Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
6. sep 2010

@bettynka222 moja to sa ti len zda, neboj aky krik som spustila na sestricky ked jej na siesty krat nevedeli napychnut kanilu a mala vrestala ako pavian, chuda a mala cela rozpichana a poslali na na CTcko s tym ze tam ju urcite napichnu ze tam maju mensie ihly a mna skoro je..o Riadne som bola zufala ale prezili sme, no co uz, hlane ze je potom...ja som sa zosypala az som grcala, plakala a nebola som schopna vstat ale uz je to za nami... 😝 zvladnes vsetko 😉

bettynka222
7. sep 2010

@irsina83 uz vazime 4500 gramov 🙂 sice malo, ale po tych stresoch to staci, nie? 🙂

irsina83
autor
7. sep 2010

@bettynka222 zlatko ja neviem kolko maju vazit dvojmesacne babatka...ale ja si myslim, ze peknu ma vahu. my mame asi tak 5100g odhadom. uvidim na buduci tyzden. ako sa malicky citi dnes?? uz papal???

bettynka222
7. sep 2010

@irsina83 no dr hovorila ze pribera 120 g tyzdenne a mal by akoze 200 g...dievcatko co sa narodilo tyzden po nasom je od neho podstatne kratsie a vazi o kilo viac 😕 no ale sak licka ma ten nas pekne, nie? 😀
ano papal, sme ho s kamoskou drzali hore kolko sme mohli,a le ajtak nam zaspal, a potom doma som mu spievala, hrali sme sa s nim, no ale kupat sa nakoniec isiel o hodku skor ako obvykle - uz bol total odpadnuty...no ale snad sme mu ten rezim vraitli spat 😀
a vy akoooooo? kedy dojdes?

irsina83
autor
7. sep 2010

@bettynka222 malinka tiez zacala pekne papat po tom vcerajsku.... ja si myslim, ze malinky je fajinsky. rozumies nkazdy nema take pekne babo ako mame my 😀 mne malinka cely den pospava, asi dospava ten vcerajsok na kramaroch...moja neviem kedy ale posnazim sa coskoro prist...

bettynka222
7. sep 2010

@irsina83 ok 😉 budeme sa tesit 🙂

bettynka222
7. sep 2010

@irsina83 jasne, nase drobuliatka su najkrajsie...a tych vacsich ajtak este prerastu, uvidis 😀

irsina83
autor
7. sep 2010

@bettynka222 jasne ze vsetkych predbehnu, vsak su sikovni obaja :D

bettynka222
7. sep 2010

@irsina83 idem tusim spat - takto skoro som daaaavno nebola take hotova. dufam ze je rezim napraveny a rano uz budem fit do noveho dna 😀 cmuk

irsina83
autor
7. sep 2010

@bettynka222 DOBRU NOC MOJA ZLATA tebe A AJ DROBCEKOVI 😉 vyspinkajte sa 🙂

irsina83
autor
12. sep 2010

babulky kde ste???

bettynka222
14. sep 2010

@irsina83 moja tu sme 😉 idem asi spať. zajtra ti poviem ako sme dopadli ale ms sa vôbec nechce ukončiť ☹

irsina83
autor
15. sep 2010

@bettynka222 zlatko dobre moja, daj mi vediet, ako malinky papal v noci???

bettynka222
16. sep 2010

@irsina83 noc je dobra, aj rano...ale den je hroznyyyyyyyyy 😝 zajtra musime ist k dr na prevazenie a na testy ci teda nejakou nahodou to nemoze sposobovat nejaka infekcia. al evolala som s dr.z detskeho na kramaroch a ta ma velmi upokojila, ze je ot pocas ms bezne a ze mame vydrzat 😉

dulkagabulka
18. sep 2010

@bettynka222 ahojky...a aky mate problem?ked mozem vediet?

bettynka222
18. sep 2010

@dulkagabulka jaaaaaj katastrofa...zavolam ti 😝

irsina83
autor
18. sep 2010

@bettynka222 zlatko juj nech ta ms uz prejde... ja ju zas mam velmi silnu oproti tomu co som mavala...je mi uplne na h.... este mam z nej aj depky...normalne si neviem zvyknut ale co uz...v noci ma tak boleli krize ze som nemohla spat, musime to prezit. 😝

bettynka222
19. sep 2010

@irsina83 no vidis, mna zas nic neboli a je uplne slaba, ale zas narobila problemy malinkemu ☹ ale uz sa to pomalicky zlepsuje 😵 a ty neboj, tebe ms prejde po par dnoch - to je super 😉 ta moja trvala 8 dni a malinky este furt neni naspat. navyse sa mi trosku pokazil s cumlikom, lebo sme ho vkuse museli upokojovat ked bol stale haldny chudatko...

@dulkagabulka gabi som ti chcela vola, ale zakazdym ked som si na to spomenula, tak tak bolo bud skoro rano, alebo obed a nechcel aosm ta rusit od nedelneho rodinneho zivota...a zrazu je uz vecer 🤐 tak nas probelm spociva v tom, ze som dostala ms a malinky odvtedy nechcel moje mlieko 😔 zacalo to v sobotu a az v stredu (ked som uz mala zarobeny nutrilon) mi kamoska poradila aby som ho uspala a nakojila v spanku. no a odvtedy sme takto fungovali - ked plakal od hladu, tak som ho uspavala a ked spal som ho kojila...uz som myslela, ze sa to nikdy nenapravi, ale dne sosm ho uz dvakrat nakojila ked bol hore...ajked stale nic moc - striedavo musi sat prst a prsnik, inak vresti. a teda nepapa ani zdaleka tolko co papaval - okrem noci..vtedy saje dlho a poriadne. snad sa to coskoro napravi, lebo nas dr hresila ze sme chuducki a toto mu urcite nepridalo 😒

dulkagabulka
19. sep 2010

@bettynka222 ..ooch jooj...ano..stava sa..deti to niekedy vycitia a reaguju takto..aj nasi boli nepokojnejši vtedy..
ocenujem ta, ze si trpezliva a nevzdala si to 🙂
treba na nich, na betarov niekedy rozne "tahy z Prahy"..napriklad kojit v polospanku, pri chodení...
ak však nepribera, treba sledovat počet plienok a tiez,aby boli dost tažke..nesmie byt hladny 🙂 ..treba zrekapítulovat stravu, mozno mu nechuti nieco z tvojej stravy...
moja skusenost bettynka je vsak takato: Moje deti toto robili vzdy vtedy,ked som ja bola nervozna. Ked som sa pohadala s muzom,alebo mala nejaku smutnu naladu atd..tak oni potom takto plakali a strajkovali
🙂 mozno by nejbolo od veci skusit jeden trik...jednoducho a upokojit, dat vsetko bokom, a si s nim lahnut na nejake 2-3 dni do postele..a kojit a kojit a kojit...kolko sa da..neboj sa striedat prsniky..ak sa ti zda,ze prestal tahat tak silno /cca po 2-5 min/ treba zmenit prsnik a potom znova druhy a znova prvy a znova druhy.....nenechavat v ziadnom pripade v noci dlhe prestavky, budit ho aj v noci...aby sa ti tvorilo viac mliecka...
skusala si tu na konikovi temu "dakujeme Annag"? skusena laktačna poradkyna...
drzim ti palceky..

dulkagabulka
19. sep 2010

POdľa svetoznámej detskej psychologičky sa ľudské mláďa oproti ostatným cicavcom rodí hlboko nedonosené. Všetky ostatné cicavce sa vedia postaviť,alebo chytiť matky.Človek to dokáže až cca v 10 mesiacoch. Lenže keby sa vtedy mal narodiť, už by neprešiel pôrodným kanálom. Preto sa podľa jej názoru , s ktorým absolútne súhlasím, dieťatko má skrátka aspon ten rok DONOSIŤ v šatke..na tele, srdci matky 🙂)..Nosené deti sú omnoho pokojnejšie, menej plačú,v dospelosti sú citovo odolnejšie...Všetky naše pra-pra babky nosili svoje deti v šatkách..a robia to maminy na celom svete...iba v civilizovanych krajinach maju mamy problem dieta nosit na rukach,lebo si myslia,ze ho tym rozmaznavaju...nie je to pravda...dotyky, hladkanie, nosenie, su velmi dolezitou stravou pre dietatko 🙂

😒

tu je napriklad tip na knihu,ktora tiez vravi o tom,ako detom chyba "štvrty" trimester a teda chyba mu prostredie maternice
http://www.nejlevnejsiknihkupectvi.cz/kniha/431...

bettynka222
19. sep 2010

@dulkagabulka jaj moja, pytala som sa annag a aj laktacnych poradkyn v TT a vsetky mi tvrdia, ze to nemoze sposobovat ms. ale volala som s dr z kramarov z detskeho a t apovedala, ze je to uplne bezne pocas ms.
nooooo a co sa tyka nervozity - tak s mm sńie sme pohadani, ani som zo zaciatku nervozna nebola, ale ked mi tri hodky vkuse plackal od haldu, tak uz som plakala aj ja. no ale tvari sa, ze si zacina zvykat na novu chut mliecka 😝
a nosim ho casto - al enie v naruci, lebo to neznasa. od zaciatku chce byt vylozeny na ramene. tuto poziciu si zamiloval pri odgrgavani 😀

bettynka222
19. sep 2010

@dulkagabulka ahaa a v satke som ho nosila iba prvy mesiac - potom uz protestoval. zda s ami ze sa tam citil stiesnene. za 6 tyzdnov totiz narastol 12 cm...je dlhyyyyyyyyyyyyyyyy 😀

dulkagabulka
19. sep 2010

@bettynka222 tych uvazov v šatek je ale veeeelmi vela...ale neva..on si nasiel polohu 🙂a ako cika a kaka?

dulkagabulka
19. sep 2010

@bettynka222 este nieco ma napadlo...
vonavy prašok na pranie..avivaž...mydlo...telove mlieko..vonavka....to všetko mu može velmi velmi prekazat

bettynka222
19. sep 2010

@dulkagabulka no nasiel si polohu... 😀 ale nie je vhodna do ziadneho nosica ani satky 😀
parfemy nepouzivam odkedy som zistila ze som tehu, odkedy som porodila si nedavam ziadne telove mlieko, periem iba v detskom pracom gely, avivaz teraz tiez nepouzivam...fakt som na toto vsetko myslela este pocas tehu, ze to moze komplikovat dojcenie. a pochybujem ze mu moja strava prekaza - koliky nema a jem v podstate to iste...ajked je pravda, ze posledny tyzden som pridavala rajciny a nutellu...

marcelkatt
23. sep 2010

@bettynka222 ako sa máte moja? My ideme dnes na preventívku s Erikom, no má aj kašeľ, tak ho dám pozrieť, keď už tam budeme.

bettynka222
23. sep 2010

@marcelkatt jeeej ty si uz v tretom trimestri 😵 to je super, babakto je uz velikeeeeeeee a v bezpeci 😵 😵 😵 malinky je hcorucky? chudatko ☹ ja by som to asi neprezila keby mal malinky sopliky...babatko malinke...ako to zvladas?

sasettka
23. sep 2010

achojte kocandy, tu som sa dlho neozvala, ako sa maaame? 🙂
my vcelku fajn, choroby nas zatial obchadzaju, klop klop klop 😅
a chcem sa spytat, tie exkurzie po porodnici su prvy pondelok v mesiaci len o druhej, alebo aj v iny cas, neviete? 🙂

alex1983
23. sep 2010

@sasettka Ano, vzdy v prvy pondelok v mesiaci a len o druhej. Ale je to fajn, ked sa tam pojdes pozriet, aspon vies do coho ides a nebude sa Ti to tam potom zdat take cudzie 🙂

sasettka
23. sep 2010

@alex1983 dakujem kraaaasne 😵 ty to uz mas za par, drzim palce, nech to ide ako po masle 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre