Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

diapozitiv01
13. nov 2009

Iris, nech ti nietko vybehne kupit nejake homeopatika,,
pekne lezkaj a kuriruj sa, nechcem tu pripominat ake je dolezite byt zdrava do konca 3 mesiaca...
Takze cajicky, citronik, medik, potit sa potit sa, vitaminky,, ake by to bolo hodne zle tak zbehni k dokyne nech ti nieco predpise..

irsina83
autor
13. nov 2009

diusik zatial som neni na tom tak zle, bola som na prechadzke s nasou Mollynkou zlatuckou, vystihli sme slniecko. lebo nasi maju bobikov vnutri a mamina mi volala ze ich mam dat von. tak som jedneho zobrala na ihrisko sa vybehat 😀 ale idem do postele, nejaka som unavena 😀

diapozitiv01
13. nov 2009

Iris, len pekne lezkaj, nech sa z toho poriadne dostanes... 😉

lilusic
13. nov 2009

dia

dakujem ti ze mi radis.glukac mam mikrodot.Hovorila mi to doktorka.

diapozitiv01
13. nov 2009

Lilus a hovorila si jej ze chces otehotniet??
Tie pruzky sa vybavia, to ta ale pekne osiera ze na pol roka 150 pruzkov... a tiez neviem preco ta objednala az na februar,,, asi si to zlahcuje. Mne zistili cukrovku v 17. CHodila som doktorke Hudakovej a tam som chodila na kontrolu kazdy mesiac. Inac Gliviakova je jej dcera 🙂 .
Gliviakova je super, ale ma toho velmi moc ale nikdy ma neodbije..skrz cas,
Ja tam idem pre recepty 27. Ale sa objednam, nechcem tam cakat, radsej si raz za mesiac zaplatim ako tam cakat 2 hodiny na posraty recept.. Minule ze tam hresil nejaky panko v cakarni,,
Niekedy ich az obdivujem,, ze to tam tak zvladaju..

lilusic
13. nov 2009

dia
ja som tam isla mynule o pod druhej a nebola som tam dlho neaku pol hodku.na otazky aj mne odpovedala a mozno ani nevie co hovorila.lebo mi davala vsetko co som nemala po navrate z nemocnice.Ked som isla od nej tak ako keby boli vianoce.
Ked jej mam robit tie zaznami tak to kazdy den si mam merat glycku

lilusic
13. nov 2009

dia
Aj mne sa to zdalo neskoro,ale ona mi hovorila,ze az potom uvidi ci mam dobre nastaveny inzulin.a pojde mi robit neake testy.Vravela,ze ak by som mala stale nad 12 tak mam k nej hned dojst.Alebo mam zavolat a poradi cez tel.

diapozitiv01
13. nov 2009

Tak ona chce tomu nechat cas, asi skrz glykovany hemoglobin, ten ukazuje aku si mala priemernu glykemiu za posledna 2-3 mesiace, skorej ako za 3 mesiace sa to nerobi. Tak asi preto tak.
To je u diabetikov taky najdolezitejsi ukazovatel ako si na tom..
Ja si meravam glycku min. 3x za den, takze ani vyfasovane pruzky mi niekedy nestacia a musim si dokupovat..
Kedy si tam bola naposledy, to bol este oktober ci uz november, ak bol este oktober, tak jej zavolaj v decembri ze chces este pruzky. a ak v novembri tak jej zavolaj v january.

Pred navstevou diabetologa, ja si robim glykemie pred ranajkami, 2hod po jedle, pred obedom, 2 hodiny po jedle, pred vecerou, 2 hodiny po jedle, potom ked idem spat a niekedy ked sa mi chce tak aj v noci aspon 1x.

Meranie si nocnych glykemii okolo 3, je velmi zaujimave a niekedy je to dolezity udaj. tu ti tozi moze hrozit, ze v noci prekonavas hypoglykemie na ktore telo odpoveda zvysenim vylucovanim hormonov proti tomuto stavu a rano sa budi s vysokou glykemiou, automaticky potom este zdvihas davku na noc a tym este zhorsujes situaciu a v skutocnosti mas spravit opak...

irsina83
autor
13. nov 2009

diusik nedalo sa mi lezat, vydrzala som len pol hodku. akurat varim, spala by som ale som taka nekludna a neviem preco 😖

diapozitiv01
13. nov 2009

Iris, keby som bbola vedela ze ti takto popri tom vylehnovani robis domace prace, hned by som ta zapriahla do zehlenia 🙂

irsina83
autor
13. nov 2009

diusik zehlit neznasam 😖 v poslednej dobe mam velmi nekludny spanok, prehadzujem sa a neviem si najst polohu 😠

diapozitiv01
13. nov 2009

Iris,
zeby uz rastlo brusko?? 🙂 preco nekludne spis??

irsina83
autor
13. nov 2009

veci mi zacinaju byt tesne a citim sa velmi nekonfortne, ja neviem preco tak spim, mam to uz od zaciatku tehu, sice nie kazdy den ale dost casto ☹

diapozitiv01
13. nov 2009

ja som zle spavala, lebo som sa budila skrz wc, aj 4x a viac za noc...

irsina83
autor
13. nov 2009

no tak to aj ja, minula noc asi 5x...pfuuu...joj tazko sa mi zvyka na take zmeny...ja som si vzdy tazko zvykala na zmeny a toto je velka zmena ale pozitivna 😀 dnes mam nejaky blby den 😖

diapozitiv01
13. nov 2009

zeby piatok 13? coze sa ti dneska prihodilo?? 😕

irsina83
autor
14. nov 2009

nie na to neverim, len som sa blbo citila... vies ako bojim sa o baby ci je ok. tato noc bola ok. krasne som sa vyspala 😉

diapozitiv01
14. nov 2009

AHojte,
my sme boli na nakupoch, som unavena, a zajtra som poobede objednana kadernicke,

irsina83
autor
15. nov 2009

diusik vy len nakupujete 😀 co krasneho ste nakupili? diusik mozem sa opytat? mavala si take bolesti v podbrusku ako na ms ked si bola tehu? ja som mavala a nejak mi to ustava...tak sa zacinam bat ci je vsetko ok 😖

denis19
15. nov 2009

ahoj irsina83
vidím,že také nemužeš dospat 😲 neboj určite je vše ok, pocitove jsem na tom stejne 😀

irsina83
autor
15. nov 2009

ahoj,

ja takto normalne vstavam, nespavam dhsie. mne to ustava tak rozmyslam ci je to ok...bojim sa. v stredu idem na utz. neviem ci je to ok ze to ustava... ale prsia ma stale bolia a mam aj ten tehu vytok...tak neviem 😖

denis19
15. nov 2009

myslím, že bolesti jako na mns neprovázejí celé tehotenství, tak je to dle mne úplne ok!!!!! jen nestresuj zbytečne, jen se tím rozhodíš..... 😠 myslím, že se embrijko už proste udomácnilo a nepotrebuje už vyvolávat nejaké bolesti a podobne 🙂

irsina83
autor
15. nov 2009

dakujem si zlata,

tak vies clovek sa boji...niektore zeny to maju a niektore nie...tak neviem...aj ja dufam,ze je baby ok 😅

denis19
15. nov 2009

určite, ale neboj, také se každý večer uklidňuji, že je vše ok a nejradeji bych na utz chodila obden,abych se ujistila, že je vše v porádku 😀 😀

irsina83
autor
15. nov 2009

ja som na tom rovnako 🙂 ok pekny den zelam, ja letim,idem sa chystat na oslavu,paaa

diapozitiv01
15. nov 2009

Ahojte babulky,
vcera som vykupila skoro cely obchod 😀 , takze mam kabat , zimnu bundu, 2x rifle, sveter s kapucou, a take tricko s dlhym rukavom a brasko si tiez kupil rifle bundu a sveter,,, Isli sme rano o 8:45 a prisli sme vecer o 19:30, unavena ako pes,, ale boli sme tu v TT vo velkosklade mustangu, v Parndorfe a nakoniec v BA a avione..

Iris,, hlavne klud, ja som bolesti nemavala skoro ziadne, sem tam ma pichlo v podbrusku ale to mozno bolo uz na konci tehu.. Hlavne sleduj ci krvacas, to je hlavne,,,ak nejake spinenie utekaj k dokymu..
A Iris pohodka, 🙂

irsina83
autor
16. nov 2009

dobre ranko kocky,

no diusik to ste ale oplieskali penazi 😀 😀 a verim ze si bola velmi unavena... dakujem ti za povzbudenie...vies ako bojim sa, idem v stredu na prve odbery no a tak...

diapozitiv01
16. nov 2009

Dobre ranko,,
Iris ty nasa strachoprdka 😀 , ale neboj bude vsetko okki...
Ty chodis do tych Piestan, ze jo?? Mne dnes odisiel muzik na sluzobku az do stvrtka, takze ma za tieto dni caka upratovanie co som nestihla pocas vikendu, ked bol nakupny...
A vcera sme toho moc nestihli,, klasika Tesco do obeda, poobeede som bola u kadernicky, potom na Maximkovom hrobceku, potom sme balili muzika a vecer klasika superstar..

irsina83
autor
16. nov 2009

ahoj,

dnes mi nejako moc chyba mm a normalne som nervozna...neviem co som taka rozlutostena... aj tebe bude smutno, vsak... tak to ste mali taky klasiku nedelu, my sme boli vcera u mm babky na 50.vyroci svadby , o com babka s dedkom nic netusili bolo to pre nich prekvapko, priniesla sa nedelna polievka, pecene husy, majonezak, lokse s pecienkou a zakusky, torta...no uplne super vsetko...babka s dedkom ani len netusili a boli prekvapeni, dojati, aaa vsetko super...babke sa predtym len povedalo, teda moja svokra jej povedala, ze nech nevari, ze k nim pride iba ona so svagrinou a malym a ze prinesu nejaku specalitu, musela babku nachystat tak aby nic nic nerobila...no bola sranda...

diapozitiv01
16. nov 2009

Tak to je pekne prekvapko 😀 ,
my presne tak taka klasika,,chvalabohu ze ide iba na kratko a vo stvrtok by som ho mala mat spat... som mu zabalila do kabele plysovu ovecku 😀 , tak ju najde ked si bude vybalovat veci na hotely,,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre