Trebišov a okolie. Je nás tu viac?

idris
8. sep 2009

Ahojte bambulky dufam ze sa tu najdeme 😉 A hend zacnem uvazuje niektora z vas nad latkovimy plienockami??

tosomja
28. okt 2011

@elenka.k ďakujem 🙂

elenka.k
31. okt 2011

@tosomja tak čo ako bolo na svadbe, ani nepíšeš a ja som zvedavá od nedele, či ešte dospavate? 😀 😵 😵 ak budeš mať čas napíš - všetko !

tosomja
31. okt 2011

@elenka.k Tak na svadbe bolo supeeeer...najprv sa spevák len tak oťukával, zisťoval, čo hrať, aby mal plný parket...ale potom to prišlo...od siedmej večera až do štvrtej rána sme vkuse tancovali...Jedlo nebolo až také dobré, takže mi ani nevadilo, že som ho zmeškala 🙂
Vikinka bola stredobodom pozornosti, len čo sme vošli do miestnosti, ženích s nevestou zametali rozbitý tanier, ona sa rozhodla, že im pomôže, tak ženíchovi vyťahovala metlu z ruky - všetko bude na kamere (ach 😅)
Hneď ako začali hrať, bola prvá na parkete a už hore rúčky a tancovala...Papať veľmi nechcela, ešte že som jej vzala zásoby. Ale o pol siedmej už odpadávala od únavy, tak som volala neterke, aby pre ňu prišli...na druhý deň ráno ma svokra zobudila o siedmej, že nech rýchlo idem po malú, lebo o dvanástej príde manželov brat na obed a aby sme tam boli ako na koni...tak sme sa povadili a už sme aj doma...všetko bolo super, až na svokru...toľko asi...a ešte - koláče som ani nevidela 😀

elenka.k
2. nov 2011

Baby, tak kde ste??

tosomja
2. nov 2011

Fotky zo svadby - ktoré sa dajú uverejniť 🙂 Ostatné nie sú vhodné na verejné fóra 🙂
Mňa nemal kto odfotiť 😖

elenka.k
3. nov 2011

@tosomja krásne fotečky, len si zabudla dať aj seba, aby sme videli aká si bola kočka! 😵

tremonti
4. nov 2011

ahojte kočky, mam na vas jednu prosbičku teda aspon na tie ktore ste rodili v TV.

co budem potrebovat pre bejby do nemocky? kozmetiku? oblecenie?

elenka.k
4. nov 2011

@tremonti pre bábo: plienky, a šatstvo pri odchode domov ( košieľku, svetrík, rukavičky, látkovú plienku, perinku, deku - podľa toho ako chceš bábo obliecť.. či fusak.) a tiež ak to je dievčatko náušnice, aby jej prestrelili ušká - ak chceš, ja som mala aj cumeľ.
a pre seba - všetko od kozmetiky, pyžama, papuč a hygiénu....vložky, tvaletňák, rosalgin je dobrý na ranu zo spodu,

elenka.k
4. nov 2011

@tremonti ak som niečo vynechala, dievky ma určite doplnia 😉

tremonti
4. nov 2011

@elenka.k takze na pobyt babatka v nemocnici nepotrebujem ziadne oblecenie?

elenka.k
4. nov 2011

@tremonti nie, len plienky. Ináč - oni dávajú košieľku, aj perinku svoje. A možno aj svetrík, no teraz neviem, lebo ja mám letné detičky. Nepýtali nič len tie plienky.

tosomja
4. nov 2011

@elenka.k skúsim pohľadať nejakú fotku, ale neviem, či nájdem, lebo ma nemal kto odfotiť 🙂

@tremonti ja by som pre istotu vzala čiapočku a nejaký svetrík, plus plienky, krém na zapareniny...inač perinku, košielku a látkové plienky dávajú 🙂
Pri odchode z nemocnice samozrejme treba vlastné 😀

elenka.k
4. nov 2011

@tosomja vidíš zabudla som na čiapku 😨

elenka.k
4. nov 2011

@tremonti tie čiapočky môžeš dve jednú tú typickú bavlnenú a na ňu buď tú od reklíka alebo nejakú pletenú.

elenka.k
8. nov 2011

Ahojte!! Tak a sa mi nevyplatilo: totiž som vyliezla z horúcej vane robiť Markovi mliečko - zabalená iba v malom uteráku, tak som zamrzla, kým ho dopil................ síce som rýchlo šupla naspäť do vani, ale..... Teraz ležím v horúčkach a so silným zápalom močových ciest ☹ Najhoršie je nočné vstávanie k deťom...................... a ten môj mn. iba chrápe 😠

tosomja
8. nov 2011

@elenka.k Uf, skoré uzdravenie...a manžela musíš nakopať - mne sa to vyplatilo, teraz sa ochotne postará aj v noci 😀

elenka.k
8. nov 2011

@tosomja ďakujem Ti!!! a to asi musím 😉 ale dnes bol zlatší....... ale noc sa blíži, ale čo už beriem antibiotiká sa mám lepšie

tosomja
8. nov 2011

@elenka.k Ja som ešte nikdy nebola takto chorá (musím poklopať), ale sestra mala zápal močových ciest a zvíjala sa na zemi od bolesti...
Ja sa nemôžem sťažovať na manžela - v poslednom čase sa venuje Vikinke viac než dosť, hoci je veľa hodín denne v práci, ale keď príde, tak sa s ňou hrá, striedame sa s uspávaním, v noci, keď zamrčí, tak vyskočí ako prvý 😀 😀 😀 Mám pocit, že je to skôr preto, že som sa pohádala s jeho matkou a vykričala som mu, že keď nebudem vidieť, že sa o ňu dokáže postarať, tak ju nepustím s ním do Košíc - lebo ja tam už nevkročím, kým sa mi neospravedlní 😔

tosomja
11. nov 2011

@elenka.k Krásnučké detičky - keď si tak spätne pozerám fotky v albumoch, až mi je ľúto, že už Vikinka nie je to malinké bábo...Ale som rada, že robí pokroky a vidím výsledky môjho snaženia. Len ma trápi, že nechce rozprávať - iné detičky pekne povedia mama, tata, babi...ona zo začiatku rozprávala a teraz ani za svet, môžem jej hučať, nech povie aspoň jedno slovo...ale zbytočne. Má svoju reč, ktorej ako tak rozumiem, lebo si všímam, čo robí, čo chce, ale tak rada by som počula, aj normálne slová...Každý naokolo sa chváli, ako ich detičky vedia, ako robí havo, mačka...aj ona to vie, len už sa jej asi nechce rozprávať...alebo nechápem - nekričím po nej, nebijem ju (ani neplánujem)...inač je veľmi múdra, rozumná.

elenka.k
11. nov 2011

@tosomja - ďakujem, aj ja som si včera spomínala aké boli malé moje detičky a teraz?už sa Ti so mnou normálne hádajú. Tak s tým rozprávaním aj môj už pekne povie niektoré slova a neboj - Tvoja sa naraz rozhovorí. A čo keď sme pri detičiek, neplánujete ďalšie? hm!??

tosomja
11. nov 2011

@elenka.k aj mama mi hovorí, že sa rozhovorí, keď príde jej čas...ale asi ako každú maminu, aj mňa to trápi 😖
Noooo, tak ja plánujem 😀 ale musím nájsť vhodného adepta, kto mi to dieťatko spraví, lebo manžel zatiaľ o tom ani počuť nechce. Sme sa bavili minule, tak mi povedal, že tak o dva tri roky a teraz mi povedal, že o štyri päť rokov 😅 hm...

elenka.k
11. nov 2011

@tosomja až tak ..... šak mu povedz, že Ty by si rada 😵 Ja som hneď chcela mať po Elenke, hoci ten pôrod bol horor!!!! Som jasne povedala ( aj môj mn. totiž chcel až po 3-4 r.) že buď teraz, alebo potom už nie!! A bolo po mojom, len škoda, že iba toto........Ináč sa fakt musím namáhať ak niečo chcem, aby bolo po mojom 😒 čo neznášam.

tosomja
11. nov 2011

@elenka.k Ach, to mi ani nepripomínaj, to som mala doteraz - keď som niečo chcela, tak som to musela povedať na stokrát (potom som už ziapala na neho), lebo takto to ďalej nešlo...dala som mu podmienku, že buď sa bude starať, alebo nech si ide ku mamičke - lebo sa nemôžem starať aj o Vikinku aj o neho. K tomu ešte som sa pochytila s jeho mamičkou, tak možno aj to zabralo, lebo som povedala, že tam viac nevkročím a keď bude chcieť svokra vidieť malú, tak bude musieť prísť tu, alebo musím vidieť, že sa vie o malú postarať, ale nie tak, že ho budem prosiť, aby ju prebalil, alebo nakrmil...Tak teraz sa stará 😅 Uvidíme dokedy....
Nebudem ho nútiť do ďalšieho dieťaťa, keď bude chcieť, tak sa dá zlomiť, ale vidím na ňom, že fakt nechce. Inač zajtra má narodeniny - presne takto minulý rok som rodine oznámila, že som tehotná 🙂

elenka.k
11. nov 2011

@tosomja toto oznámko bolo pred dvoma rokmi nie? 😉 Aj ja som to povedala mn. na jeho narodky o nejaký tt. a zajtra má jeho brat. Ty si si poradila so svojím, ale ja !?? - my bývame u jeho. Už som sa aj raz tak nazlostila a pohádali sme sa, že som prespala u mamky, ale nič z toho. Jeho vychovali inak, po starom - ak mi rozumieš! kedy boli ženy otrokyne......

tosomja
11. nov 2011

@elenka.k 😀 vlastne hej, pred dvoma 🙂 aspoň vidíš, že nevnímam čas 🙂
Rozumiem ti, aj môj to tak bral, že ženy sa starali o deti a domácnosť, on len pracoval...ale kým nebola malá, tak tiež som pracovala a aj sa starala o domácnosť...prečo mi vtedy nepovedal, buď doma a staraj sa "len o to, aby som mal čo jesť a aby bolo upratané"...
Ja sa snažím si z toho nič nerobiť, keď mi nepomáha, ale niekedy mám toho aj ja dosť - hlavne keď je malá urevaná, premazľuje sa a ťahá sa na ruky, nič ju nezaujíma, len chodí za mnou a toto toto...vždy len to jedno slovo, alebo všetko rozhadzuje...nestíham nič a keď príde domov a všade neporiadok...ešte sa na teba pozrie, že čo si nemala čas?...ľahne si pred telku a nič okolo ho nezaujíma...
Ale...zmenila som to...neperiem mu, nevarím, neusteliem jeho "polku" 😀 ...povedala som mu jednu vetu: Ako si ustelieš, tak budeš spať, čo si navaríš, to budeš jesť, ako si život zariadíš, tak ho budeš žiť....a zatiaľ zabralo 🙂

elenka.k
11. nov 2011

@tosomja SUPER SI MU POVEDALA!!!!!!!!!!!! tak nech to vydržíííííí už navždy. Ozaj a môj mn. ak nečumí do bedni, tak: čumí do pc, ak nie tak hrá psp. Ale som si spomenula. Minule tiež hral psp hru, ja som pozerala Rejesovcov a deti sa motali kolo a jedli sme mandarinky a hovorím mu nech tie šupky odnesie do koša, lebo o chvíľu ich deti rozhádžu a bude bordel a on na to, že on ich pozbiera, ja ok..... a prišiel na druhý deň z roboty a ja pozerám berie do rúk vysávač a s nervami (niečo si hundral po pod nos) začal vysávať. Vieš si to predstaviť ako ma tie šupky zlostili rozhádzané po zemi,ale som odolala a nespratala ich - ináč celá izba bola ako zlato ( to na rokom!) aby si spomenul, čo nespravil včera 😀

tosomja
11. nov 2011

@elenka.k presne aj ja toto robím...keď na niečo zabudne, tak mu to pripomeniem presne tak isto, ako ty 😀

elenka.k
11. nov 2011

@tosomja vidíš koľko máme spoločného 😉 no aby som neklamala: zaujímavé je, že ak chce vie všetko spraviť............ a to len v ten deň ak chce (tvrdo povedané - napísané) sex. Len škoda, že ten SEX chce stále pomenej 😖

elenka.k
11. nov 2011

@tosomja idem hodiť sprchu! .............

tosomja
11. nov 2011

@elenka.k hehe, to je pravda - vtedy by aj na štyroch za nami behali... 🙂 Aj ja idem spať...tak pekný zvyšok večera, dobrú noc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre