Trenčín II

dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

sisa.b
30. júl 2008

a nevies, ci sa tam treba aj objednat na navstevu?

minkak
30. júl 2008

ja som bola v tej oranzovej na CTG,ale ked som rodila bola som v zltej tiez tam nikto zrovna nebol mohla som si vybrat a poradili mi ze zlta je naj 😀 😀 😀 tak si vyber 😀

a v modrej je aj vana ci to bolo v tej oranzovej?juj uz si to nepamatam 😀

venonna dobra rada na sestricky 😉 len mne mala dost plackala aj v noci a to ich asi rusilo 😒 ale boli tam take mozno 2 sestricky
ale ostatne boli fajn 🙂

sisa no to si ani neviem predstavit,ze 3 postele,vyviazane nohy.....a to vsetko co si pisala 😒

anidee
30. júl 2008

Ahojte,
ja som bola na jednorázovej predpôrodnej príprave pred 2 týždňa a tiež odporúčam. Aj manžel bol nadšený. 😀 Hneď mám lepší pocit, že to nie je až také komplikované.A aj on sa prestal báť či to tam zvládne.

anidee
30. júl 2008

a ako vyzerá tá žltá. Tú som nevidela. Mne sa páčila oranžová tam je vaňa aj sprcha a polohovatelné lehátko.

sisa.b
30. júl 2008

minkak - doslovne vyviazane som ich nemala, ale mala som ich v tych "strmenoch" hore. pride mi to dost neprirodzene, ako u gynekologa na koze keby som rodila. inak som mala vzdy stastie a rodila som na sale sama. ale aj tak som nemusela ten obrovsky otvoreny priestor, kde sa "do mna" pozrel kazdy okoloiduci 😖 bola som rovno oproti velkemu vchodu rozcapena 🙄

anidee, ty si tehotna? alebo uz mas babo?

venonna
30. júl 2008

no, baby, som uz v pyzame, ale neda mi... 🙂
Oranzova je najlepsia, priamo v saleje vana, do WC a do sprchy sa idem zo saly, nie na chdbu, ako v dalsich dvoch salach (tie maju tusim sprchu a WC spolocne).
Nepamatam si lehatka v tych dalsich salach, ale predpokladam, ze su tiez polohovatelne. Ale myslim, ze v pripade potreby Ta moze do sedu podopirat aj clovek, co bude s Tebou... (ja som tak nakazala manzelovi).
Tie jednorazove predporod. pripravy sa robia tusim pravidelne v urcitych dnoch... ale to Ti budu vediet povedat hadam aj u gynekologa, prip. Ti daju telefon na nich

venonna
30. júl 2008

anidee, sisa, drzim palce, myslim, ze v TN vam bude poskytnuty celkom dobry komfort na porod...
ja pre dnes koncim, dobru noc 😉

sisa.b
30. júl 2008

venonna, moc dakujem za radu 🙂 aj tak sa na to do porodu este tak 20x spytam 😀 a aj tak to asi dopadne vsetko inak

sisa.b
30. júl 2008

tak ja idem tiez buvat. dobru noc. 🙂

kacenka83
31. júl 2008

dobre ranko 🙂
jurdinka, adka, ja mozem dnes a potom az buduci tyzden... takze?
inak ja som bola v zltej sale a v pohode, pacilo sa mi tam, v sprche som bola len raz tak mi nevadilo, ze musim vyjst von, ale bolo to hned pri dverach saly... modra bola tusim taka najjednoduchsia....?
inak ja ked som lezala pred porodom v nemocke, chodili sme na ctg na vzdycharen a porodne saly a obcas sme si uzili, hlavne ked tam jedna panikarila, kricala, sme odtial take vylakane chodili 😀

adkag
31. júl 2008

ahojte,

katka ja dnes neviem ci mozem,asi budem musiet ist na dom volaco pomoct manzelovi,svokra ma dovcu tak by postrazila maleho. skor ten buduci tyzden,to by bolo fajn.

sisa ta jednorazova predporodna priprava kde mozu ist aj partneri byva vo stvrtok o 17:00 v nemocnici na 2. poschodi. a chodi sa na nu az okolo 36.tt. ale treba si predtym zavolat,ci je aj v dany stvrtok,moze sa stat ze bude mat ta porodna asistentka ktora ju vedie dovolenku.

ja som rodila v oranzovej sale a kedze som rodila v nemocke 9 hodin, tak som velmi sprchu vyuzila, zo zaciatku som tam bola sama, ked uz boli velmi silne kontrakcie musel ma sprchovat manzel,nevladala som 😝 . takze velmi ocenujem ze bol so mnou. a v tej sprche som z tych 9 hodnim bola urcite minimalne 7, jedine co som vychadzala na kontroly a monitor.

kacenka83
31. júl 2008

dobre adi, nechame to na buduci tyzden...
ideme na plavaren, koho tam este stretneme? 😉

adkag
31. júl 2008

teeeda vy sa mate,ides len s kubkom ci aj manzela beries? 🙂

jurdinka
31. júl 2008

Ahojte,
OK, buduci tyzden bude fajn, mozno sa aj pocasie trosku ochladii a bude sa lepsie dychat .

Adi-ja som s rodenim bola na tom podobne rodila som cez 12 hodin v TN a tiez som skoro celu dobu okupovala sprchu, tam bolo najlepsie a super to uvolnovalo . Doktor co bol pri porodel bol fajn a sestricky mi dost pomahali lebo ku koncu som uz nevladala tlacit, nemozem sa stazovat na nikoho, ked tak jedine na upratovacku 😀 , ta bola dost neprijemna ked vtrhla kazde rano a rachotila po izbe .....takze tiez doporucujem TN,
segra rodila v IL a bola tiez spokojna, ale mne sa to viac paci v TN aj prostredie aj pristup a hlavne ako niekto pisal keby sa nahodou nieco babtku stalo v TN maju lepsich pediatrov, inkubator....... z IL prevazaju deti do TN a mamicka musi ostat v IL a to by som ja asi neprezila keby som musela byt tak daleko od babatka......

jurdinka
31. júl 2008

ja som malej nachystala bazenik uz na dvore 😉

kacenka83
31. júl 2008

jurdi ano, skoro som zabudla na upratovacku, specialne jednu extra neprijemnu 😒
adi manzel nejde, idem s kubkom, dve sesternice, bratranko a teta, taka rodinna akcia 🙂

kacenka83
31. júl 2008

a este, danny vsetko naj k narodkam 🙂

venonna
31. júl 2008

jurdinka, idem sa inspirovat... 🙂 mala dostala bazen na prvne narodky, tak spravime premieru 😀
zatial spi, ale ked sa zobudi a napapa, to bude splachot!!! Punto bude len kukat... Len neviem, ci ho radsej neuviazem, aby jej v zapale hry do toho nezahryzol... alebo mu to len dorazne vysvetlim? no neviem... 😖

adkag
31. júl 2008

my uz sme sa vykupali, ideme obedovat 😉

jurdinka ja som mala teda podobny porod,tiez som nevladala tlacit asestricky pomahali,vdaka nim je kubko ok a vytlacila som ho 🙂 .ale zase pristup pocas kontrakcii od nich nebol nejak super

a upratovacka to iste aj u nas 😝

dannynka
autor
31. júl 2008

kacenka dakujem 😵

my sme boli na kupku vcera a malej sa moc pacilo 😉 dnes nam pride babina s dovolenky tak ju pojdeme asi cakat na stanicu 😉

a co sa tyka TN porodnice,personal bol celkom fajn,ale nietore upratovacky ako tu pisu baby..hroza rano o 5-6-tej ked upratovali a buchali do vsetkeho a vzdy nam drobcov pobudili 😝
inak ja som rodila v žltej,a aj sprchu som mala po ruke,a samozrejme aj mangela po ruke...dost mi pomohol.. 😵

minkak
31. júl 2008

ajojte 🙂
danny aj ja sa pripajam vsetko najlepsie 🙂
aj my sa pojdeme kupat poobede ale na chalupu-bazen uz vola 😨 😀
no len este zavisi od toho kedy veronika zaspi a kedy sa zobudi-zatial vykecava,snad to bude lepsie ako vcera

danny tak aj ty v zltej 🙂 ja som bola celu noc na vzdycharni takze tam som mala sprchu aj vsetko bola som tam sama takze pohodicka a rano ma dali do zltej na CTG a uz som tam ostala 🙂 a az potom prisiel muzicek za mnou a pomahal 😵 tak si ma prisli pozriet pred vizitou vsetci dr. 😵
veru upratovacky to je kapitola sama o sebe 😀

minkak
31. júl 2008

babulky idem sa pochvalit spinkame 😵 😵 😵 huraaaaaaaa 😵
trvako to len nejakych 10-15minutiek

dannynka
autor
31. júl 2008

minka-aj Tebe moc dakujem 🙂

no vidis aka je Veronika šikulka 😵 😵 😵 😵 😵

ivaz
31. júl 2008

ahojte, tak všetkým dnešným aj minulotýždňovým oslávencom všetko naj, naj, naj.... 🙂
filipka trápili zúbky ☹ a tak som vás trošku zanedbávala, pasovali sme sa z vysokými teplotami a všetko bolo teplé.... ale už sme ok a môžeme si aj mi užívať slniečko. 😉
tak kto bol pozrieť na námestí na trenčianske historické slávnosti, my sa dnes chystáme kuknúť na sokoliarov, keďže filipko mal pomotaný režim, do mesta sme sa dostali až okolo siedmej a to už bolo po ich vystúpení, tak dúfam, že dnes to vyjde.

venonna
31. júl 2008

dany, pipajam sa, vsetko naj a vela radosti z Gabiky! 🙂
Tak hlasim, ze som malu v bazeniku tak utahala, ze uz takmer spi... 😉

jurdinka
31. júl 2008

dany, aj ja sa pripajam vsetko naj, naj .... 🙂

venonna-aj ja som malu utahala a spinka 😉 super vec ten bazenik a pes ako?? ten nas uteka od bazena lebo mala tak spliecha ze aj pes je mokry, alebo ked sa mota moc blizko mala mu sklbe chlpy 😀

venonna
31. júl 2008

nas Punto je cierny, preto sa drzi v tieni 😀 ale nemal tendencie zaujimat sa o to... asi je to pod jeho uroven... 😀
Aku vodu davas? Ja som dala teplu a mam vytahane ruky, kym som ju povlacila vo vedrach 😝 u nas sa to inak neda 😅
No ale premiera mala uspech 😵

venonna
31. júl 2008

teda na vysvetlenie, aby som nevyznela ako krkavcia mater - rozmyslala som dat do bazena studenu, ale uz rano, aby sa do obeda zohriala na slnku... takze som matka-skrblicka 😉 😀

jurdinka
31. júl 2008

venonna- ja to tiez tak robim rano dam trosku vody a ta sa ohreje na slnku, ale aj tak este pridavam teplu. Ninka este nechodi a len sedka v bazene tak nechcem aby jej prechladla ritka v studenej vode 😉 a tiez sa teda navlacim 😝

venonna
31. júl 2008

no ja som teraz ten bazen vypustala a dusovala som sa, ze zajtra dam len vanicku, je s tym robota 😠 Ty to ako vypustas? na mieste, kde bazen stoji? Alebo to nejako premiestnis inam? 😕 My mame na dvore dost slusne jazierko, neviem, ci to do rana uschne... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre