Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
16. nov 2009

diusik tak budes na chvilu sama...jaj ten bude prekvapeny ked ju vybali... 😀 a kam isiel? ale aspon budes mat chvilu klud na seba a domacnost 😉 treba hladat v tom nieco pozitivnejsie 😉

diapozitiv01
16. nov 2009

isiel do nemecka, ale presne tak, mam chvilku pre seba a domacnost, takze mozem zacat upratovat, prat, zehlit,,, a dufam ze to ubehne tak rychlo ako sa len da.
Idem aj zajtra do prace aspon na 4 hodinky...

irsina83
autor
16. nov 2009

aj zajtra, jaaaj to sa ti chce. ja som sa teraz vratila od nasich, bola som pozriet maminu lebo ma volno a trosku som tam varila lebo prisla aj babka s dedkom na obed a tak...taky rodinny kruzok sme mali dnes 😀 neboj rychlo ti to ubehne 😉

irsina83
autor
17. nov 2009

dobre ranko, je tu niekto??? kocky nejak ste sa rozprchli, kde ste vsetky????

diapozitiv01
17. nov 2009

dobre ranko,, ja som dnes v robote, ale len na 5-6 hodinn

irsina83
autor
17. nov 2009

jaj, dufam, ze ti to skoro ubehne. aj moj mm je v praci ☹ tak som sama ☹ ale nevadi pojdem pozret maminu a bobikov 😉 nic sa mi nechce...aj pratat by som mala 🙄

diapozitiv01
17. nov 2009

joj Iris, tak potom zbehni aj mne oprat, mam toho tiez dost a vcera sa mi vobec nechcelo, hoci som bola hore az do pol jednej, nemohla som zaspat, muzika mam mimo, tak este o pol noci som si pustala dvd s 3d ultrazvukom Maximka a revala som ako sialena,,, ale uz mi je lepsie... 🙂

irsina83
autor
17. nov 2009

diusik, moja to mi je luto, strasne luto 😢...neviem to ani vyjadrit slovami,ze co si musela zazivat. manzel prec a ty sama doma... ☹ bude lepsie moja...o chvilu vam maximko posle surodenca neboj...on nechce aby ste boli sami. drzim ti moc moc palce.

diapozitiv01
17. nov 2009

Jasanka, ze bude lepsie, len su niekedy take smutne dni a ked to na mna pride tak sa oprem o muzika a tem ma z toho vytiahne ale teraz je na sluzobke tak asi sa to zduplovalo ☹ .
A ty ako, co bruseno??

irsina83
autor
17. nov 2009

brusena sa mi zacalo vytlacat dopredu 😀 posledne 3 dni to tak sledujem... uz nosim tehu teplaky lebo uz ma vsetky skrtili na pase...prave preto si myslim ze to bude chlapcek 😉 neviem mam taky pocit 😀
moja neboj bude to ok...verim tomu 😉 ked mas chut plakat tak plac aj ja to tak robim, aspon sa cloveku ulavi trosku 😉

diapozitiv01
17. nov 2009

juj tak brusko sa nam zacina robit, to je super,, 😀 , za par tyzdnov budu aj pohyby, to bude nadhera

bettynka222
18. nov 2009

ahojte, hlasim sa ze zijem 😉 dnes su to presne 2 tyzdne, co som v nemocke...od vcera konecne nervacam,...ale je to hrozne, ta neistota. ajked dr tvrdi, ze to krvacanbie neohrozuje babatko...no ale je to hrozne. vkuse som v strese ☹ ale od vcera mozem chodit zase po izbach a kecat s babami, tak je to lepsie 😉
majte s akrasne a drzte sa mi. a ozaj, osm 8 tt a babatko uz 9 😉

diapozitiv01
18. nov 2009

Ahoj Bety, no konecne si sa ozvala,, no este prekonat par tyzdnov a ste skoro za vodou,
je celkom dobre ze si v nemocke aspon lekari vedia pruzne reagovat na tvoje stavy..
Drzime palceky aby sa mrnouska krasne vyvijal v tej srdieckovej maternici 😀 .
Ozvi sa ked budes moct.

bettynka222
18. nov 2009

diusik dakujem...snad uz ma coskoro pustia donkov...ale sak asi nadarmi ma tu nedrzia, ze?

diapozitiv01
18. nov 2009

Bety mozes byt rada ze si v nemocke pod rukami doktorov a vies ze je to to vsetko ok,
takto by si sa doma zbytocne stresovala.
Ja som bola od 30tyzdna a bola som rada, starali sa o mna, mali pod dohladom, neonatolgia so specializaciou na predcasne narodene deti, a keby nieco lekari v pohotovosti...
Takze aj keby som mala 9 mesiacov trcat v nemocke a zeby mi to malo pomoct k uspesnemu tehotenstvu tak som tam....
Si v trnave, ci piestanoch?? tusim si pisala ze mas dokyho v PN

irsina83
autor
18. nov 2009

Evicka konecne sprava od teba, chybala si nam tu 😉 je lepsie byt v nemocnici a byt pod dohladom 😉 najlepsia je ta teta v zltom ked rano huci, ze vstavat 😀 a ta velka stanicna sestra 😉 hmm a najlepsia vec na nemocke je ta light strava 😝 strasne sa s tebou tesim ze ste ok. babatko ma 9mm?

diusik ahoj moja,
no dnes mi brali krv tak uvidime ake budu vysledky, mimi ma 26,6mm a uz sa pohybalo trosku. na dalsiu kontrolu idem o 3 tyzdne, to uz budem 13tt a caka ma dalsie vysetrenie...tak dufam, ze to bude ok 😉 uz som dnes kupila aj tehu rifle. dnes som sa pytala na tu moju srdieckovu maternicu a dr. mi vysvetlil, ze maternicu mam normalneho tvaru ale sliznica maternice je v tvare srdiecka 😉 ale ze ja to mam v pohode 😉

diapozitiv01
18. nov 2009

Iris, no vidis, tak mrnouskovi bude v takej sliznici super 🙂 . Co viac si moze priat..
Pojdes aj na 1.trimestrovy screening do BA??

irsina83
autor
18. nov 2009

diusik co je to za vysetrenie? lebo volaco ma caka v 13tt, to bude vysetrenie na tie poruchy ako downov syndrom a pod...

diapozitiv01
18. nov 2009

asi je to to iste,, ale tento je kombinovany s krvou,,
takze ti zoberu krv (na nejake markery), plus pozru mrnousa, zmeraju hodnotu NT a ked sa bude dat aj nosnu kosticku. To je prvotrimestrovi skring.
V Trnave sa to tusim zatial nerobi, teda neviem kto by to robil.. Mne meral hodnu NT ale nebolo to v kombinacii s krvou...
Ja sa na toto ked budeme mat mrnouska chystam do Kosic, tam nam budu robit navyse aj vysetrenie prietokov v ductus venosus, trikuspidalnu regurgitaciu a velmi citlivou sondou pozerat srdiecko...
V BA to nikto nerobi tak komplexne, bud ti spravia klasicky 1. trimestrovi skreening za skoro 100€ u Cunderlika, alebo ti pozri mrnouska ale bez krvy u Holana v Medifere...

diapozitiv01
18. nov 2009

takze ja sa chystam ako to nazval doktor Dankovcik k superkonziliarnym lekarom, a taky v TT nieje,,, potom co sa nam stalo chcem to najlepsie co mozem na SK najst.... aj ked musim ist az do Kosic...

irsina83
autor
18. nov 2009

diusik,

hej bude mi robit tie NT hodnoty, presne ako to opisujes len neviem ci s krvou. krv mi bral dnes ale to bude na vysetrenie krvneho obrazu, hepatitida a tak... ja ti verim, ze po tom co sa stalo tak clovek by siel aj do trantarie keby sa dalo... ja sa zatial nechcem tak stresovat a mysliet na tie vysetrenia. ja len dufam, ze to bude ok.

diapozitiv01
18. nov 2009

Iris, nech ti zaroven zoberu krv,, sa nato spytaj ci to je ono,,, ked sa to robi naraz ma to lepsiu zachytnost..
A ty sa nemusis stresovat, to len ja,,,vyzeram asi ako sialenec 🙂

irsina83
autor
18. nov 2009

diusik ja sa bojim, bojim sa kazdeho vysetrenia. mimi malo dnes 26,6 mm a v 10tt vsade pisu 3-4cm, ja som dnes 9 plus 5tt tak sa trosku bojim ci neni mimi male... dr. hovoril ze je vsetko ok tak neviem... na tu krv sa opytam, idem 9.12... nevyzeras ako sialenec len sa bojis a si opatrna, to je normalne 😉

diapozitiv01
18. nov 2009

Iris, ty strachoprd,, 😀 to je take male mimco, ze nieco teraz porovnavat je absolutny nezmysel. Ja som tiez mala odchylku, vypocitali mi to podla MS, ale podla mna ovulka prisla neskorsie, kedze som mavala take dlhe cykly, mala som rodiel vyse tyzdna, potom sa jedna dokyna konecne pytala aky som mala dlhy cyklus...
takze Iris klud,, tak isto tu moze byt chyba merania lekara +- nejake mm,

irsina83
autor
19. nov 2009

dobre ranko kocky,

diusik, no vidis som...aj sa mi blbo spalo. moj dr vie ze som otehu neskor, ze som mala posunutu ovu. utz mi meria vek babatka podla velkosti, vcera sme boli 9 plus 5 tt. ale myslim, ze to bude dievcatko, tie byvaju mensie 😉 a aj to ze do trinasteho tt sa vsetko meni 😉

diapozitiv01
19. nov 2009

Iris 🙂
aby ta v ten 13tt neprekvapil chlap ako hora 😀
Podla mna je moc skoro, hlavna vec ze je mrnousko v brusku, ze rastie /aj ked s malymi odchylkami/ a ze ty sa citis dobre... Do kedy budes v nemocke??

irsina83
autor
19. nov 2009

diusik ty si ma myslis s betynkou, ja som neni v nemocnici. betynke si pisala o srdeckovej maternici ale tu mam ja 😉 no ja len dufam, ze baby je ok, idem zahajit polohu lezmo, som velmi unavena 😉

falin
19. nov 2009

Ahojte 🙂
dlhsie som tu nebola, som si vsetko pekne precitala len mam akosi chaos po tolkych strankach kto co pisal 😔

Irsi - ja viem ze strach je prirodzeny, je to nova situacia, cloveku na tom zalezi najviac zo vsetkeho a boji sa aby bolo babulko oki. Vysetreni sa vsak neboj a ver ze vsetko bude oki. Inac mne Elias robol presvetlenie NT a aj bral krv, podla vysledkov sa da odhalit DS

Betty - drz sa babulka, je lepsie byt v nemocke kde si pod kontrolou. Lekari vedia co robia. Neboj , bude to oki

Diusik - ty vsetky obchody tusim vykupis 🙂. Mozem sa spytat na ten velkosklad? uz som o tom nieco pocula, kde to je? Potrebujes tam byt zaregistorvana alebo ako to tam chodi? Dikes

falin
19. nov 2009

Este moje novinky

Minuly tyzden som bola v BA na mobilizacii chrbtici, blokady pekne ustupuju, uz ich je minimum. Este nejake 2-3 sedenia + kazdodenne domace cvicenie

Bola som aj v iscari, dr. mi dala odporucenie na hematologiu, na detailnejsie preverenie trombofilnych mutacii (2 mam zle). Pojdem na Antolsku dr. Pav(u?)likovej, ale objednala ma az na zaciatok februara. Betty nevies nieco o nej? Ty si zorientovana v tejto oblasti.
Zaroven mi povedala ze mm ma zly spg, ale nevzdavam sa, nasadili sme vitaminky a uvidime

irsina83
autor
20. nov 2009

dobre ranko,

falin hlavne ze sa citis dobre a ze ti tie sedenie-cvicenia pomahaju na chrbticu 😉 mas pravdu netreba sa vzdavat vsak myslim si ze ked ma muz zly spg tak vtedy sa otehu riesi IVf, nie? drzim palce, nech vam to vide tak ako si zelate 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre