Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
16. nov 2010

@marcelkatt lekari uprednostnuju prirodzene porody, mne sa zda ze oni nechcu robit sekcie na dohodu....treba sa spytat ale ak nemate nejake zavazne zdravotne problemy tak urcite prirodzene...
@simisi ahoj, vitaj 🙂

simisi
16. nov 2010

@irsina83 dakujem 🙂 Mas krasnu dcerku,sledujem ako krasne rastie,uz dlhsie....dokonca sme sa raz stretli v Tescu,bola som tam s dcerkou,spoznala som Ta z fotiek

irsina83
autor
16. nov 2010

@simisi 😀 😀 dakujeme 😀 😀

simisi
16. nov 2010

@irsina83 😎 ja som dnes bola u Deckova na poradni,vraj som na rosypanie,tak uvidime kolko este potrva,kym budem drzat v naruci moju princeznu 🙂 🙂 🙂

irsina83
autor
16. nov 2010

@simisi deckov je sikovny, uvidis vsetko bude v poriadku. ja ani neviem ake je to byt tehotna tak dlho 😀 takze neviem ako sa citia zeny tesne pred porodom ale drzim palce 😉 mna rodil Lachky a neviem si ho vynachvalit, bol super a zachranil mi malu 😉

simisi
16. nov 2010

@irsina83 aj svagrinku rodil Lachky/sekcia/ a bola spokojna...prvu dcerku odrodil Bartkovjak a bola som spokojna,vsetko v poriadku.Teraz chodim od zaciatku na rizikovu a ujal sa ma Deckov,tak dam vediet ako to prebehlo...inak,aj mne hrozil porod v 32tt,nastastie sa to zastavilo a stale sme 2v1.Ale brusko mam malinkeeeeeee 😉

marcelkatt
16. nov 2010

@simisi kázal mi v piatok o 14tej a kamoške zas v nedeľu.

marcelkatt
16. nov 2010

@irsina83 moja závažný asi nemám, placentu mám DS VB!! Ale vraj ok.

mididen
16. nov 2010

@marcelkatt no smutnee ☹ keby si nieco potrebovala, byvam na Spartakovskej ... ozvi sa kludne zavarujem.. 0918 874237..

mididen
16. nov 2010

@bettynka222 hmmm.. veru su aj taki, co maju lepsich svokrovcov ako vlastnych ... 🤐

marcelkatt
16. nov 2010

@mididen Ty si zlatá... vôbec netuším ako to bude s Erikom...

simisi
17. nov 2010

@marcelkatt tak daj vediet ako ste sa dohodli,co ti povedal a aky na teba urobil dojem 😉 v nedelu ma 24-ku,teraz rano ma napadlo,ci by nebolo dobre skusit vyvolat porod v ten den.Aj ked radsej by som pockala kym sa rozbehne prirodzene,ale na druhej strane odpadne mi starost co s malou ked to pride a muz bude mimo Sk..Neviem,neviem...

irsina83
autor
17. nov 2010

@simisi pri dievcatkach nebyvaju velke bruska 😉 neboj bambulka je v poriadku. som zvedava na malinku, na fotky 🙂
@marcelkatt co je to DS VK???

dulkagabulka
17. nov 2010

Dievčata, tak sme vcera boli s jednou mamičkou v tt porodnici si dat podpisat porodny plan v ktorom si zela, aby jej dietatko spolu s nou mohli prežit samoprisatie, aby ho neodniesli na pozorovane na novorodenecke oddelenie,aby bolo po porode osušene priložene koža na kožu a ponechane 2 hodiny /teda počas zlatej hodinky/ .
Primarka novorodeneckeho i primar gynekologie tento plan podpisali, vraj ak nebudu komplikacie, nie je dovod nevyhoviet. Tak držte palce, nech to naozaj vyjde. 🙂 🙂 🙂

Inak ...vedeli ste, že to,že to samoprisatie je ošetrene i v Usmerneni Ministerstva zdravotníctva z novembra 2009?
je tam uvedene konkretne toto:
c) osušeného novorodenca priložiť na telo matky (koža na kožu) do pol hodiny po pôrode;
zdravý novorodenec po fyziologickom pôrode má schopnosť prisať sa k prsníku bez pomoci,
pritom je možné hodnotiť Apgar skóre; následne sa vykoná váženie, meranie, kúpanie a iné
prvé ošetrenia a preventívne úkony ako kredeizácia, ktoré je potreba vykonať po prvom prisatí,

mam radost z toho, že v TT nemocnici pripuštaju myšlienku, že by to snad aj šlo 🙂 super..

simisi
17. nov 2010

@irsina verim,ze Viki je v uplnom poriadku a bude dobrucke babatenko...no s tym bruskom,neviem...pri prvej som bola ako balon,30kg navyse a straaaaaasne mi chutilo 😝 teraz som si trosku strazila co zjem,mam navyse 12 kg ale aj tak,velkost bruska asi skor zavisi od toho,ako je mimi ulozene a od mnozstva vody a tak.....fotky urcite dodam,a pri porode by som chcela mat kamosku,dufam,ze sa to podari...

sasettka
17. nov 2010

@irsina83 pri dievcatkach nebyvaju velke bruska? no ja ti neviem 😀 😀 asi je to skor tak, ako simisi pisala... 🙂))
@dulkagabulka no super, skodalen, ze sa musi spisovat plan, davat ho podpisovat a nerobi sa to automaticky 🙂)) ale mozno raz.... ved je to na dobrej ceste 🙂))

bettynka222
17. nov 2010

@lusinda24 co povedali v nemocke? je vsetko ok?
@sjuzi jeeej to plavanie muselo byt super 😵 ja som ku koncu vela plavala - bolo teplucko 🙂 a podla dr to aj pomohlo rychlemu porodu 😉 ked plavas prsia, zatlaca sa babo nizsie 😉
@marcelkatt ano poznam, on je dobry 😉 a mozno by si si mala pohladat nejaku zenu doktorku - tie skor pochopia tvoj stres po kliestovom porode. poznam babu co po kliestovom porode nechcel auz prirodzene a pochopili to...ved ked budes v strese, ani porod nebude dobre napredovat.

bettynka222
17. nov 2010

@simisi aj ja som bola cely cas na rizikovom - ale nie kvoli predcasnemu porodu, ale skor hroziacemu potratu...tri tyzdne som krvacala a vkuse len chudla, lebo mi nic nechutilo 😝
no a vyvolany porod.....u viacrodicky vraj celkom ok, hlavne ked si uz na rosypanie....ale zas prirodzeny je menej bolestivy, nie? ajked teda aj mne maleho popohnali, lebo mal zle ozvy...

bettynka222
17. nov 2010

@dulkagabulka no osm zvedava ci to vyjde, drizm palce 🙂 ja som si to tak aj predstavovala, ze maleho budu na mne sledovat...al eobla sobota, len jedna sestra a ta mi ho hned uchmatla 😠
@sasettka no ja som cakala chlapceka, a brusko teda velke nebolo 😀

irsina83
autor
17. nov 2010

@simisi @sasettka no ja mam kamaratky co mali male bruska pri dievcatkach a dokonca svagrina pri chlapcekovi. ja viem ze vsetko zavisi od toho ako je babo ulozene...ja som mala velke brusko ale ja som iny pripad, ja som mala zdravotne problemy...

irsina83
autor
17. nov 2010

@bettynka222 ahoj evicka 😀 veru ty si cakala fesaka a ani tak nebolo velke brusko, macusik bol ako zubrienka 🙂

marcelkatt
17. nov 2010

@irsina83 vraj dolný segment prekrýva vnútornú branku či ako....
@bettynka222 veď to ja sa fakt toho bojímn že zas bude problém...

bettynka222
17. nov 2010

@irsina83 fesaka som dnes nechala vecer chvilu na zemi (ked bol konecne domka) a jasne ze sa hned prehodil na brusko...uz by to asi urobil aj davnejsie, len sme vkuse niekde labrili po kamoskach a vsetci ho na rukach nosili herca jedneho 😀 co robkate? kedy dame prechadzku?
@marcelkatt prekryva branku, to znamena ze prekryva krcok zvnutra maternice alebo co? a to ti ilavsky povedal ze to je ok? co sa zjasil? a ty ides teda nakoniec do TT rodit? pocuj, ak je placenta takato, tak to sa prirodzene rodit nesmieeeeeee!!!!!!!!!! a ak by aj nebola, na tvojom mieste si to vybavim - ten cisarak. teda nechcem ti davat zle rady, moj porod bol super, ale podla mna pri rodeni je veeelmi dolezity stav psychiky. a ked si v strese, tak sa podla mna ani poriadne neotvaras....

irsina83
autor
17. nov 2010

@bettynka222 zajtra si dame kocarove rande, ok??? dam ti to mliecko 😉 no vidis aky je sikovny, uz sa veselo pregulkuje...
@marcelkatt juj to neznie dobre ale dufam, ze to nieje nic vazne 🙂

simisi
17. nov 2010

@marcelkatt este ma napadla dr.Zuzka Havlikova,ako Ti radila bettynka222,sympaticka doktorka s fajn pristupom k mamickam,zrovna vcera odrodila kamaratku,bola mojou izbovou lekarkou v nemocke tak skus...
@bettynka222 ja som s diagnozou hroziaci potrat lezala cely april na rizikovom,mala som hematom a stale krvacal.Toto moje tehu je od zaciatku problemove,predtym 2 potraty..som stastna ze sme uz pred finale 😉
Som otvorena na 3-4cm,tak hadam by ta vyvolavacka mohla pomoct.......

marcelkatt
17. nov 2010

@bettynka222 no vraj je to lepšie mi naposledy povedal a že to sa ešte vysunie ak sa začnem otváraťč. Mojko ja tu absolútne nemám nikoho kto by mi pomohol to vybaviť tú sekciu, mám strach fak. Budem v TT rodiť, kvoli Erikovi, aby nevynechal školku, keďže len teraz začal.
@simisi ďakujem za tip, ešte mám čas sa rozhodnúť no fakt neviem čo ma čaká, akí sú tu lekári, či sa dá s nimi narovinu dohodnúť, alebo ako.

dulkagabulka
17. nov 2010

@sasettka ano..mas pravdu...skoda....no ked sapozriem spat, vsetko ide , aj ked velmi pomaličky, dobrym smerom...moja mama ma porodila a nosili ma jej iba kazde 3 hodiny nakojit.Prvykrat ma videla vyzlečenu az doma 🙂 Detičky nesmeli ani len rozbalit z perinky..
Ja som svoje deti porodila a boli pri mne cely den, v noci ich brati..
a ¨dnes mozu byt detičky s mamičkami stale...je to užasne...
chyba už len čerešnička na torte..a to je to samoprisatie..verim,ze aj to raz bude 🙂 uplne bežne..

dulkagabulka
17. nov 2010

čo sa tyka doktorky Havlíkovej, ja som este nevidela krajsí pristup k rodičkam,ako ma ona...jemna, pokojna, sympaticka žena...kebyže si mam ja vybrat ,vyberam si ju 🙂

sjuzi
18. nov 2010

No čafte trnafčanky... 😉
Tak u mňa to vyzerá, že bude asi prirodzený pôrod... teda vaginálny... tak sa veľmi teším. Ja si stále hovorím, že tie brutálne bolesti, čo som mala po vyvolávačke, som zvládla, tak zvládnem všetko... 😉 🙂

@dulkagabulka to je úžasné, čo ste dokázali, ja to skúsim tiež, keď na mňa príde rad. Práve váham nad tým, koho si vybavím k pôrodu... budem to riešiť až tak od NR, ale i tak veru neviem... A táto Dr. Havlíková, čo spomínaš, to mi nič veru nehovorí. Keď som ja pred 3,5 rokom bola v pôrodnici, tak tam boli akurát Dr. Čech, Štefániková, Dečkov, Varga, Bartoviak, Lachký... s inými som sa nestretla... 😅

sjuzi
18. nov 2010

@sasettka tak sa vám potvrdilo dievčatko... joj, teším sa... a ty si už normálne v termíne dievča!!! Vecičky už máš nachystané, tašku pobalenú? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre