Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

alex1983
18. okt 2010

@dulkagabulka neviem ci robim nieco nespravne, ale mala ma 2 tyzdne, doteraz ju len kojim, no posledne dva dni je stale taka mrchava aj cez den, nevie dobre spinkat a to uz nehovorim o noci ☹ Neviete mi poradit? V piatok ideme do poradne a lekarka zisti ci jej staci moje mliecko? Som zla matka keby som ju musela dokrmovat? 😒

dulkagabulka
18. okt 2010

@alex1983
isto by si nebola zla matka,keby si dokrmovala
🙂

zalezi na to,ci kojich chces...lepsie povedane, ci chces kojit dlhodobo, nie len par tyzdnov, ci dva tri mesiace
ak chces kojit iba mesiac, dva , tri, mozes davat prikrmy
ak chces kojit dlhsie, treba zistit, ci je mliečka dost /u 2 tyzdnoveho dietatka predpokladam,ze je este nadbytok mliecka/ ..ak mala doteraz pribrala, ma mliečka dost 🙂
deti jednoducho byajju mrchave...no nie vzdy to znamena HLAD
kojenie prinasa vela kríz, ktoré sa daju prekonat

lekari velakrat, co si tu vsimam, odorucaju UM..hmm..
UM vsak ma byt iba liek...

mala je mrchava a na rukach sa upokoji? ak ano, treba s nou travit veeela vela času, byt stale s nou, uspavat ju v naruči, nosit ju na sebe, prihovarat sa jej, kojit na POZIADANIE- to znamena vtedy,ked začína javit znamky hladu, ked sa estelen zacina mrvit, hladat, cuckat ruku, nie az vtedy ked plače 🙂 čim viac sa bude prikladat, tym viac mliečka sa ti vytvori

v pripade,ze je mrchava, odporučam jednu univerzalnu radu...vyzliect ju, sebe hrudnik tiez a prilozit si ju nahu /v plienočke/na svoju nahu hrud...toto moze aj manzel 🙂 🙂 🙂 ziska tym uplne iny cit k nej.... a takto mozete ležkat.... 🙂 ukludni sa 🙂

dulkagabulka
18. okt 2010

@alex1983 a este pred zacatim prikrmov by som ti odporučala nejaku laktačnu poradkynu..ona pozorovanim pramo na prsniku najlepšie zisti, či mala pije alebo iba cucka /da sa to spolahlivo rozpoznat/

inak...ty si s maličkou spojena najlepšie, najhlbšie...akoby neviditelnymi nitkami...a tade sa dozvieš, čo jej je 🙂 a rovnako ona z teba tade čerpa čo je v tebe..
niekedy detičky byvaju mrchave vtedy,ked mamina niečo zažila , s čim nebola spokojna, čo ju rozrušilo nejako, pripadne je hyperaktivna, ked sa okolo nich "obšmieta "vela ludi, ked sa im zmeni režim...teda nie od hladu,ale akesi "psychologicke" dovody...
ale ak by si ty citila, že je niečo nie v poriadku a že treba lekarske vyšetrenie, počuvaj svoj vnutorny hlas

želam vela trpezlivosti 🙂 🙂 🙂

dulkagabulka
18. okt 2010

@alex1983 a ešte niečo..dieta ktore pije spravne, netravi na prsniku dlhe hodiny...
či je hladne, sa da rozoznat podla počtu pocikanych a pokakanych plienok, podla vzhladu stolice 🙂
podla vzhladu fontanely tiez

najspolahlivejšim je počet pocikanych a pokakanych plienok 🙂

alex1983
18. okt 2010

my mame doteraz kazdu jednu plienku pokakanu 🙂 to je dobre?

alex1983
18. okt 2010

@alex1983 a stolica je taka zlta a niekedy s primesou zelenej 😕 A samozrejem chcem kojit co najdlhsie, ved je to uuuzasny pocit,ked citim malu pri sebe 🙂 A vy nechodite k mamickam domov?

alex1983
18. okt 2010

A este nieco, je v poriadku ked si mala pyta papat aj kazdu hodinu ? 😝

irsina83
autor
18. okt 2010

@alex1983 ahoj vitaj v nasej teme 🙂 ja si myslim, ze je to normalne, kojene deticky si pytaju castejsie papat a casom sa to upravi a dietatko si spravi svoj rezim 😉

irsina83
autor
18. okt 2010

@alex1983 ajs tymi pokakanymi plienkami je to v poriadku, aj mne malicka zo zaciatku kakala stale, babtko sa precistuje a casom sa to upravi 🙂

irsina83
autor
18. okt 2010

@lalia21 ahoj lalinka ako sa mate??? cunderlik je na kramaroch. ako sa citis moja, dlho som ta nevidela 🙂 vlastne ani sem casto nechodim 🙂

irsina83
autor
18. okt 2010

@lalia21 lali nestresuj sa so srdieckovou maternicou, to mam aj ja 😉 srdieckovu mas sliznicu maternice, ci???? ak je srdieckova ,,len,, sliznica tak je to ok a netreba stresovat 😉 ak by mala maternica dva cipy tak je to problem ale to je velmi ojedinele....

irsina83
autor
18. okt 2010

@miskab ahoj ja odporucam dr.Vargu z PN. mne pomohol s otehu 😉

dulkagabulka
19. okt 2010

@alex1983 ak je v každej plienke nakakane a ma žltu praženičkovu farbu a konzistenciu, znamena,ze ma mliečka velmi vela...ak by aj bola stolica žlta a uplne tekuta, aj vtedy je to v poriadku,znamnealo by to,že nestačí natrávit a má nadbytok...primes zelenej /čo občas može byt/ znamena,že pije viac predneho mliečka ,ktore obsahuje menej tuku 🙂
kedže zatial nemam certifikat laktačnej poradkyne, odporučala by som predsalen odborničku 🙂 ...moj nazor je taky,že male ide skor o pritulenie, o kontakt...odporučam nosenie v šatke 🙂 🙂

pri mojom prvom dietati som sa snažila dodržiavat nejake rozostupy...s počtom deti sa menil aj moj nazor..skratka som dala vtedy,ked pytalo 🙂 🙂 🙂

v Afrike siel jeden lekar robit vyskum,že kolko tie africke ženy vlastne nakoja na jedno kojenie...kazal im prist ke nemu,ze on ich odvaži pred a po kojení....ženy prichadzali,ale vzdy bolo dieta na prsniku..a on im vravel..ale to takto nesmiete!! to musite prist ked bude dieta hladne a vy ho tu nakrmite....nuz...tento vyskum sa NIKDY neuskutočnil....lebo tie matky ponukali prsnik podvedomo, intuitivne..aj na upokojenie 🙂 🙂

miskab
19. okt 2010

@bettynka222 ahoj no ze pan doktor Elias uz pacientky neberie nove,a doktor Ilavsky nas vysetri po znamosti inak neviem ako by som sa k nemu dostala,skusime este tohto doktora ilavskeho a uvidime 4-teho novembra sme objednany aj s partnerom mam prist.Ked sa nam nebude darit otehotniet,tak budeme musiet ist do BA ako mi povedal moj gynekolog,ja som brala clostylbegyt a vitamini,tak uvidime aku liecbu nam nasadi pan doktor Olavsky a co nam vlastne povie po vysetreni aj mne aj partnerovi.a ty si ako dlho nemohla otehotniet a co si brala ake lieky?

miskab
19. okt 2010

@irsina83 a tento pan doktor Varga z PN on berie este pacientky nove? Alebo musim mat odporucanie od svojho lekara? Vyskusame este tohto Ilavskeho a uvidime.A ty si ako dlho nemohla otehotniet? a ake lieky si brala ?

alex1983
19. okt 2010

@dulkagabulka no ja jej tiez davam ked si zaziada, ale ako to potom bude ked pojdeme na prechadzku al. doktorovi a ona bude hladnucka, co potom. Teraz chodime von ale len okolo cinziaka, pre pripad zeby zacala plakat ze je hladna. Rebeka totiz nechce ani dudlik 😝 A od vcera od 22.00 do rana do 8.30 som naratala 6 plienok v ktorych mala nakakane a muz ze to je vela plienok. Ale predsa ked sa zobudi a pyta papat, tak ju prebalim, nenecham jej spinavu plienku, nie?

alex1983
19. okt 2010

@irsina83 Ahoj, dakujem za privitanie. Vsetko je pre mna take nove ... Este aj to ze ked dojcim musim davat pozor na to co spapam, aby malu nebolelo brusko ... 😖

dulkagabulka
19. okt 2010

@alex1983 to kakanie sa časom spravi...je znakom toho,že ma nadbytok 🙂 to že nechce dudinku je čo sa tyka kojenia velmi dobry znak...
a prebalovat sa moze aj po napapani.....lebo sa bude stavat,ze sa prebali pred kojenim, pri kojeni sa dokaka a potom sa musi znova prebalit 🙂
časom si vytvorite spolu režim, ktory vam bude vyhovovat...
ked bude staršia, bude mat prestavky medzi kojenim dlhsie 🙂

bettynka222
19. okt 2010

@dulkagabulka ale veď ja som nepisala, že samoprisatie zapricinilo bojkot u tej známej, ale že ani tak to nepomohlo a kojenie sa nekonalo kedže dieťa valmi chudlo a vytrvalo bojkotovalo.
náš malinky má teraz bolesti bruska z tých ATB ☹ a už pomaly ani nemám čo odsavat, lebo mam stale menej mlieka - ako vždy pri stresoch 😒

bettynka222
19. okt 2010

@dulkagabulka nooooo tak môj maly bol na prsniku aj tri hodky a pokakanych mal 6 plienok za deň (aj koberec,prebalovak a moja nočná kosela utrzili 😀 ) vôbec si nemyslím že keď bol na prsniku tak dlho, že nesal správne pretože veeeeľmi veľa priberal ale mal rozostupy až 4 hodiny. Keď ma nutili budiť ho častejšie a ponúkať mu prsnik, pil stále menej (myslím množstvo) a každú hodinu až prišiel ten náš bojkot spolu s ms 😒 ja už fakt neviem čo mám spraviť. Keby som toto predtým vedela, nikdy by som mu prsnik tak často neponukala ☹

bettynka222
19. okt 2010

@miskab ja som zakaždým otehotnela hneď, problém bol inde ☹ ale po tých dvoch tehu aj mne nasadil clostil, pretože som mala veľmi rozhadzane hormóny. ja som k nemu nechodila kvôli tehu, ja som bola jeho pacientka už dávno. Ale viem že mnohé k nemu chodia len kvôli tehu - ich lekár ich za ním pošle, on ich vysetri, stanoví liečbu a venuje sa im kým neotehotnejú. Potom idu zase svojmu gyn 😉 tvoj by ta za ním nemohol poslať?

dulkagabulka
20. okt 2010

@bettynka222 hlavne je nerobit si vyčitky....dobra mama si...snažila si sa aj v tehu aj teraz...
každy z nas, rodičov, robi chyby, mna nevynimajuc....keby som si teraz mala vyčitat všetko,kde som pochybila a čo mohlo byt inak..ojojooooj....to by toho bolo požehnane...ver...
zmier sa so všetkym, 🙂 dolezita je pokojna mamina a nie mamina trapiaca sa pre niečo...
želam maličkemu skore uzdravenie 🙂

alex1983
20. okt 2010

@dulkagabulka chcem sa spytat ze malu nakojim, ona potom ako dopije pusti prso, dam ju odgrgnut a potom este pyta, tak jej dam to prso a zo zaciatku aj papa, ale potom uz len dudka prso a pri nom zaspi. Nechce sa ma pustit a ked sa pusti tak sa hned zobudi a nechce spinkat. A este nieco, neporadite mi ako si mala pokazde odgrgne? Ja ju davam na plece a sucham chrbatik no nie vzdy to zaberie, skor v noci s tym mame problemy. A skusala som ju aj polozit na brusko a nezabera. Dakujem za rady 😉

dulkagabulka
20. okt 2010

@alex1983 odgrgnut nemusi pokažde...hlavne ju treba dokladne polohovat, nabok, v pripade že by grckala,aby to nevdychla...
čo sa tyka tej techniky kojenia, to je naozaj celá veda, je to tazke tu rozpisovat, to by bolo dobre, keby ta laktačna videla priamo.potom sa to da posudit.. 🙂 aj mamina sa učí dojčit dojčenim a dietatko sa učí dojčit dojčenim...berte to tak,že obe ste estelen školkarky 🙂 🙂 🙂 ..ale ide vam to super 🙂 🙂

fattamorgana
20. okt 2010

@alex1983 pokiaľ viem, tak kým kojíš, odgrgnutie nie je nevyhnutné, takže nenútiť nasilu.

bettynka222
20. okt 2010

@dulkagabulka dnes bol len na nutrilone, lebo mlieko už skoro nemám a to čo som mala odsate už nechce - zvykol si na umelinu 😀 tak si aspoň raz za deň odsajem a v noci ho nakojim

dulkagabulka
20. okt 2010

@bettynka222 bettynka ma beťára 🙂 🙂 🙂

bettynka222
20. okt 2010

@dulkagabulka ved je po maminke 😀

irsina83
autor
20. okt 2010

@miskab on berie stale lebo je sukromnik, vsupne vysetrenie je 20euro ale stoji to za to. Mne diagnostikoval PCOS a odporucal upravuju zivotneho stylu, co som aj dost zmenila a dal mi femibion 800 vitaminy a mala som brat clostyl ale nejak som otehu aj bez toho 🙂 otehu som po 5tom mesiaci snazenia...
@alex1983 prve dva mesiace je treba davat pozor ale potom postupne mozes zacat papat viac potravim. ja jem uz uplne vsetko okrem alkoholu a kofeinu a mala je v pohode.

gracie
21. okt 2010

My sa snazime uz od noveho roka........ 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre