Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

dulkagabulka
25. okt 2010

@lalia21
mamička pri ktorej porode som bola, mala tiez babatko otocene opacne...mam jednu knihu, ktoru som jej poslala a v nej je cvik na otocenie babatka...ona si uz mala ist vybavovat vysetrenia na cisarsky...a v tom tyzdni /mylsim ze uz to bol 38-39tt/sa dietatko vdaka cvikom otocilo...aj lekarka sa divila...
teda budem ti trosililinku oponovat...veru aj v tomto si zena navybera 🙂 🙂 🙂
nie je jedno ci cisarskym alebo prirodzenym 🙂 🙂 priroda to uz tak zariadila 🙂
ja ti želam nadherny porod a zdrave babatko 🙂

lalia21
25. okt 2010

@dulkagabulka dakujem 😉 ja si myslim že prirodzeny je vždy lepší než cisarsky-predsa len prirodzeny je prirodzeny ale niekedy si možno žena naozaj nenavybera-ak je babatko velmi velke alebo ak ma žena niake zdrav.problemy...uvidime-mam dobre gynekologa ktoremu dôverujem hlavne je aby babatko bolo zdrave-ja si pôrod nenavyberam a ani si vyberať nechcem
to je teda fajn že sa tej žene po tych cvikoch babatko otočilo 🙂 ved uvidime ako sa nakoniec usidli to naše 🙂

dulkagabulka
25. okt 2010

@lalia21
pred dvomi tyzdnami bola na Slovensku mudra mexicka porodna asistentka Naoli Vinaver..Prizvukovala /a jej nazor zdiela vela skusenych porodnych asistentiek/ že telo nikdy nevytvori dietatko, čo by neprešlo porodnymi cestami..že nazor že dieta je neporoditelne z dovodu svojej "velkosti" je mylny 🙂 🙂 ../ tebto nazor najdeš i v inych zdrojoch/..ukazovala tehotnym cviky na zmiernenie bolesti, tiez ukazovala ako jednoducho dvomi šatkami rozširit panvu až do 3 cm 🙂 a tak porodit i dietatko,ktore sa zda byt vačšie 🙂

dulkagabulka
25. okt 2010

@lalia21
samozrejme su ine dovody,kedy je cisarsky rez nutny..a vtedy treba iba dakoval lekarom,ze su tu 🙂 a že zasiahnu 🙂

chcela som iba povedat,ze percento cisarskych rezov sa numerne zvyšilo 🙂 🙂 🙂 cisarsky rez je podla nazoru z filmu The bussines of being born extremne "doctor friendly"...čo nie je dobre pre mamičky ani babatka ☹

lalia21
25. okt 2010

@dulkagabulka suhlasim-ked cisarsky neni ozaj potrebny tak je lepšie porodiť prirodzene..no niekedy sa musime prispôsobiť lekarom...a možno aj teraz sa robí viac cisarskych než by sa muselo-hlavne kvôli velkosti babatiek-že radšej lekar zvoli lahšiu cestu...aspon tak mi to pripadalo u jednej mojej znamej-musela rodiť cisarskym-podla jej pôrodnika len preto že jej synček mal 4000g...ona nemala žiadne ine problemy-ktovie možno keby bol iny pôrodnik-zvolil by prirodzeny pôrod-aj ked by sa žena viac potrapila..

dulkagabulka
25. okt 2010

@lalia21
videla som porod vyše 4 kg dietata ,dokonca v zadnom postaveni, pri ktorom sa mamina "trapila" omnoho menej ako ina pri 2 kg dietatku 🙂 🙂 🙂
a to nebola žiadna 2metrova žena 🙂

my ženy sme zabudli verit sebe..svojmu dietatku, svojmu telu..
vsetku zodpovednost davame na lekara..a ten robi, čo sa naučil
🙂

alex1983
25. okt 2010

@dulkagabulka Chcem sa Vam pochvalit, ze ako som mala pochybnosti ci ma mala dost mliecka a ci jej staci : v piatok sme boli na poradni a Rebeka pribrala za dva tyzdne pol kila, tak sa tesime 😀 dufam ze jej moje mliecko bude stale stacit 😉 A prosim o radu, vy ako maminka- mala bude mat zajtra tri tyzdne a chodime von podla pocasia a teploty na tu pol tristvrte hodinku a ja mam stale obavy ci jej neni zima, najradsej by som ju naobliekala jak cibulu. A neuvedomujem si, ze este pride vacsia zima. Poradite mi nejaky trik, podla coho sa mam riadit. A napr. dnes lialo cely den ako z krhle, tak sme nesli von, ale dala som malej tenku capicku, bola v perinke a zakryta dekou a otvorila som jej na pol hodinu vetracku. Je to dobra imitacia cerstveho vzduchu? Na balkon ju nemozem dat, lebo nam zatepluju cinziak. A ked ideme von, ma oblecene pancusky, dupacky, body, na tom ma svetrik a na hlave tenku ciapku a na nej pletenu ciapku. je zabalena v perinke a vo fusaku. No a v kociku, samozrejme 🙂 Staci jej to? Viem, ze som tu o tom napisala roman, ale ozaj budem vdacna za rady 🙂

bettynka222
25. okt 2010

@tigi jaaaaj moja, ked sa nedari, dolieha to na vsetky - a na dlhodobe najviac ☹ nam ked zakazali snazilkovat na sest mesiacov, tak som z toho bola nestastna 😔 ja verim tomu, ze sa zadari. a podla eliasa ste zdravi alebo je niekde problem?
@lalia21 no nejde o to, ci sa otoci alebo nie (na to ma este kopec caus - aj nas bol dlho naopak) ale ide o to, ze pri vyvojovych vadach na maternici alebo v panve babatko nevie spravne vyrotovat....no ale ved uvidis 😉
@irsina83 my sme uz vybalili teplejsi overalcek - chudiatko v otm tenuckom mal pokrcene nozicky,, taky mu bol kratky 😀 tak ich spolu zase odfotime 😉 a chceli sme ta s evkou prist kuknut teraz, ale maly zaspal vnutri 😕 😀
@dulkagabulka ale niekedy je dovod na to, prec sa dietatko nerodi hlavickou dolu - vyvojove vady, j eprilis malicke a teda prirodzeny porod by obl prilis velkou zatazou, kratky pupocnik....v takych pripadoch moc cviky nepomozu. ale si pamatam, ked sa mi maly zle natocil (tvarickou nahor miesti temenom), tak som choidla stvornozky a stale sa naklanala dopredu, lebo vraj sa takto prevazi tym tazkym temenom do spravnej polohy 😵
@alex1983 no podla mna je mala moc naobliekana...ale zas je to novorodenec, tak neviem 😒

lalia21
25. okt 2010

@bettynka222 veru uvidime-či bude tak alebo tak hlavne je vždy len jedno a to zdravie 😉 juj už aby bola jar 😀 😵

dulkagabulka
25. okt 2010

@alex1983
take male dietatko si nevie regulovat teplotu...viac ako zima jej hrozi prehriatie,ak je prilis naobliekana..
taka pomocka je: babatko ma mat o jednu vrstvu viac ako dospely..a tou jednou vrstvou sa počíta už aj kočík..to znamená: ako som oblečená ja, oblečiem i dieta + ono má ešte kočík 🙂

@bettynka222 jasne, ze niekedy sa dietatko nepretočí ani po cvikoch,ze dietatku moze hlavička zle zrotovat,alebo moze mat mamička nejaku vyvojovu chybu panvy 🙂 tiez dietatko nevyvinute,predčasne narodene by sa nemalo narodit porodnym kanalom..to su uz ale patologie..ja som vravela o zdravom tehotenstve 🙂 a o tom,ze ak ma žena informacie dobre, všeličo sa dá napravit 🙂
treba sa zamysliet nad tym,ze podla lekarov neexistuje zdrava tehotna, je len zle vyšetrená 😀 😀 😀

dulkagabulka
25. okt 2010

@alex1983 joj..a zabudla som poblahoželat ku kojeniu..som nepochybovala vobec 🙂 len tak dalej 🙂

tigi
25. okt 2010

@bettynka222 @irsina83 no, u nas je problem moje PCO, manzel ma spermio v poriadku. zvazujem este sa spytat eliasa na laparoskopicke zistenie priechodnosti vajickovodov a pokial by som toto podstupila a aj tak sa nezadarilo, isli by sme do toho centra. o dva tyzdne mam ist k nemu, ta uvidim co mi na to povie. 😉

irsina83
autor
25. okt 2010

@lalia21 som zvedava o to bude 😀 juj normalne sa tesim 🙂

irsina83
autor
25. okt 2010

@bettynka222 zlatko tak pozajtra lebo zajtra ideme ku kamoske na navstevu pozriet malu Misku mesacnu ale po obede uz budem doma tak od 15.00. zajtra ma byt uz lepsie.
@tigi viem ze PCO je zaludne ale da sa s nim otehu len treba najst tu spravnu cestu 😉 viem ze sa lahko hovori ale neboj zmaknete to 😉

ada5185
25. okt 2010

@irsina83 ahoj,zaujal ma tvoj príbeh,všetko som si prečítala,ako si ešte len išla lekárovi a dal ti femibion.
Chodím tiež dr.Vargovi je super,dnes som išla k nemu,že som asi tehotná,lebo mi to chodí ako sa tomu chce,ale povedal mi opak,sliznicu maternice mám na 4mm,a jeden vajíčkovod skoro neplodný...tak som dnes preplakala celý deň...lebo chcem mať bábätko...dostala som na dva mesiace femibion...a potom za dva mesiace mám isť na kontrolu..zatial nám povedal,že ešte neskúšať,až potom za dva mesiace..To čo si písala je obrovský príbeh a vdaka tebe som začala veriť,nebudem sa stresovať...ale veriť a usmievať že sa to podarí...mám 26rokov a som 9km od piešťan...Dakujem za tvoj príspevok..pa

lalia21
26. okt 2010

@irsina83 jeej zlata si 😀 🙂 aj my sme moooc zvedavy 😵

aduskatt
26. okt 2010

zelam krasny den, mozem sa pridat k vam do temy?

bambulka4
26. okt 2010

@dulkagabulka no ja osobne som porodila 4kg dieta klasicky a neslo to tak tazko. myslim ze zalezi od anatomie matky a ci dietatku nieco pri takom porode nehrozi. Ale pravdou je, ze sa spoliehame na lekarov. Clovek ma pri porode strach a jednoducho caka ze mu niekto pomoze ak uz nebude vediet ako dalej.

dulkagabulka
26. okt 2010

@bambulka4
spoliehat sa na niekoho mudreho,ak hrozi niečo nebezpečne je mudre 🙂 🙂 🙂

dulkagabulka
26. okt 2010

@aduskatt vitaj 🙂

alex1983
26. okt 2010

@bettynka222 no prave, ja mam v tom taky chaoz. a dnes pred kupanim som jej len tak merala teplotu do ritky a ze 37, to je malo nie? ked este odcitame 5. Stale ma studene rucicky.

alex1983
26. okt 2010

@dulkagabulka dakujem, len nech nam to vydrzi. A ozaj, ako si to mam zariadit ked chcem ist ku kadernicke a objednam sa na urcitu hodinu, no ale co ked bude mala vtedy mat papat? Mam ju predtym nez odidem nakojit? A co ak prave vtedy spinka?

alex1983
26. okt 2010

@dulkagabulka no ale ked ona je taka zimomrava, aspon mne sa tak zda. stale ma studene rucicky, aj doma. A doma ma oblecene body+dupacky s dlhym rukavom a je v perinke. A ked spinka zakryjem ju dekou. Dnes som jej napr.len tak zmerala pred kupanim teplotu a ze 37, no neni to malo ked sa odcita -5, ked sa mera v ritke?

aduskatt
26. okt 2010

ako to tu citam, tak niektore snazilky uz uspesne dosnazili🙂)))

irsina83
autor
26. okt 2010

@ada5185 niet za co, som rada, ze ta moj pribeh trosku povzbudil 😉 Ja som vtedy preplakala tyzden, viem ta uplne pochopit co citis, bola som na tom rovnako. kludne snazilkuj, vidis aj mne dal femibion na dva mesiace a o mesiac som prisla s pozitivnym testom ale dolezite je nemysliet na to a nezatazovat si psychiku... neboj on je zlaty a urcite ti pomoze ale este zober manzela na spg aby ste mali istotu ze je ok 😉 lebo zbytocne ta bude liecit ked manzel by mal zly spg, to by vas potom riasili v Care. drzim palce moooc 😉
@aduskatt vitaj medzi nami 😉 my sme tu snazilkovali, tehulkovali a rodili a stale dokola. je jedno ci si snazilka, tehulka ci maminka, kazda je tu vitana 😀
@lalia21 neviem sa dockat 😉 😉 ako to odhadujes???

irsina83
autor
26. okt 2010

@ada5185 ozaj a na zaklade coho zistil, ze jeden vajickovod mas skoro neplodny???

aduskatt
26. okt 2010

no, ja snazilkujem, zajtra po prvykrat do CARu.takze snazilka, ale uz aj mamina🙂

irsina83
autor
26. okt 2010

@aduskatt drzim palce a zakame dobre spravicky 😀 a preco idete do Caru??? myslim tym ze mate nejaky problem s otehu???

aduskatt
26. okt 2010

jj, uz 5 rokov sa nedari, tak snad najvyssi cas

ada5185
26. okt 2010

@irsina83 no neviem či som to pochopila správne,povedal mi žlté teliesko v jednom vajíčkovode je naminimum,a šanca potom je 50% a dalej sliznicu maternice na 4mm,predtým som mala vo februári na 7mm,a ešte aj nejakú hrčku na prsníku...a to bol šok...pretože som tam išla s pocitom,že som v tom a pritom som si to namýšlala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre