Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

marcelkatt
21. nov 2010

@zulu80 držím mooc palce, nech to vyjde.... daj vedieť ako si dopadla.

aduskatt
21. nov 2010

@marcelkatt snad to nebude nic vazne.btw, pozeram, ze budete mat PAtrika 🙂 aj my mame🙂.a este stale nas nevie napadnut ziadne druhe, pre pripadneho chlapca, ak by sa konecne zadarilo nieco

aduskatt
21. nov 2010

@marcelkatt este ma napada.mam pocit, ze si pisala o skolke na Spartakovskej..niekde v okoli byvas?

zulu80
21. nov 2010

@marcelkatt Dakujem. 🙂 Vyzera ze ste tu super partia, urcite sem budem chodit castejsie. Zajtra napisem ako to prebiehalo.

simisi
21. nov 2010

@marcelkatt ja sa rada pridam aj do sukromnej...inak aj mna to brusko jeduje,stale tvrdne a bolestivo,ale zatial nepravidelne,tak uvidime co z toho bude

marcelkatt
22. nov 2010

@aduskatt no bývam na Clementisa, oproti hotelu Inka. Dnes odchádzame z PD do TT, zajtra má Erik kontrolu u dr. Inak Erik mal byť Patrik, no nakoniec sme mu dali Erik po našom kamarátovi (MC Erikovi) a tak nakoniec druhý synček bude Patrik. Myslím, že sa to k sebe aj hodí...
@simisi veru uvidíme, jééj Tebe svieti 40tt 🙂

marcelkatt
22. nov 2010

@zulu80 v pohode vitaj medzi nami 😉

aduskatt
22. nov 2010

@marcelkatt tak to sme skoro susedky🙂) ja byvam oproti socke, tiez na Clem🙂

marcelkatt
22. nov 2010

@aduskatt jéj 😉 možno sa z videnia poznáme.... my bývame v tých 3 poschodových bytovkách nájomných...

aduskatt
22. nov 2010

@marcelkatt no, ked sa pohybujes po Druzbe, tak z videnia mozno aj ano🙂

marcelkatt
22. nov 2010

@aduskatt no chodievam s Erikom na detské ihrisko za socku, do amfiku,. alebo prechádzky okolo lokomotívy....

aduskatt
22. nov 2010

@marcelkatt na to ihrisko chodime obcas aj my🙂amfik velmi malo, ale na lokotku alebo do najparku obcas zavitame

marcelkatt
22. nov 2010

@aduskatt no veď na jar, v lete sa stretneme možno aj keď už o sebe vieme...

aduskatt
22. nov 2010

@marcelkatt jasne, ved bezne chodime von🙂)

marcelkatt
22. nov 2010

@aduskatt ja v TT málo ľudí poznám žiaľ. Mám asi tri kamošky max...

aduskatt
22. nov 2010

@marcelkatt sme na tom rovnako, kedze ja tu nebyvam od narodenia, ale len 8 rokov🙂

marcelkatt
22. nov 2010

@aduskatt ja 4 roky presne 6.12.2010

aduskatt
22. nov 2010

@marcelkatt ty mas tusim december taky prelomovy mesiac🙂

lalia21
22. nov 2010

@sasettka asi to robí niektorym ludom dobre ked ofrflu meno ktore rodičia vybrali pre svoje dieťa-a pritom jedini čo maju pravo na vyber mena su rodičia-a predsa oni vedia najlepšie prečo vybrali take meno...čo už...v mojom okolí su všelijaky zakerny ludia a poohovaraju uuplne všetko len aby skazili naladu...ale jednym uchom dnu a druhym von a bude dobre 😉 😉 joooj to sa kedysi davali mena podla svätcov 😀 -kto už dnes da Tereziu,Mariu,Jozefa a podobne? 😀 dosť málo ludi už dava taketo mena-ale zasa Terezku dali v poslednej dobe už dvaja ludia v širšom okoli-možno sa to ešte vrati 😉 vybrali ste krasnučke meno-Lili sa pači aj mne aj manželovi 😉

sjuzi
22. nov 2010

Ahojte dievčence... tak vidím, že diskusia v plnom prúde. Ak budete zakladať súkr.tému, tak ak môžem, pridám sa ku vám... asi by to aj bolo lepšie... a túto tému by sme nechali snažilkám... lebo i tak už asi ideme trocha od pôvodného subjectu... 😀
Ja som dnes mala glukóz.test, tak som si odsedela u dokiho 2 hoďky s knihou. Som sa aj dozvedela, že k môjmu dokimu sa chodí až do konca, iba ak sa dohodnem s nejakým pôrodníkom, tak už potom chodím k nemu... Stále viac sa zamýšľam nad tým, že si vyberiem Dečkova... No zvažujem... 😅

simisi
22. nov 2010

@marcelkatt ahojcek.No tak nic,mala som v noci kontrakcie,ale len take smiesne,v nepravidelnych intervaloch a nad ranom to ustalo uplne...este si asi pockame 😎 😉 😉 😉
veru,uz mi bezi 40tt,kto by to povedal,ked som lezala na rizikovom 😝

marcelkatt
22. nov 2010

@aduskatt no asi tak nejak 😉
@simisi no ja rátam, že koncom týždňa, prípadne v prvej polke druhého už budeš mať Viktorku v náručí. Moc sa teším a držím palečky. Nech to máš čo najskôr za sebou a bez problémov.

marcelkatt
22. nov 2010

@sjuzi takže glukózu máš úspešne za sebou, super.... No mne Dečkova odporučil môj gynekológ, prvý dojem veľmi príjemný človek a taký ústretový. Uvidíme časom, snáď bude ako na prvej poradni 😉

sjuzi
22. nov 2010

@marcelkatt Marceli a ako si sa k nemu nakontaktovala? To normálne mu zavoláš, že by si chcela u neho rodiť na zmluvu a už to ide... ? 😉

marcelkatt
22. nov 2010

@sjuzi mňa odporučil môj gynekológ. Ja neviem ku komu by som išla, nepoznám absolútne nikoho v Trnave, keďže tu bývam krátko a prvé som rodila v Handlovej, nie tu.

bambulka4
22. nov 2010

@dulkagabulka Nuz vzali ma spat na porodny sal a naspat rozstrihnut , najst miesto krvacania a zasit. Mala som stastie na dobreho lekara lebo znama tak skoro vykrvacala. Ja som ani nevedela co sa deje len mi zacala trpnut lava noha a zacalo mi ju nejako zvlastne vykrucat. Ale to uz lekar vedel o co ide, takze vsetko dopadlo dobre.

sasettka
22. nov 2010

@lalia21 no presne tak, jednym uchom dnu, druhym von, ignorovat a bude dobre 🙂
dnes na poradni.... 14 dni do PTP som zavreta ako konzerva, nic sa nechysta, podla mna aj prenasat budem 😝
ja som tiez za sukromnu temicku ... tam potom mozme viac ohovarat 😀

bettynka222
22. nov 2010

@bambulka4 a co sa stlao pri porode - nieco s placentou? muselo to byt hrozne 😔 a nam sa s kojenim dair vyborne - uz nekojime 😀 al eje ot iba par dni. cely treti mesiac bojkotoval kojenie kvoli tej ms, potom ked sa konecne zase prisal, tak po tyzdni prisla dalsia ms, no a pocas toho bojkotu mal aj ockovanie, na ktore mal velmi zlu reakciu - horucky 39,6 dva dni a dalsie dva dni 40,2...to som si uz nedovolila nechat ho trapit sa hladom a smadom, dr z pohotovosti mi cez telefon prizvukovala, ze mu mam vkuse ponukat prsnik....al eot sa nedalo, ked plakal len ked ho zbadal 😅 tak som dalsi mesiac odsavala, co oblo dost neunosne, kedze mlieko islo pomaly a odsvala som 5 hodin denne polovicnu dennu davku a v noci sa kojil. potom som musela brat ATB a pocas liecby sa mi mlieko stratilo uplne....
@marcelkatt ja som si to pozerala, a moj maly mal 2450 g uz v 33 tt 😀 lenze potom mi zacala zlyhavat placent,a tka mozno preto tak malo priberal v 9 mesiaci. ale inak vraj babatka v 9 mesiaci velmi nepriberaju, niektore vobec a tehotne vraj dokonca schudnu (teda tak pisu v tej knihe o matke a dietati). nas nepribrala skoro nic....
a pocas kojenia by sa kojit nemalo...
a preco si dr nezazmluvnis ked sa bojis vhladom na predchadzajucu kskusenost?
so sukromnou temou suhlasim 😉
@sasettka tak babke povedz, ze krstne meno bude mat maria a mozno bude spokojnejsia 🙂
@zuzulatko dakujem 😉
@tehulka4 aj mne stefanikova spravne odhadla vahu babatka 😉
@irsina83 mas uspesnu temicku 😀 🙂
@zulu80 kamaratka na tom tusim bola, ale tej to spraivli v anesteze s nejakym inym zakrokom. a ta priechodnost sa da tuism zistovat aj s pomocou sona - vraj je to setrnejsie...
@sjuzi ahooooooooooj 🙂

simisi
22. nov 2010

@a ja som prave odprevadila muzicka do Talianska,vraj asi do vikendu nestiha prist,tak som straaaaaaaaaasne zvedava,co ja tu budem sama robit 😝

irsina83
autor
22. nov 2010

@marcelkatt no tato tema sa neda zosukromnit ale mozem zalozit novu, ok??? chcete???
@zulu80 drzim palce, ako si dopadla???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre