Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

kacenka83
16. dec 2009

krasne fotky zo stretka 🙂

new drzte sa, uz vracka dost dlho, asi uz treba fakt zistit pricinu... a ak je alergia na mlieko to sa da zrazu ziskat? verim, ze sa ti k dr. nechce, mam s nimi skusenosti, hlavne ked som prisla chora, ledva som chodila a objednali ma za tri dni tak to ma vtedy dorazilo...

siska samko tie zubky dost preziva, dlho sa mu predieraju na svet a cely ten cas sa s nim neda, nurofen zabera, ale ten mu davam len v krajnom pripade a nalievat ho nim nechcem tak ak by aspon trosku pomohli bola by som rada... no a teraz mu idu 4 zubky naraz 😒 a samozrejme, ze ich bude mat len pod dozorom, to by som neriskovala

dnes ma samko presne 7 mesiacov, ideme do poradne tak som zvedava na jeho miery

siska_br
16. dec 2009

kacenka - popytam sa ti tej znamej, ako je s nimi spokojna, ci ma pocit, ze pomohli a kde ich zohnala...aj nas trapia zubiky, v noci sa samik budil cca kazdu pol hodinu s placom ☹ chudatko moje male, stale tie deticky cosi trapi. ja mu na dasienka davam na striedacku baby dent a jakoubka - ten mam s eugeniky na prerezavanie zubkov, prirodny, toho sa nebojim, a v najhorsom tiez nurofen

blahozelame samkovi k 7. mesiacikom 😉

new - vy sa chudatka poriadne trapite... a ti lekari tam, no sa ti vobec nedivim, ze sa tam aj bojis ist. drzime palceky

mkatka
16. dec 2009

Ahojte,

poraďte, kde se v TN nastřelují miminkám naušničky. A od kolika měsíců se to doporučuje/to dělají. Díky

kacenka83
16. dec 2009

tak sme doma z poradne, to moje dieta ma 8900g a 73cm, za 6 tyzdnov pribral skoro 2kg a to je stale v pohybe tak ho prehovaram nech uz chodi 😀 pritom mi pride taky slizik oproti kubkovi v jeho veku... a kubko ma 13,1kg, to uz ani velky rozdiel nie je medzi nimi...

siska dik, vyskusam aj ten jantar, brasko studuje v brne a branu k detem ma po ceste tak mi ho rovno kupi...

new ako ste dopadli???

siska_br
16. dec 2009

kacenka - ty mas teda inych chlapikov doma!!! mas co nosit 🙂

ta znama ich kupovala spolu s dalsimi mamickami skupinovo tu
http://www.alwaysinfashion.com/index.php?produc...

a zatial im s nimi vyliezol este len jeden zubok, tak to nevie objektivne posudit, chcelo by to este par na porovnanie. tak som ti moc nepomohla

mkatka - tebe tiez neporadim, mame doma chlapa

kala12
16. dec 2009

kacenka pekny chlapisko je Samko, my ideme zajtra,uvidime, kolko sme narastli

mkatkanausnicky nastrelujutusim aj v zlatokove na namesti, tusim detom od pol roka...Ale aj niektora pediatricka v TN nastreluje,len neviem ktora. My este tiez nemame nausnicky,ani tak skoro nechystam davat pepichovat 🙂 🙂

new vy sa drzte, chudatko Nikolka ☹ ☹ ☹ A ty este aj tym bruskom....

mojkamirka
16. dec 2009

ahojte, kacenka, ze 13,1 kg, môj má aj s oblečením 12 kg a má 13 mesiacov!!! iná váha teda

new držíme palce

Radka, skvelé fotky 😉

kacenka83
16. dec 2009

mojkamirka ale 13kg ma moj dvojrocny kubko, v roku mal tiez 12kg, 7-mesacny samko ma 9kg 🙂

newyorkgirl
17. dec 2009

no nic kocky sme nepochodili vysetrili ju, aj moc dokonca, lebo nejako tazko sa jej aj cika v posl.dobe ide aj 5x a nic... ale na nic nedosli... dneska som jej davala sojove mlieko a OK... povedal ze moze mat podrazdeny este zaludok a mlieko normalne jej nestravi ze je tazke, uvidim pockam a skusim po troske jej davat normalne co to zas spravi... alebo dnes mame nevrackajuci den kedze je to len kazdy druhy, tak neviem, kazdopadne doktor stoji za prdku ako vzdy....

dosiel nam dnes krasny stromcek, som objednala taky velky husty siroky, cely den sme ho davali dokopy a vecer som mala skolu, tak zajtra dame sviecky a ideme dopekat kolaciky, juj sa tesim konecne oddych od skoly az do noveho roka pohodaaaaa 😀 este nejake darceky mam na ceste postou co som poobjednavala, tak dufam ze vsetko OK dojde, tento rok som sa akosi rozsupla a budu to poriadne velke vianoce, ale buduci to bude isto vacsi zhon a tak uz s dvoma dietkami, tak tento rok si to uziiiiiivam 😅

mkatka
17. dec 2009

Ahojte, jdu zase sondovat

znáte někdo blíž tu soukromou školku v TN? Na stránky se jim nemůžu dostat, chtěla jsem nějaké konkrétní info, nejlépe osobní zkušenost. Jako základní info by se šikla cena/měsíc 😝

mami.sk
17. dec 2009

ahojte 😉

mkatka - ak myslis tu skolku v Domus Petra pri Maxe tak tam je poplatok okolo 300€ na mesiac 😉 raz som sa stretla s majitelkou, je to mlada baba, velmi sympaticka a zda sa ze ma vyborny vztah k detickam 😉

my sme dnes boli na rocnej poradni a Terezka nema ani 9 kg ☹ len 8790g vazi ☹
no neviem, neviem po kom je taka stihla 😕 inac je vsetko OK
akurat sa chystam ze urobim korpusy na tortu, ani sa mi velmi nechce ale mala spinka, mm isiel s byvalymi kolegovcami na pivko tak to musim vyuzit 😀

adkag
18. dec 2009

ahojte,
mkatka,my sme davali nastrelit Natalke nausnicky v tom zlatnictve na Mierovom namesti,ked mala 3 mesiace. Myslim ze to je taka spodna hranica kedy nastreluju. nemali sme s tym ziadny problem, mala trosku zaplakala, ked jej to akurat nastrelili, lebo to tak puklo,ale inak nic,ani sme s tym nemali absolutne ziadny problem.

Katka,no Samko je valibuk, ale je aj dlhy riadne, nas Kubko ma tiez do 13 kg teraz, v roku mal ale len 9,5 kg.

New, no teda takto sa chuda Nicolka trapi pred vianocami,snad sa jej to cim skor upravi. No uzi si veru vianoce, s dvomi uz tolko casu nebude 🙂 . ja moc toho tento rok nestiham, akurat par kolacikov napiect a oblatky, snad este trosku upracem buduci tyzden.

mojkamirka
18. dec 2009

Ahojte
kacenka, ja viem že kubko má 13 kg, len sa hrozím akú bude mať váhu ten môj v dvoch rokoch, ked teraz má temer 12kg, no ukludnila si ma.

mami, mi hovor ja sa týždeň chystám na orechové a tvoje perníčky len nie a nie sa k tomu odhodlať 😀 . To fakt 300Eur, za mesiac? No iný šok 😲

mkatka
18. dec 2009

adkag a pamatuješ si, kolik jste platili - orientačně

mami.sk
18. dec 2009

ahojte 😉

mojkamirka - tak, tak 😔 pekna sumicka co??? no ale na druhej strane je tam len par deticiek, bez problemov beru aj mensie deticky ako 2 roky / taka je hranica v statnej skolke/, nemaju problemy ked ma babo plienky a tak...
vraj jasle stoja 6 tis Sk a ked je dieta s plienkami tak vraj 2 tis Sk navyse 😝 😝 😝 nemam to priamo od nich len z pocutia tak neviem ci je to 100% pravda ale vraj ano 😕

co sa tyka pecenia ja uz nastastie mam vsetko hotove, dnes som uz len piekla Terezke tortu 😉

od pondelka idem zase do prace az do stredy takze som rada ze mam skoro vsetko nachystane, dokonca som uz aj darceky pobalila lebo potom uz nebudem stihat 😔

newyorkgirl
18. dec 2009

ahojte 🙂

adkag pozerala som fotky na FB, krasne su tie tvoje dietky, boze ja som malicku ani nazivo nevidela vlastne 😅

veru vianocovanie si uzivam, uz sme ozdobili velky strom, darceky mam zabalene, ale niektore su este na ceste, zajtra ma prist z SK kurier od nasich 😀 dneska som napiekla kokosky, vanilkove rozteky a dokoncila karamelove gulky, tak zajtra asi sedim s vylozenymi nohami 😀 😀 😀

mojkamirka
19. dec 2009

ahojte

new, ty si aká šikovná 😉

mami, to v tých jasliach aj plienky dávajú? či si to účtujú za prácu? no čisté zderstvo 😖

newyorkgirl
19. dec 2009

dnes sme presne 20tt tak to by som mala oslavit oddychom, idem ale Nikolke hracky potriedit, bo hoci som vsade upratala, ona hracky vsade ponosila, babiky, barbinky, puzzle, knizky.... tak mam stale co robit 😀

dannynka
autor
19. dec 2009

ahojte 🙂

Mami vsetko naj naj naj Terezke k jej dnešnému prvemu ročiku prajeme 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ivaz
19. dec 2009

Teda tu je maródov. 😨 Držkajte sa.
Mami, Terezke všetko naj, naj k narodeninám. 🙂 Už sa teším na fotečky. 😉
Tak my sme dnes trošku upratovali a niečo aj napiekli. Veď mám veľkého pomocníka. Gúľal cesto cesto o sto šesť a vykrajoval koláčiky jedna báseň. 😀 Ja pečiem len symbolicky. Jedno cesto s rôznymi príchuťami. Mne sladké moc netreba a chlapcov je taktiež dosť. Musíme si držať líniu. 😉
Mkatka v Trenčíne sú myslím tri či dokonca štyri súkromné škôlky, tak neviem ktorú myslíš.
Mami, keď som sa bola minulý rok informovať na jasle, tak poplatok sa rovnal rodičovskému príspevku, čo v prípade dieťaťa do troch rokov platil štát, po treťom roku rodič. A prevádzkové náklady boli podobné ako v štátnej škôlke.

mami.sk
19. dec 2009

ahojte 😉

dakujem za zelania 😉 😉 😉

ivaz - fotecky uz su zavesene 😉 podarilo sa mi urobit moju prvu potahovanu tortu tak som stastna ako blcha 😀

co sa tyka jasli, poplatok je vo vyske rodicovskeho prispevku ale vraj sa navyse plati strava 😔 ale neviem to presne,len jedna kamoska vravela 😉

new - krasny tt, nejako rychlo ten cas leti, ze? 😅

ivaz
19. dec 2009

Mami, krásna tortička. 😕 Si šikulka. 😉 Aj my máme taký vláčik. Z čoho mala Terezka najväčšiu radosť?

erka12
20. dec 2009

mami, terezke vsetko najlepsie 😀
ivaz,aj ty uz mas krasny tt, drzte sa 😉 a filipko ako v skolke?
nas tiez navstivila "teta choroba"- najprv filipko,potom misko, tak stale dookola 😉

mami.sk
20. dec 2009

ivaz - az teraz som si vsimla ze uz 30 tt 😅
Terezka sa tesila zo vsetkeho 😉 a vlacik je uplne super, mala sa s nim perfektne zahra 😉

erka - diky 😉

newyorkgirl
21. dec 2009

ahojte, baby my sme mali vikend, tristvrte casu nika presedela na nocniku s revom ze cikat cikat, tak ideme k lekarovi ZASA, chodim tam 2x do tyzdna uz naozaj... dufam ze jej cosi na ten mechur daju, lebo to uz nie je normalne ako sa chuda trapi a oni tvrdia ze zapal nema... ked preslo vracanie, tak zas toto prislo... tatinka mame doma po vikende konecne a ako na srandu ide na stedry den na rannu, no ale vsak o 14tej pride, tak aspon ze to...

ivaz
21. dec 2009

Teda new, vy sa trápite. ☹ Držkajte sa. A čo veľké sono? Všetko OK? Prezradili vám pohlavie? Ja sa chystám zajtra na kontrolu. Mám plánované odbery a sono. Tak uvidíme. Drobec robí neustále premety. A to by sa už mal uložiť pekne hlavičkou dole.
Erka, veru tie týždne nabiehajú. 🙂 Za chvíľku budeme štyria. 😉 Čo sa týka škôlky, Filipkovi sa páči, ale chodí sa tam len trošku zohriať. Za november a december tam, bol štrnásť dní. ☹ Stále bojujeme s nejakou virózou. Veď to poznáš, máš to doma dvojmo.

adkag
21. dec 2009

ahojte,chcela by som sa s vami poradit, kto ste sa korculovali s detickami, myslim ze new, Minka, kde ste kupili drobcom korcule a ake a od akeho veku sa mozu deticky korculovat? ja teda korculovanie nemusim, ale moj drahy rad korculuje,tak zeby sme zadovazili korcule Jakubkovi a isli by sa spolu pokorculovat.dik za rady 🙂

adkag
21. dec 2009

new, dakujeme, veru musis prist malu niekedy kuknut 😉 . no ty si ina sikulka ze mas uz takto napecene, pobalene darceky a tak.ja idem dnes zacat s upratovanim, moj drahy je vkuse prec, vcera sa bol cely den lyzovat v jasnej, v sobotu v praci pol dna a dnes ma vianocne posedenie z prace, takze nic zatial nestiham pri tych mojich drobcoch, dufam,ze vecer skoro zaspia a budem sa moct pustit do upratovania. ale vlastne dneska som aspon periny prezliekla,poprala, tak aspon volaco.

mami, no super,ze si zvladla potahovanu torticku, ja by som tiez chcela Natalke na prve narodky spravit,tak po vianociach idem zacat studovat, ako na to, snad sa podari. idem pozriet fotecky.

mkatka, to nastrelovanie nebolo drahe, cca 8 eur aj s nausnickami, treba si vybrat ake chcete,su tam rozne tvary, gulicky, hviezdicky, srdiecka a tak,a po 3 tyzdnoch ich mozte vymenit za klasicke nausnicky, to uz budete vy robit, u nas to bola dost drina,kedze sa mala meta, ale skusali sme v spanku a nejak sa nam to nakoniec podarilo bez toho,aby sa zobudila 🙂 .

kala12
21. dec 2009

ahojte baby,
ja len na skok, odbieham od pecenia.... agkag nasi sa boli vcera korculovat pri vodnikovi, Terezka ma tie korcule, co sa obuvaju na topanky,len sa jej to stale vyvliekalo s tych remienkov, takze viacej manzel opravoval korcule,ako korculoval.Tak sme hned kupili ,,od Jeziska,, nove pod stromcek. Take klasicke topankove plastove,posuvatelna velkost, v Tempishi na Palackeho, stali 25E. Ale aj v tescu maju, za tu istu cenu len neviem,aku znacku. Nasu Terku nejako te zimne sporty chytili, korculovanie, sanky... 🙂 🙂

New chudatko Nikolka, my sme mali to iste s cikanim pred mesiacom,az sme skoncli na gynekologii,lebo doktorka mala podozrenie na zrastene pysky,ale chvalabohu to sa nepotvrdilo. Ja som Gynekologicka jej urobila ster, mala tam nejake baktere, tak sme dostali masticku a pekne sa to dalo do normalu....

kala12
21. dec 2009

ze ja som gynekologicka 😀 😀 😀 😀 😀 .To ma byt bez ,,ja som,, 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre