Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

kacenka83
16. mar 2009

babulky potrebujem nejakym sposobom dobit baterky, nemate nejaky tip??? som total vyflusnuta, cely den by som len spala, nic ma nebavi, kubko skusa moje nervy a ja mam co robit aby som nevybuchla 😒 ☹
asi jarna unava spojena s tehu... no uz si sama sebe leziem na nervy...

dannynka
autor
16. mar 2009

dienka bola v pondelok na poradni ale UTZ nerobil 😉

dannynka
autor
16. mar 2009

kacenka tak to poznam,aj Gabika posledne dni skusa moju trpezlivost a nervy,a unava jak by dal,navyse uz sa mi vecer tazko spava,malinke uz asi tlaci dolu lebo stale i chodim cvrnut na zachod 😅 ,a nemozem spat..tuto noc som sedela za pc asi od 00-30 do 3-00 totizto az vtedy sa mi zacalo chcet spat,este stastie ze sme si rano s Gaikou potiali do 10-15 😅 😀 ,ale zas teraz nepojde spat cez obed tak snad vecer lepsie zaspi...aj ked u nej to nehra ziadnu ulohu 😒

kacenka83
16. mar 2009

danny lenze ja nemam absolutne problem so spankom, v noci spim ako babatko, nezobudim sa ani rano ked kubko si zacne rozpravat a vyskat 🙂 neviem ako si zvyknem znovu na nocne vstavanie 😝
no ideme sa vyvetrat pokial neprsi... a stale cakam na tie rady ako dobit baterky 😉

dienka
16. mar 2009

Kacenka mne pomaha kava, caj Pu Erh, zeleny caj so stavou z cerveneho grepu. Ale najlepsie je si pospat, ked Kubko spi, tak si zdriemni. Ale to som Ti asi nic nove neporadila 😕

dannynka
autor
16. mar 2009

kacenka-tak to ti veru v dobrom zavidím ten spanok....mne sa uz malokedy podarý prespat celu noc 😅

co sa tyka dobijania bateriek mne sem tam pomoz ked mi malinku zoberie manzel von,alebo babina na cely den a ja si oddychnem 😅 😅 😅

dannynka
autor
16. mar 2009

no nic ideme sa obliect a cakat tatina ked pride z roboty,pekny dnik prajeme 🙂 😉

zuzanamv
16. mar 2009

Ahojte,
baby - tehulky, viem si predstaviť tú únavu, pamätám. A k tomu malé dvojročné šidlo. Mne pomáhalo len zdriemnuť si poobede s Maťkom. 😉

My máme novinku, Veronika je od soboty presťahovaná vo vlastnej izbičke. Normálne sama zaspáva a spí celú noc! Zbehlo sa to tak rýchlo, vlastne náhodou som zistila, že dokáže zaspať aj sama a rýchlejšie ako keď som tam. A v noci sme ju najprv nechali samu v spálni na 4 noci a zistili sme, že keď sa aj preberie, znovu sama zaspí, keď tam nikoho nevidí. Takže sme ju vlastne rušili!
Je to paráda, večer sa s Maťkom spolu kúpu a o 8 sú obidvaja vo svojich izbičkách.

dienka
16. mar 2009

Zuzka no to je super 🙂 Aj nasa Laurika zacala spavat cele noci, az ked sme ju prestahovali do svojej izbicky. Ale to mala 3 roky, kedze sme predtym byvali v jednoizbaku 🙂 Veronika je teda sikulka 😉

zuzanamv
16. mar 2009

Dienka, ja som to ani neplánovala tak skoro, normálne ma to prekvapilo. 😉
Mám vysielačku s kamerkou, takže keby niečo, počujem ju, aj vidím. Je to super vec.

lucaska
16. mar 2009

ahojte, zuzanamv tak super veronika je sikulka ked buva sama...........ja neviem kedy prestahujem lucasa , stale to odkladam , je mi luuuuto je dat sameho do izby........... 😝

kacenka,ja som na kofce momentalne, ono je to asi pocasi alebo ja neviem cim ja som teraz uuplne vystavena , unavena a stale len polihujem ked mozem,somm jak tapnuta.......................v tehu som nevedela co je unava ale ty ma s kubka tak je to ine jedine nejaky cajiik,a nieco sa mi zda ze hrozny cukor je na energiu.... 😉

zuzanamv
16. mar 2009

Lucaska, veď ak sa v pohode vyspíte, tak super.
Len Veronika mi v poslednej dobe dosť zle v noci spala, hocikedy sa zobudila a chcela sa baviť aj 2 hodiny, držať za ruku a tak. Teraz keď je sama, tak ju to nenapadne a spííííí! 😀

A už ste zdraví?

lucaska
16. mar 2009

zuzy,len uz by bol mozno aj cas ho premiestnit............... ☹
sem tam zakasle a trosku soplik ale toho sa vzdy dlhsie zbavujeme.................

ivaz
16. mar 2009

Erka, dúfam, že vám tento krát krok na stretko vyjde. 😉 Už sa tešíme. Donesiem CD a hádam aj DVD. A čo zvyšok sveta? Dienka, danny, new, muci, tamarka, venonna, lenie....? Kto sa ešte pridá?
Keďže by mohli doraziť aj menšie deti, navrhujem stretko v cafe verde. My tam budeme okolo 16:30, v poslednej dobe totiž Filipko robí drahoty so zaspávaním a potom ho o štvrtej nemôžem zobudiť. 😉

zuzanamv
16. mar 2009

Lucaska, veď je to len na vás, kedy sa rozhodnete. 😉
My sme Maťka presne v Lucasovom veku presťahovali, ale to preto, lebo som už bola tehu a sťahovali sme sa sem, tak šiel rovno do detskej.

Ja rozmýšľam, či na stretko aj s Maťkom alebo bez. Ešte uvidím, ak ho bude môcť vyzdvihnúť muž zo škôlky, tak prídem len s Veronikou, nech to mám jednoduchšie.

dienka
16. mar 2009

Ivaz my klasika, nemozem mam doucovanie... A co by ste tak povedali, ze by sme si dali niekedy doobednajsie stretko? My sme poobede furt vytazeni, skor doobedu by sme mohli 😉

erka12
16. mar 2009

ahojte,
tak kde bude to stretko,na ihrisku alebo v kaviarni,ked je viac deti je lepsie ihrisko,dokonca aj pre filipka je ihrisko fajn 😉 a pojde s nami aj tatinko,tak nebudem musiet za nimi behat,parada 😉
dienka,nepridete niekedy doobedu 😉
zuzka,veronika je sikulka,ked uz spinka vo svojej izbicke 🙂
danny,to ste teda pekne spinkali,tak to sa nam este nestalo ☹

kala12
16. mar 2009

Ahojte,
tak uz sme doma. 🙂

dakujeme vam za gratulacie. 🙂 Maly je zlaty, len spinka a papka. Dufam, ze mu to este dlho vydrzi. 😀

Rodila som teda nakoniec v TN, lebo inde by sme asi nestihli 😀 😀 . Ako som pisala este vo stvrtok, ze v stredu som bola na kontrole u lekara, trosku sa vom ne posparal, ze do vikenduasi porodim. Ale mala som mu este vo stvrtok o tretej volat, ze ako sa citim. Tak som mu volala, ze zatial sa nic extra nedeje, sice zatka mi odchadzala,brusko tvrdlo, ale nebolo to nejak pravidelne. Tak sme sa dohodli, ze piatok rano sa mam u neho hlasit. Ja som este pockala na muza u nasich, prisiel o stvrtej z roboty, tak ze idemeTerku zaviest k svokrovcom, a ja si idem domov lahnut a pockat na rano. Lenze ako som sadla do auta,naraz mi zacali bolesti vystrelovat do krizov. Malu sme nechali u babky,ani som nevystupovala,lebo sa to stupnovalo. Tak sme isli domov,ale obklukou smerom na kostolnu,lebo cez mosty bola taka zapcha, ze by som asi aj porodila na moste. 😀 V aute som zacala matuz kontrakcie kazdych 5 minut, comu pomohol aj stav cesty, sama jama a vytlk. 😀 Hned sme isli radsej domov pre tasku, ze ideme teda radsej do nemocnice. O 17.15 sme boli este na kruhaci pri kerame a maly sa narodil 17.55. Takze s prijmom, vypisanim prijmovej spravy, kedy som uz klacala na kolenach a opierala sa o stolicku pri predychavani kontrakci a so samotnym porodom sa to udialo za 40 minut. Ja som nechapala, ked uz som mala maleho pri sebe,ze to uz mame za sebou. A keby ste videli muza, ten bol inak zosokovany. 😀 😀 Doktora sme ani nestihli volat, ten rano prisiel prekvapeny, ze to ako sa mi podarilo. 😀 Rodil ma nakoniec Hlavacik, fajn doktor, este aj srandoval, ze taketo porody moze mat casto, lebo naozaj som nou nemal robotu.

Ked sme volali potom nasim a svokrovcom, tak si mysleli, ze si s nich robime srandu. 🙂

erka12
16. mar 2009

ahoj kala,este raz gratulejeme 😉 teda riadna rychlovka,aspon kontrakcie dlho netrapili 😀 a maly bol raz dva von 😀
a terezka,ako?urcite milanka iba obdivuje a hladka 😀

kala12
16. mar 2009

ahoj erka, no nejak extra ju nenadchol. 😀 Sice stale ho chce brat na ruky, chce aby sa s nou isiel hrat, vkuśe mu pcha hlavu do perinky a robi kukuk. 🙂

erka12
16. mar 2009

ved pockaj,ona milanka objavi a potom ju budes strazit 😀 😀 😀
ked budes mat,daj nejake foto,sme zvedave na maleho milanka 😉
a ty sa ako citis,ja som po prichode z nemocnice s filipkom bola celkom fit 😉 ved ma doma cakal misko a manzel s teplotami,tak som sa hned starala o mojich marodov ☹

dannynka
autor
16. mar 2009

kala tak vitejte doma 😵 ,uz si mozes aj udaje v pase zmenit 😉 😵

adkag
16. mar 2009

ahojte,

jej kala tak uz ste doma? no ten porod bol fakt rychlovka poriadna. esteze ste nemuseli cakat v zapche lebo by si fakt v aute porodila 🙂 .
ako si bola spokojna v tn nemocnici?

zavidim ti take kludnucke babo,u nas to nehrozi,mala si dost poplace,podla mna skor dievcata maju problemy s castym plakanim a zlym spankom.aj ked na ten spanok sa zase stazovat nemozem,mala sa sice meta,ale budi sa raz za noc, maximalne dvakrat.ale nevie kludne papat, meta sa aj pri tom.kubko bol ovela kludnejsi a presne jak pises, napapal sa a spinkal. ale to len do 3 mesiacov, potom zacal cirkus 🙂 .

katka,ja som bola tiez v tretom trimestri unavena, zo vsetkeho nervozna, aj na kubka kolkokrat som hned vybuchla ked nieco vylial, zhodil a tak, za co by som normalne nevybuchla.ale tie hormony plus unava robia svoje. myslim ze teraz som trosku kludnejsia ale unavena som teda 100 krat vyse 🙂 .

kubko ma sopliky, kazdu chvilku odsavame,lebo mu to riadne steka, takze ani von nemozme chodit,ked je taketo pocasie,tak je to ozaj o nervy. ale zase neviem ako budeme chodit von s malou,lebo zatial vzdy ked bola v kociku vydrzala chilku a potom spustila. dnes aj v lekarni plakala jak keby ju z koze drali. ona neznasa capici,kym ju nema je kludna, akonahle jej ju davam tak zacne strasne plakat.takze ozj neviem ako budeme chodit von.uz aby bolo teplo.

kala12
16. mar 2009

ja som strasne unavena, vobec som sa nevyspala v nemocnici, kvoli tom svieteniu 😖 . Malu muz poobede este zaviezol k babke na prazdniny, tak ja sa trosku aspon dam dokopy.

adkag
16. mar 2009

kala,kubko chce malu tiez furt brat,nedovoli mi ani aby som ju drzala,takze mu to nedovolujem,stale ju macka,bozkava,natahuje. je podareny len treba na neho davat riadne pozor.

kala12
16. mar 2009

adka bola som celkom spokojna s nemocnicou, kedze som uz vedela do coho idem, nebolo to az take hrozne.

Rozdielmedi Milkom a terkou je taky, ze on je strasne cuckavy, najprv sa nevedel naucit papkat,stale bol nervozny, ale teraz je to uz faj,len papa na etapy. Terka ked sa prisala, tak nepstila, dokedy nemala plne brusko a nezalomila od unavy. 😉

lucaska
16. mar 2009

ahojte, kala tak super ze ste doma, tak to bol iny porod............super ze ste to zvladli tak rychlo.... 😉

tak mi na stretko nedojdeme, nakoniec sme to nezvladli bez antibiotik-boli sme na pohotovosti ma zapalene cele hrdlo,mal teplotu 40,2 chudatenko moje malinke........nikto tomu nechape ked som volala s nasimi ze je chory doobede vystrajal ako cert,este aj tancovat sme boli tam bol uplne perfisny a poobede sa zobudil a uz teplota, ktora neklesala......... 😢 ☹

erka12
16. mar 2009

lucaska,dufam,ze mu teplota klesne,chudatko lucasko,drzte sa 😨

martinano
16. mar 2009

ahojte
kala ahooooooooooooj ja sa tak tesim horne rada citam o takychto porodoch.malinky je uasne dobrucky, aj si oddchnes, ked mate slecnu na prazdninach.
takja dufam,ze stretko absolvujeme sicens dnes ockovali,ale hadam to zvladneme dobre
lucaska t ma mrzi, ze je maly chorucky ☹

zuzanamv
16. mar 2009

Kala, gratulujem k malinkému, nech mu dlho vydrží kľudné obdobie!
Pôrod super!

Adkag, to sa asi nedá zovšeobecniť, či sú kľudnejšie dievčatká alebo chlapci. U nás bol ako novorodenec Maťko náročnejší a Veronika pohodová, a teraz okolo roka sa to zmenilo presne naopak.

Lucaska ☹ Chúďatko malé, tak sa liečte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre