Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

lilusic
6. nov 2009

irsi

je to tazke na to nemyslit.Ked si konecne myslim ,ze som tehulka tak dostanem mrsku a mam po nalade.Dufam ,ze raz sa mi to podary. 😉

diapozitiv01
6. nov 2009

Lilus,
ja som od januara na inzulinovej pumpe, je to super davky sa tak daju lepsie nastavovat, hlavne bazal.
Takze ja sa picham vzdy pred jedlom, takze ked 3 x tak si davkujem 3x ked viac tak viac, bazal mi davkuje kazdu hodinu..
To mam taku kanylu zapichnutu teraz v bruchu, ta je z teflonu, menim ju kazde 3 dni.
S cukrovkou sa da v pohode zit aj otehotniet a mat deti. Poznam kopu diabetickiek mamiciek, AJ ja mam synceka hoci neviditelneho.
Takze si pichas inzulin perami..
Ako sa ti zda Gliviakova? sestricka je super,ale je tam stale neskutocne vela ludi.
Do tej Lubochne sa urcite pytaj od Gliviakovej povedz ze chces ist na edukaciu. Potom tam stravis tak 2 tyzdne, dobre ta tam nastavia,vysvetliia ti,naucia pocitat sacharidove jednotky, je to tam super a navyse ti spravia vysetrenia zamerane na komplikaciu diabetu co ti nikde inde nespravia,
pozri si aj stranku www.diabetikinfo.sk
AKo sa ti teraz drzia glycky?
U diabeticiek plati ze tehotnost musia planovat v obdobi vybornej kompenzacie, ak sa ti podari potom chodievaj na poradne na Antolsku, tam sa na diabeticky specializuju. Pocas mojho mesacneho pobytu na rizikovke a porodnici tam odrodilo asi 5 diabeticiek, 🙂

lilusic
6. nov 2009

Dia

Ja som tam bola dnes po druhy krat .Takze neviem aka je.Ani tam dnes nebola iba sestricka ona je velmi zlata a ta mi predpisala inzulin.Picham si perami.Da sa to zvladnut.Je lepsia ta pumpa?Glycky mi merali zatial iba v nemocnice a tam,som mala 8 .Ja si budem merat az od pondelka,lebo az v pondelok budem mat glukomer.Dnes mi ho nemohla sestricka predpisat,lebo to moze az doktorka a ta v piatok neordinuje.

Ak si v 8 mesiaci tak musis bit na rizikovom v nemocnici?

diapozitiv01
6. nov 2009

Lilus,
kludne ked budes mat nejake otazky alebo problemy, napis mi rada ti pomozem.
Pumpa je aspon pre mna super a vlastne som este nikoho kto ma pumpu nepocula zeby sa stazoval.
Jedina nevyhoda ze ju mas skoro non stop na tele, teda tu kanylu ktora je hadickou pripojena k pumpe, da sa to vsetko super zamaskovat, ja si napriklad pumpu davam na podprdu. Ked potrebujem sa osprchovat, ci pomilovat 😀 tak si ju odpajam, na tu chvilu.
Pumpa sa vsak nedava novym diabetikom, musis sa nejaky ten cas sledovat a ked mas horsie vysledky tak potom ides do nemocky v Blave ci do Lubochne na nastavenie, daju ti pumpu a potom cakas od poistovne ci ti ju schvalia, Nie je totiz lacny spas, Pumpa stoji okolo 140tisic a pomocky do toho kazdy rok okolo 70litrov,
Ale teraz ma napada jedna odchylka ked si tehotna tak by ti ju mohli dat, 😀 .

Vseobecne ked mas super glykemie tak nemusis ist do nemocky ani pocas tehotenstva. Jedine pravidlo co plati je ze diabeticky by nemali prenasat.
Ja som bola v nemocke skrz glykemiam v 6 mesiaci a potom este mesiac pred porodom, ale skrz to ze nam od 30t hrozil predcasny porod.
Poznam dost diabeticiek ktore rodili cisarskym. Ja som ho mala tiez skrz nepostupujuci porod, Proste mi odtiekla v 34t plodova voda a neotvarala som sa dostatocne.

Cize ako budes casto v nemocke dost zavisi na tvojich glyckach a samozrejme tehu a porod to sa uvidi az potom, ale urcite odporucam ist do Ba na Antolsku,

lilusic
6. nov 2009

dia
na antolsku ma sami doktory odporucia,alebo ja sa mam pytat?Som rada,ze ti to nevadi,ze sa budem vypytovat.
velmi ti za to dakujem.

bettynka222
6. nov 2009

ahojte trnavcanky 😉 sorry ze som sa chvilu neozyvala, ale skoncila som v nemocke a musim stale lezat 😝

diapozitiv01
6. nov 2009

Ahoj Bety a coze sa stalo? Dufam ze je ale vsetko ok a drobcek sa drzi ´rukami nohami´ 🙂

diapozitiv01
6. nov 2009

Lilus,
ked bude tehu, povedz Gliviakovej alebo tvojmu Gyndosovi (dufam ze nechodis Piknovi). Staci Gliviakovej ona ti napise vymenny poukaz. Odporucam Doc. Korbela alebo MUDr. Niznansku, obaja maju tehotne diabetickz.
Pozri stranku www.diabetikinfo.sk sekciu forum a potom vyber tehotenstvo a diabetes, su tam poznatky mamiciek pocas tehu, (hlavne moje 🙂 )

florans
6. nov 2009

ahojte, Betty drzim pastiky, snad je vsetko v poriadku.

irsina83
autor
6. nov 2009

evicka ahojjj moja,

som normalne stastna ze ta vidim moja, bala som sa a mala som tucha ze si v nemocnici. ako sa ma drobcek? no co vrchna sestra v pohode? a primar? a najlepsa bola ta teta v zltom rano ked behala po izbach... 😉

irsina83
autor
8. nov 2009

haloo dievcenceee

diapozitiv01
8. nov 2009

AHoj Iris, ako vikend?

irsina83
autor
8. nov 2009

ahoj nataly,

boli sme u svokry na obede, taka pohodka, u sa len valam. a co ten tvoj?

diapozitiv01
8. nov 2009

my sme boli v BA na nakupoch, 10 hodini 😀 . Ale vybrali sme kkonecne nasu kozennu sedacku, muzicek si kupil lyziarsku bundu.
Ja stale cakam ne MS a stale nic,
uz mam 12 den po ovulke, dufam ze coskoro pride.

irsina83
autor
8. nov 2009

nataly a niesi tehu?

fiha to boli dlhe nakupy... aku farbu sedacky ste si vybrali? mu mame kremovu kozu a mali sme s nou problemy na rohoch sa nam drala tak isla na reklamacku a od vtedy v pohode.

diapozitiv01
8. nov 2009

Iris, vcera som si robila testik a nic 😒 takze musi prist kazdu chvilku. Dnes som cely den trpla ze uz,,chodila som kazdu chvilku nakukat 😀

Vybrali sme taku vinovu cervenu, do bordo,,,,fakt bola dobra, ciernu sme nechceli ani hnedu ani bielu ci kremovu,,

irsina83
autor
8. nov 2009

taku maju nasi a ta farba je super, mne sa velmi paci. chodis aj na facebook?

merala si si teplotku? skus si zajtra rano odmerat.

diapozitiv01
8. nov 2009

este na facebook nechodim, ale asi ckoskoro zacnem, uz asi kazdy chodi len ja nie 😀 .

veru ta vinova je super,, paradicka aj na dotyk, mame taku staru uz natrhnutu, to nam nechala svokrusa aby sme volaco mali. Hlavne musi byt haca pohodlna, nie prilis makka ani tvrda, dizajnovo super, farba super a este za prijatelnu cenu tak sme ju nasli, 3 sedacka stala aj s dopravou 1125€

irsina83
autor
8. nov 2009

super cena to fakt, my sme dali rok a pol dozadu za rohovu s taburetkou 62.000 sk ale zas mi sme viberali podla velkosti lebo mame kuchynu a obyvackou prepojenu tak sme to s tou sedackou oddelili tal my sme nemali na vyber ale je moderna a super nam sem sadla len musim mat na nej deky aby ma teraz cet zimu nestudenilo 😀

nataly to si sa skoro testovala, skus tak 18 dpo a uvidis. skus zmerat BT a ked neklasne pod 37 tak.... 😉

diapozitiv01
8. nov 2009

Iris,, posielam moj krasny graf, minuly mesiac prisla MS na 10 den po ovulke,
ja nemavam skoro nikdy nad 37. pred ovullkou tak 36,7 .
http://www.fertilityfriend.com/home/2a05cd

no niektore ceny boli fakt astronomicke cez 100 litrov. my mame tiez kuchynku a obyvacku spolu. mame tam taky pulticek, ale my mame obyvacku 40 m2. a to tu este mame aj stolik so stolovym pocitacom, 2 stoliky a este sa mame kde valat na koberci 😀

diapozitiv01
9. nov 2009

Dobre ranko zenusky 🙂 ,
takze dnes teplotka isla dole, takze kazdu chvilku ocakavame mrsku 🙂 .

irsina83
autor
9. nov 2009

nataly dobre ranko moja,

no my ten nas bytik nemame az taky velky ale o rok sa budeme stahovat do domceku kt. staviame.tesim sa lebo sa vratime spat do trnavy. to musite mat paradne velke moja 😀 to je byt alebo domcek?

diapozitiv01
9. nov 2009

Iris, dobre ranko,
to mame domcurik,
podorys mame 100m2. dole byvaju svokrovci a hore my. Funguje to perfektne, len tak dalej 😀

falin
9. nov 2009

Ahojte babulky,
pekny tyzden vam prajem

tie pondelky su hrozne 😝

betty - pekne lezkaj a oddychuj

dia - tak ste sa trosku vynovili, treba raz za cas.
Mrsinu som ti asi ja poslala, ja prave koncim 😎

diapozitiv01
9. nov 2009

Falin, dikes za darcek 😀 , este ale nedorazil, dufam ze coskoro, uz ma to naozaj nebavi cakat,,
vcera sme mali s muzikom taku debatu, o co to zeny maju tazsie v zivote. Som sa ho ako chlapa pytala co muzia musia take robit alebo cim su ´potrestany´ oproti zenam.Jeho odpved, zeby mali zabijat mamutov a musia sa holit 😀 . No stravu si uz nejake to storocie kupujeme v obchode a holime sa aj my baby, inac by sme vyzerali 😀 .

irsina83
autor
9. nov 2009

nataly,

to je super, nas domcek bude mat 110m2 obytnej plochy, to bude super 😀 nas bytik ma 78,5m2 ale mame ho radi 😀 bude mi smutno ale uz sa tesim do tt, tu je to strasne klebetne, to neznasam... dobra debatka s muuzom...fakt to maju lahsie...jaj to je udel nas zien... 😠

diapozitiv01
9. nov 2009

Ja si musim pochvalit, u nas na dedine je to super, sice sme tam ´pristahovalci´ z mesta ale stary rodicia muzika tam zili a muzik tam aj ked bol maly par rokov zil. Aj do skoly tam chodil.
Tak sme zas taky neznamy neni. Byvame pri konci dediny takze uplna pohodo a mame super susedov.
A 100m2 je uplna parada.
Ja som sidliskove dieta ale na dedine sa mi neskutocne paci, ale my sme velmi blizko TT, chodi k nam mestska doprava.

irsina83
autor
9. nov 2009

takze modranka? 😀 😀 my sme za vami 😀 ja mam sice mlade susedky ale asi o to viac klebetnejsie...inak aj ja mam rada ten dedinsky klud len ty ludia niektori 😠 😠 ja som takisto z panelaku zo zatvora 😀

diapozitiv01
9. nov 2009

nie nie modranka nie, 😀 my sme trosku iny smer.
My mame susedov, niektorych dochodcov, niektorych mladsich, ale moc s nimi neprichadzam do kontaktu. Ale ti najblizsi su super.
Ja si naozaj dedinu vychvalujem, zobereme hafana ideme von sa vyvetrat.

irsina83
autor
9. nov 2009

nataly tak neviem kam este chodi mestska doprava... 😖 ja milujem ten klud co tu je...babicky su zlate...
ako si sa dnes mala? mne je nejak divne, spala by som...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre