Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

zuzanamv
27. jan 2012

@irine jaaj to je nam daleko, skoda. dufala som, ze nieco v TN. Diky

irine
27. jan 2012

@zuzanamv v TN su dalsie sukromne skolky: Kvetinka, Slimacik, Stvorlistok...treba si obehat a obzriet

zuzanamv
27. jan 2012

@irine ano, ja viem, len som myslela ci nemas dobru skusenost s jednou z nich. zatial sa mi paci Kvetinka. Ale este mame na to 2 roky cas 🙂

irine
27. jan 2012

@zuzanamv bola som tam osobne, vyzeralo to tam dobre, len maly dvorcek, ale inak kolegyna to chvalila

zuzanamv
27. jan 2012

@irine To som rada. My musime zmanazovat 3 deti, jedno bude vtedy v skole, druhe v statnej skolke, na Juhu, a tretie niekam, kde sa da lahko dostat, takze Kvetinka ma idealnu polohu. Snad sa nejako nepokazia dovtedy.

frick
28. jan 2012

@irine Nie som si istá ale píšeš že praktikantky sa tam striedajú? Zdá sa mi že som počula že praktikantky môžu učiť len pod dozorom ale fakt si nie som istá ako to je .Osobne si myslím že by sa to malo dať niekde prešetriť a troška im tam spraviť vietor nejakou inšpekciou že by tam psychicky netýrali deti.

viva27
29. jan 2012

@zuzanamv nechcem sa vám do toho miešať ale kvetinka ťa bude stáť 600 eur na mesiac, známi tam dával syna, mne sa to zdá strašne vela

irine
29. jan 2012

@viva27 neviem presne, ako známi prišli na túto sumu, zrejme platili nadčasy, ale Kvetinka stojí cca 260-280eur mesačne (majiteľka mi podala túto sumu v dec. 2011), Motýlik bol 300eur bez stravy, plus strava 2,50deň, Slimáčik veľmi podobne...ja som vo všetkých škôlkach bola osobne na obhliadke...väčšinou to funguje tak, že dokiaľ má dieťa plienky, je suma vyššia, ak sa už pýta, dávajú zľavu 20-30eur...platí sa za čas otváracích hodín 7-17hod, po 17 sa účtujú nadčasy na hodinu 2-3eur podľa zariadenia, čiže tu asi tí známi priplácali, inak teda neviem...ja teraz v Dubnici platím 230 aj so stravou, čas otváracích hodín ja 7-18, nadčasy extra

irine
29. jan 2012

inak si ale treba zvážiť podmienky, lebo ak máte dieťa choré napr. 3-4 týždne v mesiaci, sumu nikde nevracajú, čiže ste na OČR vy doma s dieťaťom a škôlku platíte, okrem stravy (niekde dávajú zľavu max 30eur ak chýba 2 a viac týždňov - je to individuálne od zariadenia)

irine
29. jan 2012

ešte možno zaujímavosť z DC Motýlik Trenčín: zvyklosťou na narodeniny tam nie je nosiť balík cukríkov pre kamarátov, ale rovno nosia celé "Mikulášske"balíčky: kinderko, brumík, lentilky, čokoláda, skittles ...aby som zdržala krok s nastavenou latkou, celé narodeniny môjho syna ma stáli 60eur za 14 takýchto balíčkov

viva27
29. jan 2012

@irine môže byť že využívali aj nadčasy alebo výkendy, ja som sa viac nepýtala, myslela som si že to je škôlka pre "bohatých" 🙂

katarinajurikova
29. jan 2012

@irine 😀 😀 😀 to vazne? a to co s tich deti vyrastie? 😠

viva27
29. jan 2012

@irine ešte by som sa ťa chcela opýtať či si zvážila podať podnet na inšpekciu prípadne ešte niekam inam ak sa dá, aj kôli tým neskúseným praktikantkám aj kôli tomu prístupu k tvojmu malému, lebo deťom sa nemá hovoriť že su zlé ale že robia veci zle a už vôbec nieje vhodné také malé deti trestať. A ja si neviem predstaviť čo by som s tou majitelkou dorobila keby sa mi stalo to čo tebe.

irine
29. jan 2012

@katarinajurikova no to už nech si každý rodič odpovie sám...ja mám o výchove iné predtavy, majiteľka mala iné-nezhodli sme sa, tak sme išli svojou cestou...len to mohla povedať slušne, nie urážkami a klamstvami nás vyštvať

irine
29. jan 2012

@viva27 odpoveď v pošte

katarinajurikova
29. jan 2012

@irine Tak to musela byt riadna piiip...ja poznam ucitelku v statnej skolke ktoru vyhodili z dvoch skolok tu v TN a pracuje dalej s detmi...

irine
29. jan 2012

@katarinajurikova dievčatá, nechcem tu osočovať ani nič podobné, k tomu sa neznižujme, len som popísala našu skúsenosť a chcela dať vedieť aj iným, lebo naše detičky za to stoja, želám všetkým len dobré skúsenosti

zuzanamv
30. jan 2012

@viva27 si ma vyplasila tou sumou, ale zrejme to bude tak ako pise irine. Keby to bol standard tak sa podla mna neuzivia.
Je to blbe, ze sa nevracia skolne ak je dieta chore, ale co uz...

viva27
30. jan 2012

@zuzanamv prepáč ja som si fakt myslela že to bola normálna suma, ale ešte ma napadlo že maly mal rok takže za jasličky a ešte možno nejaké nadčasy to tak mohlo byť a možno to ešte zaokrúhlil aby sa "pochválil" že nato má

zuzanamv
30. jan 2012

@viva27 jasne, v pohode 🙂
Ja by som maleho chcela dat, ked bude mat rok a tristvrte, takze to zrejme bude trochu viac ako standard, ked bude mat plienky. Este casu dost, mozno zvazime aj statne jasle, ak bude miesto. V poslednej dobe celkom dobre skusenosti pocuvam.

viva27
30. jan 2012

@zuzanamv ja som tiež počula len chválu, suseda tam mala malú a tá z toho bola hotová, lebo ráno cvičili a strašne sa jej páčilo chodiť v zástupe, a že tie zamestnankyne sú aj zdravotné sestri neviem či všetky a že sa deti rýchlo naučia aj na nočník, jediné negatívum bola cena lebo tiež to je nejakých 230-280 eur plus strava ale to si už presne nepamätám. Keď teraz viem že kvetinka nestojí "600" eur asi si tam zavolám a možno by som malú dala tam.

zuzanamv
30. jan 2012

@viva27 Áno, aj statne jasle su dost drahe, ide tam vlastne cely rodicovsky prispevok, do 3 rokov veku, plus strava.

superstarka
30. jan 2012

Ahojte.Neviete kde v TN pečú torty na krst a za slušnú sumu?Poradte. 😒

viva27
30. jan 2012

@zuzanamv no počkaj mne povedali, že keď dáš dieťa do štátnych jaslí tak strácaš nárok na rodičovský príspevok, iné to je vprípade súkromnych, radšej sa na to opýtaj to ti povedia aj v jasličkách

viva27
30. jan 2012

@zuzanamv akurát som to hladala že vlastne od 2011 máš nárok aj keď dáš dieťa do jasličiek to bola stará informácia, ale mne to hovorili baby v porodnici a to bolo v roku 2010 vtedy to platilo.

zuzanamv
30. jan 2012

@viva27 No, ktovie ako to bude v roku 2013, ked to bude pre mna aktualne, stale sa to meni 🙂

pluto33
2. feb 2012

@superstarka môže byť aj mimo Trenčín?

frick
4. feb 2012

@superstarka skús ihriskí neviem ako sa to píše sú z Dubnice ale dovezú aj domov najdeš ich na nete a majú dobré tortičky

superstarka
4. feb 2012

@frick Dakujem. 😵

sandrika1986
5. feb 2012

Ahojte, je tu mamička,ktorá má skúsenosť s MŠ v Trenč. Tepliciach ? Ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre