Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

michaella86
4. okt 2010

@bettynka222 zatial je to v stadiu skumania z mojej strany ... nechcem totiz robit predcasne zavery, musim zistit viac a potom budem aj ja mudrejsia

marcelkatt
4. okt 2010

@bettynka222 všetko závisí od okolností v danej situácií si myslím no. Ak miluješ deti, čo verím, že áno, tak to iste zvládneš aj dve a tri a nemáš sa čoho báť. Ja chcem tri deti, ale to je iba túžba, či bude niekedy reálna ťažko vopred povedať. Záleží aj od financíí a ako budeme zvládať aj iné veci. No uvidíme.

dulkagabulka
4. okt 2010

@bettynka222 urotila si všetko čo bolo v tvojich silach, vela mam by to vzdalo omnoho skoršie....viem,ze taketo problemy mavaju detičky po epi, ktore boli v nemocke dokrmovane z flaše, alebo tam može byt velmi vela inych pričin....želam vam krásne priberanie 🙂 ,hlavne nech ste zdravi 🙂

bambulka4
4. okt 2010

@irsina83 Cauko, som v 21tt. Len od zaciatku boli problemy, tak som dufala ze to uz skonci a budem si moct uzivat konecne nerusene bez stresu tehotenstvo.

bambulka4
4. okt 2010

@bettynka222 Ahoj moja, ja som mala tiez problemy s kojenim pri prvom syncekovi. Mesaic som ho dokazala kojit a potom len plakal od hladu. Lekarka mi kazala odsavat a krmit ho po lyzickach. Lenze na to nemal trpezlivost ani maly, ani ja, az som o mlieko uplne prisla a museli sme kupovat nutrilon. Tak ale co uz, napapal sa, spokojne spaval a nic mu nechybalo. Taketo veci asi neovplyvnis. Drzim palce aby si vydrzala s materskym mliekom co najdlhsie.

bettynka222
4. okt 2010

@michaella86 tak dufam ze nakoniec vsetko bude inak - ze to pre teba dopadne najlepsie kao len bude mozne 😵
@marcelkatt zlaticko prajem ti, aby si to s detickami krasne zvladala a aby boli aj tri. ja sa toho velmi bojim - mam kamaratky, ktore su velmi vycerpane, ale aj take, co to zvladaju super. vela zavisi podla mna od temperamentu deticiek. ptom mi napises ako vyzera zivot s dvoma detmi, oki? 🙂
@dulkagabulka moja ale takeot problemy kvoli epi su na zaciatku, nie? ci aj v troch mesiacoch sa to moze objavit? zatial inak odsavam, ale maly sa strasne rozjedol odkedy ma flasu....tak ani nestiham odsavat 😅
@bambulka4 no ja osm skusala aj suplementor - mliecko tieklo z takej specialnej falsticky do dvoch hadiciek, ktore som si prilepila na bradavky - aby mal rychlejsi tok mliecka. jeden den to fungovalo,a le durhy den uz zase plakal...tak som to uz po mesiaci placu definitivne vzdala... 😒

dulkagabulka
4. okt 2010

@bettynka222 niektore detičky su skratka citlivejšie..a podla "začiatku" aj pokračuju... 🙂
je super,ze si mliecko nestratila a davas mu takto to cenne 🙂

irsina83
autor
4. okt 2010

@bettynka222 superrr tesim sa moja. ja mam dnes nejake depky lebo sa strasne bojim o malicku...a aj to stahovanie...jedno s druhym...

irsina83
autor
4. okt 2010

@michaella86 a my sme sa snazili 5 mesiacov ale ja som navstevovala aj dr. lebo mam PCOS.

irsina83
autor
4. okt 2010

@bambulka4 budem drzat palce, ja som mala komlykovane tehu od zaciatku a vlastne to stale pokracuje, vsetko mam napisane v albube ak chces citat...vsetko sa da zvladnut, neboj sa 😉 viem ze je to tazke, poznam to...

irsina83
autor
4. okt 2010

@marcelkatt ake uz mas krasne tt. ako sa mavate??? dufam, ze vsetko ok.

michaella86
4. okt 2010

@bettynka222 dakujem bettynka, si velmi zlata 🙂

michaella86
4. okt 2010

@irsina83 ale mas velmi krasne dievcatko 🙂

marcelkatt
4. okt 2010

@bettynka222 jasné moja, napíšem. No ja mám škorpióna, moc na znamenia bńeverím, ale teda Erik je asi čistý škorpión. Je tvrdohlavý a nervák, no na druhej strane zas veľmi srdečný, citlivý a myslím, že na svoj vek akurát. No uvidíme neskôr. Ale ako píšeš, veľa závisí od povahy a temperamentu detí.

@irsina83 ahoj pokladík... Máme sa celkom dobre, zdraví sme 🙂 , síce včera som sa bála, lebo som mala ružový výtok, ale už to prešlo. Zajtra mám poradňu, potom napíšem čo a ako. ako ty a malinká?

bettynka222
5. okt 2010

@dulkagabulka no dobre a tea podla teba moze epi sposobit problemy v troch mesiacoch? nebude to skor tou ms? alebo aj kombinacia toho, ze som tak strasne stresovala ked nejedol, az zacal mat k prsniku odpor 😒
@irsina83 jaaaaaj noved uz sa prestahujeme a abudeme si pomahat a podporovat sa navzajom. malinka je velkmi bojovne babatko, ona zvladne vsetko 😵 budeme na nu davat spolu pozor 😉
@marcelkatt tak ti prajem aby sa s babatkom erik co najryclejsie zzil a skamaratil 🙂
@michaella86 ako sa dnes mas?

michaella86
5. okt 2010

@bettynka222 ahoj, fajn, ja som sa uz vcera cely den usmievala, neche sa mi riesit nejake blbosti s chlapom ... aj tak pravda sa ukaze sama 🙂 ale dakujem ze sa zaujimas 😉

bettynka222
5. okt 2010

@michaella86 ano ukaze 😉 aj si sa s nim o tom rozpravala?
inak mne sa vcera upchal asi mliekovod...bolo to dost divne a dost to bolelo 😝

michaella86
5. okt 2010

@bettynka222 nerozpravala som sa s nim ... nema to vyznam, zbytocne by sme sa pohadali ... auuu, to ti verim, uz je to ok?

bettynka222
5. okt 2010

@michaella86 to je blbe 😒 snad pride sam na to, kde robi chybu.... 😠
no je to lepsie, vecer nepomahali ani obklady, masaz, ani odsavaka...az ked mi to v noci drobec pekne poodsaval, bolest aj s opuchom s takou divnou zdureninou odisla... 🙂

michaella86
5. okt 2010

@bettynka222 no nezavidim ti, ale asi aj mna budu cakat podobne problemy ked budem mat raz bejbynko ... a co mas? chlapceka, ci dievcatko? 🙂 ak sa mozem opytat 🙂

bettynka222
5. okt 2010

@michaella86 chlapceka. ale nic taketo sa ti stat nemusi - na ot ani nemysli. u mna sa vsetko pokaizlo tym ze prisla ms 😝 a maly odvtedy odmieta prsnik 😒

michaella86
5. okt 2010

@bettynka222 jeej, aj ja chcem chlapceka, Samka 🙂 a potom Vikinku 🙂 ... no musim si pockat, az vobec otehotniem a porodim 🙂

bettynka222
5. okt 2010

@michaella86 vsetko bude 😉 no ficim uspat toho maleho cloviecika 🙂

michaella86
5. okt 2010

@bettynka222 okej, prajem pekny dnik 🙂

dulkagabulka
5. okt 2010

@bettynka222 ...takzko povedat...v kazdej odbornej literature je to /epi/ popisovane ako mozna pricina problemov v kojeni...a to nielen u dietatka,ale akesi nasledky moze mat aj mamina...co pozorujem tu na koniku v diskusiach, je to velka pravda.... to by však bolo na dlhu debatu a to tom sa mi ani nechce tu rozpisovat.....ale ved ty si rodila prirodzene..takze teba sa to netyka 🙂
ale v jednom mas pravdu..dieta velmi vyciti maminu neistotu a nervozitu...ty si ho poznas najlepsie na svete 🙂

irsina83
autor
5. okt 2010

@michaella86 dakujem 🙂
@marcelkatt ale malicka celkom v pohodem boli sme opat na hospitalizacii na onkologii na kramaroch kvoly hemangiomom, mala zle AFP ale nejak jej to kleslo tak nas pustili domov...ale je zlatuinka, pekne papa a je sikovnucka 🙂 stale sa bozkavame 🙂
@bettynka222 veru moja, ako malinky??? v pohode?? kolko vazi???

sasettka
5. okt 2010

ahojte babulkyyyy, ako sa tu mate? 🙂
@irsina83 nooo veru, uz sa to blizi 😵
bola som pred tyzdnom u dr. na sone, ze teda pozrieme, co sa to skryva u mna v brusku a male sa nie a nie ukazat, male hamblivciatko 😅 ale po 10-15minutach, ked uz ani mne nebolo vsetko jedno, mi povedal, ze vidi dievcatko 🙂 som tomu nejak nemohla uverit, lebo vsetci mi tak tipovali chlapca, ze uz som sa s tym aj ja zžila... a nakoniec taketo prekvapenicko 🙂 ale tak, nic nie je iste do porodu, no nie? 🙂)

@lalia21 de siiiiiiii? 🙂

bettynka222
5. okt 2010

@dulkagabulka no obla osm v hroznom strese ked nepapkal. a epi osm praveze mala, ale pichli mi iba malu davku 15 minut pred tlacenim - nejak sme to nestihli.... 😅
@irsina83 5 kg vazi a meria 65 cm 😀 a vy kolko?
@sasettka jeeeej, ved ty uz zacinas 8 mesiac 😵 uz snad konecne dame tu prechadzku ked uz bude babo v kocari 😀

sasettka
5. okt 2010

@bettynka222 nooo, len aby vtedy nahodou nebola treskuca zima 😀

bettynka222
5. okt 2010

@sasettka s tebou je to narocne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre