Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

lilusic
15. feb 2010

Ahote babenky

irsinka neboj vsetko bude v poriadku.Moja kamoska bola v 6 mesiaci a zacalo jej tvrdnut brusko tak isla dokimu.Povedal jej ,ze ma odychovat a co najmenej namahavej prace robit. 😉

Bala sa ties strasne ,ze by dosla o babetko ale on ju ubezpecil ,ze je vsetko v poriadku,len musi bit opatrna.

bettynka222
15. feb 2010

kikus budem na vas mysliet. a boli ta aj brusko? mas ho moc tvrde? my sme na rizikovom mali jednu co jej tiez takto v 6 mesiaci tvrdlo brusko, najprv jej davali magnezium, potom ju pustili, al eona bola taka vystresovana,z e sa este v ten den vratila a bola tam vyse tyzdna. ale ziadne lieky jej uz nedavali, tak nakoniec odisla a uz bola v pohode 🙂 ale ona hovorila ze to mala zo stresu a potrebovala sa ho zbavit,. ty stres dufam nemas, tak len lez a kup si magne B6 ok? 😉

lilus, zuzlatko ahojte 🙂

sjuzi
15. feb 2010

Čaute, ďakujem za privítanie. Moc vám baby, čo ste tehuľky držím palce, nech to dotiahnete do zdárneho konca. Pretože je také úúúúúúúúúúúúúžasnééééééééééé byť mamou! To vám garantujem. 😉 🙂 😵

sjuzi
15. feb 2010

Betty, presne po MA som si toto motto zadala, lebo som v celku optimista... takže... taaak... A ak sa smiem spýtať, ako ste tu vekovo? Ja budem mám 30... 😅

sjuzi
15. feb 2010

Ja inak prvé tehu som mala bezproblémové... otehotnela som po 5tich mes.snž... Síce som predtým brala Duphaston, lebo som po vysadení antknc nemala pol roka menzes... tak možno i to zabralo...

A posledné tehuľkovanie nevyšlo asi hlavne kvôli tomu, že som od začiatku bola stále chorá, stále som horúčkovala... chrípka do toho... proste nič pozitívne... a na začiatku keď som si myslela, že nie som tehuľka (robila som si aj test, ktorý mi ale ešte nestihol ukázať tehu v tom čase) a brala som antibiotiká, ktoré by sa nemali...
Ale to už je len o tom, čo by bolo keby... 😝

marcelkatt
15. feb 2010

Ahojte, irsina držím palce aby všetko dobre dopadlo!!!
Sjuzi ja som mala 30 v novembri.

fattamorgana
15. feb 2010

baby, drzim palce, aby vam to dobre dopadlo! nestresovat sa zbytocne!

ja budem mat v auguste 26

sjuzi
15. feb 2010

No ja som v 26tke otehotnela s Miškom... 😉

catherine711
15. feb 2010

ahojte baby. aky bol vikend? ja sa vam musim pochvalit, cez vikend sme odpalili nove auto. aj ja aj drahy mame svoje, on ma nove, teda 6 ročné, ale ako nove. to moje ma uz 14rokov, takze pomaly ale isto srot. 😀 v sobotu sme zapadli do zaveja, drahy robil hrdinu ze sa odtial dostane bez pomoci a tak turoval to auto, ze zadrel motor. nakoniec nas vytiahli, ale museli tahat dva džípy. takze co vam poviem? uz ma plač presiel, zacina mi byt z toho do smiechu. Pan Boh nas nema rad, zacinam si mysliet. ked sa vali, tak vsetko a naraz.

marcelkatt, ake lieky vam dal doktor, aby sa zvysila pohyblivost manzelovych spermii?

pekny zvysok dna vam este prajem.

bettynka222
15. feb 2010

sjuzi no tka nakoniec asi aj dobre, ze to takto dopadlo - vsetko zle je na nieco dobre. v trombofilkach je jedna babulka co mala na zaciatku chripku a babtko ma nejaky velky problem s pecenou tusim. za 5 mesiacov zivota pribrlao len 500 g, stale nema ani 4 kila a nemozu ho operovat kym nebude mat 5 kil, no a bez tej operacie neprezije 😔 este stale su v nemocke ☹

ja mam 26 ale narodky sa bliiiiiizia 😀

cathy to si myslim aj ja, ze ked sa nieco kaiz, tka potom uz uplne vsetko. vydrz, bude lepsie 😉 ale chapem ze ta to mrzi 😒

kikus som sa prave zahlasila na predporodne kurzy a tie o dojceni. ale ty len pekne lez, ja ti potom vsekto vysvetlim 😀

ahojte vsetky 🙂 ozaj a zuzulatko kde si?

irsina83
autor
16. feb 2010

caute kocky,

tak hlasim ze malinka je v poriadku, vdaka panu Bohu, ma 505g priblizne, moja bambulinka a TP sa nam posusulo o 3 dni skor 😀 evi tusim sa stretaveme v nemocke 😉 moja ja radsej nikam nechodim a nic nerobim, renko sa o mna stara 😀 beriem magnezium galvex 500mg 3x denne a 2x denne guaracan 😉 aj mna sa pytal vcera dr. ci som brala nejake lieky, ci som bola chora...potrebuju mat zmapovane vsetko 🤐

cathy presne ako vravi evka ked sa sere tak sa to sere na kopu 😠

ja mam cerstvych 27.....ale inak furt 20 😀 😀 ja nestarnem 😀 😀

catherine711
16. feb 2010

pekne dobre ranko baby. tak autičko sme vcera vecer odviezli do servisu, dneska na nom budu menit motor, tak som straaaasne zvedava, ako bude auticko chodit... 🙂
inak, za dve hodky mam byt u eliasa, tak som zvedava, co mi povie ohladom tych injekcii, potom vam napisem.
ja som mala 26 teraz v januari... a veru som z toho mala depku, od 20-tky ani neviem ako to uslo, stale sa citim na tych 20.
pekny dnik vam prajem... 😀

irsina83
autor
16. feb 2010

cathy a do ktoreho servisu??? dajte si pozor aby vam tam nedali motor z nejakej starej sunky 😉 robila som s autami a aj to sa stava 😉 tak bacha 😉

lilusic
16. feb 2010

Ahojte

irsinka som rada ze ti to dobre dopadlo 🙂

Tusim ja som asi najtarsia z Vas.Ja mam 31 rokov ,ale mam pocit ,ze 18.AJ nasi mi to hovoria.Ak bude mat deti a budu po mne tak mi praju pevne nervy 😀 Lebo ,ze vraj som strasne oplasena 😀
Ale neviem ved neni zle ked sa nudim tak sa hram na vlacik a trubim po byte alebo na autobus je to az tak oplasene ale asi ano ked ma stale zatvaraju do izby ,ze mam defekt a mam si opravit autobus 😀

Aspom mame veselo.Ved ked odidem do mojhpo domceku tak budu plakat.Kto im bude robit radost.No a nasi na to uz nech ideme ,ze si hned idu kupit sampus aby to mohli oslavit 😀 No neni su zlaty ja ich ma strasne rad

catherine711
16. feb 2010

irsi, to je servis jedneho naseho kamarata. doviezli motor od ich znameho, novy. je to z ineho auta, ale typ motora aj vsetko ostatne sedi, to auto ma nabehane cca 15 tisic km, len bolo prevratene na strechu. vcera sme na neho boli pozriet, ked sme tam viezli auta a ten motor vyzera akokeby zisiel z pasu. a je to rocnik 2008. ale drahy to auto uz stejne nechce. uz je tam zasah. cely je z toho nemocny, ma pokazenu "milenku" 😀 😀 😀
predchvilou som prisla od dr. eliasa. v piatok mam ist na odber krvi, vraj mi spravi vysetrenie na chlamydie, a neviem co vsetko este vymenoval. a po vysledkoch mame naklusat do Bratislavy, do toho centra.
len netusim kde to je, takze mapy.sk funguju 😅

lilusic
16. feb 2010

Catherine a do ktoreho centra vas poslal mi sme boli v Gin five

catherine711
16. feb 2010

lilu, netusim, este nepovedal konkretne, povedal, ze po vysledkoch mi vystavi papiere. tak sa dozviem az potom. 🙂

sjuzi
16. feb 2010

Ahojte snažilienky! Dnes malý strašne štrajkoval s poobedným spánkom, ale aspoň teraz nakuknem.

Irsi, tak super, teším sa s vami...

Cathy, my sme boli cez víkend v Smoleniciach, my blázni, cesta v sobotu bola viac než hororová 😲, som mm stále vravela, nech sa otočíme a ideme domov... som mala nervy v kýbli... našťastie sme šťastne došli, ale i tak sa mi zdá zbytočné takto hrozne riskovať, len preto, že bolo treba ísť na oslavu... 😝 😝 😝

sjuzi
16. feb 2010

Cathy, ale hlavne, že sa vám nič nestalo... 😉

sjuzi
16. feb 2010

Betty, ja si to tiež stále hovorím, že príroda to vtedy tak zariadila, lebo bohužiaľ telo muselo bojovať s chorobami a tak lepšie, že to tak dopadlo... aj keď som si to celé odplakala, tak som presvedčená o tom, že sa to asi tak muselo proste stať... no čo už... 😔

irsina83
autor
16. feb 2010

cathy tak to je dobre, aspon viete co vam tam da 🙂 tak vies ako chlapy nemozu zit bez svojich hraciciek 😀 My sme boli na spg v icsare a ten je tusim v slavicom udoli 😉

lilus neboj ako im bude smutno bez teba, aj mna nasi najprv vyhanali 😀 😀 to sa zmeni, budu mat nudu doma 😉

sjuzi dik 🙂

catherine711
16. feb 2010

sjuzi, ano, bolo to strasne. my sme isli do obchodu kvoli psom, uz nemali zradlo... 😠 tak som vlastne nasrana na psov. 😀
my sme predtym byvali v bohuniciach, tak som rada, ze tam uz nebyvame, lebo zo spačiniec sa tam nedalo prejst. co je este horsie, ze domcek mame v dolnom dubovom, a aj tam bola cesta neprejazdna... 😀
takze keby sme tam uz byvali, tak sa nedostaneme domov.
v smoleniciach byva jeden nas sofer... aj jeden elektrikar, co nam robi na dome

catherine711
16. feb 2010

dievčata, mam jednu otazku... keby, čisto teoreticky, by som po IUI ostala tehotna a po nejakom case by som chcela dalsie dieta, to by som musela zase na IUI? alebo je nejaka sanca, ze by to uz slo aj normalne?
neviete? a čo hovorite na to, že neplodnosť sa dedi?

irsina83
autor
16. feb 2010

cathy to ti vobec neviem povedat, vo vasom pripade bude asi zalezat na partnerovom spg 😉 skus sa chod opytat do temy IUI. moja nplodnost sa nededi, dedia sa len choroby, kt. je zapricinuju ale kazda zena je plodna ked ma maternicu a vajecniky a aj muz co zly spg lebo v dnesnej dobe je tolko metod,ze je to ozka stastia, trpezlivosti a vytrvalosti a okrem toho existuje aj dalsia nadej vo forme adopcie 😉

bettynka222
16. feb 2010

kika teisme sa s tebou 😉 ja si zatial davam to magne b6, tak ale ja skor kvoli tej B6tke na trombo ako kvoli magnezku...tak ale mam aspon prevenciu 😀

cathy my sme s aprvykrat isli o babo pokusat mesiac a pol pred narodkami a aj som pocas narodiek tehu bola. neboj nemas moc rokov, hlavne aby sa prislo na priciny pripadnej neplodnosti a aby ti ich lekar pomohol vyliecit 😉 potom napis co ti pozistoval 😉 a k tomu dedeniu neplodnosti.....nieco moze byt dedicne, ale je otlko pricin neplodnosti a vacsina z nioch urcite nie je geneticky podmienena 😉 preco, mas pocit ze si nieco zdedila?

lilus ja poznam babu co si nasla frajera neskor, otehotnela po svadbe ale ajtak mala 29 ke drodila a myslim ze jej nic neuslo 😉 je hlavne ze sa riesia problemy a ze si sa s babatkom spamatala vcas a nie v 35tke...

sjuzi no cesty boli strasne, ja posledne dva tyzdne chodim len na prechadzky a na hematko 😀 a teda bola som u nasich autom cez vikend a mali tam kvalitne zaveje a ot su sucastou TT 😕

irsina83
autor
17. feb 2010

evi ja som si sama nasadila B komplex keby nahodou 😉

catherine711
17. feb 2010

ahoj baby, ako sa dnes mame?

pocujte, poradite mi, ktore vitaminy su predsa len najlepsie? pre mna aj pre draheho?
neviem sa rozhodnut, je ich strasne vela.
dakujem 🙂

catherine711
17. feb 2010

betty, k tomu zdedeniu. prave to mi nejde do hlavy, z mojej rodiny nepoznam nikoho, kto by mal s plodnostou akykolvek problem. z draheho strany tiez nie, jeho mamka mi hovorila, ze jej stacilo, ked jej muz okolo nej len presiel v trenkach a uz bola v tom. svagrina je tiez taka, ved ma doma tri baby. svagor ma tiez 3 deti. ani svagor ani svagrina ani nevedia, kde a ako k nim prisli... 😀 😀 😀 stale nad tym musim rozmyslat, ze kde sa stala chyba. preco su obidve rodiny plodne a my mame problem.
nerozumiem tomu.

irsina83
autor
17. feb 2010

cathy ja ti odporucam Femibion 800,viac info najdes na www.femibion.sk, obsahuje vsetko co potrebujes a este obsahuje aj l metafolat ktory je dobry v pripade ze mas poruchu metabolizacie kyseliny listovej. mne pomohol k otehu a pre muza neviem, v tom sa nevyznam co by mali brat muzi so zlym spg. moj mal dobry spg a berie stale multivitamin a kyselinu listovu ale on to berie sam od seba lebo chce nie preto ze musi. ale tusim tu uz niekto pisal ake su vhodne vitaminy pre muzov.
cathy niekedy tomu treba pomoct 😉 u nas takisto nikto nemal problem otehu ani na jednej strane a my sme mali, chyba bola vo mne 😉 stava sa 😅

sjuzi
18. feb 2010

Ahojte babuľky! 😉
Ja som tiež brala Femibion pred tehotenstvami... vraj je najlepší z tých všetkých možných vitamínov pre budúce mamičky/tehuľky.
A začala som sa zase dopovať kys.listovou...
U nás je ten problém, že sa asi nevieme trafiť do správneho dátumu... 😅 Vždy nám trvalo tých 5-6 mesiacov, kým sa mi podarilo otehu... No uvidíme teraz... od toho MA som mala pol roka pauzu, tak snáď sa zadarí, som optimista... 😅

A inak mm sa asi rok dozadu začal dosť zdravo stravovať (aj kvôli zdravotným problémom, ktoré máme obaja v rodine), číta Bukovského knižku Návod na prežitie pre muža, tam je dosť odporúčaní aj na dobre fungujúce pohl.ústrojenstvo... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre