Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

marcelkatt
9. nov 2010

@sjuzi ďakujem moja za pochopenie. Vieš, všetci to vidia, len tí čo majú nie. Ale s tým nič nenarobím, nasilu sa vtierať o priazeň nášho syna nebudem. Vydržali sme tri roky, už vydržíme nejako. Teraz bude v škôlke, hádam nebude bývať chorý, bude to lepšie, budem mať pokoj na srdci, že je o neho postarané. Teraz riešim budúci utorok, mám poradňu zase v blbom čase, no manžel sa snaží poriešiť niečo v práci, aby mu umožnili aspoň o hodinku ísť skôr. Uvidíme. Alebo skúsim poprosť v škôlke, či by nemohol ostať celý deň v ten utorok. Nechcem stále otravovať ocina z PD, je zamestnaný, má aj problém s tlakom, i keď viem, že on by aj o pol noci prišiel ak by bolo nutné.

sjuzi
9. nov 2010

@marcelkatt hm, škoda, že sa nepoznáme osobne, ja som celé dni teraz doma... by som ti aj kľudne pomohla a malého ti postrážila... ale neviem, či by sa nebál cudzej "tety"... 😅

irsina83
autor
9. nov 2010

@marcelkatt zlatko viem co prezivas, mam daco podobne z manzelovej strany...ale ako hovoris kaslat na nich. ja by som im malu nedala ani na strazenie a ani sa nestretavame. a svokra mi tak naublizovala ze az a od vtedy ako mame malu je v relativnom klude ale len preto aby sa mohla sackovat k nam a to ja zas nemusim a tak vidi malu kazde 2-3 tyzdne lebo tentokrat ja ju neznesiem po tom vsetkom....aspon ze mam dobru svagrinu ktora je malickej krasna a ta je v pohode ale inak z mm strany nic moc ale kaslem na nich, mam svojich. jehoo rodina nevidela malu od jej narodenia....
@sjuzi aj z teba je uz krasna tehulka a bambulko mate o chvilu doma 😀 jaj uzivaj si toto krasne obdobie 😉

bambulky vase deticky zvladnu prichod noveho surodenca, nebojte, kamaratka sa tiez obavala, ma 18mes chlapca a mesacnu dcerku a teraz ju malickuy bozkava a stiska ale musi nam ho davat pozor aby to bolo s citom 😅 😀

marcelkatt
9. nov 2010

@sjuzi Ty si poklad, on bojazlivý nie je, ale hanblivý skôr. Je mi až do plaču moja, že sa mi ponúknu úplne "cudzí" ľudia a babka to nerieši, nemá problém. Vždy si nájde niečo prečo nie a nemá čas. Teraz od decembra bude predávať v BA vianočné blbinky do nejakého 23.12. A to mi ešte v apríli povedala, že do pôrodnice sa nedostane, nemá čas v decembri. Čo už no... Ale poviem Ti, mrzí ma to a nebudem klamať, že mi to nie je ľúto, no zvykám si spoliehať sa na seba. A ak je to fakt nutné a dá sa pomôže mi ocino, alebo brat. Sestry mám obe v UK. Takže to nejde.

marcelkatt
9. nov 2010

@irsina83 je to ale smutné ako sa dokáže niekto takto správať k vnúčaťu, rodine. A najhoršie je, že ona predomnou je milá a keď tam nie som mi švagrina povie, čo zas aké pindy mala na mňa,a lebo manžela-jej syna. Dobré nie? Úprimnosť nadovšetko.

sjuzi
9. nov 2010

@irsina83 ďakujem, veru bruško mám riadne... oveľa väčšie ako pri Miškovi v tomto čase... 😅 Tak neviem, či nejaký valibuk sa vo mne nevyvíja... ale hlavne, že je všetko ako má byť... dnes sa veľmi tešíme na 3dčko. Dúfam, že sa nám náš druhý pampúšik pekne ukáže... 😉

sjuzi
9. nov 2010

@marcelkatt - aj moja je presne taká, že má vždy iné veci na práci, presne chodí predávať piatky a soboty zeleninu... celá rodina musí chodiť pomáhať do záhrady... do polnoci sa čistí zelenina a láduje do debničiek... no proste nemá čas večne...

marcelkatt
9. nov 2010

@sjuzi no pekne, takže to poznáš mojko tiež. Mojich svokrovcov možno aj poznáš z videnia.svokor je ok, dá sa, on má ale svoj svet, skleníky a kvetiny, nič ho netrápi. Svokra sa ozve fakt len na nejaký sviatok cez sms, alebo zavolá. A príde k nám 1-max 3x do roka. Aj to iba ak ju pozveme na oslavu. A samozrejme ak nie je nejaký jarmok. To keď sme sa išli brať s mm, tak pozerali, či nie je jarmok, asi keby bol neprídu..

sjuzi
9. nov 2010

Nuž, každý to máme v tých rodinách všelijaké... ale veď ono sa to vždy nejako utrasie a tie vzťahy sa vyformujú podľa toho, ako sa kto o ne pričinil... čo už... hlavne treba mať čisté svedomie a kľudne spávať... ako sa niečím zožierať, čo človek i tak nezmení.
Ja len myslím na to, že ako mám syna, tak snáď raz budem dobrou svokrou... 😅 😉 🙂 😀

marcelkatt
9. nov 2010

@sjuzi máš úplnú pravdu moja. Neviem no ja sa budem snažiť sa zaujímať o vnúčence. A dúfam, že budem normálna svokra, s rozumom a nebudem robiť problémy, pretože vidím ako sa tým trápi môj manžel a nechcem, aby niečo podobné začil môj syn.

bettynka222
9. nov 2010

@marcelkatt 😔 ale ich chyba. mozno raz pochopia ako hlupo sa chovali a ak nieraz ked budu stari, urcite im to bude luto, ale to uz vnucik nebude mat zaujem o nich....
@sjuzi jasne ze aj babatko je uzasne - nas maly sa vkuse tesi a smeje "rozprava" 😵 ale presne ako pises, ked je vasie, tak je to musi byt este zlatsie 😵 dufam, ze malinky nebude ziarlit a ze pochopi preco sa musis starat o bezbranne babatko 😉
som to inak vecer hovorila mm s tymi poradnami....sa nam tomu ani verit nechcelo. asi maju toho v nemocke vela, ale zas ked to zvladali doteraz, tak preco to zrusili?????
inak cudne s tou svokrou ked ma uz velke vnucata ze je takato...asi je uz na male deti stara.... 😕

bettynka222
9. nov 2010

@sjuzi
@marcelkatt jasne ze budeme dobre svokry 🙂 ja mam so svokrou dobry vztah, zato mama ked pride za malym sama od seba, tak potom tyzden pocuvam ak je z toho unavena a ako bola u nas v "sluzbe" do vecera (pritom chodi na odku a pol) a samozrejme to rozprava kazdemu koho stretne...

lalia21
9. nov 2010

Ahojte babulky tak ako tak čítam-viacere tu nemame tie naj rodiny....čo už....z mužíkom si vystačíme aj samy tu 🙂Netrapte sa nad tykymito "rodinami" tie si my nenavyberame-hlavne že manželov mame tych naj 🙂

lalia21
9. nov 2010

Inak ked tak čítam-to je už naozaj nadobro zrušene s tymi poradnami??to budem až do pôrodu chodiť len k svojmu gynekologovi a ked to na mna príde tak si to jednoducho pridem len odrodiť? 😕 😕 😨

sasettka
9. nov 2010

caute babulienky 🙂
fiiiiiiiiiha, ste sa tu ale rozpisali 😉 to je "sranda", ani ja nemam dobry vztah s mm rodinou, teda konkretne so svokrickou 😝 uz sa udialo tolko veci, ze my dve si k sebe asi cestu nikdy nenajdeme... co uz...

@lalia21 tak tak, do porodnice sa bude chodit len rodit... to ale neplati pre rizikovky a tehulky, co prenasaju... ja neviem, mne to nejak nevadi, ved to, co kontroluju v porodnici, mi skontroluje moj dr.. a este k tomu ma aj pozna, vezme ma hned na pockanie.....co som pocula, tak v porodnici to je ako na beziacom pase, dlho sa tam caka a jedno s druhym...

lalia21
9. nov 2010

@sasetka no ve ja dôverujem svojmu gyn..len ma trochu prekvapilo že doteraz sa tot akto muselo robiť a teraz už nie...a ty aj rozmyšlaš že si ku pôrodu niekoho zajednaš? či len prideš a kto bude ten odrodi? a neboj,nerozčulujem sa-ved mam našho dorbčeka pod srdiečkom 🙂

sasettka
9. nov 2010

@lalia21 je krasne, ked mas taku silnu podporu v manzelovi 🙂 ani ja si na svojho nestazujem 😉 a zaujimave je, ze sa svokra normalne priznala, ze to nie je jej vychova, ze to sa mm sam takto vychoval... ved ona bola velku cast ich detstva vlastne mimo.... a jasne, urcite sa nerozculuj kvoli tym ostatnym, nestoja za to 😉
a k porodu si nezajednavam nikoho.... pridem, dam tehuknizku a porodny plan a ide sa na to 😀 😉 nepocula som na ziadneho z dr., ze by som sa ho mala vyvarovat, takze doverujem vlastne kazdemu....
prave popijam tu ostruzinku malinovu, no to je teda mnamka 😝

irsina83
autor
9. nov 2010

@marcelkatt moja ja mam to iste, predomnou je mila a ked stretne moju mamu tak sa na nas stazuje, mne svokra tiez velmi ublizila a teraz seka akoze dobrotu ale mne je to uz jedno...ja ani nechcem aby chodila ale ona ma jednu vlastnost- je leniva tak ze keby nasadla na autobus a prisla k nam a potom opat spat tak radsej nedojde 😅 jej by som moju malu ani strazit nikdy nedala. ona dobre vie co si o nej myslim a ked mi daco rozprava akoze mily rozhovor tak ja sa jej nesnazim uz ani odpovedat...mam ju na salame 😅 po tom vsetkom sa uz ani nesnazim pretvarovat...ale nie som k nej drza to nie...drzim si ju od tela....
@lalia21 presne aj ja mam uzasneho manzela ktory sa o nas krasne stara...preto mi pripada ze svokra nieje ani jeho mama 😅 lebo je uplne iny, na rozdiel od nej dobrucky... Lali neboj Varga ti povie ak bude pre teba dobre si dakoho zajednat. odporuci ti dr.Lachkeho ako mne ale ked mas tehu bez komplikacii tak ti asi povie ze nepotrbujes nikoho zajednavat. ja som si potrebovala zajednat a varga mi odporucil Lachkeho a ten zachranil malickej zivot. a som mu vekmi vdacna....je mi luto svokricky...
@sasettka moja len troku davaj pozor na Bartkoviaka ten uz dovral viac porodov ...konkretne aj mojej kamaratke - on je skor papierovy typ... ani ja si nemienim najst k mojej svokre cestu, uz o to nestojim...
@sjuzi hovori sa ze druhe babatko viac vrazi do pupku, no to si neviem predstavit ako budem vyzerat 😅 ja som bola bruchata aj pri eluske. nech len dobre drobcek rastie a pribera zlatusik 😀 nech sa mu krasne dari babatku krasnemu 😀

miskab
10. nov 2010

chcem sa spytat mate niekto skusenosti s urologom panom doktorom gerbelom?? mame sa tam objednat a potrebujem doporucanie od doktora ci staci len objednat?

marcelkatt
10. nov 2010

@miskab my máme skúsenosť s ním a dobrú. Snažili sme sa o mimi 3 roky a ako sme išli k nemu, teda mm, tak hneď zistil príčinu. Manžela operovali, nasadil mu liečbu Profertilom a do necelého roka po operácií som bola tehotná.

miskab
10. nov 2010

@marcelkatt dakujem za odpoved, a este by som sa chcela spytat potrebujem doporucenie k nemu ? ja idem doktorovi Eliasovi za 3 tyzdne a chceli by sme zatial ist na vysetrenie teda partner aby sme to mali conajskor mi sa snazime uz vyse 3 rokov o babo 😢 brala som clostylbegyt aj partner profetril a zatial nic tak nam moj gynekolog dal odporucanie k Eliasovi.a potrebujem od Eliasa doporucenie tomu dokotorvi gelbelovi?

marcelkatt
10. nov 2010

@miskab my sme nemali odporúčenie, zavolaj si priamo ku Gerbelovi a objednaj manžela, povieš problém a myslím, že Ťa objedná. Sa mi zdá, že robí stredy. Pozrela som tč, neviem či je aktuálne ešte, ale myslím, že by Ťa prepojili.
, sídli v nemocnici.
MUDr. Stanislav Gerbel - urológ

Urologicko-andrologická ambulancia
Fakultná nemocnica
A.Žarnova 11, Trnava
telefón 033 593 81 11 kl.801

miskab
10. nov 2010

@marcelkatt Velmi pekne ti dakujem za odpoved ,aj sa nieco plati u neho? tak dnes tam zavolam dakujem .on robi vsetky vysetrenia?

marcelkatt
10. nov 2010

@miskab neviem, či sa platí, my sme neplatili nič, ale to bolo v roku 2006 a 2007. Zavolaj a uvidíš mojenko. Držím mooc palce. Manželovi urobil komplet vyšetrenie spermiíí ( pohyblivosť, kvalitu a počet a neviem čo ešte) a zistil mu varicocelly, tak musel ísť na operáciu. Operovali ho 22.3.2006, v decembri kontrola a nasadený Profertil a 8.3.2007 moja prvá tehotenská knižka a to mi mrcha meškala iba 6 dní. Mne zvykla aj dva mesiace, takže pre mňa milý šok u dr a nečakané prekvapko🙂

miskab
10. nov 2010

@marcelkatt tak ti moooc gratulujem ze sa vam to podarilo 🙂 No dufam aj mi budeme coskoro cakta babo lebo uz na nho cakame dlho a teraz sme sa odhodlali ist na kompletne vysetrenia tak som zvedava co mi povie doktor elias a partnerovi co povie gerbel

marcelkatt
10. nov 2010

@miskab Ďakujem. Mojko my keby neplánujeme miminko od začiatku ako som sa spoznala s mm, tak ani nevieme, že máme problémy a mohlo by byť neskoro. Našťastie to vyšlo.

irsina83
autor
10. nov 2010

@miskab ahoj, mne sa zda ze k nemu treba vymenny listok, neobjednaju vas len tak. my sme s mm boli v iscare v ba na spg a nepotrebovali sme vymenny listok, staci tam zavolat - info je na nete a objednaju vas. plati sa 8 euro.

miskab
11. nov 2010

@marcelkatt Moooc Vam gratulujem ze sa Vam to podarilo,no mi dufame ze sa aj nam postasti coskoro miminko prajem vam hlavne vela zdravicka 😉

miskab
11. nov 2010

@irsina83 dakujem za odpoved,vcera som volala doktorovi Gerbelovi a potrebuje odporucanie mi ho mame od pana doktora Ilavskeho len ja uz k panu doktorovi Ilavskemu nebudem chodit prestupila som doktorovi Eliasovi tak dufame ze to odporucanie od doktora Ilavskeho bude stacit a nevadi to ze nemame od Eliasa.Na to som sa nestihla spytat lebo mal vela prace doktor gerbel.objednal nas na 1.12

marcelkatt
11. nov 2010

@miskab držím moooooc palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre