Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

drobeca
23. nov 2009

😀 diusik, nie aj pre mňa. meriam 186 a brácho ešte viac

ale už mi to nevadí, naučila som sa s tým žiť 😉

Irsi, komu idete?

bettynka222
23. nov 2009

ahojteeeeeeee, som spat z nemocky 😵 uz nekrvacam, babatko sa ma dobre tak ma konecne pusitli....tie tri tyzdne boli fakt utrpenie. a asi sa budeme stahovat spar k svokrovcom, lebo mam zakazane upln csetko a predpisanu dlhodobu PNku....

a vy babulky ako sa mate? este som vas nedocitavala, ale vidim tu tusim noive tvare. janka drzim palce 😉 drobeca ahoj

bettynka222
23. nov 2009

no trosku som pocitala...

diusik drz sa nam.....mas to velmi tazke, ale ty este budes mat deticky uvidis (viem,asi ti tato veta lezie hore krkom...ja osm sa jej tiez napocuvala po potratoch), ale ty nema problem otehotniet, ani s tehulkovanim....bol tam proste ten blby problem kvoli ktoremu sa srdiecko nevyvijalo dobre, ale vsetko sa na dobre uz obrati 😵

kikus ne babtko nema 9 mm, ale 2,26 cm, cize to je kolko mm 😕 asi tak podobne ako tvoje ze. ja som totiz sice v 9 tt, ale babakto uz v 10. no ponahla sa 😀 bude nedockave ako ja......

falincek ahooooooooj 🙂 to je skoda ze ste uz vsetky platene pokusy minuli ☹ ja verim, ze to nejako zvladnete...rodina by nemohla pomoct?

diapozitiv01
23. nov 2009

Ahoj Betus, no konecne domenka 🙂 . SOm rada ze ste v poriadku,, asi sa ti aj zapacilo v nemocke.
Ja ked som bola 3 tyzdne na rizikovke tak som si pripadala ako inventar,, 😀

irsina83
autor
23. nov 2009

jani budem drzat palce moja 😉

evicka vitaj spat moja 😉 no babatka su podobne, len minule si pisala nieco 9 a nebolo nic pripisane tak som nevedela ze co myslis. no my sme v stredu mali 2,66cm a boli sme 9 plus 5.
na ktorom poschodi si lezala??? a ta fajna light strava...strasne,ze???
ja sa najviac obavam toxoplazmozy lebo nasi maju dvoch psikov a jednu macku ktoru neznasam a vobec ju nechytam... neviem nejak sa bojim tych vysledkov... som taka o nicom.

drobeca ideme Fagovi, ten nam ju bude operovat.

bettynka222
23. nov 2009

diusik no aj ja osm tam uz bola taka invetarna...ale maju tam aj baby co tam leiza tri mesiace 😕 to musi byt hrozneeeeeeeeeeeeeee

kikus no na tretom, na ohrozenej tehotnosti. ja som mala nejake vyslekdy uz ok....a inak imunologicke parametre su ok, takze nepredpokladam, ze by tam nieco mohlo byt. taaakze zltacku nemam, este cakame na rubeolu, hiv a toxo...no tak snad to nemam 😀

diapozitiv01
23. nov 2009

baby co tam lezia 3 mesiace?? fuha, to im nezavidim,,,
je na rizikovke aj nadstandard??

irsina83
autor
23. nov 2009

v nemocnici aj ja som mala dobry krvny obraz a zajtra sa dozviem dalsie vysledky... ja nemam zltacku lebo som sa dala cerstvo tento rok ockovat pred svadobnou cestou...ale vsak uvidime.

to som rada, ze sa babatku tak dari 😉 neboj vsetko bude ok.

falin
24. nov 2009

ahojte,

janka - neboj, hcg pekne stupa. Drzim palceky nech sa tak vyvija i nadalej

betty - vitaj naspat. Tie tri tyzdne v nemocke ti veru nezavidim, mne stacili 3 dni po laparke a mala som dost 😝 , ale co by sme pre nase deticky neurobili 😵 . Drzkaj sa a neboj vsetko bude oki.
My teraz skusame prirodzene lebo som si povedala ze sa to urcite podari. Uvidime. A keby nie, tak rozmyslam nad ivf v Brne, vyjde to tam lacnejsie, ale az v bud. roku. Rodinu tym nechceme "zatazovat", kedze vysledok nie je isty 😖

drobeca
24. nov 2009

ahojky,

irsi, u toho sme boli s pol ročnou na kontrole a v tej dobe si nechcela dať ani nos, či papulu chytiť. on ju drapol, ona sa počúrala na stole, oháňala sa chvostom, všetkých ostriekala, doktor nervózny a vynadal mi, že čo to mám za psa, mám ju trénovať. ale teraz je to lepšie, lebo je už aj prítulnejšia aj niečo strpí
vtedy ma vážne naštval 😠

irsina83
autor
24. nov 2009

caute baby,

tak hlasim ye vysledky mam dobre. mollynka nam po operacii ociek stale spinka, je znicena ale za do vecera bude takto spinkat...nakoniec jej robil obe ocka lebo tie mihalnicky jej vrastali do vnutra.

drobeca
mollynka sa tiez dnes riadne spierala na to aka je malinka. ale bol v pohode. neviem mne tam uz zomrel jeden psik tak ja k nim nemam nejaku velku doveru len nemali sme na vyber ked na zverolekar bol na dovolenke a ocko jej mohlo puknut a vytiect...tak dufam, ze bublinka bude ok.

drobeca
24. nov 2009

😉 hlavne nech to dobre dopadne. hovoria o ňom ako o odborníkovi na oči

lilusic
24. nov 2009

Ahojte babenky

poculi ste nieco o Jonasovej metode?Da sa na to verit?

Dia prajem ti tie dvojicky z velkeho srdca.

Irina tak to je super ze to mate za sebou.Aj ja som mala havina ale po 15 rokoch som ju musela dat utratit.Mala metastaz po celom tele.Jednou operaciou som jej predlzila zivot o 3roky.A dalsiu nam uz neodporucali.Kam chodis zvelolekarovi?

diapozitiv01
24. nov 2009

AHojte,
ja ze o com sa tu bavite a vy o hafanoch 😀 . Ja mam tiez, vola sa Elle a je to skoro 5-rocna labradorka. Nas clen rodiny 🙂

Mne vcera priniesol muzik casopis Zdravie z maja 2006 a tam sa zase pisalo o Mojzisovej metode, a plus navyse o nejakej zinkovej kure na zrasty, ktore sa potom touto liecbou stracaju,,

irsina83
autor
24. nov 2009

drobeca,

hlasim ze mollynka sa prebrala a uz papala a vonku lietala tak to je dobre a teraz opat spinka. no vyzera to ze to ocko ma uz lepsieaj ten sedy zakal sa jej stratil.

lilusic mne tam zomrel mopsik, mam taky pocit ze nam ho predavkovali uspavackou lebo sa po operacii riadne neprebral a skolabovalo mu srdiecko. mal 6 rokov a operovali mu prepazku na dychanie. mollynka ma bude mat 5 rockov a strasne je zlatulinka a dobrucka. My maame zverolekara v Majcichove a vola sa Krupan ale teraz sme boli na Zavarskej a operoval ju Faga. Bol velmi mily.
Co sa tyka Jonasovej metody tak ja som si ju dala vypocitat a mam vypocet doma ale funguje az pri tychto podmienkach, to mi oni poslali :

Nakoľko neviem či ste si doposiaľ počítala svoje ovulačné dni cez
menštruačný cyklus alebo si zakúpila aj ovulačný test, či ste navštívila
gynekológa a dotazovala sa ho na zistenie svojho stavu , neviem určiť či by
tu mohol byť aj iný problém prečo sa Vám nedarí otehotnieť.

Naše žiadateľky väčšinou postupujú tak, že si objednanú ovulačný výpočet na
1 rok dopredu a zároveň si zakúpia ovulačný test v lekárni, aby si
skontrolovali či sa lunárna ovulácia v našom výpočte a hormonálna ovulácia
zhodujú . V približne 87% prípadov sa hormonálna ovulácia ženy - teda
obdobie 3 dní pred tým, ako dochádza k prasknutiu folikulu zhoduje s
ovulačnými dňami uvedenými v našom výpočte. ( ovulačný test funguje iba v
prípade ak u ženy dochádza k ovulácií. Teda ak je neplodná, tehotná alebo má
iné zdravotné problémy, tieto problémy musí riešiť so svojim lekárom . V
každom prípade ak aj existuje určitý problém akonáhle sa odstráni, tak sa
ovulácia bude zhodovať s ovulačným výpočtom podľa nášho rozpisu. )

V prípade ak si objednáte náš ovulačný kalendár berte prosím tento výpočet
ako informáciu o tom čo by sa vo Vašom organizme malo diať, za predpokladu
ak nie je u Vás iný zdravotný problém, ktorý by bránil tehotenstvu. Myslím
si, že aj toto je veľmi veľká pomoc pre budúce mamičky, aby vedeli o dňoch,
kedy majú najvyššiu šancu počať dieťa a ak by sa im aj tak nedarilo vedeli
by postupovať ďalej. Po obdŕžaní nášho výpočtu si teda zakúpte ovulačný
test v lekárni( stačí iba prvý mesiac, aby ste sa presvedčila či je všetko v
poriadku ) a skontrolujte pod ktorú skupinu patríte :

Výsledok štandardnej ovulácie A : Náš kalendár a Váš ovulačný test budú buď
v úplnej zhode alebo so štandardným meškaním o cca 1 až 2 dni. Náš test
predčí ovulačný test tým, že určuje žene kedy má dôjsť k pohlavnému styku.
Pre spermiu je totiž potrebných 24 hodín pred ovuláciou, aby mohlo dôjsť o
oplodneniu vajíčkom. Práve v tom je lunárny výpočet presný a vhodný pre
plánovanie. Ovulačný test napomôže pri kontrole ,ale je pravda, že ukazuje
najvyššie hodnoty v posledný 4 deň kedy už je neskoro mať pohlavný styk a
preto to ženu niekedy aj trošku pomýli alebo znervózni. V prípade ak teda
ovulačný test vykazuje najvyššie hodnoty v predposledný alebo posledný
ovulačný deň vypočítaný našim výpočtom znamená, že je všetko ako má byť.

Výsledok rozdvojenej ovulácie B : Ak nedochádza k ovulácií vôbec počas
daného obdobia 3 ovulačných dní je pravdepodobné, že fyziologická ovulácia
môže nastávať aj v inom období. V prípade ak chcete počať vybrané pohlavie
je dôležité držať sa nášho kalendára . Avšak je dobré vedieť a snažiť sa
zistiť kedy dochádza k fyziologickej ovulácií a zaznačiť si tento údaj do
svojho kalendára a zároveň do nášho dotazníku - výskum ovulačné dni . Týmto
nám pomôžete pri výskume a štatistických výsledkoch o tom, koľko percent
žien má fyziologickú a lunárnu ovuláciu v nezhode a aké môžu z toho plynúť
výsledky. Zatiaľ však nie je predpoklad, že by žena nemohla počať dieťa ak
sú tieto termíny v nezhode, ale je tu zo skúsenosti o čosi menšia šanca
alebo niekedy trvá dlhšie obdobie ,kým žena s rozdvojenou ovuláciou
otehotnie. Niekedy teda doporučujeme, aby sa snažila o dieťa v nami určené
dni každý mesiac , nezávisle na pohlaví a teda, aby si zvýšila šancu, že
vôbec otehotnie. ( po vyplnení a zaslaní dotazníka získate číslo X, ktoré
je veľmi dobré pre ďalšie objednávky pre získanie zľavy pre Vás alebo Vašu
rodinu a priateľov - maximálne do 5 osôb ) Tento jav sme odsledovali u
približne 13% žiadateliek a zároveň sú to ženy, ktoré sa už dlhšiu dobu
snažia otehotnieť.

Výsledok bez ovulácie C : U ženy vôbec nedochádza k ovulácií zo zdravotných
problémov . To znamená, že ovulačný test nenameria žiadnu ovuláciu počas
celého mesiaca a tu je dôležité, aby nastúpila liečba. Akonáhle bude liečba
úspešná a ovulácia sa objaví, viete že začne v nami stanovený termín podľa
nášho kalendára.

tigi
24. nov 2009

ahojte 🙂

irsi neboj, Faga je dobry odbornik na oci. nam liecil nasu macicku, tiez jej hrozilo ze jej ocko praskne. nakoniec ale vsetko dobre dopadlo, krasne sa ta ranka na oku zahojila a nijako nie je zrak obmedzeny.

betusik ahoj, som rada ze je vsetko v poriadku a ze si uz doma. tak teda pekne lezkaj, kludovy rezim, hlavne nech ste o.k. 🙂

dius mas ju tusim aj na fotke v pase, je krasna ta vas hafina. 🙂

irsina83
autor
24. nov 2009

ahoj tigi pozeram ze ti vysiel krasny graf 😉 no len tak dalej a o chvilu najdes kolajnicky 😉

diapozitiv01
24. nov 2009

veru mam jej fotku v pase, je to nasa krasotinka, ale hrozne plzne, ale aj tak sa kazdy den mojkame, lubime ju a ona nas 🙂 . Naozaj taky clen rodinky..

tigi
24. nov 2009

irsi vysiel mi krasny graf, ovulka prebehla, len sa nezadarilo. dnes som bola u dokina a nalez som mala velmi pekny, tak mi pichol pregnyl, uvidime ci sa zadari tento mesiac. 😵

dius hej, su to clenovia rodiny aj podla mna. 🙂

inak sa otvorila nova zvieracia klinika v TT na Bratislavskej, jeden z lekarov odisiel zo Zavarskej a otvoril si vlastnu ambulanciu, myslim ze to je Dr. Pašek.

irsina83
autor
24. nov 2009

tigi toho prveho havina mi operoval Pasek 😔

inak drzim ti palce lebo graf je ukazkovy 😉

diusik presne tak, ked mi zomrel moj prvy havino ja som myslela ze zomriem tiez, ja som plakala zo sna a podobne veci, 4 roky som sa z toho spamatavala. on mi chudiatko zomrel v naruci. 😔 je to clen rodiny, dokonca to je ako babo 😉 len stiskat a boskavat a davat mu papat 🙂

vladkaz1
24. nov 2009

Dia jasne aj ja ti zelam 2 jky aj 3 ky ked sa zadari nie? 🙂 😉
Evka a tebe prajem tento raz nech mate vsetko v poriadku a viem ze sa hrozne tesis ..tak drzkam palceky 😵 😵 😵
Irisina ,niesi nahodou so zatvora? mam taky pocit ze ta poznam 🙂

bettynka222
24. nov 2009

ahojte 🙂

dius ano je tam nadstandard...dokonca dve izby...ale hrozny je uz len ten rezim, strava a taaaaaak.

kikus no aj ja osm sa davala ockovat proti Acku a Bcku, ale teraz mi brali krv aj na Ccko...snad uz bude vsetko ok 😉

falin urcite sa to nejako vyriesi. ja vzdy ked uz si myslim, ze som na uplnom konci so silami a ze sa mi nabuduce urcite stane nieco este horsie, tak sa to nakoniec nejak napravi same 😵

tigi ahoooooooooj. aj ty mas domaceho maznacika? ja mam len plysovych 😀

a ste tu nieco spominali o mojziske...ja osm j po potratoch poctivo cvicila 😉

jeeej vladka ahoooooj 🙂 az teraz som ta spozanala, ked si ten zatvor spomenula 😀 ako sa mas?

bettynka222
24. nov 2009

jeeeej vladka, ty si zase tehu? to bolo v plane, ci nahoda? 🙂

vladkaz1
24. nov 2009

Ahoj ,ano bolo v plane a zasmiala som sa ty si zase tehu? 😀 😀 😀
No vidis ty by si ma nespoznala?
Moja ja som ta strasne dlho ani len nezahliadla 🙂 ,ale stretla som maminu tvoju 🙂
A tebe gratulujem ,dufam, ze tento raz dobojujete uspesne prajem ti to zo srdca moja 😵 😵 😵

bettynka222
24. nov 2009

vladi ja moc nekukam po fotkach, ani po albmoch, takze mi to nejak nedoslo 😀 mamu mi nespominaj, ta to chce vsetkym uz roztrubovat...strasne mi lezie na nervy

ja tebe gatulujem 😉

vladkaz1
24. nov 2009

Hmm chapem ta ,ale nebola prostoreka skor taka tichucka ..
A viem aj ja som bola radsej ticho ,len tu babam som povedala ..ale uz vedia vsetci lebo moja mama je jak hlasna truba 😝 🙄 ,ved poznas obe rovnake ze?

diapozitiv01
25. nov 2009

Dobre ranko,,
no pozeram ze ste tu v prevahe tehu 🙂 . No tak sa uz len pridat,, 🙂

Vladi, ani plienocky si nemusela rozpredavat a ozaj budes zase plienkovat??
Ja mam este toho dost, som nakupila pre Maximka,, dokonca mi prisiel este jeden balicek ked uz sme mali po poslednej rozlucke,, este mi mal prist jeden balicek s 3 IB z plienociek, ale volala som tete nech to zrusi...Aj pupocnikovu krv som rusila....
No ale dufam ze raz mi na nieco bude cela ´neposkrvrnena´ vybavicka.

irsina83
autor
25. nov 2009

evicka ty pochadzas zo zatvora??? si mi trosku povedoma ale neviem kam ta mam zaradit 😉 aj ja odtial pochadzam. no a moja mamina s ocinom rovnako roztrubuju, no co dodat... 😠 mne vysledky dopadli dobre taj sup na dalsie o 2 tyzdne.... 🙄

vladka zamecnikova za slobodna, vsak? poznam z videnia, zo zakl. skoly, chodila si o rocnik nizsie. ale ja na zatrore nebyvam 6 rokov 😉

diusik ahoj moja,
no dufam, ze sa coskoro pridas k nam 😉 budem sa velmi tesit a pekne snazilkujte 😉 ja este nic nekupujem, je strasne skoro a zacnem az ked budem vediet ze baby je ok.

vladkaz1
25. nov 2009

Diuska ,ano budem latkovat ale az tak od 2 heho mesiaca ,ked vidim aky mala Lucka problem chuda ,ze jej zliezala s plienok koza na susurke ,tak pri druhom nebudem to iste riskovat znova a trapit dieta .
Na latkovky si idem aj nakupit material a take malicke si usijem doma ,aj klieste si chcem objednat na patentky origos nech je plienka pekna 🙂
Irisina ,ano pamatas si ma ,to som ja 🙂 ,ale nejako sme sa asi nikdy nebavili ze?
Ja som tam byvala pri internate s MM lom 2 roky v prenajatom byte 🙂 ,ale doma uz nebyvam vela ,zila som v BA.
Ja vam prajem nech ste vsetky zdrave a tehu a hlavne vase sny nech sa vam splnia 😉
Som sa vam sem vtrela do temy ,sorac len som chcela Diusku pozdravit ked som ju dlho nezahliadla a podporit ju a zahliadla som tu zname tvare 🙂
Dia nebojkaj ,za chvilku z lyzovacky hlasis Kolajnicky 😀 😵 😵 😵 ,dufam ze sa potom ozves budem sa tesit a plienocky budes mat pripravene bez starosti 🙂

falin
25. nov 2009

ahojte 🙂

vidim ze zatvor je tu v prevahe 🙂

betty - bodaj by si mala pravdu a konecne sa to na dobre obratilo 😔

diusik - nemas moznost oskenovat ten clanok o mojziske a poslat mailom? Tiez poctivo cvicim. Ale tento mesiac som ovulku necitila 😖

tigi - drzim palceky,aby sa zadarilo 😉

irsi - na nakup budes mat dost casu. Druhy trimester je na to idealny. A neboj, babo bude oki, je to velky bojovnik 😉

Tehulky - dufam ze nas ostatne poriadne poprskate tehu virusmi a my sa k vam coskoro pridame 😵

pekny dnik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre