Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

irsina83
autor
2. mar 2010

maria ja som tiez otehu v septembry a je to asi idealny cas, hlavne pre mna, lebo rodit by dom mala v juny aj ja som astmaticka takze si to najhorsie obdobie tak nejak obidem cixe ma to zachiti na konci tehu ale je to menej rizikove ako na zaciatku 😉 a uzila som si minulorocne leto a uzijem si -dufam- aj toto co bude 🙂 ja som tiez otehu po tom ako som drzala dietu, ale ja som schudla 4 kila 😀 mozno aj to mi trosku pomohlo....

diapozitiv01
2. mar 2010

Dobre ranko trnavcanky,
no ja to mam teda rozlietane, od pondelka zacinam konecne chodit na akupunkturu, 2x tyzdenne do BA.
Zajtra ideme do divadla L+S a potom na malu zurku, baby co sme prisli o mrnouskov. CHodim na klzisko, masaze,,
a dostala som vcera mrsinu. Takze si to naplno uzivam 😀 a tesim sa na jar. Mozno sa postasti..
Pekny dnicek 😉

irsina83
autor
2. mar 2010

diusik z tychto tvojich par riadkov ide pozitivna energia 😉
ja som nejako mimo, mala nejako slabo kopka a dnes to je minimum a bojim sa 😔 tym nechcem samozrejme kazit dobru naladu a pekne si uzivaj, to je treba 🙂

diapozitiv01
2. mar 2010

Iris, ak myslis ze sa mimco malo hybe, utekaj na pohotovost, radsej tam ist 10x nadarmo ako neskoro,, nech ti spravia sono,, ja ked som mala tiez take stavy, ale to uz bolo po 30t. tak som hybala z bruskom aby som zistila ci sa hybe a ked sa zamrvil tak som bola rada...

lilusic
2. mar 2010

Ahojte babenky
.
super ze dia dostavas druhy dych.Prajem ti aby sa ti postastilo 😀

Irsinka veru ako dia hovory radsej velakrat chodit ako by sa malo nieco stat.

Prajeeem vam pekny dnik 😀

sjuzi
2. mar 2010

Ahojte, som tu pár dní nebola...cez víkend sme boli v BA... a teraz obehávame s malým všetky trnafské škôlky, nech mi ho niekam od septembra vezmú... som ale nejaká znechutená z toho...

Neviem, čo furt chcú zvyšovať pôrodnosť, keď celý systém je od veci a človek od štátu dostáva len polená pod nohy... za tieto 2 dni máme obehaných 8 škôlok a všade mi povedali, že máme mizivú šancu... 😒 Vraj ročník 2007 bol veľmi silný... a čo ja s tým, ja musím ísť do práce!!! 😲 😲 😲 😲 Normálne mi je do revu... lebo si ani nejdem predstavovať, čo bude... RD mi končí k 1.7... paráda... a malého nemám komu dať, naše mamky ešte robia, svokor je chorý... opatrovateľky si pomaly pýtajú, čo súkromná škôlka a Meduška je tiež už natrieskaná prihláškami...
Asi budem musieť obehnúť pre istotu aj okolité dediny... ach jo...
Sorry, mám iné problémy, ale fakt som vytočená a smutná...

sjuzi
2. mar 2010

Irsi, Betty, teraz pozerám, že budete mať tiež letné dietky... Aj Miško sa narodil 29.6. a ja som si fakt nevedela vynachváliť toto letné bábätkovanie... Vonku pekne teplučko, s bábätkom môžeš ísť prakticky hneď po prepustení z nemocky na prechádzky, netreba babušiť a obliekať a nakupovať to kvantum vecí, čo potrebujú zimné bábätká minimum času... keďže je pekne a teplo, chrobáčika nakojíš na akejkoľvek lavičke... no proste super!!! 🙂 😵

Len nevýhoda je, že teraz sa robia hrozne malé vaničky na kočíkoch a ja som môjho valibuka musela už zač. 5 mesiaca dať do šporťáka... 😒 😀

maria.martin
2. mar 2010

irsina83-aj ja by som bola velmi rada keby keby som otehotnela okolo toho septembra-chcela by som tiež rodiť tak pred začiatkom toho leta...tak my sa začneme naostro snažiť od augusta-snád nebudeme dlho čakať.. 😕
Držím ti palčeky a hlavne vela vela zdravička pre teba a tvojho drobčeka v brušku 😉
Snád nam to vyjde tak akoby sme chceli,ale tak hlavne aby bolo zdravučké 😔

maria.martin
2. mar 2010

sjuzi-aj my velmi chceme letného drobčeka 🙂 a tá nevýhoda o ktorej píšeš-no dufam že nás sa týkať nebude-ja už totižto som si vyhliadla aj kočík(viem,strááášne skoro 😀 ) a to Brio Go a ten ma celkom velku vaničku tak dúfam že tam aj vydrží v zime-známa tam mala v zime 8 mesačne dievčatko vo fusaku a uplne v klude a to ked sa jej narodila tak mala 3550g a 51 cm...pre mna je tento kočik možno trošku iny než ostatne ale z technickej stranky si ma ziskal tym aky je pre babo ,,prostorny" aj šporťačik 😵 a pozitivum je fakt aj to s tymi oblečkami že ho netreba tolko babušiť v lete a dá sa isť v pohode skoro hned na prechadzku-už zostáva len veriť že sa nam zadarí okolo toho septembra 😵

falin
3. mar 2010

zdravim vas dievcence

maria - vdaka 😉 Ja drzim palceky pri chudnuti, nech sa dari. A letne babo je super, tiez mame letne dietatko a mozem potvrdit tie vyhody co popisala sjuzi
Ohladom kocika - naozaj je potrebne pozerat na funkcne hladisko, clovek ho vyuziva dlho a casto. Nam sa mala zmestila do vanicky do 8 mesiacov, tak som bola rada ze celu zimu v nom vydrzala. Sportiak sme dali na jar.

sjuzi - to je taky problem zo skolkami 😠 . Nam nastastie pred 2-omi rokmi v pohode zobrali. Tiez som vsak musela nastupit do roboty cez prazdniny a mala isla do skolky az v septembri. Tak sme to nejako poplatali. Ja som mala staru dovolenku spred materskej, tu som si vybrala, potom bola u svokrovcov. Ti su nastastie na dochodku, moji rodicia tiez este robia. Takze ked sa nieco vyskytne v skolke, som rada ze svokrovci pomozu

Ja som bola vcera v BA. Prisla som unavena ako kon. Na hematke som dlho cakala na odber, vysledky budu az o mesiac. Potom som zabijala cas v auparku a kupika si tam novy jarnik 🙂 a potom som este isla na mobilizaciu chrbtice.

Baby - ja ked som este nevedela ze budeme mat take problemy s pocatim, tak som si snazilkovanie naplanovala v obdobi jul-okt. Teraz mi je to jedno kedy, len nech je. (aj ked by som to obdobie letne prijala, ale snazilkujeme stale)

irsina83
autor
3. mar 2010

falin u mna to bolo tak ze my sme sa zacali snazit hned po svadbe v maji a to ze to vyslo na september tak to bola nahoda, predtym sa nam tiez nedarilo...

dius mala zacala kopkat na vecer a aj o 4.00 rano jej to slo tak som spokojnejsia a zajtra idem na poradnu tak dufam, ze to bude ok.

sjuzi nic moc s tymi skolkami ale je este moznost predlzit si matersku, len sa treba na to informovat 😉 mojej kamoske predlzili teraz...
a ten Pastron Terix 3 tour co chcem tak ma jednu z najvacsich vaniciek a v pohode do 8 mesiacov 🙂 to mi bude akurat, mala bude mat na zimu pol roka 🙂

sjuzi
3. mar 2010

Ahojte... no veru, je to des, dnes som bola aj v cirkevnej na Kopánke, tam že bere 2 deti 3-ročné... 😲 😲 😲 a predo mnou už plný šanón prilhlášok... 😔

Falin, ja si práveže chcem vybrať ešte v júli dovolenku, vychádza mi to skoro na celý júl a chcela som na august si prípadne ešte dohodnúť neplatené voľno... Resp. by sme to poplátali, mamča povedala, že si vezme dovolenku, svokrovci, švagrinka by si tiež snáď nejaké voľno vybavili... 😉

A tiež je mi v súčasnosti jedno, keby sa prihodilo aj také aktuálne decembrovčiatko 2010, nenahnevala by som sa... 😉 🙂 😀 😀 😀 November už nestíham... 😅

sjuzi
3. mar 2010

Babeny a vysvetlíte mi tu niektorá zo skúsených snažiliek odkedy mám merať tú bazálku... nechce sa mi to všetko študovať... Asi až po menzese, že? Či už aj počas neho? Dnes mám 1. deň cyklu... 😒 😝

sjuzi
3. mar 2010

My sme mali kočík Chicco S3 trio, ale so športiakom som nebola veľmi spokojná, tak som potom na jar prešla na PP Pliko a ten bol skvelý. Nechala som si ho s tým, že pre druhé potom len dokúpim vaničku a sedačku z 2.ruky... 😉

falin
3. mar 2010

irsi - drzim palceky zajtra na poradnu

betty - kde si sa stratila?

sjuzi - sme na tom tusim celkom podobne 😉
Z ktorej casti tt si? Do tej katolickej skolky je dost velky natresk. Mala chodi na Ludovu (tiez je to na kopanke)

falin
3. mar 2010

sjuzi - este k tej bazalke. Ja ked som si merala, tak az po menzese. Do grafu som si zaznacila kedy bol ms a po skonceni som zacala zapisovat teplotu. Ale to uz bolo davno, na zaciatku snazilkovania. V exceli som si robila tabulku a grafy.

Skus www.fertility.com - tam si mozes teploty zaznamenavat, nakresli ti to rovno grafiky

bettynka222
4. mar 2010

ahojte 🙂

mária vitaj 🙂 možno lepšie otehotnieť teraz ako na jeseň, hmmmmm? väčšina gyn má taký názor 😉

zuzul ahoj 🙂 mame sa dobre, ďakujem 🙂

falin aj ty chodis pracharovej? aj poctivo cvičíš? toto bude prvá mobilizacia, či už si bola? ona ja super dr, že?

lilus BT vôbec nerozumiem, ale viem že pred ms má vraj klesnúť či čo 😕 no čo, stúpa či klesá? 😵

jaj kikus, ni jasne že pre teba bola vhodná tá zima a jeseň keď si astmaticka. to je najhoršie v lete či aj na jar?

dia jar je super. vraj najlepšie obdobie na otehotnenie, lebo nás všade dostupnych veľa zivin, slniecko svieti, človek má hneď veľa pozitívnej energie 😵

skuzi no majú malú kapacitu tie škôlky. ale možno si mala hľadať miesto trosku skôr. viem že svagrina prihlasovala malého minimálne rok dopredu. ale určite by sa mal počet skolok zvyšovať, alebo aspoň tá kapacita. pockaj, zachvilu to tu bude ako v Amerike- prihlasovat budeme deti na výšku hneď po pôrode 😀 pocuj inak ja som vždy chcela dať dieťa do skolky na dedinu- sa mi zdá že sú tam lepšie detičky aj tie vychovavatelky du fajn 🙂

bettynka222
4. mar 2010

falin no trochu som sa stratila 😀 a aj moje odpovede sú trosku neaktualne, kedže mária sa už rozhodla pre letné babo a zimné tehu 😀 a ty si už na tej monikizacii bola. no čo aké to bolo? bola si prvýkrát?

falin
4. mar 2010

Betty - ano chodim pracharovej, je super. Ty si mi dala kontakt, nepamatas ? 😵 Chodim k nej od oktobra a cvicim takmer denne. 😉

sjuzi
4. mar 2010

Ahojte 😉
Falin, ja som bola tiež dať prihlášku na Ľudovú... predvčerom... ešte som sa jednej mamičky pýtala pred škôlkou, či to je tá cirkevná... nebola si to ty??? 😀

Ja bývam pri Merkuri... 😉

sjuzi
4. mar 2010

Betty, ja som bola min.rok na zápise v našej školke tu na Ružindolskej a riaditeľka mi vravela, že je to zbytočné dopredu... ale teraz vidím, že to také zbytočné asi neni... A malý vtedy nemal ešte ani 2 roky... 😒

sjuzi
4. mar 2010

Inak ja by som chcela mať síce letné bejby, ale keby som si mohla vybrať, tak tehotná by som chcela byť na jar a leto... kvôli chorobá, bo ja všetko chytím... ale už sa snažím pracovať na imunite, od januára poctivo cvičím... a začala som sa aj otužovať. Ovocia jem na kvantá odjakživa, ale niekedy neverím, že v tom kupovanom vôbec nejaké vitamíny sú... 😒 😅

falin
4. mar 2010

sjuzi - nie nebola som to ja 😎
Na Ludovej su velmi mile malacke ucitelky, obidve.

S tym zapisom dopredu je to tak, ze ked prides dopredy, pozeraju na teba ze co tak skoro a maju kopu reci ake je to zbytocne a ked prides tak ako sa ma, tak pozeraju ze co tak neskoro ides. Tak si vyber 😠

maria.martin
4. mar 2010

bettynka-noo rozhodla je silné slovo,môžem sa síce rozhodnuť že chcem aby sa bábo narodilo v lete,ale to sa nám najprv musí podariť otehotnieť na konci leta,začiatkom jesene,ja si hlavne želam aby sa nam zadarilo skoro a nemuseli dlho čakať a hlavne aby bolo zdrave-to že by sme si priali letne babo-to je fakt,ale je vo hviezdach či sa to podarí 😔 Ono možno ked si 10 babeniek povie-chceletne bábo,tak sa ot možno polovici podarí,nebudeme sa vôbec hnevať ani sa nič nestane ked sa narodi na jesen alebo hocikedy,proste od konca leta na to šupneme a budeme sa snažiť... 😀 snád to vyjde 😕 včera sme zrovna rozmyšlali že na jar budeme malovať našu izbu a rozmyšlali akou farbou-tak sme sa zarozpravali aj o buducnosti a bábenku... 🙂 ale hned na začiatku som manželovi povedala že hocičo z vybavičky môže vybrať ale kočík vyberam ja 😀 no aj ked sa mu Brio moc nepozdáva,verím že prikývne 😒 a bettynka prečo ma väčšina gyn taký názor že je lepšie otehotnieť teraz než na jesen?no my sme sa proste tak dohodli že od toho augusta sa začneme snažiť o bábo a kedy sa zadarí...možno hned,možno na jesen,možno až v zime...človek nikdy nevie,to su len také naše sny že by bolo fajn keby sa narodilo do teplúčka 😅 a ked tak pozearám,aj tebe sa chlapček narodí už do ,,teplej krajiny" 🙂 blahoželám k chlapčekovi a hlavne vela zdravíčka 😉

sjuzi
4. mar 2010

Aj riaditeľka mi prišla taká normálna ženská a dávala mi nádeje... že budú umiestňovať podľa obvodu aj v iných školkach, tak uvidíme... 😅

irsina83
autor
4. mar 2010

evi pre mna ako astmaticku je najhorsi koniec maja a zaciatok juna...

dnes na poradni mi brali krv na tehotensku cukrovku a pecenove testy a malinka ma 715g 😀 blska mala nam pribrala za dva tyzdne skoro stvrt kila 😀

inak nic zvlastne, mam taku kyselinu, ze sem tam grckam ale co uz...mlieko, bystrinka a ani Acix mi nepomahaju... 😅 mala bude vlasata...

maria nezalezi na tom kedy baby spravite, dolezite je aby bolo zdravucke 😉

bettynka222
4. mar 2010

ahojte 🙂

falin ahaaa, no na to som zabudla ze kontakt mas odo mna 😀 ona j super, a som rada ze cvicis. je dobre m chrbticu v poriadku pred otehu...vd si si o otm asi nieco pocitala,z e? a mas dvdcko? ona ti dala?

sjuzi tak to bola dobra koza ta riaditelka, lebo pokial ja viem, tak baby zapisovali malych vyse roka dopredu 😒 ale nevadi, ved otehotnies a budes na materskej 😵 no a to otehu, podla mna je tiez najlepsie na jar. vseda slniecko, cerstve ovocie (nie vselijake dovazane z hoalndskych sklennikov- teda akoze aj to je cerstve, ale plne chemie 😝), ziadne choroby...teraz ked mam ist do auparku, tak mam obcas strach ci ku mne nepriplava nejkay virus druhej chripkovej vlny 😝 a ani to zimne theulkovanie nie je moc sranda - na prechadzky s amusis naobliekat...najlepsie by bolo tehulkovat na jar a v lete a zaroven mat letne babo 😀

maria takto mas do leta cas pozistovat si,ci vsetko funguje ako ma. neskusis skocit za gyn, ze chcete snazilkovat, tak nech kukne ovulaciu a tak? al eais sa bude vykrucat, ze ot sa riesi az ked sa nedari 😒 no mne po potratoch viaceri gyn povedali, ze by som mala otehotniet v lete - ale to sme mali este zakaz, alebo potom az na jar. lebo ze ked sa telo nespamata do jesene, tak v zime by to bola zbytocna zataz a nemuselo by to dopadnut dobre...jendoducho ze v lete je vela ovocia, teplo, ziadne choroby, proste pohodaaaa 😀 ved aj samovrazdy su prevazne v zime. to preto,z e ludia maju v lete lepsiu naladu a lekari radi pripisuju problemy s otehotnenim psychike...

kika nooo, tak dufam ze do terminu porodu ti ta astma prejde 🙂 a ak nahodou nie, poznam astmaticky co rodili - tusim kortikoidmy to riesili pri porode 🙂 a matko uz ma 550 g, ale on vas este predbehne, on stale predbieha 😀

maria.martin
4. mar 2010

irsina-to je to najhlavnejšie ako som už viac krát spominala že najdôležitejšie je aby bolo zdrave,a to či sa nam zadarí hned koncom leta,to je už vo hviezdach,ako som spominala možno sa zadarí na jesen,možno v zime,to uvidíme to je len taka naše mini prianie že by bolo fajn keby sa narodilo do teplučka ale to nie je len na nas....my sa samozrejme posnažíme,no kedy otehotniem...my len dufame že sa zadari čoskoro a nebudeme musieť dlho na drobčeka čakať...ale samozrejme,najdôležitejší a najkrajší dar je mať zdravé dieťatko a to by som priala všetkym buducim mamičkam 🙂

maria.martin
4. mar 2010

bettynka,veru je na tom niečo pravdy čo vravíš aj čo sa toho čerstveho ovocia týka,aj teplúčka...neviem prečo sme sa tak naviazali na to že by bolo fajn aby sa narodilo tak pred začiatkom leta..asi preto že sme chceli už v takom teplúčku kočíkovať drobčeka a vlastne to tak vychadzalo žeby sme ešte aj zimu prekočikovali v hlbokom kočiku...ale tak,uvidime kedy sa zadarí..nemusí to byť hned... 😕 no myslim že keby som prišla ku gyn s tym že si to chcem dať skontrolovať,tak mi povie aby sme sa rok snažili a potom aby som sa hrala na doktora..ono to tak byva že čo navrhne pacient,to doktor nespraví...no ved uvidime,či sa zadarí alebo nam to bude dlhšie trvať 😨
I ked sa pohrávame z myšlienkou že by sme s tym začali už aj o 3 mesiace...ale verím že to rýchlo ujde a bude tu leto a príjemná práca na babenku 😀
Ono ešte pred mesiacom nebolo isté či sa budeme snažiť už tento rok,mala som totižto pár operacii a davnejšie 2 zapaly obličiek dosť silne...n všetko zapadlo a dalšia operacia už nebude,takže tento rok je rok R aspon dúfame 😔

bettynka222
4. mar 2010

maria ty myslis ze letne babatko precka zimu v hlbokom kociku? 😀 😀 😀 niektore 4mesacne deti sa uz do tych dnesnych vaniciek nezmestia 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre