Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

bettynka222
14. jún 2010

aj ja som naňho počula len dobre 😉
no áno hlavne aby neboli komplikácie. musíme myslieť pozitívne 😉

lalia21
14. jún 2010

Tak tak-hlavne pozitívne 😉 😉 určite všetko dobre dopadne! 😉 a o chvílu tu už napíšeš že máš krásneho synčeka 😉 😉

bettynka222
15. jún 2010

už by som to rada napísala 😀 ale nchce sa mu. som sa cez víkend kupala v bazéne a nirmalne som začala uvažovať nad pôrodom do vody 😀 ale zas nechce sa mi trepat mimo TT a hlavne ajtak nemáš istotu že bude vana voľna alebo porodnik nemusí v danej chvíli odporučiť taký pôrod atd. to by ma potom slahlo kebyze sa na to viažem a nemôže to tak byt ...

sasettka
15. jún 2010

betty, oblubena otazka na tehulku v pokrocilom stadiu tehotenstva: ty sa este guuuulas? 😀
a kde je najblizsie mozne rodit do vody? som to raz videla v telke, bolo to teda riadne zaujimaveeee 🙂))
dnes idem na poradnu, ale mam tusaka, ze len mi tlak odmera a tod vsio...
no kazdopadne aj ja drzim palce, nech je vsetko tak, ako ma byt 😉

bambulka, nejake novinky? 🙂

lalia21
15. jún 2010

@sasettka ako bolo na poradni?
uff tak ja ešte tehu nie som ale tá oblubena otazka čo si napísala-tá by mi liezla na nervy riadne 😀
Bettynka222 čo nevidieť to napíšeš-neboj-ani sa nenazdáš a už budeš obletovať svojho Maťka 😉 😉

sasettka
15. jún 2010

ajoj, na poradni super, rychlo, krasne 😵 aj fotecky som si vypytala, ich naskenujem a dam do albumceka, ze ako sme vyrastli 🙂
mno, k tym otazkam, mne lezu na nervy tusim vsetky, co sa dokolecka opakuju.....napr. a uz viete, co to budeee? a mena uz mateee??
vcera bola sranda, behala som s mamou po meste, isli sme pozriet saty na promociu, moje svetielko nadeje, ze si obleciem popolnocky zhaslo....ked mi ich mama sla zapnut, tak ze 10cm chyba 😀 no nechapem veru, nezda sa mi, ze by som sa hore az tak zvacsila, ale asi teda jo, aspon ma mm radost 😅 😀 no a skoro v kazdom obchode boli tety predavacky take zlate, ked sme im naznacili, ze to brusisko, co mam, nie je tukove 😀 mi tam nosili kopec siat, no mala som dost 😝 a nakoniec sme nasli tie prave samozrejme v tom poslednom, kam som ja uz odmietala ist, ale mama ma prehovorila... 🙂 to tak byva...

lalia21
15. jún 2010

Tak to je supeeer že šatičky si si vybrala a su tie pravé 😉 😉
No tie otazky pre tehulky sa asi nikdy nezmenia,čo už 😅 😀 aj ja si to raz vypočujem 😀 😅
no super že poradna dopadla super 😀 😉 no šup s fotečkami do albumčeku 😉

sasettka
15. jún 2010

nooo, su tie prave, vmestim sa do nich a nevyzera to strasne 😀 😀 a nestali ani vela, to bola tiez podmienka 😅

fotky som tam uz šupla 😉

lalia21
15. jún 2010

Tak je super 😉 a ako sa cítiš?už ti nebýva zle? 😕

sasettka
15. jún 2010

aaaaale, stale ma napina z pachov...alebo ked pridem do nevyvetraneho priestoru, fuuuuuha... je zle 🙂
a vecer som este nemala taky, ze by mi nebolo zle a nebola som unavena... ale tak, hadam to uz o chvilku prejde 🙂

a ty sa ako mas? planujete daco na vikend? uz staviate? 🙂))) akurat som pozerala predpoved a som teda dost sklamana, hlasia o5 dazd.... 😒

lalia21
15. jún 2010

uff ešte aj v 16tt ti býva zle? ☹ to mi je luto ale určite to už čochvíla prejde 😉 vraví sa že ked mimčo potrapi v tehotenstve nevolnostami tak pôrod bude lahky a naopak-tak aspon budeš mať pôrod rychlovku 😀 😉

Ja sa mam vcelku fajn-som v očakávaní mrchy 🙄

No čo sa stavania týka-je to kopec papierovačiek-ale objednali sme si taku osobu čo to za nas pobeha a do 6 týždnov by sme mali mať všetky povolenia-o par domov od nas to tak urobil manželov kamarat čo už stavia a to iste urobil aj brat-zaplatil mu a on to porobil-tak dufam že to nebude dlho trvať 🙄 inak by sme po tych uradoch behali do konca roka 😅

no aj teraz sa tu pomráča-neviem či aj večer nesprchne-ale aj včera tu bolo zamračene a nič z toho...tak uvidime..

no v sobotu sme chceli isť na otvorenie leta v Senci ale predpoved na sobotu nie je vôbec optimistická...

sasettka
15. jún 2010

joj, no to ti poviem v decembri, ci je to pravda 🙂))) ale nepocula som taketo este 😅 ale zas, tie nevolnosti nie su az take hrozne, len mi je proste blbo 😀 nemozem si stazovat, v porovnani s babulkami, co denne objimaju zachod

no viem si predstavit tie behacky kvoli domu, este som to nezazila, ale stacilo mi, ked sme sa to ucili, co vsetko treba 😀 uzasna byrokracia, stacilo mi aj na urade prace, ked som sa tam sla zaregistrovat 😝

ja mam rada take rychle dazde, ze sprchne a za 10min koniec a ten vzduch potom, mnaaaam 🙂))) ja som myslela, ze pojdeme dakam na vyletik...ale zatial to vyzera, ze budeme doma ☹

lalia21
15. jún 2010

to aj ja zbožnujem ked tak sprchne-ten vzduch mi krasne vonia 😀
ach práve davaju počasie-vraj ma zajtra pršať-no uvidime 😀 mam otvorene okno a vtáčiky tu vyspevuju 😀
no veru tolko papierovačiek...ja by som ani nespavala keby som to mala vybavovať 😀
no aj u nas to vyzera všelijako s tou sobotou-ale to až navečer tam chceme ísť-tak ak bude pršať cez den tak tam nepôjdeme,uvidíme....

bambulka4
16. jún 2010

...tak dievcata, tehu test je pozitivny..... 🙂 Len este pockat co povie lekar, ci sa to aj dobre uchytilo...

sasettka
16. jún 2010

bambulkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂
kedy ides k dr?

lalia, aj ja zboznujem ten vzduch 🙂 ale toto pocasie, co je zas vonku, to teda nemam moc v laaaaaske... 😒

lalia21
16. jún 2010

bambulka z celého srdiečka gratulujem 😉 a držím palce u doktora aby všetko dobre dopadlo 😉

lalia21
16. jún 2010

sasettka tak toto počasie ani ja nemusím 😝 😖 to už bude pršať asi celý deň a potom je aj nalada taká že nič sa nedá robiť 🙄 včera ma celý den hlava bolela,tieto zmeny počasia ma raz dorazia 🙄 😖

bettynka222
16. jún 2010

ahojte 🙂

sasetka nao gulam, ale osm z toho na nervy....maly sa od 36 tt poriadne nehybe a ja sa hrozne bojim. v pondelok som bola na kontrole a vraj vsetko ok....tak ja uz fakt neviem 😒 nooo a kde mas tie saty? som pozerala a nic, hmmmm?

lalia vies co? kazdy sa ma to vypytuje, ale nie ci sa gulam 😀 ale kazdy kto ma zbada uz zdialky krici ze ako je mozne ze osm este v kope. a ja by som uz rada porodila - nie preto ze by som sa citila zle fyzicky, to nie...al eksor psychicky, lebo sa o babatko kazdym dnom bojim stale viac ☹ citala osm ze posaledne dva tyzdne sa hybe menej, ale toto trva uz tri a ma vydrzat este dva....je to hrozne vycerpavajuce, lbeo fakt neviem ci je v poriadku....
lalia nevolnosti v 16 tt? to je nic, ja osm mala do 16 tt nechutenstvo so zvaracanim a do 32 tt zvracanie. a teraz v 9 mesiaci uz grckavam zas 😝 ale zas nejak moc casto to neni....

bambulka gratulujeeeeeeeeeem 😵 kedy ides k dr?

lalia21
16. jún 2010

@bettynka uff tak to chapem (aj ked som to ešte nezažila) že sa bojiš o svojho synčeka či je všetko v poriadku 😔 -uvidiš,Maťko sa narodi čo nevidieť zdravý ako repa! 😉 to je pochopitelne že sa o neho bojiš,no ked doki povedal že je v poriadku,nezostava ti nič ine než mu veriť 😔 Držím ti palce-všetko dobre dopadne 😉 o chvílu už len budeš spomínať ako ste boli 2v1 😉
uff ešte aj teraz grckavaš? ☹ no na každu to asi pôsobi inak...niekomu nebyva zle vôbec,niekomu len do tretieho mesiaca...... 😨

bettynka222
16. jún 2010

lalia dakujem. trosku ma pokopkal,a le velmi slabucko....nechapem to, ved v 5 mesiaci bol taky aktivny...a este sa ako na potvoru otocil chrbatikom k mojej chrbtici - dost ma to tlaci a nie je to vraj najpriaznivejsie na porod....
neboj, aj ty sa budes o chvilu takto bat 😵

lalia21
16. jún 2010

@bettynka222 prajem Ti aby všetko dobre prebehlo-a aj prebehne! 😉

sasettka
16. jún 2010

betty, ale uz je hlavickou dole, ci? ja sa v tom moc nevyznam 😅 teda vobec 😀 dulkagabulka ti nedala nejake speci tipy /okrem horucich sprch a sexiku/, aby sa malemu zachcelo von? 🙂) viem, ze sa bojis, ale tak, asi sa mu u teba paci 🙂
kazdopadne tiez veeelmo drzim palceky 😵

irsina83
autor
16. jún 2010

@sasettka ako sa citis moja??? a kde sa nam stratila nanuska? 😀 ?

@bambulka4 gratulujem 😵

@bettynka222 mojauvidis zajtra ale prosim ta pobal sa do nemocky, na tvojom mieste idem dnes. myslim na vas a bojim sa o vas.

irsina83
autor
16. jún 2010

@fattamorgana gratulujem k tehu 😉

fattamorgana
16. jún 2010

@irsina83 ďakujem, až ma to zaskočilo, už sme v 13tt, tak to ani neberiem ako novinku 😉 ale ďakujem. v utorok sa chystám k doktorke, dúfam, že bude všetko ako má byť. A maličkej sa ako darí? Pozerala som, či si nedala nejaké nové foto. Mohla by si 🙂

irsina83
autor
16. jún 2010

@fattamorgana no vies 2 mesiace som bola v nemocnici tak mi zopar veci uslo 😅 pridam len musim nejake vybrat a najst si na to cas 😉 ides na NT screening??? drzim palce nech ti to dopadne dobre 😉

fattamorgana
16. jún 2010

@irsina83 - ja viem, pozorne som sledovala, ako ste na tom a myslela som na vás. ani neviem, čo je NT screening. idem normálne na poradňu, uvidíme, zatiaľ som bola len raz.

bettynka222
16. jún 2010

babulky dakujem 🙂

kikus ved uvidime zajtra.....a ved nebyvam daleko od nemocky, neboj drahy mi vecicky prinesie 😉

saset no tak kupem sa cele tehu a sexiku sa tiez nevyhybam....uz neviem co ine by mi pomohlo...

bambulka4
16. jún 2010

dakujem dievcata ze sa tak tesite so mnou.... 🙂 Myslela som ze este tyzden dva pockam kym podem k dr, aby to, az 🙂 to bude v poriadku, dobre na ultrazvuku videl, ale na druhej strane mi kazal prist ked to bude 10 dni meskat vraj mi da nejake lieky na udrzanie plodu, tak asi buduci tyzden.
bettynka neboj, on sa mozno menej hybe preto ze uz ma malo miesta a nemoze sa tolko vrtiet. Ale viem o com hovoris, ked som cakala maleho tak som sa uz porodu nevedela dockat, uz mi bolo strasne dlho.
A grckala som cele tehotenstvo, a to nehovorim len o rannych nevolnostiach. Ja som vracala kade som chodila. A pri poslednom tehotenstvo to bolo to iste. Cele dni som nemohla nic jest ani pit.....Velmi by som si zelala zvrackat len do 3 mesiaca, ale v taky zazrak ani nedufam... ☹

bettynka222
16. jún 2010

bambulka mne paradoxne to grcnaie az tak nevadi. ovela horsie bolo to nechutenstvo 😒 vtedy som len chudla a pri grcani sa mi zacalo darit v priberani 😀 a k dokymu chod, asi ti da utros alebo dufaston

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre