Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

bettynka222
5. feb 2010

ahojteee 🙂

ja som sa práve zobudila- dospavala dom ráno kedy sa mi podarilo ogrcat všetko čo mi prišlo do cesty 😝 😀
takze zuzi ešte netuším čo bude na obed, hlavne niečo čo vo mne vydrží 😀

marcelka akože mal hlavičku vonku? vonku z teba, či v cestách? 😕 no veď uvidim ako dopadnem nakoniec ja, ale už teraz som stefanikovej hovorila, že kluestovy pôrod rozhodne nechcem- bábätku to môže vereeelmi ublížiť a to nechcem.

falin tiež myslím že ide viac o povahu ako o spanie, ajked ja som dnes spala do obeda, tak by to naňho mohlo mat dobrý vplyv 😀

kikus, vladka ahooooj 😉

irsina83
autor
5. feb 2010

falin, evi - to je pravda, ze ide o povahu ale aj spravanie sa da ovplyvnit 😉 preto chcem naucit elinku vychutnavat si pokojnu hudbu uz teraz 🙂

marcelkatt
5. feb 2010

Bettynka - neviem presne, či v cestách, alebo už úplne vonku, ale to bolo v danej situácii nevyhnutné riešenie. Tiež som nechcela kliešťový pôrod, no museli konať rýchlo, aby sa nezadusil nakoniec. A poviem Ti, že jasom o tom ani nevedela až po pôrode som sa dozvedela, že išiel kliešťami. Veľmi som sa bála následkov, lebo mal na hlavičke krvnú zrazeninku dva mesiace, potom sa to vstrebalo samé. Chodili sme aj na pozorovanie k neurológovi do roka pre istotu.

zuzulatko
5. feb 2010

caute babule, falin marcelka, vladka, bettynka ....mnamky dobroty😀 my sme mali dnes take cosi, ze v plechu je mäo,ryza kapusta a smotana naukladane na seba a da sa to zapiesct 😀DD ale nejako sa to nepodarilo, trochu vela ryze bolo nez malo byt 😀
lievance mnamky, a balez smotanovy no nerobte mi chute 😀

bettynka222
5. feb 2010

marcelka veď to je jasne že mu to zachránilo zivot. ja som len dokine naznacovala, že ak bude od začiatku zrejme, že babo tade v pohode neprejde, tak radšej cisarsky. nie som zástancom sekcie, ale my sme dosť obria rodina- ako sme chudi ale zároveň strašne vysoký a chalani u nás mávajú tak 5 kil. toho sa aj dr zlakla 😀

kikus ale my sme s falin nehovorili o hudbe, to bolo k tomu poobednemu spaniu. inak dnes som si aj ja pustala valciky, lebo moja obľúbená hudba mi teraz moc nereze. ale babo z toho ajtak moc nemá- už si pocuvala hudbu pod vodou? 😀 ja som zas niekde čítala, že stimulacua plodu matkintm telom zarucu, že bude génius, ale že je to zároveň nebezpečne.

zuzul ja som mala na obed pizzu 😀 ale zajtra varime moje obľúbené lososove cestoviny 😉

irsina83
autor
6. feb 2010

evi aj tak si myslim ze sa da babatko trosku ovplyvnit, lebo dieta ubehanej a ustarostenej tehulky byvaju nepokojnejsie, aspon som tak citala 😉

mne bolo vcera vecer tak zle, ze som zvracala 2 krat ale to asi preto ze som od obeda nejedla a ked som navarila tak o osmej som to vrele zjedla....fufu ale potom to co mi potom robil zaludok, ze bolestiii...ale ked to islo von tak potom uz v pohode 😅

bettynka222
6. feb 2010

pocuj ty ma chceš tuším dobehnut s tým grcanim 😀 ja som zas v noci malo spala lebo mi zvoni v uchy a vkuse som sa budila 😝 dúfam že to prestane lebo ma asi slahne 😝

marcelkatt
6. feb 2010

Jasné bettynka, radšej ich treba upozorniť, aby vedeli včas zakročiť. No u mňa bolo všetko v pohode a zrazu zvrat a komplikácie, tak preto mi ho tak vybrali. Ja som sa pri pôrode aj povracala, už som nevládala tlačiť. Držím všetkým tehulkám krásny zážitok z pôrodu a čo najľahší pôrod. Veľa šťastia.

vladkaz1
6. feb 2010

Baby aj mne bolo vcera zle, som spravila ten posuch so smotanku a taka som bola pazrava ze som zjedla 5 kuskov ako bol cerstvy a poviem vam do noci som mala co robit .

marcelkatt
6. feb 2010

Uf posúch je ťažký a zvlášť večer moja.

vladkaz1
6. feb 2010

no proste som to neodhadla a neodolala som 😀

marcelkatt
6. feb 2010

Mňam, narobila si mi chute 🙂

vladkaz1
6. feb 2010

ale ved si teraz super navarila moja 😉 ,ja prave papkam ... zajtrajsi obed 😀 😀 zas som neodolala 😀

kapika
7. feb 2010

ahojte Trnafcanky 🙂

rada by som sa vam aspon takto na dialku pridala, som sice tiez z tt ale momentalne sa zdrziavam v londyne...
na stranke som prvykrat, ale asi sem zabludim v najblizsej dobe castejsie, kedze sa zacinam zaradovat medzi snazilky, ale zatial take nevzdelane a neskusene xixi...(uz dnes ta chvila na fore mi dost poucila tak hadam sa mi podari nasavat viac a viac info, ak cas dovoli...)

Je mile vidiet koncentraciu tt, hadam raz aj osobne s babatkami 😉

Som snazilka od januara, ale aj tak len taka polovicna, bo som len vysadila antikoncepciu...ale bez nej menstruaciu nemam, brala som ju pekne dlho...teraz cakam 3 mesiace, ci sa nahodou sama neukaze a ked nie idem na testy atd...
Inak chodim Eliasovi, som s nim spokojna, tiez tu citam v podstate same chvali na neho, tak hadam budem mat stastie aj ja...

tak idem este studovat dake info...ak nezaspim hehe, ale uplne ma tato stranka pohltila, super, ze je...

Inak nepresla som vsetkymi strankami z tejto temy, ale je uzasne vidiet ako ste rozbiehali tuto temu a ako su uz niektore z vas tehulky, moc sa tesim s vami a dodava mi to motivaciu a pozitivnu energiu... 😵

diapozitiv01
7. feb 2010

Dobre ranko tt,
muzik mi akurat odisiel na sluzobku do nemecka, tak do soboty tu vladnem ja s labradorkou 😀 .
Inac este peknu nedelu,,,
Kedze zase v pondelok startujeme novy pracovny tyzden

fattamorgana
7. feb 2010

Ahojte! Možno mi budete vedieť poradiť s mojím problémom. V lete som sa presťahovala. Vo februári som mala ísť na preventívku k mojej doterajšej gynekologičke (po roku). Kedže sa s drahým pokúšame o bábo, rozhodla som sa, že lepšie bude hľadať gynekológa aj pôrodníka niekde tu po ruke - preto som si vybrala Trnavu. Minulý týždeň som sa bola popýtať, či ma vôbec zoberú. Ale objednali ma až na koniec apríla a dovtedy sa mám odhlásiť od mojej doterajšej gynekologičky, lebo nemôžem byť zaregistrovaná u dvoch. Trocha sa bojím toho, že čo keď sa nám s drahým podarí otehotnieť a ja som objednaná až na apríl (ešte ma doktorka ani nevidela, nemám u nej kartu - nič.) Zároveň už budem odhlásená od doterajšej doktorky (keďže to chcem vybaviť o 2 týždne, lebo domov často nechodím). Myslíte, že by s tým nebol problém? Zobrala by ma tá nová, keď som u nej na len na čakačke, dajme tomu, že budem tehotná a nebudem patriť v podstate žiadnemu doktorovi????

marcelkatt
7. feb 2010

fattamorgana- ahoj, ja som sa do TT presťahovala a tak isto som hľadala gynekológa. Snažili sme sa o bábo cca 3 roky. Napísala som mu mail v januári 2007, či ma vezme, lebo neviem kam mám ísť podľa ulice a tak. Objednal ma na 8.3.2007.
Prišla som k nemu 1x na preventívku, meškali mi iba 6 dní, takže som ani vo sne netušila, že by som mohla byť tehu, lebo mne aj 2-3 mesiace meškali.
Najskôr sa so mnou rozprával, a reku spraví preventívku. Urobil mi sono a zrazu mi vraví: Ako sa cítite mamička? Skoro som odpadla, vraví ste tehotná a ukázal mi malilinkú škvrnku - naše miminko. Takže najkrajší darček k MDŽ 🙂

Takže si myslím, že keď si už objednaná, tak Ťa vezme aj keby si bola tehotná. Len sa nezabudni u svojho odhásiť!

irsina83
autor
7. feb 2010

kapika keby si nahodou mala problem s ktorym si nevie elias rady tak mam super dr. v piestanoch, mne velmi pomohol 😉
fattamorgana keby si chcela chodit do PN tak ti dam kludne kontakt na mojho dr., on ta hned objedna, ale je sukromnik a za vstupne vysetrenie sa plati 22eur ale je aj odbornik a je ludsky, vzdy vsetko vysvetli 😉

pozeram ze ste sa tu rozvarili, no ja som dnes experimentovala, vytiahla som azijsku kucharku co sme si s mm kupili este v irsku a spravila som cinske jedlo, ale nie taka cina co sa u nas predava, ale musim povedat ze to bolo dobrucke aj s basmati ryzou 🙂

diusik ahoj,
a na kolko ti mm odisiel??? tak si budes chvilu uzivat volna 😉 i ked urcite ti bude chybat 😔

fattamorgana
7. feb 2010

irsina - dakujem. vyskusam tu trnavu, keby boli nejake problemy, urcite sa ozvem.
marcelka - dik za info. hadam to bude ok, ja som taka, ze vzdy radsej beriem do uvahy horsie moznosti a potom sa necham radsej prijemne prekvapit a vydychnem si, ze naco take stresy okolo toho 🙂
btw. - tiez by som rada experimentovala s jedlom, len co ked moj drahy ma najradsej pecene kura a vysmazane rezne.... 😠

kapetka
8. feb 2010

dobre ranko,

dakujem za rady, asi bude lepsie trosku obmedzit tu moju robotku, ja totiz dochadzam do ba, viete si predstavit to pocasie za posledne tyzdne a moja sefina mi dava teraz riadne zabrat, tak sa s nou dohodnem, ze bud mi da pokoj na zvolnenie alebo si vybavim pn...
uz som z toho dochadzania unavena, ale to je uz v tomto stadiu asi normalne.
Ja som nevarila, my sme boli na chate, mm sa bol polyzovat a ja som sa bola na prechadzkach po cerstvom vzduchu, tak som si trosku oddychla cez vikend 😀

irsina83
autor
8. feb 2010

dobre ranko trnava 🙂

fattamorgana moj je takisto reznovy ale ma rad aj experimenty 😉 dokonca on ma naucil na thajske jedla a pikantne veciccky 🙂

lilusic
8. feb 2010

Ahojte babenky

prajem vam pekny dnik 😀

falin
8. feb 2010

Ahojte 🙂

falin
8. feb 2010

kapika - vitaj z dialky. Nech mrska rychlo dorazi a hor sa snazilkovat 😉

fattamorgana - ked si uz objednana a povedali ti ze ta vezmu, tak ak by bolo treba aj skor, tak sa nemusis bat. Ozaj je dolezite aby si bola odhlasena u prvej dr. A komu si sa v TT rozhodla chodit?

marcelka - to muselo byt krasne prekvapenie. Taky zazrak by som prijala 😵

irsi - s tou cinou si mi narobila chutky. A basmati ryza je prima. Som si niekedy myslela ze ryza ako ryza, ale odkedy sme prvy krat kupili basmati, tak inu uz nekupujeme

pekny dnik

lilusic
8. feb 2010

Ahjte

irsinka alebo babenky nepoznate nieco o asistovanej reprodukcii v piestanoch?Maloby sa to volat dr.Alexander.

Ak ste niekto o tom poculi napiste

lilusic
8. feb 2010

Ahjte

irsinka alebo babenky nepoznate nieco o asistovanej reprodukcii v piestanoch?Maloby sa to volat dr.Alexander.

Ak ste niekto o tom poculi 😀

irsina83
autor
8. feb 2010

lilus ja viem o tom Care od jednej znamej co tak zacala chodit a ona si ich velmi tam chvali, viem ze sa jej podarilo otehu hned po prvom UIU ale bolo to mimometrnicove 😔 ale aj napriek tomu je s nimi a ich pristupom velmi spokojna. chodi do temy Car Piestany, tam by ti uz vedeli napisat viac. 😉

falin je to uplne jednoduchy recept: na 225g masa (hovadziaho alebo bravcove kare) potrebujes 1PL tmavej sojovej om a 1PL svetlej sojovej om, 1PL hnedeho cukru, 1PL ryzoveho octu ( ja som dala vinny ocot), 2 mrkvy, 1 velku cibulu, 1,5 cm korena zazvoru, susesu cili papricku. Maso sa nakraja na tenke sliziky, da sa do misky a zamiesas ho so sojovymi omackami, octom a cukrom a nechaj odlezat asi 2 hod., mrkvu nakrajad na tenke palicky asi 5 cm dlhe, cibulu nakrajas tak isto na dlzku a palicky tenke a zazvor na kocky.
Varenie:
- do woku si pridaj 3 lyzice oleja a na najsilnejsom ohni popraz cibulu so zazvorom 3-4 min a potom ju vrat spat do misky.
-do woku pridaj mrkvu a tak isto popraz na sucho 3-4 min a vrat spat do misky
-do woku pridaj 3 PL oleja na tiez na najsilnejsom popraz maso 4-5 ( ja som to robila z kare a masko bolo krasne makke) a pridaj cili papricku podla chuti. vyber masko spat do misky tak aby vypek ostal vo woku.
-dalej do vypeku pridal spat cibulu so zazvorom a premiesavaj to tam 1 min a ochhtutnaj vypek ci treba dosolit a dokorenit, potom primiesaj maso a mrkvu, prehrej to cca 1 min a hotovo, dobru chut 😀 😵

Veru tak basmati aj ja milujem a tie len tu kupujem 😀

bettynka222
8. feb 2010

ahojte 🙂

kapinka, fatamorgana vitajte 🙂

lilusic videla som tu na konovi nejakú tému CAR Piešťany, skús kuknut tam. varga ku ktorému chodí kika tam ale nerobí.

marcelkatt
8. feb 2010

Falin - to aj bol šok a milý samozrejme...

irsina83
autor
9. feb 2010

marcelka to bolo krasneee prekvapkooo 😉 uplne fantasticke po takej dobe cakania 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre