Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

siska_br
2. nov 2009

ahojte babulky,

my sme uz domka z dusickoveho vikendu u nas v brezne, dobre bolo veru, len kratko

mami - aky bol prvy den v praci? som na teba intenzivne myslela, ako ste ho vsetci traja zvladli?

ivaz - aj ja gratulujem k chlapcekovi 😵 , veru mas pravdu, filipko chalana iste oceni, ked bude ako spravny velky bracho machrovat a ucit ho autickovat. my sme volakedy chceli dievcatko, mame chlapceka a ked nad tym tak rozmyslam teraz, tak je mi to v podstate uplne jedno, co to je, len nech to je zdravucke...inac k tej manduce - je tam sice novorodenecka vlozka, ale vobec si neviem predstavit, ze by to bolo pre novorodenca pohodlne a zdrave, podla mojho nazoru skor od nejakeho tretieho-stvrteho mesiaca, ked si uz babo same pevne drzi hlavicku

erka - velmi mi je luto, co ste si posledne dni odtrpeli, hlavne, ze je vam uz lepsie, zapal stredneho ucha je des, ako mala som mavala vecne problemy s usami, fuj hroza, horsie ako bolest zubov, a do toho rotavirus 😝 ...to ockovanie proti pneumokokom nechrani pred vsetkymi "kokami", myslim, ze len pred siedmymi najcastejsimi, takze nakazit sa da aj napriek ockovaniu, zial ☹ drzte sa, nech je vam uz len lepsie!

kacenka83
2. nov 2009

ahojte, mozno budete vediet... zhanam niekoho v trencine co robi akupunkturu, alebo inu alternativnu medicinu, potrebujem vyriesit hlavne moje bolesti hlavy a caste migreny... na nete je toho malo, potrebovala by som pripadne aj referencie...

ivaz gratulujem k chlapcekovi, ja teraz zistujem ake to je super mat dvoch chlapov a nielen kvoli oblecku 🙂
a co sa tyka nosenia, na prve mesiace odporucam urcite satku, je uzasne nosit take male babatko v satke, z toho najmensieho obdobia je to prave to nosenie co mi chyba, samko je teraz uz velkac, uz to nie je ono, uz mi tam nezaspi, potrebuje vidiet, ja teraz zhanam nosic, je to praktickejsie ked su kaluze 😀
skusala som manducu ked mal samko cca 3 mesiace a nesadla vtedy ani jemu ani mne, ale kazde babo je ine...

mami.sk
2. nov 2009

ahojte baby 😉
dakujem ze ste na mna tak intenzivne mysleli 😉
prvy den bol v pohode, dufam ze aj ostatne budu fajn 😉
este som nic moc nerobia lebo som nemala ziadne pristupy do aplikacii ale aspon som zistovala co sa za ten rok pomenilo 😉
mala bola super, dokonca 2x spala po 2 hodiny tak MM si aj oddychol...boli sme spolu cez obed. prestavku tak mi nebolo aspon az tak strasne smutno 😔
je to ale hrozne tazke ☹ ☹ ☹ dufam ze sa to casom upravi 😉

amatula
3. nov 2009

ahojte

mami tak to je super..ze bolo vsetko ok..az na ten smutok viem si asi predstavit ja som hotova len dam Mata na hodku merkovat

kacenka aj som mala caste bolesti hlavy a migreny..chodila som len na neurologiu a tam sa mi podarilo zabopjovat proti tomu...
pricina moze byt kojenie.chrbtica,nedostatok spanku,nervove vypetie...to mozes mozno aj sama odstranit 😉
a vraj velmi dobre pomaha zihlavovy caj..aj som skusala...mozno aj pomohol..neviem isto povedat mna to preslo ale asi to bude sklbenim roznich faktorov 😉

newyorkgirl
3. nov 2009

ahojte 🙂 no spomente zapal ucha a uz sa hlasi aj u mna, ale iba nejaky zacinajuci uz ma par dni strasne svrbi v uchu, ale je to strasne neprijemne a vecer uz mi to aj opuchlo a zacalo troska boliet, len musim vydrzat do zajtra, kedze moj doktor ma plno, ale da sa to prezit zatim, som zvedava, co mi zasa anglicke zdravotnictvo odporuci na to 😅

kacenka ked pises o tych migrenach to ako o mne, ja som presne od toho 4/5mesiaca Nikolkinho mala kazdy den take bolehlavy, ale asi to bolo z antiky pre kojace maminy, som ju vysadila a bolo OK, ale tiez som mala ist na neurologiu, no preslo mi to potom...

babule som sa dozvedela ze v anglicku normalne je antika zadarmo, dokonca aj podkozny implantat co sa doma splha do tisicov, takze potom vyskusame, mne doma skoro ziadna antika nesadla takze by som nejakych 8000 ci kolko nedala za cosi co by mi aj tak potom museli vybrat, tuna uvidim teda 😀 ale 3 roky pokoj a ziadne tabletky a podobne znie fajn 🙂

n03qo_144
3. nov 2009

ktora je najhorsia skola v trenčine?

newyorkgirl
3. nov 2009

ziadna 😀

newyorkgirl
3. nov 2009

teda som zabudla ze momentalne asi okrem trencianskej univerzity 😀 😀 😀

siska_br
3. nov 2009

kacenka - ja tiez zial neviem poradit, akurat ma napada, ak chces plavat v alternativnych vodach - skus sa poradit s p. Hromnikovou s MC, ci nema nejaky kontakt, mne velmi dobre pomohla v podobnej zalezitosti, pozna kopec ludi, ved za opytanie nic nedas

mami - ti tvoji dvaja zvladli dnesne cvicko na jednicku s hviezdickou, su podarena dvojka, manzel je asi skvely tata, ze? vidno, ze to s Terezkou vie, ze su na seba zvyknuti

new - chuda, ak mas fakt zapal, to ti vobec nezavidim, som tiez zvedava, co ti u vas na to daju, ani ATB ani nic od bolesti, uf moja...

amatula - to mas rovnako ako ja - som bola vcera konecne u tej kadernicky hodinu a pol, maly bol s tatinom a mojou maminou a dva razy som im volala, ci su zivi a zdravi 😝 fuj, aka otravna...ked ja nie som absolutne zvyknuta byt bez neho...

amatula
3. nov 2009

siska si bola konecne u tej kaderky 🙂 nooo teda super..to si zvyknes mna uz to len pri Matovi drzi na Boba uz som sa naucila ze je aj tri dni prec 😉

siska_br
3. nov 2009

new - 😀 😀 😀 😀 s tou TU velmi trefne 😀 😀 😀

amatula - no, konecne som bola, uz nie som ako Arana 🙂 kadernicka sa ma len opytala, ze co to mam za dredy 😀 (myslela moje pochlpene chumlaciky po meliry 😀 😀 )

amatula
3. nov 2009

siska 😀 😀

ozaj baby a preco uz nachodite na FB?alebo len malo...a kde je drobec??? 😕 😕

kacenka83
3. nov 2009

baby dik, moje migreny a bolesti hlavy su dlhodoba zalezitost, som to riesila pred troma rokmi neurologom, mam za sebou vsetky mozne vysetrenia ako EKG, CT a na nic sa neprislo tak mi dala tabletky ako prevenciu, ale ked som si precitala vedlajsie priznaky tak som ich hned aj vyhodila, potom som otehotnela a uz som to neriesila....

je mi jasne, ze to moze byt unava, chrbtica a podobne, preto chcem s tym nieco robit, volala som Gabrhelovi tak sa na mna pozrie, mne sa proste neda cakat pokial dokojit, deti mi budu dobre spavat, lebo s kazdodennou bolestou hlavy a migrenami aj dva krat do tyzdna sa fakt existovat neda...

siska a kde si bola u kadernicky? hod foto, som zvedava 🙂 aj ja sa musim objednat, ale to mi trva vzdy najdlhsie...

lucaska
3. nov 2009

ahojte, ivaz tak gratulkujeme k chlapcekovi.........ako filipko teplotky presli,alebo sa na vas nieco nalepilo????

new,chudatko tak sa drzkaj nech ti to cim skor prejde,to neni sranda z uchom...

siska,no to tiez poznam vellmi dobre , hodku bez lucasa a 3 telefonaty,ale teraz uz v pohode , lebo on je rad s niekym a medzitym si vybavim kopec veci, takze raz za tyzden praktizujem ze je 4 hodky u niekoho...
siska a co mas s vlaskami nejaka zmena?????

kacenka, tak toto ti nepordim, ale velmi dobre viem o com hovoris, tiez som pochodila neurologa, ct-cko a neviem ake vysetrenia pred tehu, nakoniec my zistili ze mam nieco s krcnou chrbticou,takze jedine rehabilitacia ale aj tak sa to neupravi,len trosku stlmi a v spojeni s mojim nizkym tlakom je to katastrofa, niekedy som jak matoha, ale pocas tehu by bolo skvele lebo sa mi zvysil tlak a teraz ma´vam migreny ale menej ako kedysi a lieky od neurologa som dostala aj ja v zivote som si ju nedala, lebo leteli do kosa..... 😝 😝

inak prajem vsetkym marodom skore uzdravenie aj ja som skoncila chora,tak sa liecim, len nech mi to lucasko nechyti............ 😖 😖 😖

na drobca sa aj ja chcem uz dlhsie opytat co je s nou??????? 😕 😕 😕 😕

naika
3. nov 2009

Kačenka 83 moja dcera chodila k mudr.Samekovej velmi jej pomohla od bolesti hlavy

mami.sk
3. nov 2009

ahojte 😉

tak dalsi den za nami 😉

siska - veru, gabko je perfektny otec aj manzel 😉 ani som si lepsie nemohla vybrat 😉 som rada ze cvicenie bolo fajn, trosku som mala obavy ale zda sa ze si poradil 😉

no baby , si predstavte ze som sa dnes dozvedela ze zajtra idem na skolenie do Presova 😀 tak som dnes zbalila draheho a malu a zajtra vyrazame 😅 ideme k nasim, oni budu tam a ja budem kazdy den dochadzat do Presova, je to len 60 km... ostaneme tam aj na vikend a ak mi nezavolaju z roboty tak aj pondelok, utorok 😉 tak se museli zrusit vikendovu chatu na Orave..skoda, lebo som sa veeelmi tesila na baby z vysky 😔

no dufam ze sa to podari presunut na buduci vikend 😕

tak mi drzte palce nech to nejako zvladnem 😉

inac mam 30 dni dovolenky co by som si mala vycerpat do konca roka tak asi budem teraz castejsie doma, samozrejem ak nebudem musiet na nejake skolenie 😉

amatula
4. nov 2009

ahojte

no mami super hned sklbis skolenie s navstevou rodicov a este si spravite aj pekny vikend 😎

len to pocasie nic moc teda...brrrr

siska_br
4. nov 2009

ahojte 🙂

aky vetrisko 😝

mami - no ako super, este ze ste vychodnare, tak si uz konecne aj babkovci uziju terinku

lucaska - no to by bolo super, keby sa tak zadarilo kazdy tyzden, len nie vzdy sa nasmu tatinovi da uvolnit z prace, vacsinou chodi domov az vecer, tak aj keby som privitala neda sa. ale ved nebude samik vzdy taky malicky hadam...ale musim povedat, ze ked som sa uz v pondelok tak rozsupla, vybrala som sa vcera konecne od marca aj na kontrolu k tomu gyndosovi konecne, fesakov som vystrojila k babke a vsetci spokojni 😅 dokonca som v cakarni precitala jeden cely casopis, waaaaw...a skore uzdravenie zelam lucaska, aj ked pri tomto pocasi...fuj

no uces ziadna zmena, len podstrihnute a hneda farba, to vobec nestoji za foto, vas sklamem, dievcata

a fakt - co je s drobcekom???

ivaz
5. nov 2009

Mami, tak tatinko to v pohode zvláda. 🙂 🙂 🙂 To je super. Užite si pobyt na východe.😉
Siska, neboj postupne si zvykneš nechať drobca tatinkovi alebo babičke. 😉 Chce to vyskúšať.
Kacenka, oproti masaričkám je masérsky salón, kde robia čínsku akupresúru. Neviem, či by si chcela vyskúšať túto variantu.
My sme od pondelka obeda bez teplôt a keďže sa nevyskytli ani iné príznaky choroby, tak sme dnes absolvovali prvý deň v škôlke. Teda len dve hodiny. 😀 A nemohla som ho dostať domov, uvidím do kedy mu to nadšenie zostane. Zajtra ideme na štyri hodinky. 😉

kala12
5. nov 2009

ahojte 🙂 ,

marodov je tu, ako vidim, pozehnane. Ani nas choroba neobisla,ale nastastie som si to odlezala ja,od utorka som bola uplne nemozna, horucky,zimnica, cely clovek ma boli. Dnes uz je to lepsie, MM isiel deti vyvetrat tak som trosku dala domacnost do normalu 😀 😀 .Ved som bola cele dni uplne nemozna, pri detoch sa mi mamy striedali, vdaka bohu, ze ich mame tak blizko. 🙂 Najhorsie boli noci,aby sa krpci nenakazili, manzel spal s nimii, ja v Terkinej izbe,kazdu chvilku Mino mrncal, ale ja som nebola schopna k nemu vstat,musel si vystacit s flaskou miesto prska.

Ivaz tak chlapcek,gratulujem, bude partak, Filipko sa isto potesil, vsak? 😉

Mami.sk tak ty si sa rychlo v praci rozbehla,drzime palce,nech to takto bezproblemovo funguje nadalej.

Lucaska aj teba ta svina viroza zmorila??? 😀
Siska tak obehavas povinne prehliadky este ku koncu roka,vsak? 😀 😀

Este k teme TNUNI- nechcem sa nejako zastavat, ale kedze som ju aj ja vystudovala,viem, ze na Slovensku by som nasla urcite skoly s horsou urovnou. Nieco islo lahsie, nieco som sa musela riadne nadrilovat.Aj ked je pravda,ze mali sme v rocniku par flakacov,ale to asi vsade.Teraz ma najviac sere, ze nas budu hadzat vsetkych do jedneho vreca.A okrem toho,je zjavne vidiet,ze tato skola uz dlhsiu dobu poriadne lezi v zaludku niekomu tam vyssie.Predsa len ju zalozili ,,meciarovci,, a pred volbami sa treba riadit heslom,,kto nejde s nami ide proti nam,,.
Zaujimave,ze to az teraz vyslo najavo.Nahoda. 😖

Tak a teraz o inom, ake typy na darceky pre deticky? Pre Terku nieco vymyslim,ale tomu mensiemu neviem co,kedze toho mame doma straaaasne vela. ☹

minkak
5. nov 2009

Ahojte kocky 🙂
tiez prajem vsetkym marodom skore uzdravenie 😉
mami fiiiha tak rovno na skolenie do PO,no teda tak stastnu cestu-pekne si to spojite,to je super 😵
ivaz drzim palceky aby to tak bolo stale 😉
Lucaska drzkaj sa aj Ty a dufam,ze to Lucasko nechyti!!!!!! 😉
kala veru ani ja netusim co nasim babulkam kupime-takym drobcom co kupit? 😕
My sme bvoli dnes na prvej poradni-dnes mame 3 tyzdne 😵 😵 😵 babulky krasne priberaju- Vierka o 380g a 3cm viac 😵 Sonicka o 470g a 2cm viac 😵

lucaska
6. nov 2009

ahojte, minkak moc moc sa tesiim ze babulky takto kraasne rastu..... 😉 😉 😉 😉

kala,tak ti prajem skore uzdravenie aj vsetkym, uz aj vyzerala ze mi je lepsie a dnes sa mi taka nadcha pustila,oci mam zpuchnute a tak............predvcerom som uz aj mala stavy ze urcite umrem na chripku som citala vselico po nette a potom tu rumazgala.................... 😅 😅 😅 😅 😅 😅

mami,tak super ze si spravite takyto kraasny vyletik s rodinkou, uzite si to......

kala,pre tvojho milanka,bude asi najvacsia zabava suchotavy papier a svetielka..... 😀 😀 😀 😀 😀 a co planujete terezke????

minkak a pre tvoje babulky,tie to este nevnimaju tak asi nieco co potrebuju a vela vela lasky a mliecka aby mohli aj nadalej tak kraasne priberat..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

newyorkgirl
6. nov 2009

ahojte babulky 🙂 tak mna dnes manzelik konecne objednal na svinsku chripku ockovanie o dva tyzdne, dufam ze prezijem 😀

dom sa nam kazi strasne, kazdy tyzden jeden radiator odchadza a realitka ani majitel sa nestaraju, tak hladame veru uz seriozne nieco, aj nam dnes dosla dobra ponuka tak bodaj by to vyslo dufam 😒

kala k TNuni, aj moj manzel ju vystudoval, ale hovoril mi ze uz kedysi davno, ked chodil na pohovory a tak, ze mali napisane nie absolvent TU a to teda neviem preco ze proste to pre nich nebola dostatocna VS, asi musi mat kazdy Komenskeho ci co 😀

adkag
6. nov 2009

Ahojte,

Kala tak ste chori? jakubko bol vcera na loptach sklamany,ze sa nemal s kym hrat,ked ste neprisli. nwebola ani klaudika,ale aspon si s nami zacvicil 🙂 .
ja tiez neviem co natali kupit,mame plny dom hraciek,kupila som jej zatial taky hrackarsky mobil,ale teda este by som chcela nieco len netusim co.ale neviem ani co jakubkovi. ale nieco este do vianoc hadam vymyslime.najhorsie je,ze ani nemam velmi cas ist v klude pobehat obchody.

vsetkym marodom prajeme rychle uzdravenie,teraz je chorob vela, ked je taketo pocasie.

my sme boli dnes s oboma drobcami na odber krvi, lebo su stale prechladnuti,tak im brali krv na imunotesty a alergoliogicke testy.obidvaja revali, ale zvladli to nakoniec.

Leni,nech vam vyjde to nove byvanie.

minkak
6. nov 2009

Ahojte kocky 🙂
tak nase babulky uz su velke paradnice uz mame nausnicky 😵
Sme boli dnes zase u dr.-pekne to zvladli babulky aj ja 😅 tak len dufam,ze ich to nebude uz ani boliet a ze to bude mat taky hladky priebeh ako u Veroniky 😉

Lucaska dakujemeeee 😵 a prosim Ta len nam neumieraj 😀 skore uzdravenie ,este raz Ti prajem,nebojkaj zachvilocku budes fit!!!!!!!!! 🙂

New tak drzkam palceky nech Vam uz to nove byvanie vyjde!!!!! 😉

Adka no v klude pobehat obchody 😅 my to riesieme asi tak,ze pobehujeme aj s veronikou po obchode a nenapadne-hlavne nenapadne nakupujeme alebo ja na jednom konci ,MM s nou na druhom a uz si len nenapadne ukazujeme co ktore....potom si ju prehodime ide sa na to pozriet ten druhy a stastlivo nakupime 😀
teraz s 3 to bude ina sranda 😀 😀 😀
fiiiha tak Vam brali krvicku ☹ tak Vam drzkam palceky ,nech Vam to len dobre dopadne a nech su hlavne uz zdravuck!!!!! 😉

lucaska
6. nov 2009

minkak tak tie vase nakupy musia byt zaujmave sa tu smejem.................. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

uz neumieram 😅 😅 😅 😅 to ja som taky panikar....... 😝 😝 😝 😝 😝 😝

new aj my drzime palceky, nech si najdete cim skor lepsie byvanie 😉 😉 😉 😉

adkag juuj no to branie krvicky,tak nato nerada spominam,ked brali lucaskovi ale chvalabohu ze to mate za sebou.....

minkak
6. nov 2009

lucaska no myslim,ze aj predavacky sa obcas zasmeju 😀
si nas mala vidiet teraz ked sme kupovali tu kolobezku 😀
a potom ako to prednou schovavame..... 😀

tak to je dobre,ze uz neumieras,co by sme bez Teba robili,len sa skoro uzdrav pekne 😵

lucaska
6. nov 2009

minkak 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no ved musim prestat citat tie vsetky clanky, lebo mne nebolo az tak zle ako namna posobili tie clanky a tak.... 😝

babulky kde ste vsetky??????

idem kuk telenovelu a potom sem este nakuknem....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

newyorkgirl
7. nov 2009

no radka mi nevrav, vies co sa ja napocuvam tuna v UK od bab ked poviem ze sa tehotna idem dat ockovat? pozeraju na mna ako na blazna, ale si neuvedomuju ze riziko ze budem mat alergiu na vakcinu, ktora neni vraj dostatocne testovana je jedna k milionu vraj teda no alebo k niekolkostotisic a to ze dostanem v UK swine flu je jedna k desiatkam, a vraj tehule maju vysoku sancu si vyvinut komplikacie a prist o babo alebo zomriet, tak si vyberte lidicky... doma by som sa asi ockovat nedala, ale tuna uz mam termin 18.11. a to uz mesiac tiez cakam na vakcinu co ich nebolo 😖 takze ja sup na ockovanie a drzim si palce, minuly rok som bola ockovana na normalnu chripku a OK vsetko 🙂

adkag
7. nov 2009

Leni to si davas vakcinu presne proti prasacej chripke? ja som sa dala proti normalnej zaockovat vcera, som cakala co bude,ci nejake priznaky,ale nic,vsetko v pohode. dokonca som vecer este upratovala,dnes mi jedna babka zobrala jakubka, natali isla s muzom k nasim,tak som dokoncila upratovanie a koooonecne oddychujem.idem sa vrhnut na kalendar,co obim rodine na vianoce, s nasimi foteckami.

Miri,tak to musi byt fakt sranda teda. u nas vacsinou nakupujem ja, muz strazi drobcov, lenze obcas tiez potrebujem poradit,tak nakoniec aj tak nic nekupim. asi to spravime tak,ze nechame deti babkam a vyberieme sa na kludne nakupy,kym este nie je brutalny predvianocny zhon.

lucaska,no branie krvi bola hruza,ale teda muz bol s nimi,ja som cakala vonku raz s jednym raz s druhym,ale stacilo mi ked som pocula tie place,nemohla by som byt dnu. hlavne natalke brali z hlavicky tak to uz vobec nemusim.

inak davali ste niekto ockovat drobcov proti chripke? ja rozmyslam nad jakubkom,lebo ked su takto furt chori,nechcem aby volaco nachytali.

Miri,gratulujeme k nausnickam,hod potom fotecky,som zvedava,musia byt krasnucke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre