Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
27. okt 2009

evi,

je to na tebe, vsak skus mu zavolat. on asi berie do uvahy vsetky moznosti...neviem. vsak uvidis. len to naj hned sa mu ohlas ako otvori ordinaciu 😉

bettynka222
27. okt 2009

oki idem na to 😉 al enajskor este skusim toho mojho a potom pojdem k nemu s vysledkami hcg, lebo mi chcel pre istotu brat krv a ja to nemam rada 😝

falin
27. okt 2009

Irsi - srdecne blahozelam k srdiecku. To je super. Drzim palce aby bolo vsetko oki cele tehu

tigi - pekne zareagovali vajecniky. Blahozelam k foliku. Dufam ze DU poctivo plnite 😵 a drzim palce aby sa dostavil vysledok

bettynka - som zvedava ako si dopadla u dr. Inak na zaciatku tehu nemusis mat ziadne priznaky. Ja som pri prvom necitila nic a ked mi dr. povedal ze som tehu, sa mi nechcelo ani verit. 😉

zdravim vas vsetky

irsina83
autor
27. okt 2009

falin,

dakujem 🙂

evi,

ja tiez neznasam ihly, je mi z nich na g.c ked ich este len vidim takze chapem. ale drzim palce 🙂 dufam ze uz nejaky dr. konecne najde riesenie tvojho problemu. 😉

kocky pekny den zelam 😀

bettynka222
27. okt 2009

falin no ale ja osm pri obidvoch tehu mala priznaky hned od zaciaktu. a navyse tam je ten tumor, co brani otehotneniu...a je tam uz mesiac a pol, takze tehu to urcite nebude. a sklamani uz bolo dost, takze radsej vzdy vopred ocakavam to horsie a potom som menej nestastna 😀

irsi uz osm s nim volala, idem tam dnes znova, halvne mam uz svoje auto, takze nebude problem chvilu pockat. pocuj a tam sa vsetky ked pridu zapisuju do nejakeho diara, to mam spravit pre istotu ked pridem aj ja? 😕

aj vam pekny den vsetkym 🙂

irsina83
autor
27. okt 2009

evi,

zapisuju sa ale neviem preco ked uz si tam...asi preto aby vedeli ze kolko pacientek v ten den vysetril. som zvedava co a ako, drzim palce, daj vediet. on je zlaty, vsetko vysvetli, nakresli...ma svoju teoriu ale to ma asi kazdy dr 😉

bettynka222
27. okt 2009

no tak uz som konecne doma.....cysty mam uz dve, v rohu maternice videl vraj gestacny vacok, co je fakt "super" pretoze by to bolo mimomaternicove, krvaca mi krcok, ktory je kvoli tym cystam vychyleny no a est emam nejaky polyp. to je asi vsetko....asi niekam uteciem, lebo do nemocky ja uz viac nejdem

irsina83
autor
28. okt 2009

ahoj evi,

no a co ti vravel? aka bude liecba? alebo co dalej???? a ukazoval ti vsetko na tom utz? a aj ty si videla gestacny vacok? on je podla mna velmi dobry odbornik a da sa mu verit. moja drzim palce, uvidis, budes ok 🙂

vladusik
28. okt 2009

Ahojte všetci, Kika, len ti chcem povedať, ťe dnes ráno mi dorazila... ☹ ☹ ☹ takže nič, ideme ďalej. A ty sa pekne opatruj nech je všetko v poriadku 🙂

bettynka222
28. okt 2009

kikus no ukazoval mi ho a ja som ho stale presviedcala,z e to neni vacok 😀 no ale nevyzera to dobre 😒 krcok mi hrozne krvaca...nechapem z coho je tam ta ranka, ved cytologiu som pred tristvrte rokom mala dokonalu a doki hovoril,z e to by tam za tak kratko nevzniklo. no a k tomu tie dve megacysty a dutinka nie je prave na najspravnejsom mieste - je na rozhrani medzi rohom a normalnou casou, takze musim dufat a modlit sa, aby sa to presunulo do tej dobrej casti, inak hrozi prasknuti ematernice a zobrali by mi aj vajickovod a neviem ci by vobec bolo mozne este s takou maternicou mat babo....no stal esa toho na man valiiiii.
jeeej prave mi volala ze mam 4700 jednotiek hcg 😵 vraj som jednoznacne tehu..no ale musime ockat kde sa to nakoniec uchyti...

tigi
28. okt 2009

betusik ahoj, paaaani, co to citam... dve cysty? mimomaternicove? dokelu babula ty to schytavas.. ☹ ale som teraz mierne zmatena z tvojej poslednej vety... znamena to, ze ak by sa babenko uchytilo pekne, mohlo by to byt normalne tehu?

irsina83
autor
28. okt 2009

evi,

joj moja neviem co si mam mysliet. na jednej strane sa tesim ze si tehu ale aj sa bojim aby ti to dobre dopadlo. Vidis Varga sa vyzna...myslim to ako to hned vsetko zbadal... ty to je az neuveritelne... a hovoril aj nieco o moznej operacii? dajme tomu ked babo bude na tej spravnej ceste co urobi s tym krvacanim? aky ti navrhol postup? moja to si tak v 5tt...

vladi,

to mi je luto, ale hlavu hore pride to ked to budes najmenej cakat, my sme sa nesnazili a prislo to ani sami nevieme ako...nezufaj. ked budes chcet zmenit dr tak povedz...akurat sa v cakarni spolupacientky smiali ze kazda ktora pride k nemu tak zostane tehu.. 😉 no a ked ste v poriadku tak je to otazka casu 😉

bettynka222
28. okt 2009

tiguisk no ja neviem tiez ci sa tesit alebo co, ale ze pri takej vysokej hodnote BHCG by to malo byt normalne 😵

kikus o operacii ni c nehovoril, povedal mi, ze ked je to takto, ze na krcok sa mozme vykaslat 😕 ved on asi vie co hovori, nie?

tigi
28. okt 2009

betusik moja tak strasne moc ti drzim palce aby to bolo normalne a aby bolo vsetko v poriadku. uvidime teda a pockame ako sa babenko ulozi. kedy ides na dalsiu kontrolu?

irsina83
autor
28. okt 2009

No ono ked je vysoke Hcg tak by malo ist o normalne tehu 😀 a mas nejake lieky alebo? vidis a trnavsky lekary by ti len strebavali tumor... a o tych cystach nehovoril nic? kedy ides na kontrolu?

bettynka222
28. okt 2009

kikus no vd teraz to uz povazuju za theu cysty, takz eot neva, ma to kazda druha. aj pocas predchadzajucich tehu som ich mala 😉 a ty beries aj utrogestan alebo dufaston? lebo nasa sestricka ma nechce pustit k eliasovi, tak som volsala vargovi x emam este utros z minula a ze si ho mam nasadit...ty to beries tiez?

anicka1983
28. okt 2009

Ahojte, zdravím vás všetky

betty - držím palce, nech je to všetko v poriadku 🙂

irsi - ty sa pekne opatruj a opočívaj 🙂

a nám ostatným prajem úspešné snažilkovanie...... 🙂

bettynka222
28. okt 2009

anicka dakujeeeeeeeeeeem ved v podelok uvidime, kam sa to ubera...al epo predchadzajucich skusenostiach sa tesit z toho budem najskor tak v 7 mesiaci 😒

irsina83
autor
28. okt 2009

anicka,

dakujem a riadne snazilkuj...

evi ja beriem duphaston 3x1 a femibion 800. duphaston je na podporu funkcie zlteho telieska a neskor na prekrvenie placenty a udrzanie tehu a femibion mam okrem potrebnej davky vitaminov naj na udrzanie normalnej hladiny homocysteinu, kt. ked je zvyseny tak moze sposob poskodenie plodu alebo potrat...
evi a co tvoj manzel???tesil sa,ze ale aj sa boji...kolko mas rockov, ja len tak, nechcem urazit, na fotke si mi velmi sympaticka.

bettynka222
28. okt 2009

kikus no aj ja beriem famibion a k tomu kopec Bciek, lebo ja mam trombofiliu - to preto tie potraty. akurat som volala sestricke, z epotrebujem koagulacne testy a ona ze mame tyzden cas a nebudeme sa o tom bavit...no ona j emilaaaaaaaa. s muzikom sa radsej moc tesi tnechceme,...pozerame na ot triezvejsi epo predchadzjucich skusenostiach. tak ja si dam ten utros teda. ja mam 26 a ty kolko?

irsina83
autor
28. okt 2009

evi,

aj ja mam 26,nech ti to len dobre dopadne 😉 a varga co hovoril na tu trombofiliu? ozaj a uz sa necitis teraz lepsie ked uz vies na com si? myslim v porovnani s tym ako ked ti uz neviem ktory dr. povedal ze mas pockat 3 mesiace kym sa to vstrebe... teraz mozes robit vsetko preto aby bolo baby ok.to co je za sestricku??? ja by som jej vynadala z fleku... ten femibion ti dal varga? co nanho hovoris? snazi sa aj ked ma toho semtam strasne vela...

bettynka222
28. okt 2009

kikus vraga je velmi sikovny, dosledny - ,mna vysetroval hodinu, a mily tiez. femibion som uz nastastie braôa predtym. ja mam totiz taku trombofilmu mutaciu, ktora brani vstrebavaniu listovky a hrozia razstepy a tak, vies? no nic nove mi nepovedal, on sa tomu venuje (ja tiez 😀) no a konecne osm sa dovolala mojej hemato, zajtr ai spravi odbery. sestricke som volala znova, ke dosm si spomenula, ze hned ako zistim z eosm theu potrebujem koagulacne testy a ona ze o tyzden to bude tiez hned ako som to zistila????!!!!!!! a ze vraj viac o tom so mnou nebude diskutovat. no mila, nie?
nooo tka sme orvnako stare, a nase deticky ak vsetko dobre dopadne budu rovnako stare tiez 😉

irsina83
autor
28. okt 2009

evi,

aj ja zevraj nespotrebovavam kys. list, tak neviem...esteze mame femibion 😉 sestricka je kra.aaa. to by bola sranda keby nam to tak vyslo. bolo by super 😉 no varga je to tej teorie vstrebavania kys. listovej zazraty ale dobre ma, je uspesny 🙂 budem drzat palce aby ti to dopadlo ok 😉 ale aj to hcg je take prve znamenie 😉

zab37
28. okt 2009

ahojte, bettynka, môžem sa ťa spýtať ku komu hodíš na hematologiu?
chcela by som si dať vyšetriť ,,trombofilné stavy" pretože som mala 2potraty, spontánne. (prvý MA vo februári, druhý v 19tt v septembri). môjho lekára som sa pýtala na aké vyšetrenia by som mohla isť, ale on mi nedoporučil vôbec žiadne.
vraj nijaké vyšetrenie nemôže ovplyvniť tehu...a vraj tu v Trnave na hematologii nevyšetria to, čo by preňho mohlo byť zaujímavé....ale predsa len, ja si myslím, že niečo by som mohla spraviť.veľmi ma to trápi, čo ak predsa niečo nie je v poriadku s tou trombofiliou?
a gratulujem tehulkám 😉, všetko dobré prajem 🙂

irsina83
autor
28. okt 2009

Zab vitaj medzi nami a dakujeme 🙂 drzim ti palce 🙂

bettynka222
28. okt 2009

kikusik no snad nam to teda vyjde. teraz ked uz vieme o probleme, ktory sposobil ti epotraty, tak uz to bude duuuuufam dobre 😉

zabka to mi je luto ☹ ja chodim pani doktorke drakulovej na kramare..ale dostala osm sa k nej po veeeelmi dlhych bojoch. najprv ma odpisala kruzliakova v nemocke, ze mi nic nie je aj ked s apotvrdila mutacia....a nebola som jedina, ktoru takto odpisala. ale ked ti mozem poradit, chod pani doktorke makytovej na poliklinike. moz et ak nej poslat tovj gyn. kamoska u nej bola a hned j uposlala na antolsku. tam sa tomu venuju. noa viem aj od viacerych baba ze na antolskej niektore hemato (aj t amoja na kramaroch) davaju injekcie preventivne po dvoch potratoch aj ked sa mutacue nenajdu....teda ak pricinou potratov nebolo nieoc ine - naprilad chripka alebo co. aha teraz citam ze v 19 tt ☹ moja a co ti povedala pitva? boli tam aj placentarne infarkty? lebo to by znacilo o tormbo. vacsina potratov je ajtak zapricinena tymto ajked mudri lekari tvrdia z eot odislo lebo to bol ogeneticky zle....blbost, takych pripadov je malo.....
daj vediet ako si pochoidla, oki? mozem ti v tomto vela poradit...vela som si prestudovala za ten cas od potratov.

irsina83
autor
29. okt 2009

evi a zab,

mate to tazke kocky... v mojom okoli su dve kocky ktore maju za sebou dva potraty (dovody neviem) a na treti krat sa im narodilo zdrave babo 🙂 ale lekary vacsinou zacinaju riesit az po dvoch potratoch...je to strasne. drzim vam strasnneee moccc palllceee 😉
evi aj ja sa strasne bojim, dufam, ze vsetko bude ok.

dobre ranko vsetkym

irsina83
autor
29. okt 2009

babulky halooo hallloo, je tu niekto????

falin
29. okt 2009

ahojte babulky

irsi - ja som tu, ale az teraz. Ako sa mas? Este mas ranne nevolnosti cely den?

bettynka - to by bolo super, kebyze to vyjde. Budem silno drzat palceky. HCG je krasne. Drzkaj sa.
Ty mas ktoru trombof. mutaciu?
Ozi, pisala si ze si o tom dost studovala, nemas nahodou zaujimave linky na clanky k tejto tematike. Rada by som si precitala. Ja mam mutaciu genu MTHFR (za tym su este cisla, tie neviem), nechodim na hematologiu, ale pri poslednom ivf mi dr. v CAR rovno predpisala fraxipirin, nech si picham. Ty si budes tiez pichat fraxix? A co su koagulacne testy?

Este chodis k dr. Pracharovej? Tebe kazala aj cvicit? A mozes civicit aj ked si tehu alebo ako to je?
Ja som u nej bola uz 2krat, je naozaj velmi mila. Cvicim kazdy den, je to dost narocne na cas, ale dufam ze vysledok sa dostavi.
Som ta zahrnula mnozstvom otazok 😔
Pekny dnik

irsina83
autor
29. okt 2009

Falin,

davala som sem citat clanok od mojho dr? nepamatam si. ten mal suvis s mutaciou genu MTHFR.
tie nevolnosti mam ako kedy. zalezi co zjem, ale nejem vsetko, musim si davat pozor aby mi zle nebolo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre