Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

diapozitiv01
19. okt 2009

Dobre ranko buduce snazilky 🙂 ,
ja uz som od 7 v praci, uz mam po ranajkach, teraz cakm na ostatnych kolegov a pojdeme na cajik 🙂

irsina83
autor
19. okt 2009

ahoj dia,

ako sa volas? ja som kristina... je mi to take zvlastne pisat ti dia alebo diapozitiv 😀 a co tak skoro v praci? v akej oblasti pracujes?

diapozitiv01
19. okt 2009

Ahojky,
tak ja som Natalia,
ked pridem skor, oddidem skor 🙂 , ale mam flexibilku, tak si zbieram hodiny, v piatok je pre mna posledny pracovny den v tyzdni tak chcem vypadnut skorej,
v pondelok totiz to odchadzam na jednu hospitalizaciu do Lubochne,,
A pracujem v elektrotechnickej firme, v Trnave a ty?

vladusik
19. okt 2009

Kristínka, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeem ti strašne veľa, z celého srdca 😀 Som rada, že sa vám zadarilo 😀 Dúfam a zároveň aj prajem aby bolo všetko v poriadku a mali ste zdravé tehotenstvo aj bábätko 😉 😉

irsina83
autor
19. okt 2009

Nataly, ja som nezamestnana a momentalne na PN. to je dobre ked mas flexibilnu pracu aspon si uzijes dlhsi vikend 😀 . A na aku hospitalizaciu ides?

Vladka dakujem, dufam, ze to bude vsetko ok 😅

ixi
19. okt 2009

cavte kocky ako sa mate? ja mam v brusku 2 bublinky 😉

ixi
19. okt 2009

irsina gratulujem tie tt sa rataju trosku inak tam sa pridavaju 2tt 😉

anicka1983
19. okt 2009

ahojte, pozdravujem všetkých 😀 😀 .........irsi, ty sa pekne drž a opočívaj, aby bolo všetko ok.......ixi gratulujem k dvom bublinkám 😀

diapozitiv01
19. okt 2009

Ahoj Ixi, takze sa uchytili dve, alebo este musite cakat na usidlenie?
Iris, idem na kontrolu glykemii a stitnej zlazy, v Luchochni je narodny diabetologicko-endokrinologicky ustav. Tak idem do ustavu 🙂

ixi
19. okt 2009

anicka dakujem 🙂 uvidime ci bublinky sa fajne zakusnu 🙂

ixi
19. okt 2009

dia musim cakat ci to vynde 😉 este je to vo hviezdach 🤐

irsina83
autor
19. okt 2009

ixi gratulujem, uy si si robila aj test? ja yatial neviem v ktorom tt som lebo podla poslednej ms mi to ukazuje 8tt ale na utz z minuleho stvrtku je vidiet zatial len gestacny vacok. co znamena ze u mna ovu prebehla neskor a aj oplodnenie. v 8tt je uz vidiet plod a srdiecko... realne som tehu 4tt. idem v piatok na kontrolu tak uvidim co mi povie lekar. 😅

ixi
19. okt 2009

test som nerobila nemam odvahu....irsina hlavne je ze si tehu 🙂

irsina83
autor
19. okt 2009

ixi tak si ho sprav ked budes mat chut.... uz mas tyzden po tom a mas uz aj nejake priznaky? ja som mala presne take ako na ms, bolest krizov, bolest v podbrusku a tak...

ixi
19. okt 2009

irsina nerobim test vzdy som robila a potom som len revala a revala...priznaky? sem tam ma pichne v podbrusku kus kryze ja neviem uz dajak to len dopadne...

diapozitiv01
19. okt 2009

Baby vsetko chce svoj cas 🙂 , ale drzime palceky

irsina83
autor
19. okt 2009

Nataly aspon si riadne odpocinies, ja som si tery tiez v nemocnici odpocinula. 😉

ixi vravim ked budes mat chut tak si ho sprav..co vravia lekari? ako dlho sa ma cakat kym vide nejaky vysledok?

ixi
19. okt 2009

irsina nikto ti nic nepovie jedina veta o dva tyzdne pridete na krv...

anicka1983
19. okt 2009

irsi,ty si minule spomínala,že nemetabolizuješ kyselinu listovú, preto berieš femibion, chcela by som sa ta opýtať ako sa to prejavuje 🙂

diapozitiv01
19. okt 2009

to by aj mne zaujimalo o tej nemetabolizovani kyseliny listovej..

irsina83
autor
19. okt 2009

nataly a anicka,

to sa neda na sebe poznat. ja len viem ze ked niekto nemetabolizuje kys. listovu tak ma zvyseny homocystein a ten zabrabuje otehotneniu. ale az tak dopodrobna sa tomu nerozumiem lebo skor som otehu ako mi stihol dr. spravit HP. ale pripajam jeden clanok od neho :

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=co-m...

po tomto mozno budete vediet viac... mne to aj vysvetloval ale je toho tolko co som si nezapamatala...

falin
19. okt 2009

Ahojte 🙂

ixi - js som si zvykla spravit test rano pred krvickou, aspon som vedela co ma caka. Silno ti drzim palceky aby to tentokrat vyslo.

irsi - vdaka za link. Dobry clanok. Ja mam mutaciu genu MTHFR - heterozygot a napr. o tom homocysteine som vobec netusila. Pri poslednom IVF som brala na odporucanie dr. femibion (predtym som zvykla uzivat calibrum babyplan) a pichala som si fraxipirin.
Ale aj tak to nevyslo ☹

irsina83
autor
19. okt 2009

falin,

vidis asi ti ten calibrum babyplan nezabral, ja som ho predtym tiez uzivala a nic... jaj ja sa v tom tiez nevyznam ☹ ... chcela by som aby to kazdej z vas vyslo dievcence...

ixi
19. okt 2009

calibrum su len vitaminy ....k tehu nam to isto nepomoze co som sa ja uz mozneho najedla a napila a ajtak nic...

irsina83
autor
19. okt 2009

ixi ale aj femibion su len vitaminy...mne az tie zabrali kvoly tomu metafolinu...

diapozitiv01
19. okt 2009

urcite femibion aj centrum materna obsahuju 400mikrogramov kyseliny listovej, ale ako to uz asi Iris spominala nie vsetci dokazu metabolizovat takuto kyselinu listovu, preto ten metafolin a ten ma asi len femibion

irsina83
autor
19. okt 2009

nataly presne ako hovoris len zatial femibion ma ten metafolin. ja som pred tym tiez brala cca 4 mes obyc. kys. listovu a potom ten babyplan a zrejme mi bol na nic...

bettynka222
19. okt 2009

ahojte babulky, aj ja som z TT. nie osm sice snazilka, ale nie zvlastnej vola. velmi by som chcela znova otehotniet, ale po tych potratoch nam to zakazali a teraz, ked nam to po siedmych mesiacoch mali povolit, tak mi zistili krvavy tumor na vajecniku, takze na dalsie tri mesiace dalsi zakaz a potom vraj uvidime ☹

diapozitiv01
19. okt 2009

Bety,
ahojky vitaj u nas, ked sa serie tak sa serie, tak sa hovori,, ale neboj este chvilku to chce cas a potom bude dobre,
asi budem zvedava, ale v ktorom mesiaci si potratila, preco si mala cakat az 7 mesiacov?? koho mas gyndosa? to si bola v nemocke v Trnave??

bettynka222
19. okt 2009

diusik ahoj 😉

no ja som totiz hned po potrate v 6 tt znova otehotnela a nedopadlo to vobec dobre. dva tyzdne po kyrete som zacala znova krvacat a trvalo to dalsi mesiac, maternica s ami zvacsovala este pred kyretm, ale dr. sa rozhodla pre zakrok. a ano, bihuzial som bola v trnavskej nemocnici. no a do tych 7 mesiacov sa rata aj tie dalsie dva mesiace toho podivneho druheho tehotenstva, vies? no a samozrejme po potate mi odisla ovu uplne, tak mi elias nasadil clostil a dopadla som takto. vraj mam pockat 3 mesiace a tumor sa vstrebe, ale je tu samozrejme aj riziko źe sa nevstrebe, alebo ze dokonca praskne a potom je potrebna operacia. a doki sa netvaril mo coptimisticky, povedal, ze po troch mesiacoch mi povie, co bude dalej.
obcas som vas citala v tej smutnej teme. je mi velmi luto co sa ti stalo ☹ prislo s aaj na nejaku pricinu? ja mam trombofiliu, takz emne hrozi tiez smrt babatka ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre