Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

erka12
23. mar 2009

ahojte,
uz ani nejdem pisat,ako ma to pocasie zerie 😠 ale to asi vsetkych 😉
amatula ty si priamo z trencina,som to nejako nepostrehla 😉 mas tiez dvoch chalanov ako ja 😀 nasii sa dnes skriepili cele doobedie o naradie,skoro ma ☹

amatula
23. mar 2009

erka nie niesom priamo z TN.....svokru mám z TN 😉 a mi byvame na Dubrave.............neviem ci poznas.....medzi Drietomou a Hornou 😉

mi nieco pis i dvoch chlapcoch....Mato este ani nechodí a uz sa vedia tak pokuckovat 😖 strasne cosi
a ten starsi bude mat 4 roky a asi mi ho zasa nezoberu do skolky...................ma asi slahne........on sa strasne doma nudí 😒

kala12
23. mar 2009

ahojte baby,

vitame nove trencanky 😀

My sme dnes prvykrat sami, tak si to ,,uzivam,,.Zatialje to celkom O.K, az na to, ze vzdy, ked idem maleho kojit, terka zahlasi, ze chce kakat. 😝 Uz zacina vymyslat.

kacenka nechcem ti brat iluzie, aj ja som mala pocas tehu nasadene ruzove okuliare,ale hned po prichode domov sa mi niekde stratili a nejako ich neviem najst. 😀

Mna este stale boli ten svinsky klb, v piatok vecer som uz nemohla ani vstat,tak sme isli na pohotovost. Sice mi dal doktor nejaky obstrek, ale pomohlo to len na chvilku a uz som zase tam, kde som bola predtym. Krivam ako Peirac. ☹

erka12
23. mar 2009

miska nam nastastie do skolky zobrali,uz mam doma aj rozhodnutie,ale to len preto,lebo od septembra chcem ist do prace,teda ak zozeniem opatrovatelku 😉
a teraz ti ho urcite nezoberu?

erka12
23. mar 2009

kala problemy s klbom som mala pri miskovi,na konci tehu so uz nevladala ani chodit,tyzden pred porodom ako sa v brusku asi posunul mi to preslo a pootm po porode,ked som prisla domov a zacala realita 😉 ale ja som to len natierala yelon gelom,liotonom a este neviem cim... a preslo,len to chvilku trvalo 😉 je to strasne neprijemne 😉

kacenka83
23. mar 2009

kala mne ta bolest klbu, myslim ta co som nemohla ani sediet, ani chodit, presla po ibalgine, ale pri niektorych pohyboch dava este o sebe vediet... uz ma dost bolia aj lonove kosti tak si pripadam ako nejaka dochodkyna, ktoru stale nieco boli 😝
mne je jasne, ze ten prvy rok bude riadna zaberacka, ale fakt som si nevedela predstavit chodit tehotna do prace, to je to najhorsie na co spominam z tehotenstva s kubkom...
ale tak nejako to zvladneme, nie? 😉
kala a ako spavate, myslim ci vsetci v jednej izbe? nebudi ti milanko terezku?

kala12
23. mar 2009

kacenka terka spava sama v izbicke, takze sa nebudia. Sice prvu noc, ked som ho v noci krmila, tak prisla, lahla si k nam do postele, ale po 10 minutach sa sama zobrala a isla naspat do svojej postielky. Asi to bolo pre nu nezaujimave. 😀

Inak dnes v noci spal maly super, o pol osmej som ho dala spinkat a zobudil sa az o stvrt na dve.

kacenka83
23. mar 2009

tak to ti krasne spinkal, nech mu to vydrzi... ja som pri kubkovi nic take nepoznala, on mi papal kazde dve hodiny ci bola noc, alebo den... celu noc som spala az dva tyzdne pred jeho prvym rokom...
my budeme vsetci v jednej izbe, akosi si neviem predstavit, ze by som nemala kubka v noci pri sebe, ale uvidim ci sa nahodou nebudu budit navzajom...

zuzanamv
23. mar 2009

Ahojte,
baby, nebojte sa, onedlho si nájdete systém a bude to v pohode.
je fakt, že ja som mala Maťka trochu staršieho, keď sa Veronika narodila, ale ja som práveže pri dvoch mala pocit, že mám viac energie a zvládam to lepšie, ako keď sa narodil Maťko. Už to nebola pre mňa taká zmena, vedela som, čo to všetko obnáša.
Hlavne oddychujte vždy, keď sa len trochu dá, domácnosť neutečie. 😉

amatula
23. mar 2009

erka predpokladam ze nezoberu...je vela deti tak mamickam co su na MD nezoberu 😒

ale da sa to zvladnut to je jasnacka....ja som mala rozdiel tri roky tak mi pomahal nosil plienocky a tak vsetko co som potrebovala...akurat ma stvalo ze byvam v RD a utekal mi casto von a to bolo na nervy jednoho v dome druheho vonku strazit...
a na prechadzky chcel na truc ist v zdy na bicykli 😅 🙄 a to bolo v jednej ruke kocik a druhou som zachranovala Boba 😝
teraz uz je super poupratuje hracky,ztabavi ho ked nieco robim 😉

ale ako pise zuzka vzdy ked sa da oddychovat 😉 hlavne prve mesiace!!

zuzanamv
23. mar 2009

Amatula, to je teda blbé, že ti ho asi nezoberú.
My sme mali minulý rok šťastie, ešte nebol taký nával detí, tak už mám škôlkára od septembra, je to veľká pomoc, aj pre to dieťa je to super.

zuzanamv
23. mar 2009

Ale niečo na povzbudenie, moji sa už tak krásne vedia spolu jašiť a hrať, že vtedy som úplne namäkko a zabudnem na tie hektické chvíle, pozrite, ak chcete:
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vi...

amatula
23. mar 2009

zuzka to aj moji tak 😵 😀
ale som skoro odpadla z toho videa co tam Veronika tancuje 🙂 😀 no nádhera...ona taka tanecnicka?

este j tej skolke mna minuli rok odpisali ako spionavu handru,,ale tento rok sa nedam 😠
uvidim by som bola rada lebo maleho bavi aj kreslit aj basnicky...a vzdy sedi v okne a caka az pojdu skolkari na prechadzku ☹ to ma ubija

zuzanamv
23. mar 2009

No, Veronika je veľká tanečníčka jej stačí pár tónov a už sa vykrúca 🙂

No, držím palce, nech ti ho niekam zoberú. Ešte keď by sa tam tešil. My sme mali začiatky trochu ťažké, lebo Maťko je taká svojská povaha, ale škôlka mu veľmi pomohla.

lucaska
23. mar 2009

ahojte, vitam nove clenky......................................zuzy kuk som tie videa a tam kde je veronika pri tom pultiku a tancuje , tak to je uplne super........... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

s tymi skolkami je to zaujmave,nas to caka o rok, len som zvedava ako to maly bude znasat......... 😝

moni1412
23. mar 2009

malo sem chodim, tak som zostala zarazena ze kala uz ma drobceka na svete 🙂 gratulujeeeeeeeeeme 😵 a prajeme vela, vela zdravicka :o))))

danny aj ty uz zachvilu, leti to, strasneeeeee 🙂 ako sa citis? Gabika poslucha?

mucilienka
23. mar 2009

ahojte dievcence,

vsetky pozdravujem.. a hlavne vitam nove clenky.. ja vas/nas tiez zanedbavam, ale snad sa konecne polepsim a zacnem zasa prispievat...

iba oci vyvalujem - danny, kacenka, ale vam to uslo... coskoro pribudnu nove deticky na stranku...

prisla som zasa na radu - chcela by som zabranu na postel pre malu, neviete mi poradit, kde objednat, kupit a aku? mame masivnu drevenu postel s vytahovacim matracom.. dakujeeeem! 😉

minkak
23. mar 2009

Ahojte 😉
Aj ja vitam medzi nami nove maminky 😉

muci napr. v juzanke pre deti:http://www.predeti.sk/?c=detail&id=214

http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5297

http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5298

inak my sme to nakoniec nekupili a mame pod postelou madrac,mala nam ani raz este nespadla klop-klop,na to co dovadzala v postielke,tam pekne lezka 😉

zuzanamv
23. mar 2009

Áno, aj my máme tú zábranu brevi. 😉

Inak, viete, že predeti sa onedlho sťahuje do Laugarícia? Celkom mi to v Južanke bude chýbať.

amatula
23. mar 2009

ahojte
ja vas vlastne vsetky uz poznam co som vas tu spehovala 😀 😀

mi sme chceli tiez tu zabranu,ale akosi sme sa k nej nedostali a tak som mu par krat vytiahla perinaky..par krat spal tam,zo par krat na zemi a naucil sa 😀

dannynka
autor
23. mar 2009

ahojte 🙂

kacenka-no uz som sa dnes konecnce pobalila,a tiez som pospominala co som vsetko potrebovala a co nie snad som na nic nezabudla a ked tak mangel donesie....ozaj budes mat manzela pri porode?Ja som tomu mojmu rovno povedala ze ho chcem a basta 😀 .Inak aj Gabika bude spat s babatkom v jednej izbe a ja z muzom teraz po novom v novej nasej spalnicke 😀 ,ale tiez zo zaciatku mi bolo trosku aj luto ze uz GAbiku nemam vedla seba 😅 😅 .A co saa tyka deticiek tak snad sa nebudu budit,a ked tak si na seba zvyknu 😅 😉
Inak spominali sa tu skolky,mne uz prislo vyjadrenie ze mi ju od septembra neberu lebo nesplnam podmienky,som totiz na druhej MD s druhym dietatom.... 😅 takze asi tak 🙄 ,sice mne to az tak nevadi lebo ja som aj tak zvazovala ci dat GAbiku do skolky alebo ee tak rozhodli za mna 😉

kala-drzime palce aby sa Milankovi rezim upravil,a spinkaval aspon tak ako tuto noc 😉

muci-no veru Teba som tu nevidela ako je rok dlhy,ako sa darí?a co nove?Maruska poslucha?

moni-celkom to ujde,hlavne ze uz mame prerobene,lebo to ma zralo ze to nestihneme kym porodim a hla uz je to tu,velky kamen zo srdca mi spadol 😉A pozeram ze uz aj vy sa snazite o druhe mimi,tak drzime palceky 😵

zuzanamv-o tom pre deti som nevedela 😕 a to od kedy?chcela som si tam ist este daco kupit tak s musim pohnut aby som sa nemusela trepat do mesta 😅

zuzanamv
23. mar 2009

Danny, nesťahujú sa do mesta, ale do toho nového centra Laugarício pri Tescu.
Už len nejaký týždeň sú otvorení v južanke, tak sa poponáhľaj.

dannynka
autor
23. mar 2009

zuzka-jaaaaaj takze tak.....tam pri tescu to tusim otvaraju 4,4 sa mi zda....dakujem za tip 🙂

kacenka83
23. mar 2009

no mne predeti chybat nebudu, uz som tam nebola riadne dlho, mne prisli priserne predrazeni, vo vsetkom takze uz som tam strasne dlho nic nekupila, lacnejsie ma vyslo ked som objednala z netu...
danny tak super, ze uz si pobalena, ja mam zatial len taku mini kopku, ale aspon som uz veci poprala a pozehlila, hned sa mi lepsie spi 😀

inak este k tym skolkam... mne to pride ako riadna diskriminacia deti za to, ze maju maminy doma na MD, ved tu predsa nejde o to ci maju byt s kym doma, ale o tom, ze 3-rocne deti potrebuju kolektiv a doma sa proste nudia 😒

mucilienka
23. mar 2009

Minka, dakujem pekne, vidis, to ma ani nenapadlo kuknut tam.. ja som nasla toto:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4561194

to je vcelku aj za dobru cenu

a potom toto:

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

tu sa mi trosku nepaci ten dizajn.. ale zasa je to najdlhsie...

zuzanamv,
a nevadi, ze mame v posteliach rost? ako to tam pripevnim? vsade pisu, ze treba aby mal matrac 130mm najmenej, ale ten nas ma iba 90mm.. bude mi to sediet?

danny,
no maruska poslucha v ramci moznosti.. co ti budem hovorit, mate to doma asi vsetky...😀

kacenka,
u nas tiez nezoberu dieta do skolky, ked je mamina doma na MD kvoli malej kapacite skolky... ked si doma, tak sa mozes hadam aj vesat...
😝

zuzanamv
23. mar 2009

Kacenka, máš pravdu, že sú predražení, ale bolo fajn mať ich tu po ruke, veľakrát som tam nakúpila všelijaké drobnosti, čo som narýchlo potrebovala.

Mucilienka, my máme válendu, takú, čo sa zdvíha, je tam úložný priestor, takže s roštom ti neporadím. Skús sa v tom e-shope opýtať.

erka12
23. mar 2009

danny,citam ze taska zbalena,super 😀 ale tie posledne dni a tyzdne su najtazsie,len cakat a cakat 😉 a iank pozrela som foto,uz som pochopila jak to mate poriesene,skoro ze? 😀 😀 😀 a gabika je uzasna s tou pletovou maskou 😀

dannynka
autor
23. mar 2009

erka-nevadi hlavne ze uz vies ako 😀

erka12
23. mar 2009

to ste dobre poriesili,budete mat spalna,decka detsku a obyvacku mate spojenu s cim,este to mi napis 😉

dannynka
autor
23. mar 2009

erka -obyvacka a detska je vlastne dokopy....mali sme jednoizbak a teraz vlastne mame jeden a pol izbak 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre