Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

marcelkatt
21. okt 2010

Ahojte maminky a snažilky... Takto na rýchlo vás aspoň všetky mooc pozdravujem.
@gracie držím palečky, aby to vyšlo a našla si // 😉

@irsina83 ako sa máte, Elinka je zdravučká? Dúfam, že áno 🙂

@bettynka222 no veď nutrilon je fajn, i keď materské mliečko je to naj, ale tak čo narobíš, keď máš málo... Aspoň, že v noci mu môžeš dať svoje. Hlavne nech je zdravučký a obaja ste spokojní 🙂
@alex1983 jéj Tebe som asi ani neblahoželala k Rebeke, tak dodatočnbe prajem všetko naj a veľa mliečka, nech je malinká zdravá!!!!

vladkaz1
21. okt 2010

Ahojte Evi ,ja som mala taky isty problem ,zvykol si na flasku ,prikladala som prikladala ,mliecko nikde boleli prsniky ,trapili sme sa obaja ,tak som presla na bio mliecko a je najspokojnejsi chlapcek ,jaaaj len keby sa tak nechcel nosit herec 😀 stale nalepeny na maminke ,velmi ma to tesi ,ale niekedy sa to uz fakt neda,moj tato mi povedal no jak ste si naucili tak mate 😀 😀 😀
A mama len pestuje a hrka ide ma porazit 😀
Pozdravujem aj ostatne kocky ,Elinka nasa krasna sa ma ako?????
Nestiham ani citat ,nie este reagovat ,tak vam prajem pekny dnik ,aj ked uzimeny 😵

alex1983
21. okt 2010

@marcelkatt Dakujeme krasne, ozaj je to zdravicko najpodstatanejsie 🙂 A este aby som mala veeela mliecka 😉

alex1983
21. okt 2010

Baby, veeelmi pekne dakujem za cenne rady, este ich od Vas budem urcite potrebovat 😉 Uz teraz mozem normalne s malou chodit von, ze? Aj na nakupy ... A este jedna otazka, malinka sa v noci napapa a uz uz spinka, no ako zhasnem, zacne mrncat, nie plakat ale len tak mrnkotat. Co s tym?

marcelkatt
21. okt 2010

@alex1983 🙂

bettynka222
21. okt 2010

@marcelkatt aaale nakoniec odsajem tak 400 ml denne, takze toho nutrilonu nakoniec az otlko mat nebude 🙂 a ty ako maminka? tesis sa na dvojnasobnu radost? 😵
@vladkaz1 ahoj vladi 😉 no nam zacal bojkot potom, co som dostala ms. dovtedy miloval kojenie, vkuse bol na mne pricucnuty a potom zrazu len plakal a plakal ked som ho chcela prilozit. bolo to velmi stresujuce a bola som z toho smutna, ale uz to neriesim, lebo malinky potrebuje pokojnu maminku 😵 ako sa inak mate?
@alex1983 vitaj medzi nami 🙂 a tiez ti gratulujem 😉 aj nas malinky neznasa tmu, mame take male svetielka - nejake studene svetlo, ktore su stale zapojene v elektrike a funguju tak, ze cez den nesvietia,a le akonahla sa zotmie, zaznu sa 😉

irsina83
autor
21. okt 2010

@lalia21 lalinka ja som bola v hlohovci u Dr. Brestanskeho, je velmi dobry a dosledny aj moj gyn mi ho odporucil 😉

marcelkatt
21. okt 2010

@bettynka222 teším veľmi, len sa to ťahá tieto posledné dva mesiace.... Ešte neviem ako budem nakon iec rodiť, či sekcia, alebo ako. No uvidíme.

@irsina83 súhlasím, ja som bola v HC u Brešťanského 2x a som max spokojná, všetko dôsledne vysvetlil.

irsina83
autor
21. okt 2010

@marcelkatt ahoj moja vsak vies bojujeme s tymi hemangiomamy ale malicka je napreduje, dari sa jej, inak chory sme zatial neboli, stale papa moje mliecko, este neprikrmujeme tak asi tak 🙂
@vladkaz1 vladi cau, my to mame velmi podobne, novinka dnesneho dna ze mala mi prevrestala vysavac a vresti takym neuveritelnym sposom az dovtedy dokedy je nezoberiem na ruky, stale len nosit a nosit a sem tam zaspat na 20 min, dlhsie nepotiahne...doteraz sa aspon prehrala na hracej deke ale uz ju to nebavi a ani hojdacka ju nebavi, len mama 😀

irsina83
autor
21. okt 2010

@gracie vitaj medzi nami 🙂 a davali ste sa aj vysetrit u dr??? aj manzel bol na spg??? neboj ak ste obaja ok tak je to len otazka casu 😉

marcelkatt
21. okt 2010

@irsina83 to je super, že má Tvoje mliečko, držíme palečky.

irsina83
autor
21. okt 2010

@marcelkatt dakujeme 🙂 pozdravujeme drobcekov 🙂 nech sa vam dari 🙂

marcelkatt
21. okt 2010

@irsina83 Ďakujeme aj vám moje 🙂

bettynka222
22. okt 2010

@lalia21 dr čunderlík je síce na kramároch ako podala kika, ale ak chceš ísť k nemu na 3D,tak to má súkromnú ambulanciu. veď sa skús spýtať svojho gyn 😉
@marcelkatt ale ešte vydrrrrrrrz 🙂 uvidis,potom ti bruško bude chýbať. ty si bola minule sekciou?
@irsina83 ale neveriiiiiiiiiim, elusiatko nevresti ty zlá mama 😀

marcelkatt
22. okt 2010

@bettynka222 nie, klasický vaginálny pôrod, no komplikovaný a nakoniec kliešťový ☹ , ale vybrali ho ako sa vraví o 5 min 12.... Tak som rada, že je tu a zdravý.

irsina83
autor
22. okt 2010

@bettynka222 no elusiatko uz nieje to tiche babatko z inkubatora 😀 mame skoncili zlate casy 😅 😀 cakam ta aby sme zmakli tie torty tak ponahlaaaajjjj 😉

vladkaz1
22. okt 2010

@bettynka222 to iste jak ja dostala som ms a uz s ato viezlo ,ale teraz by chcel prso ked nemam mlieko herec 😀
Stalo sa mi v noci ze som tak tvrdo spala a bol priceckany na prsicku a len si dudkal 😀
maly nas je hrozne uvrieskany ,ked ma zbada nedajboze je v postielke no zbohom uz je rev ,ale vysavac u nas plati ,ked zapnem pozera co to je 😀 😕 😅 ,no herec to je nas.
@irsina83 som rada ze je vam fajn ,mala prosperuje to je najdolezitesie co moze byt ,tesim sa s vami .
Drzkam palce aj ostatnym detickam .
Inak som si vsimla ze ak nahodou nestihnem ist s malym na prechadzku ,proste ze nieje na cerstvom vzduchu v kociku ,tak v tedy mame zly den .
kedze nemame balkon ,aby som ho tam dala pospinkat zakutkaneho je to zleeee

irsina83
autor
22. okt 2010

@vladkaz1 velmi sa tesime z malickej uspechov ale hnevaju ma tie hemangiomy svine jedny 😠 ale co uz kazdy mame nieco... eluska me posledne dva dni taky hlasny rev ze prekrici aj vysavac, a ked ma vidi tak len mrnci ze chce ist na ruky maskotik moj. strasne sa jej paci ked sa bozkavame, to je moj prisavnicek, ale prsnik nechce, stale odsavam a flaskujeme... aj moja je taka pokojnejsia ked ideme von hoci aj pol hodku, to jej staci... mainky ti uz riadne vyrastol, vsak...ako to leti, my uz mame pol roka a 5700g nato ze mala kilo tak super rastie. a lucka si ako zvykla na braceka???

lalia21
22. okt 2010

@irsina83 ahoj irsinka-mame sa moentalne dobre-no tento tyždne bol zasa taky že som dva dni zvracala-ale už je to zasa v normale-len sa mi dosť často hlava točí...no mne Varga povedal len tolko že mam srdiečkovu maternicu-hned sa spytal že kolko sme sa snažili o dieťatko lebo že zväčša to dlho trva ked je takto (no my sme otehu chvalabohu už na 3.mesiac)...a že drobček bude mať menej miesta ale že on si potrebne miesto spraví-len že sa stava že sa niekedy už ku koncu nestihne otočiť dole hlavičkou kvôli obmedzenemu miestu....ale inak nevyzeral nespokojne-tak hadam sa nemusim ani ja znepokojovať..
veru dlhšie som tu nechodila-začiatky boli vyčerpavajuce a unavne-ale verím že s pribudajucimi tt to bude len lepšie a lepšie 😉 už mi bolo aj fajn len od pondelka to zasa tak prišlo na mna že čo som do seba dostala tak to šlo aj zo mna...Elinka vam krasne rastie-zlatunka je na fotkach-určite robí velku radosť 🙂

tigi
22. okt 2010

ahojte dievcata, dlho som vas nebola pozriet, mozno si ma uz ani nepamatate. vidim ale ze sa mate celkom k svetu a to ma tesi. hlavne ty irsinka. moc som vam drzala palce. je uzasne ako vam podarilo elinku vypiplat. je nadherna. 😵
zdravim aj bettynku, vidim ze malinky trochu strajkuje co sa tyka kojenia, ale tiez si pamatam ake boli zaciatky a je uzasne ze mas malinkeho pri sebe po tom vsetkom 😵 zdravim aj ostatne dievcata, aj ked tie ma mozno vobec nepoznaju. drzte sa babulky, nech sa vam dari co najlepsie. 🙂

irsina83
autor
22. okt 2010

@lalia21 neboj bude to ok. mne Varga povedal jeeej srdieckova maternica a usmieval sa tak som to vobec neriesila...je pravda, ze mala sa neotocila dole hlavickou... neboj bude ti aj lepsie, bettynka tusim grcavala do 8.meho mesiaca...
@tigi jasne ze si na teba pamatam moja. veru vypiplali sme si malinku blsku nasu, veru trapime sa ale to zvladneme 😉 malinka je uplna pohodacka zlatulinka 🙂 ako sa mavas???ako sa dari???

bettynka222
22. okt 2010

@irsina83 aaaaale, dobra bola pri mne, mozme si ich vymienat aby mali rozlicne zabavacie "hlavy" 😀 pocuuuuj a dnes som teda tahala dalej, ako si mi kazala, a odsala osm samozrejme ovela viac 😵
@vladkaz1 no vidis a vsetky laktacne poradkyne ma presviedcali, ze to s ms nesuvisi.....iba dr. z kramarov mi to potvridla. ja osm bojovala mesiac a pol a nebolo to dobre obdobie...ale dnes tiez vyplul flasu a pricucol sa, ale baivlo ho to len chvilku 😀
@lalia21 ano teraz si spominam,z e vyvojove vady maternice (ale aj panvy) zapricinuju zlu rotaciu dietatka pri porode...asi pojdes skor sekciou. poznam babu co zas mala zaklonenu maternicu a cakali cleu noc a este aj dalsi den az do vecera, ale neslo to, tak ju rezli...
@tigi jeeeeeeeeeej ahoj tigi, jasne ze si pamatame. som rada ze si sa zase ukazala 🙂 napis nieco o sebe 😉 ako sa nam mas?

tigi
24. okt 2010

ste zlate babulky, velmi to tesi ak si pamatate 🙂 ja sa mam tak vselijak. stale sa nam nedari, elias to uz somnou vzdava a posiela ma do CAR. o par tyzdnov tam asi pojdeme, cakam este na nejake vysledky, tak potom uvidim co bude dalej. inak sa mam celkom v pohode, len niekedy to na mna tak nejak dolahne, ako asi na kazdu dlhodobejsiu snazilku. snazim sa teda tesit sa z malych veci. napriklad momentalne ma neskutocne tesi, ze som prvy rok vyuzila jablcka z nasej zahrady a urobila z nich vyzivu. s manzelom sa jej nejak nemozme dojest, takze zavaram uz treti tyzden, ale som hrozne rada ze chuti a ze sa zuzitkuju aj jablcka. 🙂 aj teraz sa mi vari hrniec s jablckami na sporaku 🙂

lalia21
24. okt 2010

irsinka,bettynka ahojte babulky-či sekciou alebo spontanne-hlavne je aby bol drobček v poriadku a všetko dobre dopadlo..a možno sa otoči v praví čas-to nechavam na nom...v tomto si žena nenavybiera 😅 priroda si to už niak zariadila..ale inak babulky som velmi rada že chodim k Vargovi-je odbornik a dôverujem mu-aj vdaka vam dvom som sa o nom dozvedela viac 😉
už sa z mužikom nevieme dočkať kedy bude drobček medzi nami 😵 😵

irsina83
autor
24. okt 2010

@bettynka222 no vidis moja 😀 mne sa strasne pacili nasi drobci ako na seba pozerali, juj strasne boli roztomiliiiii 😀 zlatusikovca nasi malinkiiii 😀
@lalia21 moja ja som rodila sekciou a bettynka prirodzene, to je jedno, hlavne nech je drobec v poriadku 😉 pozdravuj vargu, povedz ze kristina malikova ho pozdravuje a povedz ze malinka je ok, zdravucka a milucka 😉 zisti ci jeho zena uz rodila, cakaju babo v tychto dnoch 🙂
@tigi zlatko nevesaj hlavu. a manzel bol na spg??? neboj v Care vam pomozu. vsak ja si pamatam, ze si mavala krasne grafy... juj a taka domaca vyziva ze mnammm ;)

lalia21
25. okt 2010

@irsina83 pozdrav odovzdam-idem tam 5teho 😉 😉
v tomto budem dôverovať gyn-že či mi odporuči cisarsky alebo bude prirodzeny-lebo aj on spomenul cisarsky že tam je väčšia šanca na cisarsky-ale to všetko sa uvidi až neskôr-vydržím všetko-ked som vydržala doteraz-už vydržím dokonca-nech je pôrod taky alebo taky 😉 😉
už aby bol drobček medzi nami,nevieme sa ho/jej dočkať 😵

irsina83
autor
25. okt 2010

@lalia21 tak to ti verim, ale nech je len drobcek pekne v brusku co najdlhsie 😉 a o dva tyzdne ti uz povie aj pohlavie babatka 😀 budes chciet vediet??? ci bude prekvapko???

lalia21
25. okt 2010

@irsina83 počkame si pekne až do konca marca-nech sa ešte pekne zohrieva v brušku-len sa na neho velmi tešíme už teraz 😵
no jasne že pohlavie chceme vedieť-manžel je cely nedočkavy 😀 aj moji rodičia-každy mi už len háda čo to bude 😀 😀 budeme šťastny aj z dievčatka aj z chlapčeka-obom nam to je jedno-dôležite je že bude zdravučke a v poriadku 😉 musi to byť krasne prekvapenie dozvedieť sa to pri pôrode-no ja nie som z tych ktore by to vydržali nevedieť 🙂
uvidime či už Varga nam bude vedieť povedať kto sa nam to tam skryva alebo ak nie tak potom až v HC nam povedia...ved my si počkáme 😉
ako si spokojna s kočíkom?Elinke sa dobre vozí? 🙂

irsina83
autor
25. okt 2010

@lalia21 Varga hovori pohlavie od 20tt ak sa babatko neschovava 😀 juj ani ja som nevydrzala a musela som vediet co cakame 😀 my sme s kocikom velmi spokojny, ma velku vanicku a to je dobre hlavne teraz na zimu 🙂 uplne lahucko sa ovlada aj jednou rukou, je super 🙂

lalia21
25. okt 2010

@irsina83 tak to je super že si s kočikom spokojna 😉
noo teoreticky by nam to toho 5teho mal povedať-snad sa nam drobček nebude schovavať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre