Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

sasettka
3. nov 2010

@lalia21 no len si uzivaj to jemnunke pokopkavanie, teraz mi male da dakedy taku ranu, ze az podskocim 😀 alebo sa tak silno vytlaca, az to boli, hehe 🙂)) ale je to uzasne, to sa musi nechat... vzdy ho tak jemne hladkam, nech je tolkej lasky a zatlaci sa naspat 😅
no a vypekanie... na to s radostou spominam, ked som vypekala s mamou, teraz som 1x piekla sama a bolo to ine, nebolo to vončo... a teraz asi spravim len medovniky a linecke... a to chcem stihnut este do porodu, takzeeee... juj, bolo by super, ak by na vianoce nasnezilo 😵
no... nechodila som nikam, odkladala som to, odkladala, az som to presvihla... 😒 ale cvicim aspon doma na fitlopte a na nete sa toho docitam vela... mozno az moc... no nejak to zvladnem hadam aj bez kurzov 😅

mididen
3. nov 2010

@baby!!

// 2 !! 😵 dobre ste drzali palce 🙂 dakujem.

lalia21
3. nov 2010

@sasettka to aj ja si spomínam ako sme s mamou spolu vypekali 🙂 minuly rok som vypekala sama (a potom sme si vymienali napečene dobroty 😀 ked sme prišli my k nim alebo oni k nam)ale tešilo ma to velmi-lebo to všetkym chutilo a každemu sa pačilo 😵 zbožnujem pekne vianočno vyčačkať dom a ozdobovanie stromčeka z manželom....juuuj ani sa nenazdam a toto všetko sa začne zasa diať 😀 ach ved len nedavno sme zdobili stromček a už budeme zasa 😀 😀 ten čas tak letííí 😀 😀 ale buducoročne vianoce nam bude pod stromčekom štvornožkovať maly drobec-to bude radosti davať pozor aby nesťahovalo ozdoby 😀 😀
no ked tak-ja by som šla na niake tie predpôrodne kurzy alebo tak ale uvidim-ja tiež zvyknem niečo tolko odkladať až je neskoro 😅 už dva tyždne som sa chystala zavolať kaderničke a až dnes som sa objednala na zajtra 😀 😅
-je pravda že na tom nete je toho niekedy až privela 😅 dočítam sa aj to čo nechcem 😅
noo aj take kopance že to až zabolí-aj to patrí k tomu-no snad bude naš drobček ku mne ohladuplny a nebude to velmi citelne 😅 ale aspon vieme že tie deturence v sebe mame,no nie? 😀 aj ked dokažu kopať o 106 😅 ja si to zatial uživam-lebo najprv to bolo take bublinkovanie a teraz je to take pokopkavanie 😵 😵

aduskatt
3. nov 2010

@ondre spytam sa Valkyho, mozno poradi🙂dam potom vediet

sasettka
3. nov 2010

@mididen gratulujem!!! 😵

@lalia21 no vidim, ze sme na tom rovnako, tiez som minule vianoce bola na to vypekanie prvykrat sama ako novomanzelka 😀 a tiez sme potom vymienali s mamou 🙂)) aj kadernicke sa chystam uz asi mesiac, moje vlasy su strasneeeeeeeee.... a vsetci mi vravia, nech idem pred porodom, ze potom uz nebude kedy 😅
no som dnes uuuplne hotova a to chcem este nieco pozehlit... tak idem na to a potom rovno do postele 😝

irsina83
autor
4. nov 2010

@mididen gratulujemmm
@sasettka @lalia21 Ahojte tehulky zlate 🙂 ja som minuy rok vypekala dvojite davky vianocneho peciva aj pre nasich a teraz to vyzera tak ze mamina bude piect aj pre nas lebo blska si vyzaduje coraz viac pozornosti 😅 idu nam zubky, slintame o 106 a takto to moze byt aj dva mesiace 😅

lalia21
4. nov 2010

@sasettka no veru treba sa pekne skrášliť pred tym pôrodom-ved predsa nech si pekná ked budeš o 106 tlačiť drobčeka na svet 😀 😉 ja ako som bola na pnke tak som sa na všetko vykašlala-kaderníčka bude mať zo mna dnes radosť-už dva mesiace som tam nebola-mam to take fujky škarede 😀 ale dnes zo mna zasa spraví človeka aby sa ma zajtra gyndoško nezlakol 😀 veru-predminule vianoce ako snubenci,minule vianoce ako novomanželia a tieto vianoce ako nastavajuci rodičia 😀 🙂 🙂 😵
@irsina83 jeeej malinkej už zubky idu 😵 no somnou to bude asi narovnako-tieti vianoce toho povypekam ešte dosť ako tehulka a tie buduce uvidime-ako akčne dieťa budeme mať 😀

irsina83
autor
4. nov 2010

@lalia21 veru idu zubky a malicka je nervozna ale musime tym prejst...dnes papala prvu polievocku a strasne pri tom plakala a velmi jej to nechutilo 😅 ale spapala dost lyziciek tak uvidime co bude zajtra 😅 len pekne vypekaj a uzivaj si to 😉 o rok to uz bude robit babicka a ty budes behat akolo drobceka 😉

bettynka222
4. nov 2010

ahojte 🙂

@irsina83 no moja fandis si ze dva mesiace 😀 nasmu to uz trva dva tyzdne a ziadny zub este prerezany nieje 😝 to moze byt aj polroka 😀 no a ja a pecenie 😅 nas malinky si vyzaduje pozornost staaaaaaaaaaaale. a dnes "lamal" spacie rekordy - 3x polhodina po dlhom prehovarani a samozrejme pocas kocikovania 😝

irsina83
autor
4. nov 2010

@bettynka222 moja dva mesiace a dva tyzdne je rozdiel 😵 😝 aj vam to povedala dr. ze malickemu idu zubky??? malicka je dnes tiez dost nervozna a konecne spinka, zuby su zuby, sice este niesu ale uz su na polceste 😀 kedy nafotime drobcov???

bettynka222
4. nov 2010

@irsina83 no kedy len chceees 😀 ale dva mesiace sú
malo,môže to trvať dobre dlhšie 😝 maly má opuchnute dasno a minule vyryl mm dve dierky do prsta 😀 a dnes večer strasne kusal a má tam take vystupene hrbolceky. Ozaj ten nutrac pre mna máš, hmmmm?

sasettka
5. nov 2010

@lalia21 no tak ja kadernicke az tak casto nechodim, ze by 2 mesiace boli vela... ja tak raz za rok 😀 ale teda treba si uzit, ze sa dakto stara o mna, lebo o chvilku sa ja budem starat o to male stvorenicko a na ostatne uz nebude cas 😅
inak je piatok, tak cakame tu od teba nove infosky 😉
@irsina83 jeeejda, mala Elinka o chvilku uz 7 mesiacov... neskutocne to letiiiiii

lalia21
5. nov 2010

ahojte babulky-no vysledky testov chvalabohu všetky dopadli v norme 😵 takže verím že naš anjelik sa narodí zdravý ako buk 😵 no a pohlavie samozrejme ešte nevieme 😅 takže o dva tyždne idem zasa na kontrolu-bude kontrolovať všetky organy-tak veriiiiiiiiiiim že o dva tyždne sa nam babuliatko v plnej krase ukaže 😵 juj a tak som sa tešila že dnes to rozluskneme....ale najviac som sa obavala tych vysledkov-ale doktor ma ubezpečil že všetko je v norme-porobili sa testy na všeličo možne čo sa z chromozomov dalo-tak verím že drobček je zdravučky 😵
no a som sa len tak medzi rečou spytala na to 3D/4D a povedal že najlepšie by to malo byť vidieť v 24tt...ale povedal mi tak že 3D je len taka komerčna zaležitosť....tak vaham či sa objednať alebo nie...mam najvyšši čas-kedže objednavaju mesiac dopredu-no uvidim 😉
@irsina83 aj doktor teba aj Elinku velmi pozdravuje 😉 len prepač ale uplne mi vyletelo z hlavy spytať sa ho či už jeho žena rodila...trklo mi to až po ceste z Piešťan že ja som sa ho mala opytať ešte toto 😅
@sasettka no veru keby som ja chodila raz za rok...by som vyzerala ako strašidlo do maku-lebo ja mam svoje vlasy tmavšie a davam si to farbiť na blond...takže už po dvoch mesiacoch vyzeram ako strašiak 😀 ale veru keby som si nedavala farbiť vlasy-je možne že by som sa tam aj rok neobjavila 😀

aduskatt
5. nov 2010

@ondre valky odporucil Eliasa, ale ten ma plno a vraj uz neberie. Tak som oslovila Dr. Ondrasa
btw, babenky, nemate s nim skusenosti?

dulkagabulka
7. nov 2010

Ták..babulky..mam to za sebou..včera som uspešne zložila skúšky a je zo ma Certifikovaná dula 🙂
polovica životného sna za mnou 🙂

aduskatt
7. nov 2010

@dulkagabulka skvele🙂 tak gratulujem

irsina83
autor
7. nov 2010

@lalia21 jeeej dakujemeee a co hovoril??? 3D je komercna zalezitost ale aspon babatku skontroluje vsetky organy a tak 😉 mne to Varga len odporucal lebo som mala zle AFP.
@bettynka222 😀 jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj vsetko

@sasettka veru leti to, uz sme staryyyyyyyyyyyyyyy 😅 a ty uz budes o chvilu kocikovat 😀 super, tesim sa

bettynka222
7. nov 2010

@dulkagabulka gratulujeeeem 😵
@irsina83 čo všetko? zjedla všetko? 🙂

irsina83
autor
7. nov 2010

@bettynka222 na obed vypila 70ml polievocky z morcacinky, petrzlenu, mrkvy a karelabu a renko ju este dokrmil asi cca s 20ml husteho pyre z polievky a teraz na veceru 120ml ryzovej kasicky zhustenej ale tej mliecnej nutrilonovej a dufam, ze prespi do rana. lebo zberam mliecko na zajtra na kramare 😀 no vsetko co si pisala pred tym 😀

marcelkatt
7. nov 2010

@dulkagabulka blahoželáááááááám 🙂
@bettynka222 ahoj srdiečko ako sa mi máte? Štuplík ok?
@irsina83 a vy dievčence, čítam, že máte za sebou polievočku 😉 časom to bude len a len lepšie a prajeme čo najmenej trápenia so zúbkami.

Prikladám foto brušena, zajtra začínam 36 tt. Mám navyše od začiatku tehu 4-4.5kg. Malý mal v 34+1 tt presne 2450g už.

irsina83
autor
7. nov 2010

@marcelkatt joj my uz polievockujeme 4-ty den viac menej uspesne 😉 malicka sa uci na nove chute. musela som jej vypustit karfiol lebo velmi smradlavo prdikovala zlatko moje malinke 😀 pozeram ze z teba je uz krasna pokrocila tehulka 😀 jej normalne zavidim ako si malicko pribrala, zato je som bola ako gula 😀 juj o chvilu mas drobceka doma 😀 joj a malicky pekne rastie a pribera v brusku 😀 krasne brusenko 😀 normalne ze mam nostalgiu 😅 za mojim 😅

marcelkatt
7. nov 2010

@irsina83 super držím palečky malinkej

sjuzi
8. nov 2010

@dulkagabulka tak gratulka!!! 😉 🙂

sjuzi
8. nov 2010

@marcelkatt
@sasettka
joooj, baby, vám sa to už blíži...
A Marcelka, to ako si dokázala tak máličko pribrať? Ja už teraz mám +6kg... 😲 😲

sjuzi
8. nov 2010

@lalia21 ja idem na 3dčko zajtra, veľmi sa teším... aj Miška máme na fotkách z sprednatálneho obdobia, tak chceme aj druhého takto zvečniť.. a tiež nech mu pekne doki popozerá všetko ešte raz... 😉 A berieme tam zajtra aj Miška so sebou, nech vie, že naozaj má maminka v brušku babatko, ako mu stále hovoríme... 😉 🙂

sjuzi
8. nov 2010

@irsina83 vy sa už takto krásne kŕmite? No paráda... Ako to všetko letí...

lalia21
8. nov 2010

@irsina83 potešil sa a že nech vas pekne pozdravujem od neho 🙂 a že či ste už presťahovany 😉
zrejme na to 3D pôjdem 😉 ale objednam sa až tak na 25-26tt-nie je to neskoro? 😕 chcem aby drobčeka bolo vidieť čo najlepšie a aj kvôli tomu že predsa len na 3D sa skontroluje ešte raz všetko 😔
@dulkabulka srdečne gratulujem 🙂 😉
@sjuzi potom napíš ako bolo a aky bol doktor 😉 a čo si tam berieš?len uterak? 😕

sjuzi
8. nov 2010

@lalia21 Lali, napíšem... beriem uteráčik, nič iné... možno ešte nejaké pitivo, čo si brávam stále zo sebou... 😉 a možno dačo sladké, keby som ho potrebovala trocha rozhýbať... 😅
A neboj, nie je to neskoro, práveže bábätko by sa malo už aj obaľovať tukom, tak budeš mať možno ešte krajšie fotečky... 😉

lalia21
8. nov 2010

@sjuzi 😉 tak som rada že to ešte nebude neskoro 🙂 tak zajtra prajem čo najpríjemnejšie zážitky 😉 pozerám že aj druhe je chlapček-tak budu dvaja kamoši 🙂 my ešte nevieme-snad 18teho sa to už dozvieme u gynekologa 😉

bettynka222
8. nov 2010

@irsina83 ja furt nechápem čo všetko 😀 asi som brzda ☹ 😀 Som zavreta s malým v izbe lebo nám tu majstri vrtaju a on je chudiatko od pól ôsmej hore. taký je hotový, že sa ani nenajedol - zalomil v hojdacke, tak som ho v nej preniesla 😝
@marcelkatt jej ahoooj 🙂 som rada ze si sa ukázala - aj svoje krásne bruško 😵 ach to je už dávno čo som aj ja mala take ☹ inak mešká mi ms, tak ktovie 😅 ajked ešte odsavam, tak nemusí chodiť presne, že? len keď som ešte kojila, tak to presne chodila 😠 a kazila mi kojenie ☹
inak môj maly vážil v 34 tt 2450 g a nakoniec až taký valibuk nebol 😉
@lalia21 nie je to neskoro, fotky budú krajšie ako keby si išla skôr 😉
@sjuzi ahooooj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre