Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

zuzulatko
4. feb 2010

vladka, dobre vediet, napriklad o tomto som nevedela 🙂 latkoviny su aj pre dietatko zdravsie, suhlasim

falin
4. feb 2010

zdravim vas dievcence,
tu sa teda rozputala diskusia 😀

lilus - neviem kedy ti dr. odporuci snazilkovat po laparke, je to rozne.Ja som dalsi cyklus po laparke otehotnela (ja som vsak bola na IVF a po laparke som mala KET, cize prenos zmrazenych embriji). Mne dr. v CAR povedal ze po laparke je vysoka sanca, tak sme skusili hned.
Ale co lekar to nazor.

irsi - tak dufam ze budes mat vysledky ok. Ale je dobre, ze ta tak sleduje a posiela na rozne vysetrenia. Mas dobreho dr. 😉

betty - bola som na Antolskej v Petrzke. Vysledky budem mat 11.2

vladka - a to su klasicke bavlnene na ktore sa davaju postolky?

vladkaz1
4. feb 2010

Falin nie hodim ti nejaky link aby si mala predstavu ,postolky sa na ne nedavaju 😉
www.plienka.sk napriklad 🙂

vladkaz1
4. feb 2010

http://www.plienka.sk/product_info.php?products... toto mas napr plienocku uz aj spolu s gatkami take len zapnes jak jednorazovku nic viacej ....
http://www.plienka.sk/product_info.php?products... a na tuto napr idu vrchne gatky ale je strasne vela druho aj podla ceny aj kvality a tak 🙂
http://www.latkoveplienky.sk/ pozri aj tu jaj su krasne ja sa v nich vyzivam .. 🙂

diapozitiv01
4. feb 2010

AHojte,
no vidime ze sta sa od vcerajka rozpisali, tak vas musim docitavat,
ja depkujem uz od vcera vecera, dnes mame 6. mesiacikov 😔

vladkaz1
4. feb 2010

Dia ☹

lilusic
4. feb 2010

Dia

nebut smutna viem lahko sa mi pise. 😢

diapozitiv01
4. feb 2010

No sanzim sa drzat hore, vsak uz to to je omnoho lepsie ako pred niekolkymi mesiacmi,,

Vladi, latkovky ficia 😀
Lilus, diky,,,

vladkaz1
4. feb 2010

Diusik ano ja som za tie latkovky ved vies ...
a drzkam palce moja 😵 idem s malu von

marcelkatt
4. feb 2010

ZUZULATKO ja sa nepotrebujem hádať. Nie je to môj štýl. Mne išlo iba o to, že každá mamina si to svoje nájde. Poradiť môžeš, ok to beriem. Ale Ty si napríklad napísala, modrá masť je najlepšia /rybacia/ keby si to napísala, napr podľa mňa je najlepšia... ale to je už jedno.

S tou DM súhlasím, v TT sa tam s deťmi v kočíku veľmi zle ide. V PD je jedna veľmi dobrá DM, veľká a super situovaná. Nie je problém s kočíkom.

irsina83
autor
4. feb 2010

aaalllee Cauuutee kocky, vsetky Vas vitam a nestiham citat 😀

falin mne ide len o to aby mala bola v poriadku 😉

baby mam silnu nadchu, co si mam dat??? jem vela ovocia, v 😉 itaminov, cajov a dnes som nasadila aj homeopatika Coryzalia na nadchu.

Zuzu nechaj tak, viem ze si chcela poradit ale nerad hned ked ta o to nikto nepoziada 😉 kazda kocka ma to svoje overene, kazdej sa nam paci daco ine, preto sa neda jednoznacne napisat ze toto a toto je naj 😉

diusik je mi to luto, drz sa moja 😔

bettynka222
4. feb 2010

ahojteeee 🙂

ale nam to tu mamicky ozivili 😉 bubadlo a preco uz neprides? ved ja som to nemyslela v zlom ze nas okukjete, ale ze co nepisete castejsie, hmmmm? a o TT mamickach osm nevedela, ja som po potratoch prvykrat zavitalana kona a rovno medzi snazilky a tak nejak mi je v snazilkovskych temach lepsie, lebo sa uz pozname dlhsie. ale asi vas pridem okuknut 😉

vladka ja sa bojim toho, ze maly sa zasekne a nieco s amu stane. to by som po tom vsetkom neprezila keby ho tahali kliestmai, pridusil sa a....no nechcem radsej ani pisat. ale zas sa mi vobec nepaci cisarsky, neviem si predstavit ze by som mala dieru v bruchu 😝 este nikdy do mna nikto nerezal s nozom 😅 😀
nooo, kocik mamae vybraty. ja som chcela stokke - som vysoka a ten je pre vysokych....aby ma nebolel chrbat a celkovo sa mi ku mne hodil 😀 no ale matko (velky) si vybral teutoniu...a asi ma pravdu, ten stokke asi nie je najvhodnejsi pre dietatko - chrbatik a taaaaak.
no a u koho si vlastne rodila? a u koho budes rodit teraz?

zuzul no ze dr som sa na poradni pytala na krcok ci s anahodou neskracuje a ona ze nie. no a dome kuknem do papierov a tam ze krcok skrateny....skoro ma prekotilo. idem si ho dat este zmerat sonom mojmu gyn, lebo ona mi ho "merala" len rukou 😕

bettynka222
4. feb 2010

dia muslime na teba vsetky

kika ahooooj

vladi no o plienkach a vselicom mi este poradis, oki? 🙂

kapetka
4. feb 2010

caute,

ste sa rozpisali, ved nestiham citat 😀 ja sa tu objavujem len raz za cas, lebo praca nepusti, v robote akoby chceli zo mna vyzmykat zvysky energie, normalne rozmyslam, ze sa dam na PN, nech nemam nervozne dieta...

inak ja mam porod cisarskym isty, mam silne dioptrie, tak musim iba vybrat dobreho dokiho, nech nemam velku jazvu.

bett ty mas doma papiere od dokiho? ten moj si vsetko nechava, vzdy ma vybavi za 2 sekundy, ze vsetko je ok a mozem ist, no sranda

irsi vyliec sa, hlavne vela vitaminkov, cajiku, nech si cim skor zdrava 😀

bettynka222
4. feb 2010

kapetka ale ja chodim na rizikove, tam je to asi inak. tam keby mali skladovat vsetky karty rizikovych pacientok, tak sa asi zjasia. vsetky vysledky mam postrkane v knizke...uz sa mi rozpadava 😀
a preco ides ciasrskym? kvoli tym dioptriam 😕

zuzulatko
4. feb 2010

ahoj betty 🙂 ked povedala lekarka ze sa neskracuje tak by sa nemal ale ked je v papieroch ze ano, tak neviem, nepisala ti tam aj nejake hodnoty v cislach?? Ved necitis ze ti brucho tvrdne al. nemas inaksie bolesti brucha. Pozri v 19tt by si sa este otvarat nemala. Chod radsej tomu lekarovi svojmu si to zmerat. Fu ha tak toto by mna tiez dostalo. Neboj drzim palceky, potom daj vedet. 🙂

irsina83
autor
4. feb 2010

karpetka ja by som na tvojom mieste isla na pn, nieje nad to si ist na obed lahnut a pospinkat 😀 aj mojej elinke sa to paci. hovori sa ze ked zena spava pocas tehu aj cez den tak je babatko kludne 😉 ja mojej malej este aj klasicku hudbu pustam a relaxujeme pri nej, sice dnes sa jej pacil aj rock 😀 hned zakopkala 😀

ahoooj evicka 😵

bettynka222
4. feb 2010

zuzul no sak ze povedala tak a napisala zas nieco ine 😕 napisala 2,5 cm, ale neberiem to ako relevantny udaj, lebo merala rucne a nie sondou....no ved vydrzim do utorka a budem uz naisto vediet kao som na tom 🙂

kikus no nechcem ti kazit iluzie, al epoznam babu co spavala poobede a dieta rozhodne kludne nie je. ale to je tym, ze zdedilo jej povahu, tie nase budu dufam dobrucke. a ja som si svoj eodspala do 14 tt, to som spavala v noci, doobeda aj poobede 😝 😀

irsina83
autor
4. feb 2010

evi nekaz mi ichhh, moje krsniatko je strasne dobrucke a svagrina tiez stale spavala, takze mam taky pripad v rodine 😀 dufam, ze elinka bude dobre spinkavat 🙂 a samozrejme aj tie nase babuliatka budu dobrucke 😉

marcelkatt
4. feb 2010

Ahojte, mne vďaka kliešťovému pôrodu zachránili syna. No baby mne to vyšlo. Tiež som spávala a malý mi od narodenia pekne spí až doteraz. /má vyše dvoch teraz./ Ja som nemohla spávať v noci počas tehu, iba cez deň. No malý v pohode sp aj v noci aj cez deň. Plánujeme druhé, tak uvidíme,či sa to nezmení.

zuzulatko
5. feb 2010

betty neboooj 🙂 drzim palceky, daj ale vedet co a jak, lebo to ked by si sa mala otvarat tak ides na rizikove a doma by si musela lezaat a hore nohy mat, juj moje neboj vsetko dobre dopadne, budem na teba myslet 🙂

bettynka222
5. feb 2010

kika zdedi po vás oboch dobrú povahu a bude dobrucje- v to dúfam aj pri našom. a inak babo v brušku väčšinou spinka keď si v pohybe- ukolises ho chodzou a svojou aktivitou. keď spis, tak je väčšinou hore 😀 ja som dnes bola hore o štvrtej a maly kopal jak nikdy 😀

marcelka som rada že to nakoniec dobre dopadlo 🙂 a prečo museli použiť klieste? pôrod asi nepostupoval ako mal, že? ale prečo? nebola si dosť otvorená, nevládal si tlačiť alebo bolo bábätko moc veľké? ja viem veľa sa pytam, ale kliestoveho pôrodu sa mooooc bojim. ozaj a kto ta rodil?

zuzul ďakujem 🙂 veď v utorok uvidíme 😉

irsina83
autor
5. feb 2010

evi no neviem ako to bude s tymi povahami 😉 renko bol neposedne dieta a ja ako mala som si vsetko vynucovala placom 😅 tak dufam, ze elinka ozaj zdedi to naj 🙂 renko je velmi dobra povaha, kludnejsia ako ja 🙂 vcera vecer ked som uz lezala a pocuvala hudbu a citala knizku, malinka tak sa rozkopkala ako fudbalista 😀 renko si prilozil ruku a aj jeho pekne kopla 😀

marcelka dolezite je ze ti to vsetko dobre dopadlo 😉 a malinky ti robi radost 🙂

zuzulatko
5. feb 2010

cauki betty🙂
Babeny co mate dnes na obed? 😅

falin
5. feb 2010

ahojte

vladka - diky za linky, ak sa podari, mam aspon o com premyslat 😵 Pri malej boli iba popolinky, ale pouzivali sme jednorazovky

bety - ozaj chod radsej k eliasovi, nec krcok skontroluje, budes si na istom

irsi - skor je to o tom aku povahu zdedi a nie o tom kolko maminka spi

zuzi - lievance s dzemikom 🙂

pekny vikendik vsetkym

marcelkatt
5. feb 2010

Irsina83- presne tak. Som šťastná, Erik bol dlho očakávané dieťa. Tehu rizikové, no ako si napísala aj Ty našťastie sa tešíme zo zdravého synčeka.

Bettynka222- malý mal 3860g a 53 cm. Otvorená som bola, len malý sa pri kontrakciách nejako vzpriečil už mal hlavičku vonku a tak iná možnosť nebola už. Na cisársky bolo neskoro. Zadusil by sa. Ja som rodila v Handlovej a ak budem tehotná, tak plánujem opäť pôrod tam. Je to nemocnica súkromného typu, nemala som nadštandartnú izbu, na izbe som bola sama čo mi vyhovovalo, ani som si neplatila pôrodníka, proste nič a bolo o mňa i malého fakt skvelo postarané.Na oddelení majú izby jedno a dvoj lôžkové, plus nadštadartnú izbu, kde môže byť aj príslušník rodiny. Nemôžem povedať krivého slova. Rodila som v novembri 2007.

marcelkatt
5. feb 2010

V TT patrím gynekológovi na Družbe MUDr. Peter Ilavský, som u neho vlastne ako som sa nasťahovala do Trnavy, tri roky je tomu.

Zuzulatko - my máme k obedu zeleninovú polievku s mrveničkou a ryžu s mäskom na šťave.

vladkaz1
5. feb 2010

Falin nemaa zac ... 🙂 kazdemu nesadne latkovat 🙂
Ja chem aj pri druhom bola som max spojona .. 🙂
macka akurat som odniesla Robkovi tlakac a podakovala som ,dakujem este raz tebe 🙂
Pojdem upiect posuch s kyslou smotankou ,mala sa tesi na neho

marcelkatt
5. feb 2010

Vladka, niet začo aj nabudúce ak bude treba 🙂

vladkaz1
5. feb 2010

macka na buduce dufam ze uz budem mat kupeny svoj 🙂 a budem vyvarat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre