Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

lalia21
24. jún 2010

@bettynka222 joj kiežby si mala pravdu že som s tehulkovanim na rade 😵 mrcha mi teraz meškala-no nakoniec prišla ☹ tak ju prečkám a šup odznova 😉

irsina83
autor
24. jún 2010

@bettynka222 evicka daj mi vediet ked budes v nemocke... jaj my len po doktoroch...uz som vycerpana a aj mala, stale daco, uz nevladzem ☹

dulkagabulka
24. jún 2010

@irsina83 ... drzim palce 🙂

bettynka222
25. jún 2010

@dulkagabulka moja ale my sme dohodnute, ze ideme prirodzene, jej to nevadi. problem je ze (asi aj vplyvom trombofilie) je placenta velmi prezreta - stupen III....a to teda uz predstavuje dost velke riziko pre babo... 😒

bettynka222
25. jún 2010

@lalia21 jasne ze si na rade, ved treba vymenit mamicku za novu tehulku 😵 snad ma nechces nechat tehulkovat este pol roka 😀

@irsina83 kristinka chapem...mas to tazke 😔 musime zabojovat a vsetko zvladneme. snad nas malinky uz coskoro pocti svojou pritomnostou a pojdeme ponahanat v kociku tu tvoju slecnu, nech dobre rastie 😵

lalia21
25. jún 2010

@bettynka222 nechcem ťa nechať ešte tolko tehulkovať-ty už každym dnom budem maminka 😉 😉
jaj keby to bolo na mne-tak už som tehulka len niak sa tomu nechce-ale do dvoch dni mršula končí tak ideme odznova a dufam že už z pozitivnym vysledkom 😔
ach,ja už len nakukam kedy bude čerstva sprava že Maťko je na svete 😉

bettynka222
25. jún 2010

@lalia21 oki, tak za dva dni uskutocnime vymenu tehulky za tehulku 😵

lalia21
25. jún 2010
dulkagabulka
25. jún 2010

@bettynka222 ... ja ti držim velikanske palce...ved potom mi povies co a ako 🙂 podzravujem i toho,čo zatial nie je medzi nami viditelny..teda Mateja 🙂 ..želam ti krasny porod a hlavne,aby ste boli zdravi , ty i Matko...nech uz skonči tehu akymkolvek sposobom, vyvolavanim, či aj CR, dolezite je,aby ste boli zdravi...to je naj... 🙂 koniec dobry-všetko dobre

irsina83
autor
25. jún 2010

@dulkagabulka dakujeme
@bettynka222 evicka dakujem, este ze ta mam 😉 musime to zvladnut... 😉 uz sa tesim na kocikovanie 😉

bettynka222
27. jún 2010

@dulkagabulka dakujeeeeem 😵 v pondelok napíšem čo sa s nami robí 😅

@irsina83 moja už sa na vás moooooc tešíme 😵 nechce prísť elinka malého vydurit? 😀

dulkagabulka
28. jún 2010

@bettynka222 ...inak..ani nevies, aku pravdu hovoris..s tou Elinkou a "vydurením" 🙂 ..som zvedava na tvoje novinky, dnes som na teba myslela

sasettka
28. jún 2010

@bettynka222
aj ja na teba mysliiiiiiiiiiim, intenziiiiiiivne 😉 😀

bettynka222
29. jún 2010

@dulkagabulka 😵

@sasettka dakujeeeeeeeeeeeem. jeeej ved ty uz si 18 tt...super pocit, ze? 😵

sasettka
29. jún 2010

@bettynka222
jeeejda, a ty este tu? no co noveho??
jj, je to super 😉

vladkaz1
29. jún 2010

@bettynka222 caves moja, kukam ci uz nieco ,alebo si este kinderko ....
Drzkam palce,daj vedet ked porodis ... alebo aspon maminka nech povie mojej ,myslim na teba pa 😵

lalia21
29. jún 2010

AHojte babulky.-no dnes som bola u gyn v PN-jeden super doktor-ukazal,vysvetlil,nakreslil..som spokojna s niiiim 😵 no som kratko po ms tak cytologiu nerobil...a vyšetroval prsniky a robil ultrazvuk a v pravom našiel niečo čo by tam byť nemuselo ☹ ☹ jaj teraz mam zmiešane pocity....je to ale niečo do 6-8mm.....no nechcem sa tu o tom rozpisovať-každy sem môže nakukať...no o 3 mesiace idem znova na kontrolu prsnikov a spravi aj cytologiu

lalia21
29. jún 2010

@bettynka222 ahooj ako sa cítiš?dufam že dobre a Maťko sa už chysta pomaličky 😉

@sasettka ahoooj a ty sa maš ako?drobček v brušku poslucha?a čo nevolnosti?
😕

sasettka
29. jún 2010

@lalia21
uff, no dufam, ze nic z toho nebude, casto sa tam najdu nejake uzlinky, ved uvidis o tie 3 mesiace, budem ti drzat palce, nech je vsetko ok 😉
malicke poslucha, baby v teme uz vselico v bruskach citia, ja tak max. creva 😀 ale myslim, ze je este casu dost...
a nevolnosti, no este stale cosi, ale citim, ze sa to zlepsuje, vcera som mala vela aktivitiek a ani som si nemusela cez den zdriemnut a spat som sla tak o pol 11... 😅 to som uz dlho nezazila 🙂)) ale v nedelu celodenny bolehlav, a nie a nie prestat, jaj, kto vymyslel bolest hlavy?? 😀

irsina83
autor
29. jún 2010

@bettynka222 prideme len napis kedy 😀 pomozeme 😀

lalia21
29. jún 2010

@sasettka aooj to je fajn že drobček poslucha 😉

mne vravel že je to takeho tvaru že z toho by sa rakovina tvoriť nemala...hlavne aby to nemenilo tvar a nezväčšovalo sa to..aj mi kreslil na papier že ako vyzera to čo tam mam ja ako rakovinotvorne....no snad sa to vstrebe alebo pri najhoršom sa to nebude zväčšovať-no videla som na nom že sa nad tym neznepokojoval a vravel že riešiť sa to zatial nebude-uvidime o 3 mesiace-vraj tvar to ma dobry-keby to malo ten druhy tvar tak by ma poslal na dalšie vyšetrenia-No snažilkujeme dalej-sa pytal že kolko sa snažíme a že nech nevešam hned hlavu že sa zadarí 🙂
😉 a o 3 m.spravi aj cytologiu...vraj ženy maju aj 2centimetrove "hrčky" a aj odrodia dve deti aj koja..zaleži akeho charakteru "hrčka" je..

sasettka
29. jún 2010

@lalia21
no tak vidis, doktorko vie, co hovori, tak sa neznepokojuj a uzivaj si konecne slniecko 😵 ja som vcera prisla s jazykom po zem, strasne horko 😀

lalia21
29. jún 2010

@sasettka aj dnes je straaaašne horko 😉 a mužik v praci a ja sa straaašne nudim 🙄 už som prešla net krížom krážom 😅

veru dufam že ked sa neznepokojoval on-asi by som sa nemala ani ja 🤐 a asi to fakt nebude nič neobvykle pre neho ked mi vravel že kludne môžem otehotnieť....takže papam femibion 800 😉

jaaaj už aj ja by som chcela byť aspon v 18tt ako ty 😵 zaaavidim v dobrom-ale to uteka-nedavno si nam oznamila že si tehu a o chvilu už budeš v polovici 😵 Tak si pekne dávaj na Vás pozor 😉

sasettka
29. jún 2010

no veru, pekne to "odsypa" 🙂 zatial sa nenudim, mam co robit, nastasticko 🙂))
a mi to nedalo, tak pozeram kociky tu na bazare....a je tam jedna, co predava asi 100 kocikov 😀 no mozno trochu prehanam...ale asi by som sa od nej bala nieco kupit, ked vsade pise, ze je to jej kocik a pod... 😅

lalia21
29. jún 2010

@sasettka tak veru na takych pozor 🤐 taka chce asi len peniažky vymamiť a kočik uvidiš akurat tak na obrazku 🙄
no ved pekne pokukuj po kočíkoch-onedlho už budeš potrebovať 😉

sasettka
29. jún 2010

mnooo, tiez mam z nej taky pocit, ale mozno jej krivdime, vlastni daky kocikovy second hand a privyraba si 😅
ale pekne kociky tam ma, pekneeee...i ked dizajn nie je vsetko, ale tie ciernobiele kvetinkove a pod, juuuj, tie su super! 😀

lalia21
29. jún 2010

@sasettka hej možno jej krivdime-ale načo potom píše pod každy že to je jej....no neviem...možné je všetko 😅

sasettka
29. jún 2010

tak zas nie uplne na kazdy 😅 ved si pokukaj 😀
https://www.modrykonik.sk/bazar/predajca/anjeli...

dulkagabulka
29. jún 2010

@bettynka222 ...co sme sa rozpravali..vies..prave som tu na MK nasla nieco, s cim sa uplne stotoznujem...
tak pridavam :

dovolte mi este jednu uvahu... Preco zeny chcu epi? Nechcu bolest... Bolest je zla, bolest je negativna.. kazdy den clovek vidi aspon jednu reklamu na tabletku proti bolesti... Mas menstruacne krce? Daj si tabletku... Bolia ta zuby? Daj si tabletku... Bolia ta klby? Natri si ich gelom...

Lenze je ozaj bolest zla? Je taka zla, ze jedine na co je dobra, je to aby sme ju eliminovali? Nie bolest patri k zivotu. Bez bolesti by nebol zivot. Ved bolest je vlastne uzasny signalizacny system naseho tela, ktory nam hovori - NIECO SA DEJE! Prezili by sme zapal slepeho creva, keby nie bolesti? A co tie zuby? Sli by sme len tak k zubarovi, keby nie bolesti? A menstruacne krce? Nie je to nahodou signal naseho tela - dievca, ty mas slabe panvove dno, mala by si cvicit! Ci len, spomal, sadni si, venuj sa sebe, dopraj si romanticky film a tabulku cokolady. Dnes naozaj nemusis zabehnut 10 km.

Ako by sme rodili, keby sme necitili bolest? Ved aj pre samicu v prirode je to signal, zalez do bezpecia! Sli by sme na zachod a sup, dieta by z nas vypadlo. A co pomoc, ktoru zena tak nutne pri porode a kratko po nom potrebuje? Cas ktorym nam porodne bolesti davaju, ma zmysel. Ale nielen pre to, aby sme sa utiahli na bezpecne miesto a zohnali pomoc. Aj nase telo sa potrebuje rozlucit s cloviecikom, ktoreho stvorilo. Nieco konci a uz sa to nebude opakovat. Uz nikdy nebude matka so svojim dietatom v takej blizkosti a symbioze... Telo to vie a musi sa s nim rozlucit. Aj zena sa musi pripravit... budem mama, zivot ktory davam bude novy, sebevlastny, mozem ho len pustat a potom opat prijat... takeho aky je. Aj dieta potrebuje cas... pochopit, ze toto je koniec, toto je smrt zivota aky som doteraz poznalo... a tam niekde zacina zivot... je to ozaj tak? Viem, ze mama je, citim ju vsade navokol, ale je aj naozaj? Verim, ze je, citim ako ma vola, musim sa vydat na cestu... Boli to, ale je to tak skutocne, tak pravdive... koniec a zaciatok, bolest, strach, radost a ocakavanie, prepletene v jedno.

lalia21
29. jún 2010

@sasettka no niektore su ozaj kraaasne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre