Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
5. mar 2010

evi ja si myslim, ze hej ale musis si vybrat kocik s vacsou vanickou, suseda stale kocaruje vo vanicke 8 mesacnu dceru, ona ma ten Casualplay S4 Playmoon... 😉

fattamorgana
5. mar 2010

Baby, ja som tiez bola letne babo, takze uspech je zaruceny 🙂 a letne babatka maju rady leto 🙂
Ja som tiez najprv kalkulovala kedy porodit, ale teraz vidim, ze to nie je len tak, ze lusknes prstami a je to. Takze budem rada, ked sa narodi kedykolvek, len aby bolo vsetko v poriadku.
S tym tehotenstvom je to podla mna tak, ze kazde rocne obdobie ma svoje vyhody/nevyhody. Na jar/v lete je vela slniecka, pohody, ovocia, zeleniny, prechadzok atd., ale zasa byt v lete v pokrocilom stadiu tehotenstva v tom horku tiez nie je ktovie co. Takze vsetko ma svoje klady aj zapory a myslim, ze pocatie bude vzdy velky zazrakom, ci sa to stane v maji alebo novembri 🙂

maria.martin
5. mar 2010

bettynka-no ten kočik čo chcem ja-tak ho má jedna babena z modreho konika a vozí v nom 8 mesačne dieťa-a ja si myslim že keby sa nam narodilo niekedy hoc aj po júni a neskôr,že v zime tam uplne v pohode môže byť..každe babo je individualne,ale dajme tomu že také 6 mesačne dieťa sa do vaničky kludne zmestí,stačí si len vybrať kočík ktorý ma tie vaničky väčšie...napr.ten čo sa mi páči-Brio Go-tak tam sa jej to 8 mesačne dieťa v klude zmestilo,tak 6 mesačne rozhodne nebude preoblem ak to nebude maxi dieťa..ale tak viem že su aj take kočiky,ktore su len ,,pre oko" napr.známa ma quinny buzz a jej sa tam už 5 mesačne vôbec nezmestí...takže pri vybere treba hladieť aj na technicku stranku kočíka a pohodlie babenka a nie len na to,ktorý je teraz in...

maria.martin
5. mar 2010

fattamorgana-máš naozaj pravdu že vo väčšine prípadov to nie je len tak lusknuť prstami že dnes splodime dieťa a bude....bohužial,niektorym deťom (15,16,17ročným),ženam(ktoré rozhodne netužia mať dieťa) sa to podarí nechtiac na prvý krát a utekaju na potraty ☹ a nám ktoré si dieťa velmi prajeme sa to zväčša niaky čas nedarí... ☹ ale naozaj musíme veriť,myslieť pozitívne a hlavne sa neupínať na to že ideme plodiť deti...asi to chce rodinnu pohodu a ked sa na to prestaneme sustrediť,tak sa podarí 😵 a máš pravdu,to že by sme chceli letneho drobca ako som už spomínala je len naše mini prianie..či sa narodi,na jar,alebo v zime,to je jedno,hlavne aby bolo zdravučké...Každá žena je iná,niektorej sa podarí hned,niektorej neskôr...

lilusic
5. mar 2010

Ahojte babenky

Prajem vam aby sa vam postastilo hnet aby ste numuseli cakat lebo je to unavujuce 😀 A vlastne ja si tiez myslim ,ze je to jedno kedy sa dietatko narody ale hlavne ,ze bude.

Mne sa teplota stale drzi nad 36,74 tak som zvedava ci sa nam podarilo 😀

prajem Vam pekny dnik 😀

maria.martin
5. mar 2010

lilusic-tak tak..je to jedno,kedy hlavne že bude 😉 a to že jedna by chcela v pred letom alebo v lete (ako ja),niektora v zime a podobne,to su len také naše priania...a názory...snažiť sa budeme a snád sa vysledok skoro dostaví 😔

irsina83
autor
5. mar 2010

ahojte babenky,

suhlasim ze absolutne nezalezi, ze kedy sa babo narodi, ja som tiez mala problemy a moje tehu prislo ako zazrak v dobe ked uz som bola zmerena s tym, ze to nebude take lahke 🙂 a ja som byberala kocar podla velkosti vanicky, malu v pohode vykocarujem v nom aj cez zimu 🙂
lilus ja som mala teplotu 37 a potom 37,2 ked som zistila ze som tehu a to som si merala len preto lebo mi meskala ms co nebolo nic vynimocne a chcela som si odsledovat, ze kedy dostanem ms 😀 kedy budes testovat???

maria.martin
5. mar 2010

irsina-tak to je krááásnunké a asi to najkrajšie prekvapenie že ked už človek neverí že to pôjde,tak ťa to tehotenstvo prekvapí 😵 Aj ja budem kočík vyberať podla velkosti,i ked ja už som rozhodnuta a moje velkostne požiadavky splna vo všetkom,aj v tom aby sme v hlbokom prekočíkovali zimu 🙂 už zostava len veriť že sa nam naozaj zadarí 😔 a ten kočík čo si si vybrala je naozaj peknučký a myslím že tiež velkostne bude drobcovi vyhovovať,pekný vyber,no mna už asi od toho bria nik neodhovorí 😅 držkám palčeky,už máš pekné brušenko a čo nevideieť budeš aj kočíkovať 🙂 no my sa začneme snažiť a ty svoj pokladík už budeš držať v náručí 🙂 hlavne veľa zdravíčka 😉

lilusic
5. mar 2010

Irsinka

v pondelok idem ukoncit pn a mozno si aj hned spravim test.Mavala si predtym ked si mala ovulaciu aj 37.Lebo ja som nikdy nemala .Stale som sa pohybovala 36,67-36,70.A teraz mavam za tieto posledne dni 36,74 -36,93 tak neviem.Lebo aj co citam je to rozne.

Co sa tyka kocikov no teraz ich maju neurekom nie ako niekedy par druhov a bolo.Teraz sa aj tahsie vybera.S kamosku ked sme vyberali tak nam to zabralo cely den aj tak si nevybrala 😀 A nakoniec sme skoncili v cukrarni.

irsina83
autor
5. mar 2010

maria neboj urcite sa dockate vytuzeneho drobceka 😉 ten brio som videla v predajni a je tiez pekny 😉 ked nemate diagnostikovanu ziadnu poruchu tak to je ok 😉 neboj len sa dopredu nestresuj 😉

lilus ale ja som si nikdy nemerala a nerobila grafy 😅 ja ani neviem ci som mavala ovu lebo dr. mi pri mojom PCO povedal, ze ovu nemam... no a ked som som chcela zacat merat a robit grafiky tak mi meskala ms a tym meranim som si vlastne len chcela odsledovat ci dostanem ms 😉 lebo uz mi meskala tyzden...a tie teplotky su naozaj individualne 🙂 a mas aj nejake priznaky...ja som mala take menstruacne, boleli ma prsia, mala som krce v podbrusku takze ani ma nenapadlo ze by som bola tehu...a ms mi meskala po svadbe skoro kazdy mesiac...

maria.martin
5. mar 2010

irsina,no dufame že sa dočkáme 😔 velmi si ho prajeme.Snad sa nebudem stresovať,viem že žena sa nesmie velmi upínať na to že chce otehotnieť...tak snád sa na to nebudem upínať velmi ani ja a nebudeme na tehu dlho čakať 😕 Nie nemame,manžel je zdravý ako ryba,ja som len prekonala 2 zapaly obličiek ktore sa preliečili a som sledovana doktorom,ktory mi povedal že otehu môžem kludne a že aj v tehotenstve ma bude sledovať,či je všetko ok a či by nebolo treba cisarsky..a inak ani nič,predminuly rok som mala problemy z dýchaním-okolo konca augusta-ale to sa vyriešilo samé,takže nič vážne ani somnou a ani z manželom nie je-klop,klop na drevo 😅

bettynka222
5. mar 2010

kikus no zavisi aj od vlekosti babatka (kamoska mala casualplay, zimne babo a v lete sa tam ako 6 mesacny uz nezmesitl)...ale aj od rocneho obdobia. my budeme mat letne deti a na zimu uz budu dost velke a este k otmu izmny fusak...zas novorodenec sa v zime zmesti do kocika aj s fusakom a na jar bez fusaku ma este dost miesta. ale zas existuju take predlzovace na sportove kociky, ktore zo sportaku spravia taku vacsiu vanicku...to sa chystam zaobstarat si 🙂

fatamorgana pravdu mas 🙂 😀 je to velky zazrak a neboj, aj vy sa ho dockate 😉

maria aj mne sa pacil ten brio, al emm sa zamiloval do ineho 😀 mne sa najviac ajtka pacil stokke, ale zas nie je dobry na chrbticu. inak ked budes kupovat kocik, daj si pozor aby sa ta sportova verzia dala sklopit uplne dorovna - lebo mnohe sa daju len do sikma a niektore su zas take (ako ten stokke) ze sa sice daju sklopit dorovna, ale zas nozicky idu dohora...takze zase nic moc.

liluuuus aj ja som zvedavaaaaaaa 😵

maria.martin
5. mar 2010

bettynka a do ktoreho sa zamiloval?a vy už máte vybratý ktorý na 100%?
Máš pravdu,záleži aj od toho aké bude bábo,ale tak brio ma tu vaničku dosť dlhu tak si myslim že v klude sa tam aj v zime zmestí,no to ti poviem na 100% až ked to bude 😀

irsina83
autor
6. mar 2010

evi jasne ja viem ze to zalezi od velkosti babatka, ja som len uviedla konkretny priklad z mojho okolia o ktorom viem 😉

maria nam sa nedarilo kym som manzela mala len ako ;;nastroj;; na robenie deti a ked som sa na to vykaslala a dr. mi povedal, ze mam PCO tak vtedy sa zadarilo 😀 ani nevieme ako... 😀

sjuzi
6. mar 2010

Helou, práve varím špagety carbonara... 😉 Mm je vonku s malým...

Ešte keď si ale tak spomeniem, tak ono je to vlastne s tou vaničkou aj tak také všelijaké, lebo také polročné bábo (aspoň môj bol taký) už ani nechce iba ležať, dvíhal sa hore, chcel vidieť z kočíka. Síce pri Chiccu som mala tú vaničku polohovaciu, ale tam mi fakt už po 4 mesiacoch vo fusaku nevošiel... to mal skoro 8 kíl... 😀, bol začiatok novembra a ja som ho musela dať do šporťáka... 😅 a potom som ho vozila väčšinou už stále v polosede, keď bol taký zvedavý. Šak uvidíte... 😉
Bože, ako sa mi to ale zdá už dávno... teraz už chodíme pekne za ruku po vonku, prejde mi do mesta a naspäť v pohode...

maria.martin
6. mar 2010

Irsinka ale si to pomenovala-že -nástroj- 😀 no snad ja ho tak brať nebudem-alebo on mňa 😅 Ale viem si predstaviť že vo chvili ked ste to už neočakavali a stalo sa-to muselo byť u vas radosti a radosti 😉
NO s tými vaničkami je to naozaj individualne-niekto v zime v nej ešte vozí 8 mesačné dieťa,niekomu sa už 6 mesačne nevojde...je to fakt individualne-aj deti aj kočíky...Uvidím ako to bude pri mne 😕

irsina83
autor
7. mar 2010

ja som bola uplne vyjavena a neverila som, normalne som si myslela ze test zblbol... 😅 hned som volala manzelovi a ani ten nevedel co si mysliet hlavne po tom ako nam oznamili moju dg....dokonca sme sa ani nejak extra vtedy nesnazili 😅

irsina83
autor
8. mar 2010

haloo bambulkyy 🙂

bettynka222
9. mar 2010

maria mojmu mm sa paci teutonia, kukni na nete. daju sa tam pokombinovat rozne farby. len pochybujem ze ma dost velku tu vanicku 😒

sjuzi ten kocik co mame vybraty, tak na tu sportovu cast sa da napojit taky nastavec, ktory aj zo sportaku spravi zase vanicku 🙂 takze moze babo spinkat a lezkat a potom ho teda posadim ak bude ako ten tvoj 😀 ale fakt je kazde babo ine a kazdemu vyhovuje aj iny typ kocika....

kikus ahoooooooooooj 🙂

andrejkaa23
9. mar 2010

ahojte 😉
Zijem v Ba alle som z TT mam tu mojich rodicov.Ale asi sa sem nastahujeme.Pozerame bytiky.No ja som dalsieho potomka splodila v januari. 😀

sasettka
10. mar 2010

caute trnafcanky 🙂
tema presne pre mna 🙂) pocujte, nema niektora z vas skusenosti s gyn. Ugorovou? 😒

sjuzi
10. mar 2010

Ahojte, ja som sa došla iba rozlúčiť, ideme na lyžovačku... tak sa tu opatrujte a snažilkujte dievčatá 😉.
Andrejka, gratulujem a to už tak skoro viete, že budete mať dievčatko 😕 😵?

irsina83
autor
10. mar 2010

andrejka ahoooj vitaj 🙂 uz mas zistene ze tretie bude dievcatko 😉 ? gratulujem k babatku 😀

sasettka ahoooj, vitaj, som rada za nove prirastky do nasej Trnafskej rodiny 😀 ale zial Ugorovu nepoznam 😨

sjuzi zavidim v dobrom ale uzi si ju uplne naplno, joj zelam aby vam dovolenka super vysla 🙂

lilusic
10. mar 2010

Ahojte dievcata

andrejka vitaj a gratulujem 😉

sjuzi prajem peknu lyzovacku 😀

sasettka ahoj ja osobne poznam Ugorovu ,ale ja mam na nu zly nazor 😢 Ja som od nej odisla po tom aky ma pristup a za vsetko sa u nej platí . ☹ Tak ak mas na vyber ju vynechaj moj nazor.

Irsinka ,bety vy sa ako mate dufam ,ze ste zdravucke? Dia a ty ako dlho som ta tu nevidela ☹

andrejkaa23
10. mar 2010

sasettka a sjuzi ja som sa dozvedela z reflexu tu novu metodu.
sjuzi uzi si to.My sme sa akurat v nedelu vratili z tatier.

sasettka
10. mar 2010

ahojte, jeeej, dakujem za privitanie 😵

lilusic, ved praaave, ja som u nej odjakziva .... a doteraz co som s nou nejake veci riesila, bolo to cele take nemastne-neslane....a prave dnes som u nej bola s tym, ze sa /akoze 😅 / uz rok snazime, tak jedine co som za sono vyvalila 10ecok a muza poslala na spg... a ked som sa pytala, tusim som ju tymi otazkami obtazovala, alebo co... 😔

kebyze ti fajni gyndosi beru novych ludi, utekam od nej, az sa tak prasi 😀 ale zatial neviem, ze kam a tak... ale planujem to v najblizsej dobe zistit a dufam, ze nabuduce si k nej pojdem len po kartu 🙂

andrejka, co to je za metodu, ze vies pohlavie babatka tak skoro?? 😕

fattamorgana
10. mar 2010

aj mna by zaujimala ta nova metoda z reflexu 😉

irsina83
autor
10. mar 2010

andrejka hmm to znie zaujimavo, a prezradis aka je to metoda???

sasettka veru dobry gyndosi neberu, ja chodim jednemu velmi dobremu do piestan ale je sukromnik, kde sa za vstupne vysetrenie plati 22 euro a dalsia kazda 8 euro...ale oplati sa to lebo mne pomohol pri mojej diagnoze 😉 aj bettynka u neho bola zo zaciatku.... ak budes chciet tak ti dam kontakt....
lilisik zatial je vsetko v poriadku, klop klop...tehotenska cukrovka sa nam nepotvrdila 😉 len mi zacali opuchat nohy a ruky....

andrejkaa23
10. mar 2010

baby ja vam to tak neviem vysvetlit.
PS: Pozrite si na markizackom nete v archive reflexu 15.2.2010
tam sa dozviete veeeela.Dufam ze som vam aspon trochu pomohla.
😀 Ja som nedockavaaa 😵

irsina83
autor
10. mar 2010

ok pojdeme kuk 😀 a da sa to zistit v genetone uz po 12tt, tusim za to pytaju 50 ecek, bettynka tam bola 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre