Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
11. nov 2009

janka vitaj medzi nami,

no moj mm bol v BA v Iscare na spermiograme, ked si to hodis do googlu tak ti vyhodi aj telefonne cislo aj adresu. stoji to 8 euro a vybaveny je do pol hodky 😉 v trnave potrebujes strasne vela doporuceni od lekarov a este su aj neochotnii. tam staci zavolat a je to 😉

nataly,

vsak prave, ten test bol krasny, budes aj vecer testovat? skus co ti ukaze. vsak uvidime zajtra, budem na teba mysliet 😉

janka911
11. nov 2009

irsina ďakujem moc..ešte sa v tomto moc nevyznám čo a ako je to pre mna všetko nové

janka911
11. nov 2009

A ešte sa chcem spýtať,to že sa nám nedarí može byť aj tým že som ešte pomerne mlada??

irsina83
autor
11. nov 2009

janka,

nemas za co, na to sme tu a o chvilu sa tu rychlo zorientujes 😉

janka911
11. nov 2009

dakujem hadam ano...aspon sa tu dozviem zaujiave veci...co by som sa nikde nedozvedela

lilusic
11. nov 2009

dia

pich si rano Humulin N 12 j aj vecer

a pred kazdym jedlom Humalog 12 - 8 - 10

Tigi dakujem len by som si chcela ten program stiahnut a naucit sa stym robit.
Aka teplota sa rata za plodne dni?Pred rokom som si merala BT ale stale som mala priemerne 36,5.

diapozitiv01
11. nov 2009

Lilu,
tak to jedevas iba 3x denne, alebo si davas aj medzi jedla s dopichovackami??
Da sa ti na pere davat aj po pol jednotky alebo tam mas iba cele?

Vacsinou plati ze 1J inzulinu znizuje hladinu cukru v krvii o 2mmol. Cize keby si si pichla na ranajky o 1J viacej nemusela by si mat 11,3 ale 9,3. Ale vela zavisi s akou glykemiou ides do jedla.
Teraz ti odporucam urcite nic nepridavat.
Skus si robit dennicek, ja viem je to otrava ale mne to velmi pomaha a hlavne ked chcem mat mrnouska glykemie musia byt stabilizovane.
Ja som si kupila taky mali zapisnik so spiralovou vazbou. na jednej strane mam rozppisane 3 dni, pisem si tam glykemie pred jedlami , sem tam aj po jedle a ked sa mi chce tak aj pred spanim ci o 2 ci 4 rano, to ked chcem mat velky profil a chcem vidiet ako v noci tahal bazal.
Kedy teraz ides na kontrolu? ja sa chystam 27 ale to len si dat predpisat nejake veci do pumpy.
A pytaj sa do Lubochne, tam je super, naucia ta o cukrovke skoro vsetko a ide o to ze ty si sama sebe lekarom na 80%.

Mne zacala normalne MS,, tak vlozkujem o sto sest..

diapozitiv01
11. nov 2009

a ozaj ja tiez pouzivam na zazanmenavanie BT www.fertilityfriend.com
Moja poovulacna teplota je medzi 36,8 a vyssie, ako nahle to klesne pod 36,7 tak nastupuje mrsina..
Mam cykly okolo 34 a aj ovulka mi nastupuje neskoro nieco okolo 21-24.

irsina83
autor
12. nov 2009

dobre ranko dievcence,

diusik na teba moc myslim a drzim palce u dr 😵 😵

pekny dnik vsetkym 😉

diapozitiv01
12. nov 2009

Dobre ranko,
MS prepukla v plnom prude,,
a rano bol test cisty ako lalia, tak nechapem ten vcerajsok...asi sa mi nejako hormony vzburili..
Ale na ten vysledok som zvedava..

irsina83
autor
12. nov 2009

diusik to mi je luto 😒 nevadi aspon ze telo funguje ako ma 😉 aj ja som zvedava co ti povie 😉

diapozitiv01
12. nov 2009

To nic, keby som si nerobila vcera ten test, tak by sa nic nestalo...
ja som tiez zvedava na ten vysledok, ale bude az poobede..

irsina83
autor
12. nov 2009

tak to mas pravdu, ani by ta to nenapadlo...no to som zvedava co povie dr. kedy budes mat vysledky?

diapozitiv01
12. nov 2009

vysledky budu tak medzi 12 a 14tou. zavolam tam o 12:30,,
fakt mrska sa riadne rozbehla,,, vcera sa to tak rozbehlo ze som nebola schopna absolutne nic robit a spala som v kuse 4 hodiny..

lilusic
12. nov 2009

Ahoj Dia

ano jem iba tri krat za den.daju sa mi dat iba cele jednotky v pere.Na kontrolu idem az 22.02.2010.a mam jej doniest hodnoty.Mam sa takzvano rozpichavat

lilusic
12. nov 2009

Dia
prosimta ako si mam ten program stiahnut na zapisovanie bt.vobec tomu nechapem

diapozitiv01
12. nov 2009

Lilus,
to nemusis stahovat, iba si otvor www.fertilityfriend.com a tam sa zaregistruj.
Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
a pozri aj link na sledovanie hlienu http://www.rodina.cz/clanek3633.htm

to ta gliviakova objednala az vo february? a co pruzky to ti dala na kolko mesiacov dopredu? a co inzuliny?
ze vraj nemoze predpisat viac ako 3 balenia.
ja chodim na kontrolu raz za dva mesiace, niekedy mi to vyjde ze tam musim prist kazdy mesiac skrz poukazy, raz na pruzky raz na pumpu. a asi si sa nepytala do lubochne, vsakze?
Rob si pekne ten zapisnicek, potom mi niekedy posles udaje,,
este si skus sledovat sacharidove jednotky,
10g sacharidov = 1 sacharidova jednotka, skus to sledovat na vyrobkoch co kupujes. Jedz priblizne tolko isto kazdy raz. Tie jednotky inzulinu mas totiz to k tomu nastavene.
Za par mesiacov sa ale dostanes do stavu ked si budes inzulin prisposobovat davke jedla, neboj vsetko zvladnes.

irsina83
autor
12. nov 2009

diusik tak co ti hovoril dr? uz vies vysledky?

lilusic
12. nov 2009

dia

pruskov mi da 150 a inzuliny po dve krabicky z kazdeho .Ja by som chcela ist az ked mudem tehotna

A neviem ci mam na to narok.

Rano si davam jest 3chlebiky grahamove s maslom a sunkou po jednom kruzku na chleba a zeleninu je to vela?

diapozitiv01
12. nov 2009

Iris, vysledky boli negativne, tak som kuk ako 😕 . teda volala som so sestrickou.. len nechapem ten test,,,

150 pruzkou to mas na kolko mesiacov? mne na 2 mesiace dava tiez 150, takze to by si tam mala ist este za 2 mesiace nech ti predpise dalsie, nato mas zo zakona narok. Neboj vsetko sa naucime, zakony naco mas narok a tak 🙂
Do tej Lubochne by si chcela ist az ked budes tehu? to si tym myslela, no skusk sa vypytat pri najblizsej kontrole, nech ti vypise vymenny poukaz na edukaciu do Lubochne, budes tam take 2 tyzdne a uvidis naucia ta tam kopu veci. Su najlepsi odbornici na slovensku..
Jedna Sacharidova jednotka grahamoveho chleba ma asi 21g, takze take z mojej praxe 1 chlebik je 30-60g, takze co jes na ranajky je vpohode. Ide o to ze ked sa naucis kolko telo potrebuje jednotiek inzulinu na 1 SJ, budes sa moct s jedlom prisposobovat danej situacii, raz si das menej, raz viac. a ozaj mavas obcas hypo??

irsina83
autor
12. nov 2009

diusik tak ten test bol s hcg dokopy 😀 ale nie, tak to je fakt haluz 😕 ale aspon vies ze to nebol ziaden potrat ale len divny test 😖

lilusic
12. nov 2009

dia

me povedala ze to mam na pol roka.hypo som nemala este.NA co mam vlastne narok?

diapozitiv01
12. nov 2009

Iris, veru aka sranda, a hned mi je lepsie ked viem ze to je len volaka haluz a nie ten mikropotrat,,,, 😖 . aj jedna babenka z BT pisala ze sa jej to tiez stava, ze na testoch ma take jemne ciarky a tehotna nieje...

Lilus,
to ti povedala ze mas 150 pruzkov na pol roka? to kto ti povedal sestricka ci doktorka? to ta dobre ´osrala´. AK si na intenzifikovanom inzulinovom rezime cize si pichas inzulin viac krat denne tak mas narok na 75 pruzkov za mesiac. teda myslim, este to pojdem overit...Ale bojuj za svoje prava... idem to pozret a napisem ti... Je super ked sa zacnes pravidelne merat a zvyknes si nato, ze rano ked pojdes jest, a potom pred jedlom a pred spankom. Ale aj ja som mala obdobia ked som sa nemerala s na vsetko som srala... ale dufam ze do takeho stavu sa uz nedostanem. Aky mas glukometer.?

irsina83
autor
12. nov 2009

diusik jasne ze je to tak lepsie 😉 no mojej svagrinej zas naopak, meskala jej ms, frajer jej kupil najcitlivejsi a najlepsi test podla lekarnicky a nic a biely...no tak presiel dalsi mesiac a ms nic ocikala dalsie testy, vraj velmi citlive a nic...prisla k dr na vyvolavacku a bola v 9tt 😅 no aj to sa stava a nemala absolutne ziadne priznaky 😉 to su pekne haluze s tymi testami 😠

diapozitiv01
12. nov 2009

iris,, 🙂
no a teraz ver testom,,
idem uz hajusat, dobru nocku

irsina83
autor
13. nov 2009

vsak prave 😉 dobru noc a dobre ranko vsetkym 😉 😉

diapozitiv01
13. nov 2009

Dobre ranko 🙂
dnes je piatok 13 teho, dufam ze ale bude v pohode,,mame pred sebou krasny slnecny vikend 🙂

anicka1983
13. nov 2009

Ahojte baby, už som tu dlho nebola, akosi nestíham, ale dnes mám šťastný deň - prišla mrcha, tak som sa dávno netešila na mrchu ako teraz, keď, dúfam, že bude posledná, meškala len jeden deň, čo je super.
Ako sa všetky mávate?
Irsi ty sa pekne drž a odpočívaj,
Dia, je mi ľúto, že to nevyšlo
a ostatným prajem usilovné snaženie 🙂 🙂 🙂

diapozitiv01
13. nov 2009

AHoj Ani,
no nic sa nedeje, dalsi plan je na januar na lyzovacku 🙂

irsina83
autor
13. nov 2009

diusik, veru tak len zacinam opat kychat a pobolieva ma mandla. no nic moc 😖 ale vonku je krasne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre