonku, tak vkuse spinká, ale doma je hore a vkuse hladná...a po papaní plače, keď ju dám odgrgnúť...už sa mi budí sama na papanie a presne po troch hodinách, ako hodinky 🙂 , už mi vypije 80 ml, ale kaká a prdí v pohode, takže ju bruško asi nebolí, fakt neviem, čo jej môže byť, keď tak plače po jedle...žeby jej bolo málo? od zajtra jej dávku zase zvýšim na 90 ml, a dúfam, že mi priberá, zdá sa mi na tváričke bacuľatejšia... 😉 tak zatiaľ sa majte a keď mi maličká dovolí, tak sa zastavím a odpíšem...

ada9557
10. aug 2010

ahoj tosomja.tak je potom zvýš dávku.ked malá stále plače aj po jedle tak to bude asi taký malý hladoško 😀 kľudne jej pridaj a uvidíš.Ja som nikdy nekrmila podľa predpisov.Koľko chceli toľko dostali. 😉.My sme mali toto s malou tiež.Ked som ju kojila tak sa dost skoro budila a plakala a furt len pila.Až ma to raz prestalo baviť,poslala som drahého do lekárne na fľašu a mlieko.Dali sme jej ešte mlieko a malá spala 4 hodiny.Že konečne si jej dala najest 😀 😀 😀 skonštatoval drahý.Tak aj ty malej zvýš dávku,daj jej konečne najest a nech sa zlatičko vyspinká,a ty trochu odychneš.Tak držím palce a daj vedieť ako ste dopadli. 🙂

tosomja
11. aug 2010

@ada9557 zvýšila som jej dávku na 100, a zatiaľ neprotestuje, že je jej málo 🙂 , ale aj tak mi plače pri zdvihnutí na odgrgnutie a na brušku mi nechce byť, len keď spinká...ale je to lepšie, papá aj tak po troch hodinách, takže to bude asi fakt taká malá hladoška... 🙂

ada9557
11. aug 2010

Ahoj tosomja.Tak to asi bude.Ale to je radosť pozerat sa ako im chutí.Stále lepšie ako potom ich nahánať s každou lyžicou jedla po byte. 😉 Tak vám držím palce nech vám chutí.... 🙂

ada9557
13. aug 2010

Ahojte baby.Tak zajtra odchádzame na dovolenku tak tu dlhší čas nebudem.Ale vy by ste sa mohli počiniť a napísať aké pokroky ste urobili.Ideme na Majstrovstvá sveta v ryžovani zlata.... 😀 😀 😀 Konečne trochu zmeny.Tak vám prajem všetko naj a píšte nech mám čo čítať ked prídeme.Držím palce nech vám chutná papať,nech pekne rastiete a hlavne aby ste boli zdravé....zatiaľ papa 😉 😉 😉

elenka.k
14. aug 2010

Ahojte! Hlásime sa!! Uška sú už vyliečené - našťastie, plač ustúpuje, aj sa vie už vykakať - sám(bez pomoci) ale vždy má svoje hodiny plaču kolo 17:00 sa to skrátilo do 21:00(akokedy) Ozaj vtedy papkal 90, teraz mu stačí 60ml, asi som ho prejedávala a nestačilo mu tráviť(vtedy plakal pre uška, nie od hladu) a čajík moc nechce. A malá ak nevystrája, tak spinká, v noci si už zvykla, vlastne malý mi prespí celú noc, len mu dávam na spanie papkať - myslím. V pondelok idem na poradňu s malým - som zvedava hmhmh.... 🙂 tak sa držte - pozdravujem Vás!!!

tosomja
15. aug 2010

@elenka.k ahoj, to aj moja malá hladoška stále plače a nechce spinkať cez deň, tiež ju možno bolia ušká, je nepokojná, zvýšila som jej dávku na 120 ale asi jej ťažšie trávi, lebo sa tvári, akoby jej bolo potom pol hodinu po papaní zle 😒 , zajtra ideme na poradňu, tak sa musím poradiť s doktorkou, že čo to môže byť, možno vyskúšam iné mlieko. Nerodila si náhodou 15. júla ráno okolo 6.30 ? a bola si na Cigánskych diabloch? asi som ťa videla, nie som si istá...tak sa držte a papajte a spinkajte, nech rýchlo rastiete...

idris
autor
15. aug 2010

Ahojte babulky tak som spet bola som na dovolenke v Slovenskom Raji bolo super. MAla mi uz stvornoskuje tak som spokojna. Teraz pisem len tak na rychlo vecer rospisem a poslem fotky papap

elenka.k
16. aug 2010

Ahojte! Áno rodila som 15, a tiež som bola v parku. Tak baby, včera maly mal mesiac a malá už 2r. oslavovali sme, no potom prišla búrka - šak viete, ako ten čas letíííí.... tak sa držte a dávajte pozor na seba aj na detičky. Tosomja nepreháňaš to s papkaním?? aj môj najprv chcel veľa...až mi začal vrackať, teraz vypije 60ml každé 2 hod.

elenka.k
16. aug 2010

@idris potom daj vedieť ako bolo, ak budeš mať čas 😉

idris
autor
16. aug 2010

Babule bolo super ja by som len lozila a lozila kade tade s malou na chrbte ale svokre sa to nepacilo tak som dala iba jednu turu ale vychutnala som si to do ako sa len dalo 😵 😵 😵 😵 juuuuj uz sa tesim ako budem s malou lozit kade tade a nebudu mat argument ze je prilis mala

tosomja
16. aug 2010

@elenka.k už som jej zase znížila na 90 ml, a doktorka nám dala kvapky na koliky, tak je lepšie, aj tak plače, ale musí vydržať...veď za dva týždne mi pribrala 620g...to je dosť...takže diéta 🙂 ...

tosomja
19. aug 2010

to tu nikto nie je? asi dovolenkujete...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre