Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
18. feb 2010

sjuzi tu knizku od bukovskeho citam aj ja a aj my podla podla toho jeme 😀 tak okrem ineho 😉 ja mam problemy s placentou, mam na nej cysty alebo cievy ani doktory sami nevedia ale tym co som si precitala a spojila s tym co mi raz hovoril moj dr tak som zaradila vela potravin do kolobehu ktore sme predtym casto nejedli a mne sa placenta lepsi, dnes na kotrole dr. vravel, ze ju mam lepsiu 😀 ja verim ze aj zdravie sa da upravit pomocou prirodnych zdrojov...mozno nie uplne ale da sa s tym dopomoct 😉

fattamorgana
18. feb 2010

Ja sa dopujem len kyselinou listovou, lebo do seba nerada pcham lieky. Ale kamoska mi odporucala CalibrumBabyplan. Mate s tym niekto skusenosti?

irsina83
autor
18. feb 2010

fatty ja som brala aj calibrum babyplan ale v mojom pripade to bolo uplne na nic kedze mam poruchu metabolizacie kyseliny listovej a moje telo neprodukuje l metafolat, ten obsahuje iba femibion, preto je taky ,,vynimocny"" a je dobry ako prevencia keby si nahodou mala tu poruchu 😉 ja som bola typicky pripad, dr. mi nasadil femibion a ja som hned ostala tehu 😀 bol to ako zazrak 😀

diapozitiv01
19. feb 2010

ahojte,
no vidim ze sa tu bavite aj o kyseline listovej,
mne teraz geneticka kazala brat 10mg kyseliny listovej uz 6 mesiacov pred otehu..
Tie normalne dostupne vitaminy pre tehotne, tam je len 400qg,,,
takze chodim si davat predpisovat acidum folicum..

irsina83
autor
19. feb 2010

ahoj diusik,

femibion pred otehu do 12tt ma 800uq. tento acidum folicum som nasadila mojmu mm, zevraj aj pre muzov je to velmi dolezite, to som tiez citala u bukovskeho.
ako sa mas, dlho som ta nevidela 🙂 dufam, ze dobre. uz snazilkujete?

catherine711
19. feb 2010

ahojte baby

ten femibion mozem uzivat aj dlhodobo? v pripade, ze by sa stale nedarilo?

irsina83
autor
19. feb 2010

cathy samozrejme mozes. tvoje telo bude dostavat potrebne vitaminy 🙂

lilusic
19. feb 2010

Ahojte babenky

ja som prave dosla od lekara a povedal mi ze mi nenarasta dostatocne folikul ma le 14mm a ma mat 2Omm som smutna, takze mam brat dalej tabletky clostilberyl a v pondelok ma zas kukne ☹

Dia mne tie tabletky normalne predavaju v lekarny a bez receptu.len prosim ta ako casto sa maju brat ja si davam 1tabletku denne.

diapozitiv01
19. feb 2010

ahojte,
no uz sa snazilkujeme, teraz som akurat 3 den po ovulke, bola som aj u gyndosa strbu, ten mi v pondelok potvrdil ze vajicko je dozrete a ze kazdu chvilu dojde k ovulke, BT sa drzia hore, takze je to ok,,

iris, aj 800qg je malo, ja potrebujem hltat 10mg denne, to by som musela brat asi 12 tabliet femibionu, a acidum je cista kyselina listova bez ostatnych vitaminov..

Lilusi, no mne ich nechceli predat v lekarni, lebo acidum folicum 10mg v jedenej tablete sa viaze na lekarsky predpis, takze vzdy si to musim dat predpisat. A mam to brat denne, ale my sme rizikovy pripad.
Inac staci 400qg denne, tak ako ma femibion 400 napriklad..

lilusic
19. feb 2010

Dii tak tomu nechapem lebo mne ta lekarnicka sama povedala ze su to najlepsie a predavaju mi ich bez receptu 😀

diapozitiv01
19. feb 2010

Lilus, pozri sa aky je presny nazov a vyrobcu,,

Ja mám acidum folicum od Zentivy-Leciva, aj na krabicke je napisane na lekarsky predpis

lilusic
19. feb 2010

DII ano cervenym je nazov a od vyrobcu ciernim zentina. a je 30 tabletiek .to asi zavisi od lekarnika

diapozitiv01
19. feb 2010

no tak to mas dobre, lebo mne to hajzly pred predpisu nechceli predat,
a co sa pytala na volnopredajne tak tie maju max. 1mg, a tieto maju 10mg,

tak pekne papkaj, teba staci aj omnoho mensia davka,,

lilusic
19. feb 2010

Dia

prosim ta pozri si moj album a tam som odfotila krabicku z liekov.Staci ked sa berie jedna tabletka ?Mali by bit jedny z tych najlepsich to mi hovorila ta lekarnicka abola tehula,ze aj ona ich brala 😀

Mne ich predavaju na stanici v lekarne a bez problemov.

diapozitiv01
19. feb 2010

Lilus,
presne tie iste mam,
jasne jedna tabletka ti denne uplne staci, tebe mozno aj menej,,

no budem musiet aj ja chodit na stanicu do lekarne

irsina83
autor
19. feb 2010

dius drzim palce, vyzera to slubne 😉

Mas pravdu v tom femibione je potrebna denna davka, len zial femibion je jediny, ktory mne zaberie kvoly tej mojej poruche metabolizacie kys. list. ostatne druhy sa vo mne hromadia a neviem ich spracovat 😠
lilus neboj zaberie to, tvoj organizmus si musi zvyknut na tie lieky.

bettynka222
19. feb 2010

cathy to sa stava, na plodnost ma vplyv vselico. u vas to ta genetika asi nebude, skor nieco ine. bral asi HAK?

fatamorgana o babyplane som nepocula nic dobre 😒

dia aj j aberiem listovku 10 mg. ale nezabudaj k otmu aj B12, lebo tento vitmain listovku metabolizuje a ked ju budes dldhodobo brat, minie sa ti a uz ju nebude mat co zmetabolizovat, takze ju do seba budes pchat zbytocne. diabetici maju vseobecne problem so zvysneou tvorbou krvnych zrazenin, takze si k listovke a b12 napordinuj este magne B6 od potvrdenia tehu. magnezium je dobre proti krocm a stahom maternice a spominane tri Bcka znizuju riziko tvorby tych zraznenin 😉

lilus nebud smutna, halvne z eto vie. mne po potratoch tiez poriadne nedorastali. niekedy mali len 9 mm, niekedy tam bola len kopa malickych folikov. a po nasadeni clostilu sme otehotneli hned 😉 a to acidum folicum o ktorom hovoris je asi 1 mg, my s diou musime brat 10 mg a fakt je len na predpis. tusim zentiva to vyraba. aha prave citam, ze mas tie co ja, tak nic potom 😀

kikus ahooooooooj, vcera osm bola na morfo - prisli sme odtial az o 22:00 😝 makto uz spinkal ked ho osnovali, ale ajtak sme videlu hornu peru, nostek, nosne dierky, ocko, kosticky, bicepsy, mozog, mozocek, srdce a otvarajuce a zatvarajuce sa chlopne, brnaicu, pluca amilion veci este. al eked ho dr zacal sonovat, tka sa maly strasne vrtel a potom ked nam chcel spravit foto z profilu, tka nanho vytrcil ritku, tak dr stlacal moje brucho pri maktovej hlavicke, co ho tka vytocilo, ze mu donho zaboxoval a zaboril hlavicku do mna - takze z fotky nebolo nic 😀 ale inak ma zaujimavu polohu - ritka v mojom podbrusku, klaci, halvicka pri mojom pupku a pri nej z obidvoch stran rucicky 😀 ozaj a vaiz 395 g. trosku sa mu spomalil hmotnostny prirastok lvoli tej anemii, ale ved to dozenieme 🙂

irsina83
autor
20. feb 2010

evi super ze malinky je zdravucky 😉 no vidis...som rada ze vam to dobre dopadlo 😀 moja malinka bola dole hlavickou ale na 3D bola skrizena ci co...aj moja kopkala o stosest ked som bola na tom 3Decku, kopkala ma na takych miestach miestach kde este nikdy predtym 😀
to su ale zlatusikovia malinky 😀

diapozitiv01
20. feb 2010

Ahojte,
bety, diky za rady ohladom vitaminu B12 a magne,, 🙂 hned ordinujem 😀

bettynka222
20. feb 2010

ahojte 🙂

kikus no maly je ok, ale ja sa vkuse dusim. som myslela ze to bolo len raz vcer rano, ale zachvat dusenia prisiel aj vecer pred spanim (stale sa nadychujem a plucam je stale malo 😕) a rano ked osm sa zobudila zas. k tomu sa mi dooost toci hlava. ja uz neviem co s tym. mam ist dokimu? nebudu na mna pozerat jak na cvoka?
pozerala osm malinku, je zlatunka. uz sa na nu teism nazivo 😵

dia mne pichali B12 1000 raz za tri mesiace a teraz od 5 mesiaca si k dr nosim injekciu kazdy mesiac. a to magne som zacala az pocas tehu 😉

irsina83
autor
21. feb 2010

evi to veru neviem ako na to. neradila si sa s doktorom???moja a aku polohu mas ked lezis? nemoze byt v ziadnom pripade na chrbte...musis byt uz len na bokoch...inak neviem ti poradit, musis sa popytat doktorov. vobec nebudu pozerat na teba ako na cvoka...neboj. jaj vsak uvidime na koho sa poda drobcek, zatial je to na nasu stranu 🙂
kedy pojdes na 3D? dam ti kontakt do HC??? aj ja som zvedava na Matka. 😀

bettynka222
21. feb 2010

kikus už to dusenie prešlo. asi mal maly nejakú blbu polohu. na 3d pôjdeme tomu dr kde som bola na morfo. chcem od neho ešte vypytat fotky z morfo a aj mám toho dr rada-je veľmi milý, veľký odborník a dosledny. ale už mu nedovolil stuchat do matka, vôbec sa mi to nepáčilo 😝

irsina83
autor
22. feb 2010

evi, som zvedava na malinkeho 🙂 no ani elinke sa to nepacito, drbcek moj kopkala o stosest 😅 dom rada ze sa ti polepsilo 🙂

bettynka222
22. feb 2010

ahoooj, tuším sme naraz hore. ale ja som dnes išla spať až o jednej a hore som od pol 7, tak budem dnes trosku ovalena 😝 ale možno pôjdem ešte teraz spať 😀

snaziliatka kde ste? lilus, cathy už ste začali s liecbou? diusik a ty ako? pocuj ty si v tehu bola aj na tom glukozovom teste, či nie? vieš keď už vedeli že máš cukrovku, že ci to vôbec robili 😕

irsina83
autor
22. feb 2010

evi ja takto vstavam kazdy den len este potom okolo obedu idem lahnut 😀 dnes tu nikoho niet 😅

bettynka222
22. feb 2010

no ale ja som zaspala az o jednej....furt som vymyslala 😀 inak sa snazim trosku skor chodit spat a psim aj 12 hodin niekedy. inokedy som v noci zas aj 4 hodky hore, lebo je mi zle, ale potom to dospim doobeda 😀

irsina83
autor
22. feb 2010

ja to mam skoro pravidelne, spat idem okolo 22.00-23.00 a vstavam 6.45-7.30 ale na obed spim vzdy 1,5h - 2 hodinky...

diapozitiv01
22. feb 2010

ahojte,
ja za chvilu zdraham z prace,,
bety,
mne nerobili ten glukozovy test, aj ked este sestricka u Piknu rozmyslala a som jej hovorila, ze preboha snad je to jasne 🙂 . No ale ja som bola u dia kazde 2 tyzdne + kazdy mesiac na endokrinologii skrz stitku + plus gyndos v BA, ja som si teda cez tehu pochodila po doktoroch,,

lilusic
22. feb 2010

Ahojte babenky

ja som dnes bola u dokiho a predpisal mi pregnyl ze my ho da vstredu tak som zvedava dufam ze sa to podary 😀

folkul uz dnes meral 18mm tak som zvedava 😉 Dufam ze uz mame na oblohe hviezdcku pre nase babetko ak by sa podarilo 🙂

irsina83
autor
22. feb 2010

lilus vyzera to slubne, drzim palce 😉 to je super ze je to na dobrej ceste 😉 laparka pomohla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre