Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

sasettka
5. okt 2010

@bettynka222 ale tak, ja za to nemoooozem, ze pravdepodobne budem rodit do zimy 😀 a mozno bude aj teplejsie, ako teraz, to pocasie si robi, co sa mu zachce 😝

bettynka222
5. okt 2010

@sasettka ok, ked bbude teplo, pojdeme na prechadzku 😀

michaella86
6. okt 2010

@irsina83 rado sa stalo 🙂 prajem vam vsetkym vela zdravicka, pohody, uuuusmevu a lasky 😉

irsina83
autor
6. okt 2010

@sasettka jeeejjjjj to je krasnnneeee, dalsia kocka do partie 🙂 jjeeeejjj starsne sa tesssiiiiimmmmmmmmmmmmm 🙂 sasetik budeme kocarovat o 106 😀
@bettynka222 ahoj moja zlata, my mame asi tak okolo 60cm a vazime 5400g, uz tak rychlo nepriberame 🙂

irsina83
autor
6. okt 2010

@michaella86 dakujemmm 😀

bettynka222
6. okt 2010

@irsina83 ahoj mojaaa, vcera som ti uz zabudla zavolat...a dnes sa mi podarilo hodit o zem mobil - resp. mi spadol, a nefunguje 😝 a na sasetku sa moc nspoliehaj, ta o prechadzkach len rozprava 😀 🙂 😉

sasettka
6. okt 2010

@bettynka222 neprovokuj 😝 😀
co bych ja tam teraz s vami robila? 🙂)))) vy tam kocikujete a ja bych za vami taka bruchana len dychcala a kricala: cakajte na mnaaaa!!! 😀

@irsina83 diky moja, aj my sa moooc moc moc tesimeeee 😵

bettynka222
6. okt 2010

@sasettka jeeeej aj ja gratulujem k dievcatku - matko bude mat kopec frajeriek. ale prva an rade je eluska, iba keby ho nechcela, tak moze byt aj tvoja 😀

sasettka
6. okt 2010

@bettynka222 😀 😀

irsina83
autor
7. okt 2010

@bettynka222 fiha..., moja boli sme vcera na kardie a dopadlo to ok...objednali sme barove stolicky, v pondelok by mali prist... a inak nic nove...musim balit, mam to bordel a milion veci nezabalenych...to bude ze ake psycho....

irsina83
autor
7. okt 2010

@bettynka222 😀 😀 😀 matko je eluskinn 😀 len aby to nedopadlo tak ze v puberte sa budu neznasat 😀 aj to mozwe byt 😀 ale to je daleka buducnost.... sasetik uz chystaj faro na prechadzkyyy 😀

bettynka222
7. okt 2010

@irsina83 tomu ver ze to bude psycho. mna stahovali vsetci mozni prave ked som bola s malym v nemocke na prepichovani slzneho kanalika...dost horor. vsetko bolo vsade a hlavne nie tam, kde to malo byt. bud hlavne pri tom ked sa budu veci vybalovat!!!!!!!!!! dojdem vas v sobotu kuknut ako vam to ide. inak uz zase kojimeeeeeeeeeeeee 😵

sasettka
7. okt 2010

@irsina83 chystam chystam, uz som poprala vsetko, co sa v tom faaare poprat dalo 😀 este dofukneme kolesa a moze sa ist na to 😀
@bettynka222 gratulujem ku kojeniuuuuuuuuuuu 😉

irsina83
autor
7. okt 2010

@bettynka222 moja v sobotu ani nechod, neviem ci budem na dome, tam to bude organizovat asi mama. ja uz nevladzem s balenim 😝 .................fuuuj neznasam stahovanieeee, kopec sabrakovvvvvv, pommoooccccccccccccc

@sasettka tesim 🙂

e.lle
8. okt 2010

čaute baby, môžem sa k vám pridať 🙂 ste tu tuším všetky už maminky alebo tehule ale ja som len snažilka 😀 😀

bettynka222
8. okt 2010

@sasettka dakujeeeeeeeeeeem 😵

@irsina83 ale neboj, o tyzden uz ani nebudes vediet ze is stahovala 🙂 ale radim ti - daj malu mame a ty bud pri sthaovani...lebo potom nebudes moct nic najst....

@e.lle vitaj - aj my sme boli snazilky najprv 😉

e.lle
8. okt 2010

@bettynka222 nooo dúfam teda že nebudem dlho kaziť kolektív 😉

@irsina83 my práve dokončujeme domček, takže ty stres máš zo sťahovania a čo by som ja dala za sťahovanieeeeee 😒

dulkagabulka
8. okt 2010

@bettynka222 jeeeej..teším sa s tebou

sjuzi
8. okt 2010

Ahojte kočky, vidím, že sa to tu nejako rozrúdilo a vítam aj nové snažilky! Baby, toto je fakt plodná téma, zatiaľ tuším každá trnafčanka otehotnela... 😉 😵

@bettynka222
@irsina83 som rada, že sa máte s bábenkami dobre, ja už sa tak teším na svojho druhého drobca alebo drobulienku... 😉

@dulkagabulka teba som sa chcela spýtať na to plávanie v Kvapke... mne ide o to, len si zaplávať, ale tie kurzy sa mi zdajú trocha drahé... tuším to vychádza 10 Eur jedna hodina.. 😒 Neviem, aký tam je dopyt po cvičení, ale možno by nebolo zlé len tak umožniť tehuľkám si poplávať ja neviem na 3/4 hoďku v nejakých napr. večerných časoch... Nechcem teraz hovoriť, že žiaden kurz nepotrebujem alebo také čosi... ale predsa len tu v tt nie sú možnosti veľmi plávania v nezávadnej vode... ja sa napr. na Zátvor určite plávať nechystám... možno by to stálo za pokus...
Ja inak chodím cvičiť v stredu do Nukleonu k Janke Štefánikovej, veľmi mi to pomáha na chrbticu... ale i tak to plávanie by bolo super... 😉

sjuzi
8. okt 2010

Btw. baby, čo ste tehuľky, v Nukleone nás tam chodí tak 5-6 kočiek, kľudne sa k nám pridajte, je to každú stredu od 16.30 - 18tej. Cvičenie stojí 3 Eurá. Cvičíme na fitloptách, na podložkách precvičujeme bedrá, s činkami cvičíme posilňovacie cviky na chrbticu a plus cviky na správne držanie tela... Ja vždy po cvičení chodím veľmi zregenerovaná. A potom si občas zacvičím tak i doma.
Janka ešte asi 15 min. venuje vždy rozprávaniu o jednotlivých dobách pôrodných a učí nás ako dýchať, ako tlačiť (samozrejme netlačíme naozaj 😀), tak verím, že keď to človek počuje 10x, tak si z toho niečo odnesie... 😀

Ja len tak, lebo si pamätám, že keď som čakala Miška a chodila som k nej cvičiť, tak tam bolo vždy min. 20 tehuliek, ledva sme si rozdelili fitlopty a teraz je to také prázdne... 😅

dulkagabulka
8. okt 2010

@sjuzi ..je tam isto moznost chodit iba na plavanie..
co sa tykalo tej predporodnej pripravy, ta stala v tom prvom kurze 3,50 hodina....niektore maminy si zaplatili cely kurz, ine chodili iba na plavanie....a boli aj take,ktore chodili iba na moju pripravu..
velmi sa im pačilo..su to trošku ine info,ako inde..
da sa skombinovat aj iba plavanie a predporodny kurz..treba tam zavolat a spytat sa
🙂

bambulka4
8. okt 2010

@bettynka222 to blahozelaam 😉

bambulka4
8. okt 2010

@e.lle Ahoj, vitaj medzi nami. Ked si sa pridala sem k nam urcite budes coskoro tehulka 😀

dulkagabulka
8. okt 2010

@sjuzi

ženy vobec netreba "učit " rodit....ani dychat....ženy rodit vedia...a vedia to krasne...je to absolutne prirodzene..ani kakat
ta nikto neučil ...
🙂
vieš o tom, že pri prirodzenom porode vobec nemusis tlačit????
videla si uz niekedy ,ake to je krasne?taky porod?? ake jemnučke a nenasilne pre mamičku i pre dietatko??
neskutočná harmonia, nadhera, až by si plakala¨

ja sama som si volakedy myslela,ze tlačit sa skratka musí, že tak sa rodí
😉
a pritom sa to ma použivat iba v pripade komplikácie...

aj WHO paušalne použivanie riadeneho tlačenia /to čo sa použiva v nemocniciach a to čo sa učiš na kurze/ považuje
za škodlivu metodu

dulkagabulka
8. okt 2010

@sjuzi

tu je jeden taky porod v porodnici

https://www.youtube.com/watch?v=GKVp4FQ4sd8

a tu je jeden taky napriklad doma vo vode

https://www.youtube.com/watch?v=qriqhDFo088



ak si už rodila, isto vieš, o čom vravim
všimni si,že ani jedna mamička sa nenadychuje, nezadrzuje dych, nezatvara oči a netlačí tak ako sa to učíš..a všimni si tiež to ticho okolo nich,kde nikto nekričí, kde dietatko nikto násilne "neodamputuje" od mamičky, kde všetci akceptuju tempo mamičky a dietatka, kde je prva osoba,ktora sa ho dotyka, prave mamička..a pod...

želam ti prave takyto krasny porod...

fattamorgana
8. okt 2010

@sjuzi ono je to tak asi aj preto, lebo presne v tom čase je predpôrodný kurz v mama centre a tam nás zas chodí strašne veľa, tak tam je asi veľká koncentrácia trnavských tehuliek 😉
@dulkagabulka teda ja si netrúfam pozerať dopredu pôrody, ale podľa toho, čo píšeš, to musí byť krásne ale asi len tak v rozprávke, v našich nemocniciach si to nejak neviem predstaviť....

dulkagabulka
8. okt 2010

@fattamorgana
hmm...je vo ale velmi smutne, ak mamička vie,že može priviest dietatko INAK- v laskyplnej atmosfere...že nikto nema narok /pravny ani ludsky/aby jej zdrave dietatko počas zlatej hodinky po porode mamičke "ukradol" na nejake "pozorovanie"...
je smutne,ak mamička vie,ale neurobi preto NIČ- ver mi,viem o čom vravim..pri tretom porode som už VEDELA,že sa to da inak..ale NIČ,absolutne nič som preto neurobila, čo doteraz lutujem...moj strach bol silnejší ako moja tužba a nevedela som,ze vobec MOZEM niečo robit..
nešetrny porod a odlučenie od mamičky može mat dalekosiahle nasledky ,ktore sa mozu prejavit az v dospelosti /PhDr..Jirina Prekopová, prof.MUDr.P.G.F.Freybergh/
je na vas, mamičkách, aby ste začali v nemocnici POŽADOVAT ine vedenie porodu...toto mi povedali aj v nemocnici,ze maminy skratka NEPYTAJU, NECHCU..a to je velmi smutne..
tie videa,čo som sem dala, sa nemusis bat vidiet..su nadherne..
horšie by boli tie z bežneho života 🙂 v našich porodniciach...
a ak už by si vedela,že to ide inak, aky je dovod to nechciet??

sasettka
8. okt 2010

@sjuzi nabuduce ma tam mas 😉 nukleon mam tak 15min mojim teraz uz len slimacim tempom, tak to spojim s vecernou prechadzkou 😉 😀 dokelu, mam doma fitloptu a poriadne ani neviem, co s nou, aspon si na nej sem-tam pohopsam 🙂))

@e.lle ten tvoj nick mi je nejaky moooc povedomy 🙂)) modranka? 🙂

@dulkagabulka 🙂 no jo, to by asi trebalo najprv prejst tym tvojim kurzom, aby som tusila, co vsetko tym myslis 😉

dulkagabulka
8. okt 2010

@sasettka ono, podla mna stači, aby mamičky vedeli,ze to ide i inak..aj v nemocnici..
a že ony maju byt tie,čo rozhoduju o svojom porode
že si ženy maju zobrat porody spat do svojich ruk 🙂
narodenie dietatka je velmi dolezity akt v jeho zivote ..i v živote mamičky...nikdy sa nezopakuje
a to čo dietatko pri nom zazije ho ovplyvni niekedy na cely zivot a mamičku tiez..

pochopila by si ma, keby si mala za sebou aspon jeden fyzilogický porod so zbytočnými zasahmi
a potom iba videla jedno z tych videi co som sem dala /a to nie su ojedinele videa, mam takych velmi vela/

e.lle
8. okt 2010

@sasettka 😀 😀 😀 áááno sasettka, správny typ 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre