Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

zuzanamv
20. jan 2009

Tak to je ten lepší prípad. 😉
Ak to bolo také rýchle, tak pozor druhýkrát, aby ste to vôbec stihli do pôrodnice! 🙂

martinano
20. jan 2009

kala aj t sa moze stat 🙂

lucaska
20. jan 2009

martinano, no neviem ci to bude tak skoro 😝 😝 😝 😝

martinano
20. jan 2009

len aby vies ako sa to ovori zapovedaneho chleba najvecsi...... 😉

lucaska
20. jan 2009

😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 .............tvoj martinko ako????

kala12
20. jan 2009

to bol skor sok.
Cely cas som sa tam nudila, muza mi poslali domov, doktor ma kukol a isiel este hodit slofika. Potom sestricka doniesla fitloptu, tak som tam znudene hopsala a volala muzovi, ze nech mi po ceste do porodnice kupi na pumpe sprite, lebo som bola smadna ako tava. Muz prisiel, samozrejme sestricka mi sprite zatrhla, vtom mi praskla voda, prisiel doktor, povedal, no ides rodit a potom cieeerna diera..... az dokedy som malu nevidela prvykrat. 🙂

lucaska
20. jan 2009

kala , tak to si mala super porod................... 😉 😉 😉 😉 😉

martinano
20. jan 2009

tak to ja nie, ja som vedela o vsetkom este som chuda krkosku buzerovala co chcem a co nie 😉 , aj cez kontrakcie som ich videla,ael pravda je,ze martin bol na svete ani neviem ako, pustil mi vodu, chcela som ist este do sprchy,ale tam som sa zvrtla.,ze idem na stol, ze uz ide to sa mi smiali este som po dr kricala nech sa vrati a neveril,ze uz????? tak som na nho,ze ani este mi chcel dat infuzku z oxytocinom tu som mu zatrhla a maly bol na svete na jednu kontrakciu 😀

zuzanamv
20. jan 2009

Martinano,
tak to sme mali podobne.
Mne pri druhom tiež pustili vodu a do 45 minút bola malá na svete.
Ešte mi muž potom vyčítal, že som bola "zlá" na personál. Ale tiež mi neverili, všetci odišli, a ja som už mala tlaky.
Aj doktor ten istý. 😀
Ale ja som to mala také rýchle kvôli oxytocínu. Keby som to vedela, tak si ho nenechám pichnúť. Tie kontrakcie boli šialené, oveľa viac to bolelo ako prvýkrát, keď to trvalo 4 hodiny.

kala12
20. jan 2009

martinano ty si od fachu, ty si vedela, do coho ides, to je fajn, ze si si mohla povedat, co chces a co nie. 🙂

kala12
20. jan 2009

takze zuzi, ty si priklad, ze druhy porod je horsi? ☹

Ja teraz este riesim dilemu, ci ist rodit do TN alebo do Ilavy. V Ilave je moj doktor porodnik, tak by som chcela ist kvoli tomu tam. V TN bolo ale tiez fajn.

martinano
20. jan 2009

prave pre to som oxy nechcela, ale aj tak mi ho mila kol.pustila 😠 , ale stihli padnut asi tri kvapky a to bola ta kontrakcia na ktoru sa maly narodil 🙂
kala a kamoska pri porode nebude?

kala12
20. jan 2009

myslis zuzku? No neviem, uz som s nou dlho nebola, ale jej maminu som dnes stretla.

zuzanamv
20. jan 2009

Kala, tak by som to nepovedala, že horší. Celkovo bol lepší v tom, že bol oveľa rýchlejší.
Prvý som mala úplne spontánny, asi týždeň pred termínom, praskla voda, za 3 hodiny som sa otvorila na 9, šla som na sálu, ešte necelá hodinka a Maťko bol na jednu kontrakciu vonku.

Veronike sa von nechcelo, prenášala som, tak dr. vyvolával najprv tým hmatom, a keď som bola na 3-4 cm (o čom som ani nevedela, že sa už otváram), tak primár pustil vodu (pôvodne som mala byť v nemocke a počkať na druhý deň na Jankovského). Keď pustil vodu, šla som do sprchy, to už začínali mierne bolesti, potom mi pichli oxytocín, a ako padla prvá kvapka, pustili sa veľmi silné kontrakcie, hneď každé 2 minúty, na tom grafe to až vybiehalo mimo tabuľky. Odvtedy za pol hodinku bolo po všetkom. Ešte na druhý deň sa ma iný dr. na vizite pýtal, či to som ja, čo som rodila ako gula. 😀
Myslím, že keby som nedostala oxytocín, spustilo by sa to pomaličky, možno by to trvalo 2-3 hodinky, ale otvárala by som sa pomalšie, čiže aj bolesti sa stupňovali pomalšie.

Prvýkrát to bolo lepšie aj v tom, že som mohla predýchavať kontrakcie na lopte, druhýkrát som mala infúzku, tak som musela ležať.

zuzanamv
20. jan 2009

Martinano, škoda, že som nevedela, že oxy až tak veľmi urýchľuje. ☹
Nabudúce budem múdrejšia. 😉

martinano
20. jan 2009

vsetko ma svoje pre a proti
ano mylsela som zuzku,ved uvidis

martinano
20. jan 2009

este sa chystas nabuduce? 😉 kocky lucim sa prajem dobru noc

zuzanamv
20. jan 2009

Chystám, chystám, ale ešte je to ďaleko.

Dobrú noc!

erka12
21. jan 2009

ahojte,zasa mi blbne kon ☹

martinano
21. jan 2009

krasny den kocky 🙂

erka12
21. jan 2009

boli sme navstivit kadernicku,misko to zvladol v pohodicke,ved som mu slubila,ze poobede pojdeme kupit nejaku knihu,ale filipko plakal,az bol spoteny ☹

erka12
21. jan 2009

ahoj martina 🙂

dienka
21. jan 2009

ahojte,
Erka mz sme yatial boli u holica s Dankom len raz, ale katastrofa ☹ A cochvila nas to opat caka, lebo uz ma dlhe vlasky, tak uvidime, ci to bude uz lepsie 🙂

martinano
21. jan 2009

no pekne on si zvykne ja som minule robila kadernicku,ale mato ma tak huste vlasy a kucerave,ze tiez budeme potrebovat odbornika.mne drzal pacilo sa mu to,tak uvidime, dens idem mrknut dalsieh rackarstvo, nezabudla som 😉

erka12
21. jan 2009

jaj,kvoli na nemusis behat chuda moje po vsetkch obchodoch,ked nebude kupime neskor 😉
filipko nema huste vlasy,a ma ich ako paperie a ja veru neviem strihat 😉 misko minule plakal,ale dnes v pohode,ved som mu za to nieco slubila 😀

martinano
21. jan 2009

su to spekulanti 😀

erka12
21. jan 2009

veru,a uz vidim ako si bude vyberat knihu,to misko napriklad a nervozny filip v kociku ☹ ale aj tak som mu chcela kupit nejake knhy,lebo tie z vianoc uz viem naspamat 😉

martinano
21. jan 2009

ten je teda sikovny, to je super 😉

erka12
21. jan 2009

chcela som napisat,ze misko v ochode ked si vybera,tak aj 10 x povie napriklad a vybera a vybera 😉

erka12
21. jan 2009

ked oboch posadim do ohradky,misko fillipkovi cita,po svojom ale cita 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre