Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

kala12
9. nov 2009

amatula, zmesti sa a v pohode, dokonca ani vela miesta nezaberie 😉 😉 😉

kacenka tento tyzden este ani my nepojdeme cvicit, nie som celkom fit, ale od buduceho tyzdna by som uz chcela zacat chodit.Tak teda kto sa este prida??

Na Vianoce my davame aj oblecko, ale musi byt aj hracka. 😉 😉 Ja to oblecenie mam ako argument pre manzela, ked nakupujem, ze vsak uz na Vianoce, inak by frflal, ze maju dost handier, lebo stale nieco nove domov chodi ,co som poobjednavala 😀 😀 😀

Siska-br neboj, ked Samko trosku vyrastie, zacnes si aj ty uzivat. Minimalne,ked uz zacne chodit do skolky, budes mat klud 😀 😀 😀 😀

ama to mas pravdu,ze zrut penazi, ja to mam este tazsie, kedze mam z kazdeho kusa po jednom, musim kupovat aj pre chlapca aj dievca. To mate strasnu vyhodu,ked mate rovnake pohlavie.....Este ze mam cosi zdedene po sestrinom malom a teraz sa snazim kupovat vela veci v cervenej farbe,aj ked je to velmi tazke,lebo pre tie vacsie deti su veci bud typicky chalanske,alebo babske......Kde su tie casy, ked sa do troch rokov nosili strikovane supravicky- najidealnejsie biele 🙂 🙂

kacenka83
9. nov 2009

kala buduci tyzden je sviatok takze sa necvici... ale potom by sme sa mohli vidiet, asi vyskusame, potrebujeme nejake aktivity ked je vonku skaredo a doma uz neviem co vymysliet...
a kde to presne je? ako to najdem? moj zmysel pre orientaciu je nulovy hlavne co sa tyka juhu, minuly tyzden som zabludila po ceste ku krajcirke, lebo uz bola tma 😝 😀

siska_br
9. nov 2009

a kam sa to chystate cvicit dievcence? juzanka? a na zumbu? ja by som sa tiez rada pridala, ak je to v nejakom normalnom case...v ramci zachovania toho dusevneho zdravia teda 😅

no takto, druhe babo sme si vzdy hovorili, ze urcite chceme, ale az do nasho bytiku a az ked sa fakt dospime, takze tak skoro nieeeeeee...aj ked dnes si kazdu noc hovorim, ze ak aj to druhe bude mat take katastrofalny spanok tak mi bude koniec..vas baby obdivujem, ze dokazete po tych tazkych nociach fungovat pri dvoch detoch s takym malym vekovym rozdielom, musi to byt strasne fuska. kacenka, ja som sa tiez ufala, ze aspon po vecernej kasi sa nam ten spanok aspon trocha znormalizuje a prd ☹ samuel sfutruje 200 ml kase s ovockom, a budi sa rovnako casto...UM som neskusala, tiez nepouzivame ziadne flase, samko pije uz dlho pekne z poharika, len prednedavnom sa naucil pit z luckovej flase z inych vobec nevedel....cumel nikdy nechcel, no presne uplny prototyp prsnikoveho zavislaka - a prave preto sa aj tak casto v noci budi - chce len pricucnut, podudlat, citit ma a spinka dalej. ale je to dobre o hubu

kalaaaa aj ja som zvedava na milionovy darcek 😵 😵 😵 zeby si pred nami cosi schovavala? 🙂

newyorkgirl
9. nov 2009

baby vy tolko pisete WOOOW 😀 nestiham normalne 🙂 pridala som fotecky aj na facebook aj sem na konika z oslavy aj do tehu albumiku nase troska rastuce brusko 😀

siska_br
9. nov 2009

new kraaasne fotky z oslavy, perfektna torta, krasna oslavenkyna a tebe to na fotkach velmi sveci, velmi si od leta opeknela 😵 😵 😵 no to som teda riadne napisala, niezeby si v lete bola skareda, vies ako to myslim 😀

ivaz
9. nov 2009

New, Nikolke dodatočne všetko najlepšie k narodeninám. Super fotečky. Krásna oslávenkyňa. 😵 😵 😵 Tu je teda veľa maródov. 😨 Držkajte sa. Prajem rýchle uzdravenie.
Vidím, že sa tu cvičí o sto šesť. 😀 Aj ja sa chystám v stredu prvý krát na tehu cvičenie do Družby. Kto sa pridá? 😉
Minulý rok sme aj my pár krát absolvovali utorkové cvičenie pre detičky. Nemali sme síce šťastie na tetu Štefku, ale bolo to fajn. 🙂 Len ten môj anjelik mal obdobie totálnej nespolupráce, 😠 tak sme to vzdali. ☹

adkag
9. nov 2009

kala,aj my sa potom pridame ten dalsi tyzden,skoda ze zajtra nejdete,ja by som isla vyventilovat, ale samej sa mi nechce.kde to presne je? v ktorej skole?
a netreba sa prihlasit vopred?
no viem o com hovoris co sa tyka oblecka pre obidve pohlavia,kazdy mi vravi ze sak kym je natali mala ponosi po kubkovi,ale ona po kubkovi mala na sebe len par veci,kym bola babo,teraz uz vobec po nom nenosi ani len oblecko na doma a teplaky. ja som ani nezdedila po nikom,takze vsetko kupujem,ale vacsinou cez mmb alebo od kamosiek,nastastie mam vela kamosiek co maju dievcata starsie od natali,tak predavaju za dobre ceny, su to uplne neposkodene veci, velakrat aj znackove,tak som rada,ze aspon takto mozem pokupit. preto to moc nedavam ako darcek,kedze je to uz pouzite.

no my zaciname mat zle noci tiez,ale niezeby natali bola hore kazdu chvilku,ale preto ze je taka ziva jak zihadlo a ked sa v noci zobudi,uz jej nestaci dat mlieko,jasne to pocuca,ale potom ozije a podme labzovat po posteli. zaspi tak za pol hodku,takze v tom case som aj ja hore 😒 .

Inak neviete nahodou nejake blizsie infos o tom zvysovani rodicovskeho prispevku,co bude od januara? ci su tam nejake specialne podmienky,ktore treba splnat, kedy treba dat ziadost a tak?

drobec.zz
9. nov 2009

ahojte, ja som sa dlho neozvala, nejako nemam cas , teda chodim po lekaroch so mnou a Tomaskom. On bol rizikovy novorodenec a doktorka prisla na to, ze mu v porodnici zabudli porobit mnozstvo vysetreni, tak raz beham s nim potom so sebou a este popri tom riesime co s nami bude dalej, ci ostaneme tu v Tn alebo pojdeme kade lahsie.... Teraz sme si zavolali babku, lebo nechcem vlacit so sebou po tych vysetreniach obe deti, tak nech aspon romanka strazi a hned aj zabijem jednou ranou dve muchy a nakupim nejake darceky ak ma napadne co a hned nejaku vybavu na zimu pre deturence.... Snad sa co najskor dame dokopy a stihnem vas docitat a popisat nieco, tak sa zatial majte... Inac Tomasko uz ma 6200g a 69cm a mame za sebou ockovanie aj proti tetanu--- a aj prevenar bez problemov, takze aspon nejake dobre spravicky...

new, Nikolke prajeme len to naj naj naj a nasi fesaci posielaju pusinky 😉

mamickam cvicitelkam vela energie a marodom vela zdravicka, nakupujucim vela napadov 😉

ivaz, dodatocne, uz takto cez net, gratulujem k chlapcekovi, uvidis, sa ti to vyplati, ja uz teraz vidim ako je to supis dvaja chalani, takze u nas aj do tretice vedie chlapcek 😉

amatula
9. nov 2009

ahooj drobec no ze si sa ozvala
fuu mate toho asi vela ☹ ..tak prajem vela enrgie..a nech je cim skôr vsetko ok 😉
Tomasko je velky chlap uz 😵 😵 moj Mato mal take miery ked mal skoro 5 mesiacov 😀

adkag
9. nov 2009

Zuzi akurat dnes som na teba myslela ze si sa dlho neozvala aj tu aj na FB. no mate to teda perne,ked takto po doktoroch behate, esteze ti aspon prisla babka pomoct,lebo ich obidvoch tahat po doktoroch teda nic moc. a preco riesite co dalej? uz sa vam v TN nepaci? a kam by ste isli ked nie tu v TN?
No Tomasko ma krasne miery a super ze zvladol ockovania. my tiez furt behame po lekaroch s oboma drobcami,nastastie mame doki o 3 domy dalej takze to nie je take hrozne,ale aj tam je furt kopa ludi,tak sa bojim aby nenachytali volaku virozu.

tebe sa ti chlapci nejako moc zapacili 😀 . podla mna je super aj babulka, aj ked mam pocit ze Natali je este zivsia ako Jakubko, a to uz je co povedat,lebo ten musi byt vsade, srsi energiou.

newyorkgirl
9. nov 2009

siska 😀 hlavne tie moje neostrihane vlasy, bohvie kedy zas pojdem kadernicke, neviem mozno prvykrat sa odvazim uz aj tuna nie len doma raz za pol roka 😒

ivka ja sa pridaaaaam, keby som doma isto chodim poctivo a aj do nemocky pondelky o 13tej, hoci ja mam este trochu casu na cvicko 🙂

drobec tak sa drzte, ti verim to nie je lahke, ked nema kto pomoct a tak, ja neviem sama ako budeme fungovat len my dvaja s dvoma detmi, ked vsetci su daleko, radsej na to ani nemyslim, bo by som sa scvokla uz teraz 😖

drobec.zz
9. nov 2009

babky neviete kde nahodou sidli MUDr. Oriesek, je to detsky neurolog, vraj nejaka zlta budova som aj googlila, tak to vyzera ze v nemocnici, ale je tam zlta budova, mne to vysvetlovali ako keby to bolo niekde uplne mimo nemocnice, tak som z toho mimo...
adkag paci sa nam v TN, ale za nas rozhoduju ini, takze ak zavelia, tak balime a v hre je viacej miest, najviac to vyzera na BA, ale ja si to neviem tam predstavit, ved ja z takej dediny ako BJ a zrazu inde, ved aj TN je pre mna velkomnesto a nie BA, ale je aj zahranicie a aj vychod,tak uvidime, nastastie aj TN, ale to bude ina bitka ostat tu....ale snad manzelicek vyhra a pobyt v TN si zase o par mesiacov predlzime 😉

siska_br
9. nov 2009

drobcek - po tebe uz bolo pomaly potrananie vyhlasene, nik nic nehlasil, ze co je s vami ☹ ako to vyzera s vasimi lekarmi? dufam, ze tomasko je oki...a ty stale s tym klbom alebo??? teda, som myslela, ze ste tu uz osidleni na furt 😨 ale asi clovek mieni, vrchnost meni ze? to je fajn, ze mas doma mamku, aspon trosku sa ti ulavi....

adkag - ten zvyseny RP este oficialne schvaleny nie je, maju to odklepnut este v dvoch kolach hlasovania do 1.12, ale ja verim a dufam, ze to prejde. bude on treba poziadat na UP, a v terajsom zneni to vyzera zjednodusene tak, ze pokial si mala narok na materske, budes mat narok aj na zvyseny RP do 2 rokov veku dietata...asi si prechadzala z rodicovskej na matersku, ze? napriek tomu plati, ak si mala pri prvom dietati narok na materske, teda za poslednych 290 dni pred nastupom na prvu MD hradene odvody, mas ho aj teraz

dannynka
autor
9. nov 2009

drobec-my sme boli nedavno u dr orieska,je to taka zlta budova naproti perle v ulicke 😉

dannynka
autor
9. nov 2009

drobec neni to v nemocnici,je to prva ulicka po lavej strane ked ides s elektricnej smerom na nemocnicu.....v tej ulicke bol tusim kedysi aj sekac... 😉

newyorkgirl
9. nov 2009

drobec tak ak danny ma pravdu to je tzv. Nova poliklinika, my tam mame dr. to je ako je budova PAMAS ako je podchod na Noviny 🙂

kacenka83
9. nov 2009

drobec som rada, ze si sa ukazala, tusim som ti este neodpisala, ale to flakam 😒 😎
zltu budovu myslia asi "novu polikliniku", je to pri perle, my tam chodime na kontrolu s oblickami, na sono...

ozaj adi, mate za sebou kontrolu obliciek? naposledy tam bol moj mato s kubkom, som ho tam poslala, lebo mi neveril, ze si pyta dr. peniaze za vysetrenie a sono ma take, ze ho splatil uz pred sto rokmi tak isiel odtial riadne vytoceny...

inak dnes som bola v zdravicku v juzanke asi po dvoch tyzdnoch a ostala som prijemne prekvapena, maju uz aj produkty z Nobilisu plus ine vyrobky takze uz nemusim pokazde bezat do Eugeniky a este je aj teta ochotna objednat co nema

dannynka
autor
9. nov 2009

new-ano nova poliklinika 😉

lucaska
10. nov 2009

ahojte, tak to je pocasie, esteze sme sa doobedu stihli trosku vyvetrat............. 😉 😉 😉 😉 😉

drobec, vy aj zijete.? sme skoro patranie po tebe vyhlasili......juuuj tak sa drzkajte, no ti verim ze to mate o dzku ked vam tu nema ani kto pomoct ani nic........no tak duufam ze vas necaka stahovanie 😝

kacenka, tak musim ist kuk do zdravicka, lebo som tam bola este hned zo zaciatku a odvtedy som tam nebola....

kala,my sa o dva tyzdne v utorok pridame ak budeme fit,nech vyskusam aspom ci by to lucasa bavilo..... 😉

adkag, tancovanie s petou byva aj na plavarni ale neviem v akom case a pre aku skupinku,ked tak skus jej zavolat a dohodnut sa ak by si chcela s malym tancovat, ja si myslim ze je to super aktivita pre deticky... 😉 😉 😉

new krasne fotecky................... 😉 😉 😉

mami.sk
10. nov 2009

ahojte 😉

tak ja sa hlasim po dlhej dobe, vyslali ma od stredy min. tyzdna na skolenie do Presova, tak som zbalila mm a Terezku a isli sme k rodicom a kazdy den som dochadzala do Presova 😉
tak som rada lebo sme aj nasich videli aj svokrovcov a oni hlavne Terezku a ja som nebola v strese ze som bez malej 😉
musim vas docitat lebo sme len pred hodinkou prisli a zajtra ma caka dalsie skolenie v BA takze sa musim nachystat 😔
nastastie len na jedne den tak bezim..........

drobec.zz
10. nov 2009

dakujem za rady, kde hladat doktora, ja by som bludila jedna radost, ocka a sono mozgu dopadlo dobre, tak len tak dalej, len to je fakt o drzku, vsade som aspon dve hodky a to som aj objednana presne na hodinu a prednostne vysetrovana, Tomaska uplne rozhadzu, akurat zaspi a uz ho budia, no chudatko....

mami, tak si uzivas pracu a skolenie🙂 pozdravuj vychod od nas...

juj patranie, ved aj som chcela zapnut PC a furt mi do toho nieco prislo, ale teraz prisla babka, tak mam trosku viac casu, ma chce odbremenit....

newyorkgirl
11. nov 2009

babule kde ste nasa tema na konci druhej strany 😅 no idem ja do skolicky dnes do 9tej drzte palce, vonku krasne a ja tam musim ist vysedavat no co uz, budeme muuudri 😎

kacenka83
11. nov 2009

ahojte, nemali by ste niekto na pozicianie na jednu noc vysielacky, baby phone ci ako sa to vola? jednalo by sa o jeden, resp. dva dni - vikend 21.novembra? my to nevyuzijeme a je mi to zbytocne kupovat...

mami.sk
11. nov 2009

ahojte 😉

tak som konecne docitala co ste vsetko popisali 😉 esteze ste sa az tak necinili 😀 😀 😀

ja som dnes bola na dalsom skoleni v BA takze mam dost 😝 hlavne to cestovanie 😝

lucaska
11. nov 2009

new cez tyzden je to tu pustejsie......... 😝 ako bolo v skole????

mami, tak ty mas same skolenia...........moc to neprehanaj.... 😉 😉 😉 😉

drobec.zz
12. nov 2009

radka, velmi pekna fotocka, wau, aj by som sa zalubila, hod fotky zo svadba, nech sa pokocham 😉

no hadam uz to pocko prejde a zacne mrznut, nech vymrznu aj vsetky bacily. My ideme dnes na nozicky s Tomaskom, postolky uz nosit nemusime od mesiaca, ale ja mu stale davam, istota je istota a nie je to vobec problem, kedze u Romanka som musela davat az do pol roka. No a mne to aj vyhovuje, kedze ja latkujem aj pri Tomaskovi, tak my tie postolky aspon lepsie drzia plienku 😉

new, kebyze ta nemame, tak sme na poslednej strane 🙂

amatula
12. nov 2009

bre ranko

Radka nooo dobra foto!vsetky su pekne!!! 🙂

mami teda to mas do konca roka len skolenie 😵 ci ??

drobec ty takto latkujes?a ved super ked ta to bavi.... 😉 kazdy robime nieco pre nasu planetku ze 😉
Tomaško je velky chlap..ja len cumim..pri tom mojom drobatku malom 😀 ten ked sa narodil tak si ho sestricky nechavali na koniec s kupanim ze to je taka mala ceresnicky na torte 😀 aale ved uz to dobieha 😵

pozerali ste vcera kodre z neba..super bolo..vsetky tri....ale tie deticky nemali chybu..ze okolo 600 plienok za mesiac 😨

fu ja som tu mala do vecera synovca tak ako moj Bobo a som myslela ze sa zblaznim 😅 😀 neviem neviem 5 detí.....a tak malickych

pekny den prajem 🙂

lucaska
12. nov 2009

ahojte, drobec sa tu smejem... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...kto by sa domna uz len zamilovaval teraz 😀 😀 😀 😀
par foteciek som hodila na facebook, lebo ich maju hadam tisic... 😝

amatula, tak si mala zabavku s chalanmi..............ano kuk som modre z neba tie deti boli strasne zlatulike.. 😉

siska_br
12. nov 2009

ahojte babulky

tak zeby uz dnes konecne vydrzalo neprsat?

lucaska - veru veru, super foto, kocka riadna z teba vyrastla 😉 , boze ked ten FB furtom menia, vypisuje vobec teraz niekde nove pridane fotky??? som z toho jelen...

aj ja som vcera kuk modre z neba ale iba na pol jedneho oka, zvyskom som obhospodarovala nasho syna, kt. zasadne nejde spat pred deviatou, ci desiatou...dievcata katastrofa cista, tie nase noci, som uz pomaly na psychinu zrela..cez den s nim spat neviem auuuuuu 😝 😝 😝

drobec - tak latkovat pri dvoch detoch asi nie je velka sranda, aspon zo zaciatku, ked babo kaka furt, ze? tiez som sa chcela do toho pustit, aspon na leto, ale ked si clovek zrata tie plienky, ved su drahe ako sfina, potvory

amatula - nahodou, ved ty dve deti mas a super zvladas...si este tot predvcerom aj o tretom petelila 😉

mami - ty budes aka mudra, vyskolena... 😵

amatula
12. nov 2009

siska no ja snivam ked vidim babatko ale ked sa zobudim v reale ked su u nas synvoci ci netere rychlo ma to prejde 😝 😀

ty by si mala zabojovat o to aby mali chodil spavat pravidelne a skor...musis to skusit aj ked to pojde tazko ale nauci sa ver mi!!!!
ked zaspi skor aj ked neprespi noc ale aspon vecer mas klud....
ja viem o com pises..moj Dalibor zacal prespavat noci ked mal skoro tri roky a ja som uz bola v siedmom mesiaci tehu 😒 takze ziadna vyhra..este teraz mava desne noci niekedy...ja dakujem bohu ze o Matovi od narodenia v noci neviem 😵
ale chodil spavat o osmej v lete najneskor o deviatej..tak aspon ten vecer bol kludny... u nas nehrozí padne osem hodin a su v posteli nech sa deje co sa deje..ved to by som osedivela....
a siska...treba Samka oducat od maminy....on uz musi zaspavat sam lebo sa ozaj zblaznis unavou 😉

lucaska ja som z tych siat uplne unesena keby idem na svadbu tak pre tie nasadim aj dietu,aj cervena je moja..teda fakt davno ma tak nieco neocarilo 😵 😵 😵 😵 😵 odkaz segre ze má vkus!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre