Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

lucaska
29. sep 2009

ahojte, siska drzkajte sa...........a kolko ste boli v nemocke ako ste to tam zvladli::??????????

prosim vas mirka ta je ukazkova tehulka, ved sme sa dnes smiali , lebo martinano hovori ze nakoniec este bude prenasat......................drzia sa kraasne babulky, este chvilku v brusku a sup sup na svet.....sa taaaak na ne tesiiiim.................. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mami,tak terezku to zmohlo.....................ma mrzi ze som sa jej hrabkala v ustach kvoli tomu kamenu ☹ , ja vzdy som tam kde treba daco z ust vyberat...ooccch.......... ☹

lucasa to tiez pekne uz zmohlo on o 12.30 vzdy uz zalahuje, dneska sme si to predlzili a uz na kamienkoch vypytoval polievku, lebo chcel ist spinkat 😅 😅 😅 😅 😅 rezim je rezim..... 😀 😀 😀 😀

siska_br
29. sep 2009

lucaska dakujeme, drzime sa ako sa len da 😉 no v nemocnici sme to dako prezili, ziadna slava, ale nastastie to netrvalo dlho. zavreli nas v piatok a v pondelok nas uz vypustili, samik bol uz bez teplot a vsetky vysetrenie oka, tak sme mohli domov. ako sme v pondelok na obed prisli samko zalomil a spal 4 hodiny - taky bol z tej nemocnice hotovy...a ako bolo v nemocke? nooooo....pockaj, okopcim prispevok, kt. som vkladala do novembrovej temy...

mirka prenasat...no ani by som sa necudovala, ona je fakt zazracna a babatka vynimocne poslusne 🙂

minkak
29. sep 2009

Ahojky 🙂
Siska no veru -som tu 😉 Lucaska dakujem,zlata si 😵
Siska tak Vy ste takto stravili posledne dni ☹
Chvalabohu ,ze ste uz domka-drzkajte sa!!!!
Lucaska ani neviem o com hovoris....co sa stalo,no ale Ty si nasa zachranarka!!!!!!!!!! 😵
My tusim,tiez konecne spime 😅 idem na kontrolu a snad sa aj pridam 😀

siska_br
29. sep 2009

ysledky vsetkych vysetrenie boli ok, dokonca aj CRP - uplne prvykrat, usne ok, sono obliciek, rengen pluc, moc, krv - proste uplne vsetko v poriadku, tak sa tesim. len sa teda zase nezistila pricina dlhotrvajucich teplot. teraz to bol iny pripad, akutny, malo to aj uplne iny priebeh a v sobotu sa mi dieta osypalo, tak to doki uzavrel na sestku... no inac taka hospitalizacia nic moc, pevne verim a dufam, ze si takyto vikend uz nezopakujeme...v piatok, ked mi ho tam prijmali bola uz zo mna riadna troska , samik mal pri prijme uz skoro 40.-tku, nemohli mu napichnut zilu, pri poslednom vpichu uz ani nereagoval, oci stlpikom, ani neplackal....no ja totalne zrutena ked som si tak dieta videla...ale potom uz bolo len lepsie, dali mu infuzku a potom v podstate uz len lieky od teploty...system v nemocnici maju "paradny", kym sa maminy idu najest musia byt deti zavrete v tych kovovych klietkach, same na izbe,maminy jedavaju v jedalni, na izbe sa nesmie...a sestricky sa stazovali, ze ved tie deti placu, kde su tie mamy tak dlho...hned prvu noc som sa pochytila so sestrickou, ked mi chcela dohovorat, ze preco prebohaziveho to dieta spi so mnou na mojej posteli...kazdy den rano sme nafasovali velku flasku s fenyklovym cajom sladkym jak rit a s kazdou sestrou zvlast som musela riesit, preco ho dietatu nedam.....ked mi samik pri mne na posteli na obed zaspal posielala ma sestricka na obed, ked som jej odpovedala, ze ved pojdem hned, za chvilu, zacala do mna hucat ze mam ist ale HNED, inac sa ten obed vyleje...a takych prihod mame....aaaaaaaaaaaaaaaach jaj.... sestricky boli niektore uplne uzasne, mile, ochotne, najma tie mlade rocniky, a niektore...skoda hovorit...som sa citila ako sopla v skole niekedy 😝 no na psychike to neprida. ale dolezite je, ze sme doma a zdravi...tak neviem, ci mam zacat dufat, ze to tak zostane?

lucaska
29. sep 2009

siska, tak aspom ze mate vysledky v poriadku......len asi ta stale nahlodava z coho su tie teplotky......nech uz ste v poriadku.....

ja mam zimomriavky ked som si to precitala, lebo ja som bola tiez minuly rok s lucasom v nemocnici......ja som myslela ze skoncim ja niekde uz v nemocnici , lebo som tam bola z toho hotova, sestricky sme mali sice super ale ten system , presne ako pises to jedenie , ja som ani nechodila jedavat, len ked mi manzel doniesol , caj som mu varila vlastny a to nehovorim o tom ze nas dali na izbu s chlapcom co mal zapal pluc.....proste a jednoducho je to tam deeeeeeeees...........

kacenka83
29. sep 2009

ahojte, tak ste si stretko uzili 🙂
my sme aj chceli prist, ale dnes sme neskoro vstavali, ja so samkom o deviatej, aj tatina sme o deviatej budili do prace 😀 a kubko vstaval o desiatej no a kym by sme sa vychystali tak by bolo kopec hodin... no a kubko mava svoje nalady, aj vcera v juzke urobil taky vystup, ze vsetci o nas vedeli tak chodim s nim radsej pomimo, kde je menej ludi, lebo je nevyspytatelny, ale tak je to vekom... viac ako tie jeho vystupy mi vadia poznamky okoloiducich vsevedkov, vcera ma dostala jedna poznamka jednej maminy, ktora mala dieta, estelen v hlbokom kociku tak tipujem, ze ju to tiez caka, bodajby 😀 no zahlasila, ze ona by si svojho tak nenaucila, nezmohla som sa na nic ine len na to, ze my ho kazde rano trenujeme, aby to hadzanie o zem bolo dokonale, no co viete takej povedat 😒 ☹

siska joj, drzte sa, zle sa to citalo a verim, ze ti nebolo vsetko jedno... a sestricky nekomentujem teda, fakt otras pristup... tak nech je vsetko uz len dobre, najhorsie je asi to, ze neviete co mu je, vsak?

lucaska
29. sep 2009

a hlavne som zabudla , ked sme dosli na prijem sestricky riesili ze ci ma tam vobec s nim nechaju, to som nepochopila vobec, ako neviem ci si mysleli ze im ho tam necham same ci co....................radsej nechcem uz ani spominat na to , lebo mi je z toho tazko...

siska_br
29. sep 2009

kacenka - to fakt ti take povedala??? no ale dobre si jej povedala, fakt, to by ma asi nenapadlo...mohla si sa este ponuknut, ze aj to jej zaucis, za kratky cas 😉 fuj,mam najradsej take mudre rady, ktore si nikto nepytal...

lucaska - to mas uplnu pravdu, je to tam hrozne...u nas neriesili, ci ma tam s nim nechaju, kedze este kojim. asponze to. no ja som sa im stale chodila vyprosovat ako taka chudera, aby mi dohliadli na maleho, kym som sa bola rychlo najest, mi srdce nedalo nechat ho tam sameho plackat...a kym niektora neprisla, jest som nesla..ale musim povedat, ze navela navela vzdy niektora prisla 🙂 ja som si zase varila sama kasicky, tak som vzdy vecer chodila pytat horucu vodu, co jedna sestricka okomentovala ze to chuda dieta upsenicujem 😕 😨 😖 😠 no asi som mu mala dat radsej krupicu s kravskym alebo co...a ked som si dala do chladnicky schovat vlastny jogurt pre maleho uz to ani nekomentovala, ale jej vyraz krical: PREBOHAZIVEHO, TEBE NIE JE NIC NASE DOST DOBRE... sprchovat som sa chodila, ked bol s malym manzel, aby nebol sam. doniesla som si tam vlastne vsetko pocnuc stravou pre maleho, cez misticky, pohariky, teplomer, hracky konciac vigantolom - co bolo okomentovane ze: vy mate vlastny este aj vigantol? no ja neviem, co je na tom zle a uz komu taketo moze vadit???? ved ide preboha o moje dieta, sa mu to snazim tam sprijemnit ako sa len da,nie?

lucaska
29. sep 2009

siska tak tak......................

kacenka, z takych mamiciek si nic nerob, proste kazde dieta je ine, vsetky si tym prejdeme a ty sama najlepsie vies co na kubka plati si predsa jeho mamina.............dobre si jej povedala............ale casom si prestanes vsimat take individua.......... 😝

ivaz
29. sep 2009

Siska, ty asi bola v nemocnici teda vybavená. 😉 Ale neboj aj moja taška sa plní, plní a plní.

Kacenka, neboj Kubka to prejde. Treba vydržať. Hovorí sa, že deti ktoré robia vonku scény sú milované, lebo dieťa ktorému sa nedostáva dostatok lásky sa bojí spraviť výstup. Veď čo ak príde aj o to málo čo má. Ináč záleží to od povahy. Určite to nemáš jednoduché, keď máš zo sebou ešte jedného drobčeka, no treba sa len obrniť a okoloidúcich si nevšímať. Držím palčeky.

mami.sk
29. sep 2009

joj baby, kym som stihla navarit obed vy ste tu teda riadne popisali 😀

siska - ja som uz citala tolko hororovych pribehov o detskych odd. v nemocke ze len pevne verim ze tam nebudeme nikdy musiet ist 😝 na Slovensku este prejde vela casu kym sa nieco zmeni k lepsiemu 😠
zaujimave ze im vadil ten Vigantol ked vsade sa pacienti stazuju ze si musia do nemocnice zobrat lieky co uzivaju , inac im ich nedaju 😝

no a co sa kasiciek tyka, tak sa necuduj ze mali blbe poznamky, ved oni detom jedlo sladia a solia aby im to deti jedli 😝
pritom Samko ma anemiu a v tych kasickach je super davka zeleza 😉
som to minule citala, ze deticky co nejedia detske kase mavaju anemiu 😕 tak by mali byt radi ze tam mali vzornu mamicku a nie ...

poslala by som tie sestricky k mojej mame na odd. - tam by videli "vzorne" romske matky, ktore dieta nechaju v nemocnici a nestaraju sa ani o plienky, ani o zdrav. stav a dokonca ked uz moze ist babo domov tak matku nemozu najst a musi ju doviezt policia aby si uz konecne zobrala zdrave dieta domov... pritom tam pride v zubozenom stave, podvyzivene a dehydrovane 😝 😝 😝

mami.sk
29. sep 2009

ivaz a vy kedy idete ked uz balis???

vlalu6it
29. sep 2009

mami--jeje tak super,,pekna particka ste sa zisli,,bravvvoooo

siska--tak sa pekne poliecte teda,,a skore uzdravenie prajem,,,vies co,,tak pockaj na mna do nevembra,,aj ja uz budem doma a nahodime stretko 😀

drobec.zz
29. sep 2009

juj siska, no nie su horsie zazitky ako tie tvoje, to je strasne ked to tu tak citam, hlavne nech ste zdravucky, v nemocnici clovek nevyzdravie, ale skor psychicky upadne ☹

ivaz a kde balis?

kacenka, tak s tym kubkom si nic nerob a tymi okoloiducimi, kazde dietatko ma obdobie a musi cez neho prejst a ten kto to nechape, tak je iny pako a kolkokrat sceny robia dospeli a na nich nikto nic nehovori a pritom by mali mat vacsi rozum ako deti, tak co potom vycitat takym detickam, ked su malicke a same si hladaju miesto vo svete 😉

mojkamirka
29. sep 2009

ahojte,

mami,no zdrhla som ti teda nenapadne, to teda hej, keď ja som taká trochen hanblivá 😒 , aj som ti kričala čau, ale si ma asi nepočula, prepáčiš mi to? 😕

siska, apsoň, že ste už konečne doma a s trochou šťastia na dlhu dobu aj bez teploty. A čo sa týka nezvaných rád, blbých komentárov cudzích ľudí a divných pohľadov by som mohla písať romány. Najviac ma asi naštvalo, keď som cestovala vlakom a jeden dedo sa nezdržal a sa ma opýtal, že na čo matky chovajú deti, keď ich potom pošlú do Iraku. Som zostala ako obarená, ešte že sa ma zastala cudzia pani, že veď deti sú radosť. No nerv 😠 😠 😠

A záchvaty, to je iný príbeh. Môj nemá ani rok a vyvádza jak ani neviem prirovnať. Keď mu čosi vezmem alebo mu proste nie je po vôli doslova sa hodí o zem, tresne si s dudnením hlavu, leží a reve akoby som ho stlkla. Už som ho skúsila aj ukludnovat tísením, akože plakať s ním, vysvetľovať, prihovárať sa no nič. Reve, a reve a keď mi také spustí vonku tak konec. Momentálne skúšam ignoráciu, nechám ho tak a ke´d sa ukludni tak prilezie za mnou. No poradte mi, čo s ním mám robiť. Občas má svoje dni, že má aj 6 záchvatov denne, tak si už myslím, že ten ďalší záchvat dostanem ja. 😠 . Mami, veď si videla ako sa hodil o zem, ked som mu ukradla servitky po cvičení. 😒

mami.sk
29. sep 2009

mirka - v pohode, ja len ze zrazu ta nebolo tak som nevedela ci sa nieco nestalo 😕 no u Tomaska asi prislo obdobie vzdoru nejako skoro 😕

Terezka uz ma tiez take tahy ze ked jej nieco vezmem, alebo nedovolim tak zacne trucovat a hnevat sa 😒

vlalu6it
29. sep 2009

siska--ja neviem ako by som reagovala ja,,lebo ja som k pohlade tychto veci razna a ostra,,mna si pamataju hadam z nemociek odvsade,,vsade robim cirkus,,ale stoji mi to za,,,primar sa o vsetko postara,,oni su tam od toho,,aby necumeli a nekritizovali,,,ale ludom pomahali,,,ja take veci nemam rada,,ja by som iny brajgel robila,,uffff,uz teraz som rozculena,,
tu v tally to bezi na inom systeme,,aspon teda tu v tirolsku,,patri to madzi najbohatsie miesta v europe a tam je to na urovni,,,ked som bola len na jednej kontrole na sr,,,ani ma dokina nevysetrila,,lebo uz vtedy bola drza ako plostica,,a ja som povedala,,,tak uz len vy mi budete skakat po hlave,,to nieee,a nohy dolu a pekny usmev,,,drza a drza bola,,viac som neriesila,,

babule,,pamatam si na mojho najmaldsieho brachu,,,a ten sa stale hadzal o zem,,a nchcel ani hracky upratovat,,a zistili sme fintu,,ked sme mu povedali hod sa o zem,,on z trucu nie,a ked sme povedali,neopovaz sa upratat tie hracky,pratal ako divy,,a tak sme to aj neskor my decka vyuzivali,,somarik jeden,,ale zabralo,,,

minka..uz len za par,,,,juj sa tesim s tebou,,,dievcatenka,,a uz mate aj mena???ak to nie je tajomstvom??

ja akurat riesim autosedacku--nejaku od 9do 18kiliek,,,ale dost su drahe,,a tu ani nepisem,,,budeme vsak potrebovat,vsak my stele na cestach a musi byt ok,,,mate niektora fajn typa???musi byt aj polohovatelna na spanok,,vsak aj 16hodin v aute je i pre mna zabijak,,a neviem ako to bude zvladat mala,,,a celkovo stale cestujeme do tyzdna 6krat,,,praca,je praca,,co uz,,,

mojkamirka
30. sep 2009

ahojte, no hej nejak skoro prišlo to obdobie vzdoru, snad ho to aj skoro prejde 😉

vlalu, staršiemu sa dá aspon cosi vysvetliť ale ako to vysvetlím temer 11. mesačnému ☹

martinano
30. sep 2009

ahojte
vlalu mi mame concord autosedacku a maly cestuje 24hodin v aute na slovensko, takze pohoda, najdes neboj a teraz uz ma dokonca tu vyzsiu kategoriu ma tam taky mayl sklon a vyspi a vydrzi aj v tej 24hod.
siska ste si uzili nezavidim,ale uz bude dobre
minkak to je super mama roka
mami mala je uzasna
nas herec vcera zalomil v kociku na dve hod.este poobede a je nejaky chory v noci zacal chrcat takze soplikujeme,alle idu nam aj posledne zuby tak som zvedava co z toho bude

amatula
30. sep 2009

ahojte

konecne prsí a mám cas aj sem 🙂
nedelu sme boli v meste na kavu a zmrzku..bolo krasne v MAXE maju novi vlacik htovo hned sa museli vozit
vcera sme boli v meste este stale nakupujem jesenne a zimne veci..chcela som Bobovi na lyže oblecko ale este nic moc nemaju..musim pockat...

kacenka z toho si nic nerob...sak ta doticna na to pride.....neverim ze je dieta co netrucuje..aspom malicko....
ja som vcera Bobovi kupila nove auticka a slubotechna slubila ze uz sa bude navzdy spravat dobre a slušne 😀

siska ja som bola s Bobom dva krat v nemocke ten druhy raz to bolo asi mesiac po tom prvom a to uz ma tam vo dverach vitali..ze vy ste tu zas 😝 😀 ..tak celkom chapem o com pises.... 😝
jedina vyhoda u mna ze sme boli prvy raz na izbe sami a mali sme aj chladnicku a po dlhom krkani mi dali aj ohrievac mlieka a druhy raz sme boli na izolacke 😝

minkak ako???

a muci co?uz porodila ja ju nemam na Fb

siska_br
30. sep 2009

ahojte 🙂

ivaz - to mas pravdu, vybaleni sme boli teda riadne! budem na vas v piatok mysliet, nech vsetko dopadne tak dobre, ako sa len da, ryhclo, bez komplikacii a co najmenej bolestivo. nech ste v sobotu domka

mami - no mi hovor, ja som bola tiez prekvapena, ze miesto toho, aby boli radi, ze odo mna maju pokoj este sa nad tym pozastavovali...ale ako som spominala - nerada by som vsetkym krivdila, fakt sa nasli aj hrozne mile, ochotne a napomocne, len tie z toho druheho brehu ... tie akosi viac, zial, zostanu v pamati..

mojka - take jedovate zachvaty tiez pozname, o zem sa sice este nehadze, ale myslim si, ze len preto, ze este nevie poriadne sam stat 😀 moja mamka, ked bola mala vraj bola hrozne zle dieta, zvykla sa hadzat dole betonovymi schodmi az k brane...a aka fasa baba z nej vyrastla 😉

inac hrozne sa mi pacilo, ako ivaz napisala, ze taketo sceny vedia vyrobit lubene deticky..asi na tom cosi bude, to je to iste ako s tymi detickami, ktore v ustavoch neplacu...vedia, ze im to nepomoze, nik im nepomoze 😢 😢 😢

vlalu - tak to mas asi riadnu guraz, ja bohuzial take gule nemam, nie som moc konfliktny typ a uz vobec nie v styku s cudzimi ludmi, ale ked ide o vlastne dieta, nepoznam brata 😠 😠 😠 a co sa autosedacky tyka, mame tiez concorda, presne tuto

http://www.e-broucek.cz/autosedacky/9-36-kg/aut...
akurat ze nechapem, preco ju na tejto web-ke uvadzaju ako az do 36 kg, kedze je do cca 18 kg. samik je v nej absolutne spokojny, vysla nas asi na 145 eurasikov

amatula - aj my sme boli sami na izbe, aspon ze to, ale je to tam aj tak nie vela platne, cez tie sklene steny pocujes - vidis ale uplne vsetko

martinano
30. sep 2009

siska aj my ju mame,ale inu farebnu koomb.prco to uvadzj lebo je do 36kg, zosttane ti z nej len podsadnik a ten pouzivas do 36kg 😉

siska_br
30. sep 2009

martinka - nie, nasa sa neda rozobrat na podsedak, je na pevno. tato trimaxka je urcite len do 18 kg, podla mna sa sekli. tie dolne sedacky na tej istej stranke su na vyssiu vahovu kategoriu, tu mate asi aj vy, ze?

kala12
30. sep 2009

siska.br tak to sa v tej nemocnici asi nic od minuleho roka nezmenilo,ked som ja bola s Terkou.Presne ako keby si mi z duse vravela, ten system, ze mamicky maju jest inde,je dost na hlavu.Ja som kvoli tomu,ze plakavala zavreta v postielke, ani jest nechodila,lebo jediny krat,co som bola, ked som sa vracala naspat za Terezkou,ona uz chudatko vyrevana, zachripnuta a sestricka sa uskrnala na chodbe,ze ,,vsak ani som za nou nemohla ist,lebo este viac by plakala,,.Tak som pekne krasne srala na jedlo a cakala som vzdy na muza, kym prisiel, bol s Terezkou a ja som rychlo nieco zdobla. A to som uz bola tehotna s Minom. No otras,ale aspon doktorky su fajn.
Este ma dojalo,ked nas prijali,tak sestricka hned pri tom,ako nas zaviedla na izbu, ze ci mame vlastny teplomer... 😝 Lebo bezne nosime taketo veci v kabelke. 😀 😀 😀 A jedlko nebudem kmomentovat, co my sme dostavali za specialitky a pritom Terezka mala dietu 😝 😝 😝

Autosedacky- my uz mame Mina v sedacke do 18 kg, Terke sme kupovali uz 15-36,lebo do tej kategorie 9-36 by sa v zime s bundou tazko vtrepala. Tie vahove rozdelenia ma niekedy vedia dost pobavit.

siska_br
30. sep 2009

kala - no vidis, a mne sa cudovali, ze som si ten teplomer doniesla... 😨

dievcata - tak vraj to dnes schvalili, snad sa mozeme tesit...
http://www.cas.sk/clanok/132823/mamicky-sa-mozu...

kala12
30. sep 2009

teda ty si teda isla s plnou polnou.... 😀 😀

Mozno zostali v nemom uzase, kedze zase ratali, ze urcite take nieco ako teplomer nebudes mat,po predoslych skusenosiach .....

siska_br
30. sep 2009

no to ti poviem, ja som si tam doniesla pol domacnosti - o tom potom... 😀 som uvazovala normalne seriozne, ze zoberiem aj samkov nocnik, ale potom som si povedala, ze muzo donesie...ale nakoniec sme vyuzili erarny...to uz by asi nerozchodili...

ivaz
30. sep 2009

Tak my sme už zbalený. Zajtra ráno sa hlásime na krčnom. Siska aj nočník mám pribalený. Žeby som ho nechala doma?
Drobec Filipko ide na výber nosných mandlí.
Čo sa týka autosedačiek, máme MAXI COXI 9-18kg. Ale v najbližšej dobe musíme poriešiť vyššiu kategóriu. Uvažujme nad CONCORD.

mami.sk
30. sep 2009

no teda - siska a ten navrh na vyssi RP uz fakt schvalili 😕 to by ma teda riadne potesili 😅

mna do nemocky doviezla rychla zachranka v 32 tt a sestricka , ze ci mam svoj teplomer 😕 😕 😕 ja by som sa aj zasmiala keby som nebola v takom ubohom stave 😀

siska - Samko uz chodi na nocnik????? 😕

martinano
30. sep 2009

siska nie mame tu istu pozri na tom posedaku je to aj nakreslene a zvlast nalepka na to,ze je do 36 a ako sa to odelit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre