Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

lusinda24
13. okt 2010

@e.lle dík za návod tak to musíme vyskúšať 😉

michaella86
13. okt 2010

ahojte kočky ... ako sa mavate? co nove? u mna je to hrozneeeee ☹ isla som doktorke s bolestami mandli, predpokladala som ze, to bude zas a znova angina, ale ona mi oznamila, ze to nie je jedina choroba ktoru mam ... vraj mam mononukleozu ☹ ja si viem vyberat choroby 🙂

sasettka
13. okt 2010

@lalia21 no ahoooj 🙂 som rada, ze uz je lepsie 🙂)) no jasne, kilecka nejake pridu, ale to k tomu prirodzene patri, ja sa nimi vobec nezatazujem, aj ked mi uz rodina vravi, ze som aka gulatuckaaa...a nemyslia len brusko 😝

@sjuzi no tak tuto stredu ani nabuducu si pocvicit nepojdem, som na PN-ke

@dulkagabulka tie videjka su superne, to samoprisatie, juuuuj, kraaaaaaasne 😵

sjuzi
13. okt 2010

@sasettka joooj, škoda, som sa tešila. No ja idem dnes určite. Dúfam, že tá PN nie je nejaká vážna, ale si len potrebuješ oddýchnuť...
A ja tiež už začínam priberať, ale veď už asi aj treba... 😀

sasettka
13. okt 2010

@sjuzi no, presne, oddych pred nastupom na MD 😅 😀
ja som ani nesla s kileckami do minusu... a budem rada, ked sa do porodu dostanem na max. plus 15kg 😅

sjuzi
13. okt 2010

Neboj sa, kilečká pôjdu dolu, ani nebudeš vedieť ako... podľa mňa, pokiaľ žena nepriberie 30 kg, tak to ide pekne samospádom. Veľa prechádzok, dojčenie (kedy si dávaš pozor na stravu) a starostlivosť o mimi odpútajú pozornosť od rôznych dobrôt... 😉 A niekedy sa drží aj veľa vody v tele v tehotenstve, tak potom, keď to opadne po pôrode, tak hneď je nejakých 8-10 kg dolu... 😉

sjuzi
13. okt 2010

Inak, chodí tam s nami jedna kočka Mirka sa volá tuším, má termín v novembri a ako super jej ide cvičenie...
Ja sa dnes už neviem dočkať, včera ma príšerne bolel chrbát... vždy ma bolí len 1 miesto pod pravou lopatkou, tak dúfam, že to dnes o5 krásne rozcvičím... 😉

sasettka
13. okt 2010

no v to dufam, ze to pojde pekne dole... ako po masle 😀 dobroty ... ved to... vianoce budu a dobroty tiez, robila som prednedavnom kapustnicu, este som si aj zamrazila, musim sa jej prejest, lebo potom asi nebudem moct 😅

ja mam problemy s bedrovymi klbmi a krize ma tiez bolievaju, ale ved to k tomu patri 🙂) a viac mi opuchaju ruky ako nohy 😀 ale po schodoch chodit je ako za trest .... aj ja som sa na to cvicenie tesila, ale ved... PN bude max. 2 tyzdne, potom urcite pridem 🙂

sjuzi
13. okt 2010

hehe, aj ja každý týždeň varím seged alebo kapustnicu a stále by som mohla jesť tresku... 😀 😀 😀

sjuzi
13. okt 2010

A vraj bude dievčatko? Teším sa s tebou! 😵

bettynka222
13. okt 2010

@mididen
@orionld
@orionld vitajte snazilky 😉

@lalia21 nebooooj, nejake tie kila naberies. aj ja som isla vkuse s vahou dolu...tri tyzdne som bola dokonca na infuzkach, ale asi od 8 mesiaca mi uz chutilo aj jest 😀

bettynka222
13. okt 2010

@michaella86 😔 davaj si na seba pozor. ako sa inak mas,
@sasettka no na to tovje prve cvicenie v 35 tt som faaaaaaakt zvedava 😀 uz by som s tym tak neskoro asi nezacinala...ved si torsku pocvic doma - aby si mala kondicku na porod. ozaj vybavujes si nejakeho dr? a o kapustnici mi nerozpravaj.... 😝 ja sa k nej est easi tak skoro nedostanem. teda ak prezijem tento bojkot kojenia cislo dva ☹
@sjuzi ahooooooooooj ako sa mas? ako sa ti cvici? davas si na sbea pozor?

bettynka222
13. okt 2010

@dulkagabulka uz zase bojkotujeme kojenie - ale iba zadne mlieko....zas mam ms 😠

michaella86
13. okt 2010

@bettynka222 dakujem, musim, nechcem nieco zanedbat ... a inak keby ma to tak strasne nebolelo a mohla by som normalne jest, a nezacala ma hlava bolet, tak je to v pohode ... dufam, ze sa rychlo vyliecim

sasettka
13. okt 2010

@sjuzi noooo, kysla kapusta, to mooozem 🙂)) ale aj sladke... dnes napr. zemlovku prave dopekaaam 🙂)))
a hej, zatial to vyzera na devuchu 😵 ale neuverim, pokym neuvidim 😀
@bettynka222 myslis, ze uz bude neskoro ist sa prejst a trosku sa pohupat na fitlopte? 😅 neviem, nemam predstavu, co su to tam za cviky, ale aspon raz by som sa chcela ist kuk 😅 ved doma sa trosku natahujem 😝
a dr. si nevybavujem... ty si mala koho? zase su problemy s kojenim? ach jo ☹

dulkagabulka
13. okt 2010

@sasettka a kde si si ich pozrela...na pokeci? či tie odtialto?

bettynka222 ..nuž..smola..ale ...si o skusenost z predchazdajucej ms bohatšia... 🙂

bambulka4
13. okt 2010

@michaella86 Chudatko, ked choroby, tak vsetko nakopu ze? Ale zas na druhej strane, ked chcete babatko, tak aby si sa najprv preliecila aby si nemala v tehotenstve komplikacie....Este sa snazite, ci zatial cakas?

michaella86
13. okt 2010

@bambulka4 to mas pravdu, mne sa to vsetko tak nejak hrnie ... ale momentalne sa nesnazime, dala som si pauzu a potom tomu nechame volny priebeh 🙂

sjuzi
14. okt 2010

Veru snažilky zlaté, radšej najprv všetko šup-šup preliečiť... a potom hor sa do "práce"... 😉 Držím palce @michaella86!

sjuzi
14. okt 2010

@bettynka222 jasné, dávam na seba pozor, hlavne, aby som neprechladla a tak. Malý už bol zo škôlky 2x chorý, ale ja som to od neho našťastie zatiaľ nedostala (ťuk-ťuk)... Dopujem sa vitamínmi, hlavne prírodnými, s malým sme si kúpili v bioštýle Echinaceový sirupček a tak si dávam i ja. A potom tá kyslá kapusta, čaj s citrónom a medom pijem denne, veľmi mi chutia pomaranče, cviklový šalát... a cesnakové hrianky... no proste prírodná lekáreň... 😅

@sasettka skúsim sa spýtať na budúce Janky - cvičiteľky, či by si mohla ešte prísť cvičiť, vidíš, to som si ani neuvedomila, že ty už ideš do finále... 😉 😅 Ale myslím, že by si to zvládla, nie sú to žiadne zložité posilňovačky, max. na ruky tam cvičíme s činkami, ale samozrejme, kto nevládze, bez činiek a pokiaľ potrebuje oddýchnuť, tak oddychuje. Janka sa zameriava aj na správne dýchanie počas celého cvičenia a na cviky posilňujúce chrbát a bedrá. 😉

sjuzi
14. okt 2010

@bettynka222 to je zvláštne, že malý je taký citlivý na to ms... som to aj počula, že vtedy detičkám nechutí mliečko. Ja som našťastie pri Miškovi mala ms až po vyše roku od pôrodu. A to som ho v 10 mesiacoch prestala kojiť... 😕 😅

michaella86
14. okt 2010

@sjuzi dakujem 🙂 uz by som ale rada videla ci citila nejake zlepsenie 🙂

sasettka
14. okt 2010

@sjuzi noo, spytaj sa, dakujeeeem 🙂 ta chrbtica a bedra, to by sa mi teda hodilo ...
a dnes na veceru to vidim na cesnakove hrianky, dik za tip 😀
@dulkagabulka aj tu a nabrala som odvahu aj na jedno videjko na pokeci 😉

e.lle
14. okt 2010

baby čaute! neviete poradiť dobrého gyndu v tt? čo aj zoberie nové pacientky 😒 dík

sasettka
14. okt 2010

@e.lle a teraz chodis ku komu?

e.lle
14. okt 2010

@sasettka k Piknovi... a nechcem .... nič nepovie, všetko sa musím sestričky vypytovať.... prístup 0bodov 😒

sasettka
14. okt 2010

@e.lle juuuj, pikna, rychlo od nehooo... a skus hned vedla Peciho, k nemu chodim ja, je velmi dobry... ja som tiez k nemu presla, to som bola v 8tt, zaklopala som a s bonbonierou Merci v rukach a so smutkom v ociach som sa spytala sestricky, ci by ma pan doktor nevzal, ze som tehotna a u terajsej dr. nemozem ostat... 😅 😉

dulkagabulka
14. okt 2010

@sasettka 🙂
tam su okrem videi podla mna take naj "top" članky pre maminy 🙂

lalia21
14. okt 2010

ahojte babulky 🙂 tak dnes som bola v PN na kontrole-bral mi tri ampulky krvi 😅 drobček že je trošku menší než by mal teraz byť-ale že nie o velmi..mame aj fotečku 🙂 a vraj mam srdiečkovu maternicu 😕 že drobček bude mať menej miesta-ale že to neni niaky problem a pytal sa ma že či sme sa o dieťa dlho snažili-že zväčša pri srdiečkovej maternici sa dlhšie páry snažia-no my sme sa snažili len tri mesiace 🙂

sasettka
14. okt 2010

@dulkagabulka noo, citam citam 😉 napr. to pocuvanie srdiecka pod vodou, to sa mi trosku prieci s tym, ze by tehule nemali moc zastavovat dych, ci? 🙂)) ale dost ma to laaaaka 🙂))

@lalia21 mne sa mari, ze uz tu niekto spominal tu srdieckovu maternicu, podla mna to je taky mileny nazov 😵 a tiez ti inak pekne naskakuju tt... o chvilenku si v polovicke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre