Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

siska_br
2. dec 2009

kacenka - pokial si mala narok na matersky prispevok pri prvom dietati, vznika ti narok na zvyseny RP do dvoch rokov zivota dietata - tak v skratke...teda predpokladam, ze si plynule prechadzala z rodicovskej na matersku, alebo si medzitym pracovala?

mojka - aaaale, ved sa aj tesis, ci?

dannynka
autor
2. dec 2009

ahojte 🙂

siska tak sa to teda tyka aj nas ked sme presli z jednej materskej na druhu vsak?

lucaska
2. dec 2009

ahojte, tak sa to tu akosi rozbieha s tymi pracujucimi mamickami............. :- 😅 😅 😅 😅 no mna to caka od septembra, len este neviem co asi tak pojdem robit....... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nas sa zvyseny prispevok netyka, lebo lucas mal uz dva roky, kacenka ale teba si myslim ze ano........ 😉

amatula , no ved keby sa dohodneme mozme dat stretko ak sa niekto prida........... 😝

siska_br
2. dec 2009

ja sa pridam na stretko, ja ja ja 😀 😀 😀 velmi rada 😵 a pod jedlickou hmmmm, uz citim vonu puncu 😵 😵

danny - ak si pri Gabike poberala matersku (t.j. odpracovala aspon 270 dni pred dnom porodu) tak ano

lucaska - aj ty budes hladat novy job? aj ja...a uz teraz mam z toho paniku ☹

dannynka
autor
2. dec 2009

siska dakujem za info 😉 tak potom sa to tyka aj mna 😉 za stretko pod jedlickou som aj ja 😉

lucaska
2. dec 2009

siska ty mas este casuuuuuu.............alebo sup sup druha materska................. 😝

no teda tak uz by sme boli styri....kto dalsi???????

kacenka83
2. dec 2009

siska dakujem, som sa zamyslela nad tym lepsie a vydedukovala som, ze teda sa ma to asi tyka... 😀

baby aj ja chcem vinco pod jedlickou, ja som za stretko vsetkymi desiatimi 🙂 ja ale az tak buduci tyzden, lebo este tento beriem antibiotika, mata mam choreho (rozumej ma nadchu) a samko s kubkom maju kasel, ale uz je to omnoho lepsie, zajtra volam o vysledky vyterov tak snad len nieco sezonne, ziadne koky a podobne...

a este by som poprosila nazory na odrazadla - motorky, na com sa vozia vase deti, myslim hlavne tie v kubkovom veku, neviem ci kupit len nejaku plastovu motorku, alebo nieco ine, hodte tipy, bude darcek pod strom

siska_br
2. dec 2009

aj ja mozem od stredy kedykolvek 🙂 budem sa tesit

tie nazory na odrazadla zaujimaju aj mna. povodne nasi kupovali jedno od chicca, ale im ho normalne ze nedodali do obchodu, tak mi dali grose, ze mam nieco vybrat. a ja som si prekombinovala, ze nejake vyberieme az na jar, take, co s nim bude moct chodit aj von, take co sa da aj tlacit, s tou tycou, urcite viete ake myslim...no a teraz v nedelu sme boli na velkom stretku jednorocnych babatiek, bolo to v takom velkom materskom centre, a mali tam asi tri odrazadla - a samko bol z toho uplne mimo, hrozne sa mu pacili vsetky...tak teraz neviem. frcia na tom vase deti? mimochodom - po odrazadlach boli na stretku najvacsim hitom kociky - mali chlapi kocikovali ako besni 😀

lucaska
2. dec 2009

aj nam to vyhovuje az ku koncu buduce tyzdna.....ved sa este dohodneme......

k tym odrazadlam ,moja skusenost, my sme mali take ze tri v jednom aj s vodiacou tycou, na tom lucas sedel par krat to ho akosi nezaujalo, teda zaujala ho na tom len ta hudba co tam hrala 😅 😅 😅 😅 ...a potom sme kupili taku klasicku plastovu motorku a na tom sa vozil ako drak..a teraz uz kolobezka a slapacia motorka a na jar uz chcem prenho bicyklik............. 😉

drobec.zz
3. dec 2009

mojkamirka, tak aj ty uz do prace, tak drzkam palceky aj tebe aj muzickovi 🙂

na tie odrazadla ja neviem, ja som najprv rozmyslala Romankovi taky ako dreveny bicykel bez pedalov, je to odrazadlo, len sme rozmyslali, ci mu to nie je zbytocne, ked on uz v lete bicykloval na ihrisku, tak aby potom neprestal, ale veru netusim ake odrazadla su pre takych vacsich ako Kubko....

zienky, nemate nejake tipy na dobre medovnicky??? u nas vianoce bez medovnickov nemozu byt...

amatula, trefa do cierneho, guma, ale modra 🙂))

ja by som tiez snad na stredko pod jedlickou sla, ale len pod jedlickou, uvidim ako bude vyhovovat cas a tak 😉

kacenka83
3. dec 2009

baby dik, asi na zimu kupime len nejaku vacsiu plastovu motorku, lebo mame tu najmensiu z dracika a uz je fakt strasne mala, posunieme samkovi 🙂 ja som myslela uz rovno na bicykel prejst, ale to asi az v lete-na jesen, mozno dostane na narodky a mame darcek vyrieseny 😉 a tiez si neviem predstavit chodit s bicyklom a kocikom, ten do nakupneho kosika pod kocik nezmestim 😀

siska nas kubko dostal este pred prvym rokom klasicke auticko-odrazadlo a na nom jazdi doteraz, nebravali sme ho von, ma ho len na doma a je fakt na 150% vyuzivane, dokonca sa pri nom naucil chodit ako ho tlacil zozadu, tam je taka opierka o ktoru sa drzal... neviem ci nebudeme musiet kupit este jedno aby neboli bitky 😀 no a na von sme mali tu malicku motorku, tiez super, uplne stacila...
siska a ku kocikom, v lete ked sme prisli na ihrisko tak vzdy kradol dievcatkam kociky a ked sme boli tri hodiny vonku tak bol schopny tri hodiny kocikovat tak tatino prekusol svoje ego, ze on synovi kocik nekupi, prekvapil a kupil, len za nejakych 5eur, ale kubko sa urcite potesi 😀

lucaska nad kolobezkou som rozmyslala, ale asi az na jar, snad to pochopi, lebo v lete sa nechal len vozit, nepochopil princip... a slapaciu motorku mate aku??? lebo mato by chcel nejake to elektricke vozidlo, ale ja neviem, mne to pride zbytocne...

lucaska
3. dec 2009

ahojte, kacenka slapaciu mame smoby x bee, hodila som foto do albumu............ 😉 u nas mala kolobezka uspech hned ho to chytilo........ 😉 a k tym elektrickym ja som vzdy chcela pre lucasa elektricke ale take mensie co by boli prenho tie sa mi az tak nepacia ako tie vacsie a na tie nase chodniky v dezolatnom stave si to neviem predstavit......mi na jar planujeme bicyklik a potom na rok nejake elektricke asi ale uz take vacsie,nechh sa to aj vyuzije..........

no tak u nas kocik nepresiel, takze tiez si poziciaval na ihrisku a potom mal nahradu nakupny kosik...... 😉

amatula
3. dec 2009

cafte

tak super nooo dahadujte-kedy a kde 😉 ja sa pridam len nie utorok ..to mam skolu..po ine dni by sa to snad dalo..sa tesiiiim 😵

my máme stroje vsetkeho typu..slapaci traktor.odrazadlo male,motorku,kolobezku,bike,ale tento rok bol u nas top training bike 😵 uplne naj top

http://www.blueberryforest.com/images/images-ke...

nieco podobneee 🙂

amatula
3. dec 2009

este som zabudla dopisat je to velmi odporucane....dieta sa nauci drzat rovnovahu,motorika vsetko ale je to myslim az od troch rokov

nas Dalibor nevie bez pomocnych na normalnom biku a na tomto ide ako gula 🙂

lucaska
3. dec 2009

amatula, tak super ze to daliborkovi tak ide............deti si to hned oblubia, tu u nas na ihrisku to ma jeden chlapec tiez vacsi od nasho lucasa a chodi na tom ako strela..........

ivaz
3. dec 2009

Aj my máme slušný vozový park. Na začiatku sme mali autíčko s tlačnou tyčou, ktorú sme využili tak maximálne tri krát. Potom na ňom Filipko jazdil po byte. Autíčka majú nízky podvozok a tak sú síce stabilnejšie ako motorky ale na tie naše chodníky nie sú veľmi vhodné. Veľký úspech na brázdenie ulíc mala motorka. Pri nej sme zodrali troje pári topánok. No a super je ten prvý bicykel čo dala link amatula. Na tom kamarát jazdil ako ďábel a my sme si ho vždy požičiavali. Super na nacvičenie rovnováhy. Kacenka, na leto pre Kubka určite super. Okrem toho sa v našom vozovom parku nachádza klasická trojkolka, čo má taktiež plusy, lebo keď si Filip skúšal bicykel nemal problémy šliapať a točiť ridídkami. A posledný prírastok je kolobežka, ktorá zožala veľký úspech. Už sa teším na jar ako bude na nej frčať do škôlky. A budúci rok pribudne bicykel.

Budúci štvrtok, piatok môžeme na stretko doraziť aj my. Teda pokiaľ nás neskolí nejaká choroba, lebo už druhý týždeň bojujeme so soplíkmi.

kacenka83
3. dec 2009

dakujem za kazdy nazor ohladne odrazadla 🙂

lucaska ta motorka je skvela, ale ta cena 😒 a ten bike bez pedalov som pozerala aj ja, vsetci vyrobcovia uvadzaju, ze je to pre deti od troch rokov, je to zatial moj favorit, ale asi to budem riesit az v lete, teraz kupime asi vacsiu motorku, pri ktorej mi bude jedno ako bude vyzerat na jar, pri nasich chodnikoch, vymoloch a na jar aj kamienkoch neviem ani ci sa dozije jari 😀

ozaj, co robite s vacsimi detmi v tomto pocasi ked sa neda na ihrisko? to sa budeme celu zimu len prechadzat???

ivaz drzte sa, nech ste fit, hlavne ty si davaj na seba teraz pozor...

mne antibiotika nastastie zabrali, hrdlo uz neboli, samko mi teraz kasle, ale nastastie vsetky vytery dopadli negativne tak sa tesim, akurat som citala letak k antibiotikam a tam je pisane, ze tehotne mozu uzivat a dojciace by mali prerusit dojcenie, tak neviem, dufam, ze nejako neblizim samkovi, neviem ci ma zmysel uz teraz liecbu prerusit, v ramci mojho kludu budem volat doktorovi... mate skusenost, myslite, ze mam radsej vysadit? mam penbene

amatula
3. dec 2009

stvrtok piatok by bolo fajn 🙂 to by snad slo ....dufam ze nic mat nebudem..

kacenka...ja mám tento problem nastastie vyrieseny....do tretej skolka potom uz to je pohoda ..rozpravky..alebo hracky alebo sa ucime pisat pocitat...... 🙂

a ved vy máte MC...co ja tu na tejto besnej dedine 😒

amatula
3. dec 2009

jej drobec som zabudla robime chutne medovnicky..aj su super mäkkucke..len recept ma segra a chcela som ho opisat no som zabudla 😒 ...ak chces zajtra 🙂

newyorkgirl
3. dec 2009

ahojte babulky, tak idete stretkovat hej? no my az vo februari 😖 mam kopec roboty doma az ma to nebavi, ale aspon spratujem, ked piect neni kedy zatial.... praca ma zamestnava, skola, no hroza, chcela by som uz mat pokoj takto pred sviatkami 😀 kto chce recept na super makke medovnicky tuna:

160g medu, 160g cukru a 120g masla - Hery - spolu roztopit v hrnci, ked to zacne vriet, tak vypnut a pridat 500g hl.muky do ktorej sme pridali jeden sacok korenia do pernika a lyzicku sody bikarbony, zamiesat to do toho hrnca a potom este pridat do nevychladnuteho 2 vajcia, spolu zamiesat, nechat stat 2 hodiny a vyvalkat, povykrajovat a mozte piect, su to tie NAJ NAJ medovnicky, my sme robili teraz take stromceky z hviezdiciek, co chcem znamym tuna rozdat, veru jeden stromcek sme zjedli hned ako sme ho dorobili 😀 zabudla som polevu 1 bielok a 150 - 200g 2x preosiateho praskoveho cukru a troska citr.stavy

mojkamirka
3. dec 2009

ahojte, amatula na skvelé perníčky by som chcela recept aj ja. Akéže sú to vianoce bez perníkov.

siska, hm aj teším aj neteším, na jednej strane zmením prostredie a na druhej si neviem predstaviť, že budem celý den od malého. Dnes som mala krátky tréning. Malý bol s mužom plávať sám, lebo ja som išla na pohovor (z ktorého i tak nič) tak som bola bez dorbca od 10.tej do tretej. Malý sa mi konečne aj trochu potešil, keď ma uvidel, no akonáhle som ho položila na zem už sa vešal len po tatovi. 😢 MI príde ľúto, že už ani na kojenie mu nie som dobrá. 😖

mami.sk
3. dec 2009

ahojte 😉
ja som cely tyzden na MK ani nekukla, chodim kazdy den do tej Nitry na skolenie, dochadzam autom tak som vecer uz takaaaa unavena ze som rada ked sa hodim do sprchy a potom som uz len s Terezkou 😉
od zaciatku tyzdna stale nieco na ceste je - v pondelok bol hrozny vietor, skoro ma odfuklo z dialnice, v utorok otrasne prsalo a do toho este aj hmla, vcera to bolo celkom fajn ale dnes poladovica a hmla 😝 😝 😝
takze dufam ze posledny den bude v pohode cesta lebo ja sa uz veeelmi tesim na vikend 😉

no cez vikend budem musiet vsetko poriadne docitat lebo som stihla len zachytit ze Mojkamirka ide do prace 😉
tak gratulujem a dufam ze to vsetko dobre zvladnete 😉

mojkamirka - dufam ze sa na nasich manzelov bude vztahovat ten zvyseny rodicovsky prispevok 😔 a kam pojdes do prace? som zvedava....

dufam ze stretko bude vo Verde, my by sme tam dobehli po praci 😉

mami.sk
3. dec 2009

mojkamirka - dala som do temy Vianocne pernicky recept na vyborne pernicky , ak by si chcela kludne vyskusaj, su super, uz som ich robila aj minuly rok a boli perfektne makkucke od upecenia az do konzumacie 😀 😀 😀

musim sa priznat ze z tych co som napiekla pred tyzdnom je uz stvrtina fuc 😀 takze este budem musiet upiect jednu davku 😉

lucaska
3. dec 2009

ahojte, mami tak si stale na cestach........ 😝

tak ja sa chystam piect medovnicky tento tyzden s mojim velkym pomocnikom lucaskom, to zas bude zabavy ked mi spolu pecieme.......... 😅 😅 😅 😅

new,a co ty prosim ta tolko pracujes? na poste si uz ako doma....xixixixi

mojkamirka drzime palceky v praci.......... 😉 😉 😉 😉

uz sa nam tusim zozimieva, som dnes bola len na skok vonku ale kosa mi bola riadna....a sniezicek vobec bude tu u nas ten rok?

drobec.zz
4. dec 2009

ahojte, no ja peciem pernicky kazdy rok ine, neviem preco mam taku uchylku, ale nastastie su vzdy chutne a niekedy urobim polovicu z kazdych, aby bolo viacej druhov, tak sa tesim na vase ponuky 😉

my sa nemame velmi najlepsie, caka nas velmi dlha cesta ku zdraviu, tak nam drzte palceky, budeme to velmi potrebovat 😢

lucaska veruze sa zozimnieva, vcera som bludila doobedu 3 hodky po vonku a poobede 2,5 a veruze riadna zima bola, az do kosti a to si neviem predstavit ake to bude v zime, ci niekde na polceste nezmrznem a neznasam to babusenie a vsetko okolo toho, zimu mam rada, ale to cibulkovanie je hrozne 😠 😠 😠

new, tak ty si ako taky jezisko, uz teraz roznasas darceky 🙂

mami, no NR ti pomaly konci tento tyzden, tak si cez vikend oddychni a uzi malicku hviezdicku 😉

amatula, tesim sa na recept, urcite pockam, ved ona dobry recept sa oplati cakat 😉

amatula
4. dec 2009

cafte

juj drobec drzim palce ..nech uz ste OK..ja som si tiez uzivala peklo prve mesiace po MAtovi ale to je o inom no aj tak si viem predstavit a vzit sa do tvojej situacie ☹ 😒 hlavne sa drzte..bude dobre uvidis 😉

tie medovnicky...su presne tie co dala new!!!!az na to ze my ich nechame stat od vecera do rana a potom este do cesta zapracujem dalsich 50g muky...len na doske to vlastne vypracujem to cesto.....

suuu to fakt tie naj naj medovniky a nie su tvrde..to ja neznasam 🙂

nooo sniezik nehlasia a my uz máme zaplatene Tatry..a ani tam niesu zrovna naj predpovede ☹ 😒

mami.sk
4. dec 2009

ahojte 😉
tak ja uz tento rok nikde necestujem 😉 DUFAM 😀 😀 😀
skolenie bolo super, uz len vyuzit v praxi a bude dobre 😉 dnes bola fajn cesta aj ked ma neobisli piatkove zapchy a kolony 😝
no konecne som uz doma a tesim sa z Terezky 😉

amatula - fakt az teraz som si vsimla ze recept je skoro podobny ako aj ten moj, akurat ja davam este aj 1 dcl kavy 😉 rozmyslam ze asi budem musiet urobit este jednu davku lebo pomaly pernicky miznu 😀

a zima je uz asi fakt definitivne tu, vcera normalne v Nitre -2,5 stupna, namraza a vsetko co k tomu patri 😉
dufam ze bude na Vianoce sneh 😉

mami.sk
4. dec 2009

gabko vcera vymaloval obyvacku, dnes prisiel chlapik vycistit sedacku a koberec a ja sa tesim ze uz je vsetko hotove 😉
akurat aj koberec aj sedacku su este mokre tak nemame kde sediet 😀 😀 😀

lucaska
4. dec 2009

mami, tak manzelik je sikulko.............. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

mami.sk
4. dec 2009

no to teda je 😉
akurat si myslel ze ked bude doma tak cely byt vymaluje a pod... ze ako on vsetko postiha pri malej 😀 😀 😀
keby tu nebol jeho brat, ktory bol au-pair tak doteraz by nevymaloval 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre