Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
4. nov 2009

caute babulky tak malinke mi narastlo za 12 dni 5 mm a som v 7tt plus 4, dnes to tak pristroj nameral podla velkosti babatka. tak sme sa posunuli o 3 dni vzad ale babo je primerane velke a videla som aj srdiecko a naznaky ruciciek a hlavicky 😀 😀

diapozitiv01
4. nov 2009

Iris, super, 🙂
bola si u tej dokyne v piestanoch? ci kde?
ako sa citis?

irsina83
autor
4. nov 2009

ahoj nataly, hej bola som u dokiho v PN, bol strasne zlaty a mily. povedal mi ze mam dvojrohu maternicu v tvare srdiecka 😀 😀 😀 drobec moze plavat a plavat 😉 citim sa dobre. vsetko som mu povedala co a ako a povedal ze vsetky priznaky su ok. 😀

diapozitiv01
4. nov 2009

dufam teraz ze si doma na PN-ke a odpocivas. Ze srdieckovu maternicu 😀 .

falin
4. nov 2009

Ahojte kocky 🙂 ,

irsi - super, tesim sa ze ste oki.

zab - podla mojho laickeho usudku a toho co som precitala, si myslim ze branie listovky ti moze skreslit vysledky mutacie genu MTHFR C677T (ten suvisi aj s homocitsteinom a odporucaju brat listovku). Cize ublizit ti to neublizi, len mozes mat lepsie vysledky ako bez jeho brania 😉

baby - mne zacina mrska, takze dalsi mesiac nic. Mozme sa snazit dalej 😖

irsina83
autor
4. nov 2009

Nataly,
aj dr. sa smial ked to videl 😀

kocky dakujem vam za podporu 😉

falin hej odporucaju brat listovku ale aj s l-metafolatom ktory ti ju spracuje 😉

florans
5. nov 2009

Ahojte, Kika som rada ze ti dopadla kontrola v PN dobre a ze je vsetko v poriadku. A srdieckova maternica? Hm, ved malusatko je splodeny z lasky. A bude to plavec, ako jeho mamina 😀 . Tak sa obaja drzte a odpocivajte. Pozdravujem.

irsina83
autor
5. nov 2009

cau monika,

dakujem moja. no vlastne ani neviem ci je to ok mat srdieckovu maternicu, ale co som citala tak je to vyvojova anomalia,,,no ale ked dr. nic nehovoril tak si myslim ze to neni az take strasne...jasne bude po mne, plavat ako mroz 😀 posielam martinkovi velky bockanec,cmuuukkk. ako sa ma chrusticek? este furt sa ti tak budi?

florans
5. nov 2009

AKo hovoris, ked doktorko v tom nevidi problem, tak dufajme ze bude vsetko o.k. az do konca. A Martin? Je to des 😖 . Dnes v noci a 50 min hore 🙄 . Ale mojka zvykaj si, tym ta nechcem strasit. Ty budes mat mozno dobreho spachtosa, aj ked ale v tom spani nesmie byt po Renkovi.

irsina83
autor
5. nov 2009

ale bobacik co sa tak budi...vsak zubky uz ma, ne? co hovori na to dr? moja a ako sa citis? asi unavena ako medved,ze?...ja som unavena aj bez toho a majhorsie je ze na mna nieco lezie,kaslem a zacina ma drazdit v hrdle...bojim sa ☹ ...mne bude jedno po kom bude...po renkovi bude kludas a salamista.. 😉

lubkabb
5. nov 2009

Ahojte baby, som bettynkyna koníková kamoška. Neviete čo je s ňou? Už druhý deň nebola na koníku. Dúfam že je v poriadku a len oddychuje 😒

irsina83
autor
5. nov 2009

lubka neviem ale aj ja mam obavy ked sa tu nezjavila. dufam ye je ok,ona je teraz na pn kvoly mimi.

lilusic
5. nov 2009

Ahojte babenky
ja som tiez z TT a snazime sa o babo uz dva roky a stale nic.Tak ma doktor odporucil do Ba do Gin fivu.Odtial som mala ist na laparoskopiu ci mam priechodne vajickovody a zistili mi pri odbere krvy vysoku cukrovku typ 1.Prave ma pustili z nemiocnice domou a opereraciu mi musia prelozit az na buduci rok.Uz sa stoho zblaznim.Neuveritelne to dlho trva.

Je tu niekto kto ma cukrovku a podarilo sa mu otehotniet?

lubkabb
5. nov 2009

irsina- veď ja viem, ale každý deň aspoň nakukla, tak mám o ňu obavy.

diapozitiv01
5. nov 2009

Veru Bety, kdeze sa tulas?

Lilusic, ja mam cukrovku 1.typu, od mojich 17.

irsina83
autor
5. nov 2009

lilusic,

vitaj medzi nami, tu ti bude dobre. a na zaklade coho ti dr. zistil ze mas nepriechodne vajcovody? akemu dr. chodis?

lubkabb no ostava nam len cakat a dufat ze evicka je v pohode 😔

diapozitiv01
6. nov 2009

Dobre ranko Trnavcanky 🙂

zab37
6. nov 2009

aj ja prajem dobré ráno 😉 , deti som vychystala do školy, spravila raňajky a šup na koníka, aspoň na chvíľku, poobede nemám šancu 😒
už tretí deň ma pobolieva celý spodok asi vaječníky tak akoby mi to ťahalo niekam dolu. neviete čo by to mohlo byť? 😖
dúfam že to ale prejde, kým stihnem zmeniť dokiho, lebo z toho môjho mám už nočné mory!

diapozitiv01
6. nov 2009

Zab,
este stale si u Piknu,,, 😠 ,
no cim skorej zoberies kartu tym bude lepsie...

zab37
6. nov 2009

😅 no áno som, 😖 teraz som chodila dosť po doktoroch a k nemu ako na hodiny klavíra hlavne v septembri...a to bol zlom! 🙂
tak som si chcela dať pauzičku a o mesiac sa pustiť do hľadania iného.
premýšlala som o tom čo si mi napísala o tých Budmericiach, je to zaujímavé a dr. Korbeľ, je fakt dosť známy.lenže ako by som tam chodila? a na sono do blavy? a tiež tie piešťany... jednoducho musím prejsť niekomu z trnavy, skúsim štrbu, ilavského, možno lachký, eliáš.... ale si fandím že? 😀

diapozitiv01
6. nov 2009

Zab,
Strba ani Elias, neberu nove pacientky..
Ja som to vsetko obvolavala, ked smo menila P. Az kamoskyna sestra mi vybavila Strbu...
Ilavsky, no neviem,,, Lachkeho nepoznam...

Tie Budmerice nie su na zahodenie, len ked nemas auto, tak to nie je nic moc...
A naozaj tam pracuju elitny dokynovia z Antolskej, okrem Korbela aj Niznanska a Redecha, len nevyhodou je to ze tam rovno nemaju ultrazvuk a treba ist na Antolsku.. Ale su to naozaj odbornici. a robia tusim az od 16 tej. Takze netreba sa ani moc ulievat. Ale vstupny poplatok maju 20€. Ja keby som nebola u Strbu tak idem hned tam. Tak ci tak ultrazvuk ti nerobia po kazde a raz za cas sa previest do BA sa moze spojit s uzitocnymi nakupmi.

Ja by som mozno este aj uvazovala centrum v Blave tusim sa to vola GPN,

Tu v TT naozaj toho moc neni a ti vychyteny dobry lekari uz neberu...

A osobne by som sa radsej odviezla aj 50km niekam kde viem ze ma neodbiju ako niektori dokynovia. a ze nebudu podcenovat moje problemy bud s cyklom alebo s vytokomi ci inymi problemami.

Ja si Antolsku a doc. Korbela chvalim. Ked som bola u P a povedal mi ze sa otvaram a mam spotrebovany krcok, tak mi nespravil ziadne vysetrenie. Odporucil mi ist Korbelovi nech on rozhodne..../naozaj super pristup
😒 /.
Ked som isla na ANtolsku, Korbela zastupovala Niznanska, ta mi hned spravila stery z krcka, pocas vysetrenia dokonca zachytila kontrakciu a hned si ma tam aj nechali.. Hrozil mi totiz to predcasny porod a to sme boli v 30t.
Z vyteru zistene ureoplazmy, ktore mozu sposobovat tento predcsny porod. Pocas brania antiobiotik som dostala nejake svrbebnie, tak mi nasadil doc. Korbel taku tabletku tu som si musela vkladat niekolko dni a preslo ma to.. Naozaj takto si predstavujem pristup...
Uz viem ze nikdy viac menovaneho dokyho P. Ked som isla pred otehotnenim k nemu a povedala som ze chcem otehotniet nech mi spravi nejake kontrolne vysetrenia tak sa mi pomaly vysmial...ze co by som preboha chcela... A to som predtym mala neskutocne problemy s cyklom,,,, jeho liecba bola cakat kym sama dorazi,,, ziadne testy,,, nakoniec mi zisitili na diabetologiii znizenu funkciu stitnej zlazy....

Chhh, uz sa mi to tu nechce vypisovat, ale naozaj mi je velmi luto ze som tak dlho zostala u menovaneho dokyho...Ked teraz viem ze aku starostilovost mi mohli poskytnut aj niekde inde...

zab37
6. nov 2009

presne tak, raz za rok k P. to sa dá a ak nemáš problém tak ako ja doteraz, tak mi to stačilo,
len asi nedaj bože sa niečo pýtať alebo chcieť....nič, skôr to vytkne, že vraj načo, on nemôže nič spraviť, nikam poslať na vyšetrenie, nijaké také neexistujú a to zvlášť pre mňa! no čo by som ja už chcela 😒.
raz mi povedal, keď ma pozeral v 17tt na sone, že vraj vidím tam nejaký problém ale nepovie mi to lebo ja som taká.... aj ja že: taká citlivá?.. a on:nie taká uprdnutá!.
stále som krvácala, niekedy menej niekedy viac, do nemocnice ma poslala skalická, ktorá ho vtedy zastupovala a potom on sa ešte čudoval prečo som tam bola, krvácanie neprestávalo nasadil mi utrog... o poslal domov, tak som tam chodila za týždeň aj 2x alebo volala, že stále krvácam.... a nič v utorok som uňho bola naposledy a v stredu večer som dostala bolesti a...... ☹

som rozhodnutá, vymením!

zab37
6. nov 2009

a naozaj kde je bettynka? 😕

irsina83
autor
6. nov 2009

zab keby si chcela tak ti mozem dat kontakt na mojho dokiho ale on je v piestanoch. uz aj bettynka bola u neho. aj ja sa zamyslam kde je...dufam, ze nieje v nemocnici a ked tak dufam ze len pozorovanie...mam takeho blbeho tucha.

evicka ozzzviii saaa naaam,pls

lilusic
6. nov 2009

Dakujem za privitanie irsina 83

To mi naordinovali priechodnost vajickovodou z Gin fivu.Aby mali kompletne vysetrenia.V TT som chodila Eliasovi.Tu sa mi to nepodarilo tak dufam,ze v BA mi pomozu.Je to strasne.nekonecne cakania.
Muz bol na spermiograme a zistili mu malu pohyblivost spermii tak som mu kupila Profertil,zevraj su to najlepsie tabletky na spermie .No uvidime.A mne do toho este aj cukrovka.Uy len cakam co mi este najdu.

irsina83
autor
6. nov 2009

liluscic,

neboj pomozu ti, vsak tusim dia pisala ze aj ona ju ma. mne zas povedal dr. ze mam PCO a od poslednej kontroly mam aj srdieckovu maternicu a vidis sa da. ake ste mali vysledky spg? mozes mi ich sem napisat prosim?

lilusic
6. nov 2009

Irsina

Nalez sa vola Oligoasthenozoospermia.No takties neviem ci mu tie tabletky co som kupila pomozu.Dufam.ze ano.

diapozitiv01
6. nov 2009

Lilus,
neboj urcite sa to podari, vsetko chce len svoj cas.
Co sa tyka cukrovky, ta vobec nie je problemom k otehotneniu, ale pocas tehotenstva je nutnost sledovat si pravidelne glykemie. Bola si uz aj v Lubochni? Ktorej diabetologicke chodis, ja chodim ku Gliviakovej.

lilusic
6. nov 2009

Ahoj dia

Mne ju zistili iba teraz pred tyzdnom a ties som bola u Gliviakovej.To mi spominali Lubochnu v nemocnici .Ako si sa stym zmierila ja si picham 1 inzulin rano a vecer a potom 3x tesne pred jedlom dalsi .

irsina83
autor
6. nov 2009

lilusic mne sa yda ye je tu tema na oligo... ale co som citala tak da sa len niesom si ista ci len IVF alebo UIU. neviem ake tabletky pomozu ale tie kocky bz ti vedeli povedat co a ako. ale podla toho co som tu na konovi citala da sa otehu so vselicim len netreba na to mysliet ale samozrejme riesit dany problem ale hovorit si ze to bude ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre