Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

c.o.l.a
18. feb 2009

ona je ale taká skoro stále ☹ . Je to živé striebro, ale som rada, že je aktívna a chce hneď všetko vedieť. Ale aj tak dúfam, že z toho vyrastie a ukľudní sa, lebo už ju nevládzem stále nosiť na rukách. Vyrevať ju dať nechcem, lebo potom má soplíky a len nedávno sa ich ako tak zbavila. Zuby jej ešte nejdu, tak som zvedavá, čo bude vystrájať potom 😒

zuzanamv
18. feb 2009

Ahojte,
C.o.l.a., odporúčam hračky - nehračky. A tými sa moje deti vždy najdlhšie vedeli zabaviť. Hocičo z kuchyne (bezpečné samozrejme), balík papierových vreckoviek, starý mobil, papierová plienka, balík vlhčených utierok a podobne...
A neboj, keď sa začne viac pohybovať, zabaví sa aj na dlhšie, len už budeš musieť byť viac v strehu. 😉

martinano
18. feb 2009

aj ja my sme to takto skusali,ale ako hovoris c.o.l.a nam ani toto nezaberalo, ale mala som klokanku a nosila som maleho v nej, musel byt otoceny odomna,ale zaberalo

c.o.l.a
18. feb 2009

Ďakujem za tipy, papierové vreckovky celkom zaberajú, ale len na chvíľu, no aspoň niečo. Budem skúšať. Klokanku nepoužívam, lebo ešte by nemala sedieť, jedno jadierko nemá vyvinuté.

zuzanamv
18. feb 2009

c.o.l.a. klokanka nie je veľmi dobrá všeobecne, lepšia je babyšatka alebo ergonomický nosič, kde má bábo správne uložené bedrové kĺby.
Ja som mala najprv šatku a teraz Ergo, je to super!

erka12
18. feb 2009

c.o.l.a s tym spankom mi tvoja pripomina mojho filipka,on od malinkeho baba tak malo spinkal,v 6 mesiacoch zacal stvornozkovat a teraz sa pomaly pusta chodit. 😉
a hracky mame vselijake,ale veru jeho vzdy bavili a bavia tie ktore by nemusel, ovladac,mobil 😉

erka12
18. feb 2009

martina,prave vcera som rozmylala,ze ci si uz doma alebo este doma na slovensku 😀

martinano
18. feb 2009

c.o.l.a vobec sa netrap tym,ze nema jadierko nas mato ho nemal vyvinute este v siestom mesiaci a uz stal, klokanka mozes pouzivat, ved do nej sa davaju aj malinke babatka
erka este sme tu manzel maroduje ja chodim po vysetreniach, ale hadam uz to bude ok.

erka12
18. feb 2009

martina to sa vam pobyt predlzil,ze>no nech ste skoro fit 😉

martinano
18. feb 2009

ano predlzil z dvoch tyzdnov to bol mesiac, ale to nevadi 😉 , dakujem pekne

c.o.l.a
18. feb 2009

o tej klokanke som tiež počula, že nie je vhodná, preto ju nepoužívam. Skúšala som to, najskôr sa jej nepáčilo, potom áno, ale už to neriešim. Kedy ju môžem nechať chvíľu sedieť s opierkou? Veľmi sa jej to páči, ale nechcem jej ublížiť, vždy ju podopieram rukami pod pazuškami aby mala odľahčený chrbátik.
erka aj my sme dali Linde ovládač a potom nám stále prepínala programy, sme jej to museli zobrať 😀

zuzanamv
18. feb 2009

c.o.l.a., stačí vybrať baterku 🙂
Sedenie - no ortopédi neodporúčajú vôbec dávať dieťa sedieť, kým sa neposadí samo... ja som v tomto dosť radikálna, moje deti nesedeli ani v kočíku, kým sa neposadili samé, a to až vtedy, keď sa vedeli dať na 4...

martinano
18. feb 2009

klokanka nie je nebezpecna ak tam dieta nie je cely den, vsetko sa da so zdravym rozumom, mala sa uz dviha sediet?nas krpec v piatich mesiacoch sedel, je pravda,ze som ho nepodopierala nechala som ho kym sa sam posadil.pacilo sa mu aj v polohovatelnom kresle

erka12
18. feb 2009

polohovatelne kreslo bolo super pri miskovi,ale nase druhe zihadlo,v nom vobec nechcelo sediet,skor som cakala kedy z neho nejako vypadne 😉

c.o.l.a
18. feb 2009

zuzana, ja to chcem tiež tak dodržať s tým sedením. Aj som rozmýšľala, že jej v kočári trochu vyvýšim opierku, ale radšej nie. Snažím sa s ňou veľa cvičiť, stačí jej už málo a pritiahne sa do sedu sama. Je dosť húževnatá a snaživá, tak dúfam, že sa jej skoro podarí loziť alebo sedieť.

erka12
18. feb 2009

zuzka prave si citam dozadu,co ste popisali.este som to s opatrovatelkou nedoriesili,ozvala sa mi jedna,no a dufam,ze sa niekto najde 😉

zuzanamv
18. feb 2009

c.o.l.a. trochu vyvýšiť určite môžeš, aby videla, bude spokojnejšia, ale nemala by mať váhu na svojej chrbtici.
Dieťa by sa malo posadiť až potom, ako štvornožkuje, lebo až tým si spevní chrbátik natoľko, aby mohlo sedieť bez opory. Ak sa posadzuje skôr, tak má nové podnety a nemotivuje ho to loziť. Toľko teória, ktorú som ja dodržala, ale každá mamina vie, čo robí. 😉

Erka, držím palce. Mne naša dr. sľúbila, že sa popýta, má vraj jeden tip, tak uvidíme.

c.o.l.a
18. feb 2009

zuzi, kedy začali loziť tvoje deti?

erka12
18. feb 2009

zuzka,aj ja tebe nech to vyjde.ja som sa s nom este ani nestretla,takze mozno udem hladat,no uvidime 😉

zuzanamv
18. feb 2009

c.o.l.a., plaziť sa začali obidvaja týždeň pred 8. mesiacom, a štvornožkovať v 9,5. Žiadni rekordmani, takí tabuľkoví 🙂
Dovtedy trávili celé dni na deke na brušku.

Erka, možno nakoniec nájdeme nejakú spoločnú. Ja by som bola rada, keby bola Veronika s rovesníkom. 😉

c.o.l.a
18. feb 2009

zuzana, tak to si ešte počkáme... Viem, že každé dieťa je iné a minimálne mesiac bude trvať, kým sa jej to podarí. Tiež ju dávam často na bruško, už od malinka krásne drží hlavičku a má aj dosť pevný chrbátik. Pred pár dňami sa snažila loziť, prešla asi 30 cm 😀 , s mojouou pomocou. Aspoň sa snaží 🙂

zuzanamv
18. feb 2009

c.o.l.a., nebooj, všetko má svoj čas. Poznám detičky, čo sa plazili už v pol roku. Ono je to v podstate jedno, kedy to je, hlavné je, aby tie stupne za sebou nasledovali v tom poradí a nič sa neurýchľovalo.

c.o.l.a
18. feb 2009

Presne ako píšeš 🙂 . A hlavne nech sú detičky v poriadku

zuzanamv
18. feb 2009

Tak tak,
pridaj nejaké fotečky, nech vidíme tvoju princeznú 🙂

adkag
18. feb 2009

ahojte,
c.o.l.a presne viem o com pises,ze malicka je ziva a ziadne hracky ju nezabavia,to iste som mala pri kubkovi,nanosila som sa ho az az, aj mi to muz vycita ze si zvykol na rukach a teraz aj ked uz sam pol roka pekne beha este stale sa chce dost bnosit. ale tak co uz. ja som ho tiez davala do klokanky, nie na dlho,mozno 10-15 minut, ked uz som nevladala ho sama nosit,klokanka nie je nic moc ani pre maminu, lebo dost z nej boli chrbat,ale kubko chcel byt otoceny smerom odomna aby videl,tak iny nosic nefungoval. potom som kupila manducu a v nej ho teraz uspavam a aj ked ideme von ju pouzivame,lebo on bojkotuje aj kocik.
hlboky kocik mame polohovatelny,takze som ho tiez vyvysovala trosicku uz asi od 4 mesiacov,inak tam plakal. nedavala som ho velmi sediet s oporou,len ked bol mne na kolenach, ale zase ked uz som videla ze sam sedi,aj ked sa este neposadil a neplazil,tak som ho nechala.

lucaska
18. feb 2009

ahojte,
ja ze len nakuk co nove a ste sa tu pekne dnes rozpiiisali........my sme mali polohovatelne lehatko a tam sa lucasovi velmi pacilo......aj ja som podobneho nazoru ako zuzanamv,dieta sa posadi samo,postavi aaz potom ho treba nechat....................ja som ani moc lucasa na rukach nenosila,on bol zlatulinke babatko,ale zato teraz je jak sto certov,tak asi si vynahradza to ked bol dobry ked bol maly...........duuufam ze zvladneme toto jeho obdobie uuuspesne a mamina nepriiide o nervy.......... 😉

c.o.l.a
18. feb 2009

nejaké fotky: 3foto.cz/v/cola/cola/
sú z prvých troch mesiacov, aktuálne momentálne nemám v PC. Poviem manželovi aby mi ich stiahol a založím si album tu na koníkovi

najbližšie keď pôjdeme von, vyvýšim jej opierku, tak som zvedavá ako sa jej to bude páčiť

c.o.l.a
18. feb 2009

lucaska: ja dúfam, že Linda už horšia nebude. Ona v podstate nie je zlá, u takých malých detí to ani nejde, len si vyžaduje zvýšenú pozornosť. A každé dieťa vymýšľa. Držím palce, aby Lucas poslúchal a rýchlo ho to prešlo.

adkag
18. feb 2009

c.o.l.a. presne si to vystihla,deticky nie su zle,aj ked obcas to cloveka napadne a niekedy to zo mna aj vyhrkne,ale vyzaduju si niektore vela pozornosti a niektore sa zase same pekne prehraju aj dlhsi cas.

lucaska
18. feb 2009

C.O.L.A DAKUJEME...........................no on Lucas neni zly, len ma take divne stavy, on je nase zlaticko, vzdy sme mu vela toho dovolili, len teraz si mysliiim ze uz by aj mohol pochopit co moze a co nie, lebo si vela veci zapamata ,vie,je pozorny ale co sa tyka to co moze a co nie tak to ignoruje a ked mu nieco zakazem , tak uz je zle a strasne sa jeduje...........ale veriiim ze to prejde, doteraz bol ako pokladiiik, mozno je nieco vo vzduchu 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre