Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

lalia21
8. apr 2010

je toho dosť-keby som bola poverčiva-tak poviem že ma niekto uriekol...choroba,urazy-to by bolo nadlho a nepatrí to do tejto témy...ale dlho mi trvalo kym som sa ako tak z niektorych vecí dostala...ale viem že na svete su aj ovela horšie veci a vždy si poviem že som na tom ešte dobre...len okolie to niekedy rieši....ale tak žijem-zdravie zatial služi,mam skveleho muža po boku....takže v podstate si sťažovať nemôžem..

sasettka
8. apr 2010

no...lalia, ja si myslim, ze si si vycerpala uz vsetko zle...aj s urokami 😀 teraz uz len dobre ta caka, verim tomu! 😵 😉

to vies, niekoho to zle streta priebezne cely zivot a strieda sa s dobrym, na teba to evidentne padlo vsetko naraz 😅

irsina83
autor
8. apr 2010

lalia mas toho pozehnane 😔 ale neboj vsetko bude ok 😉 ja mam dost komlikovane tehu a sem tam neverim ze to dopadne dobre 😔 lebo je toho vela a kazdu chvilu nieco ale musim bojovat a verit 😉 ja za svoju malinku a ty s manzelom za vase buduce babatko 😉
ja som mala tiez dost blbe obdobie, sice nie 10 rokov ale bolo trosku podobne, autonehoda, uraz, choroba, sice nie v takom rozsahu ako u teba ale bolo to tazke, takze si viem predstavit co citis 😉 neboj nasleduje to dobre 😉

lalia21
8. apr 2010

irsinka-mne sa toto všetko stalo behom 2 a pol roka..všetko nakopu...ale cítim akoby mi to pridalo 10 rokov starostí a ubralo životnej energie...zo skvelymi ludmi v najbližšom okolí sa to da zvladnuť lahšie...verím že svoje tehotenstvo dotiahneš do toho najlepšieho konca-vlastne začiatku a dcerka sa narodí vtedy kedy bude spravny čas 🙂 irsinka si určite silna žena a podla mna dcerka cíti ju už teraz miluješ a snad sa posnaží byť v brušku ešte niaky ten čas-ja osobne si myslim že detičky v brušku vnimaju pocity svojej maminky-či už negativne alebo pozitivne..takže irsinka-vela pozitivnej energie prajem!citim zmiešane pocity a trochu aj strach či nastal ten čas že sa aj mne začne dariť a zle ma obchadzať...ale to je asi normalne..irsinka verím že sa elinke prihovaraš a velmi ti prajem aby všetko dopadlo na vybornu-nič zle si nepripuštať a hlavne ak na teba pridu myšlienky že sem tam neveriš že to dobre dopadne-tak si pohladkaj bruško,prihovor sa Elinke alebo sa pritul k manželovi 🙂

lalia21
8. apr 2010

sasettka v to verím aj ja-len sa mi tomu veľmi veriť nechce žeby sa mi už len darilo a zlé ma na kilometre obchádzalo 😅 ale musím si to niako vsugerovať...no potrvá to 😔 Taaakže,všetky zahodíme pochmúrne myšlienky-ty už maš drobčeka pod srdiečkom tak sa potichúčky vytešuj 😉 😉 všetko dobre dopadne 😉 Vraj ked si človek vsugeruje pozitívnu energiu-tak ju aj bude mať-tak podme všetky povinne-budeme sa usmievať na svoje polovičky 😀

irsina83
autor
9. apr 2010

lalia ja som stale nalepena na mojom mm 😀 😀 mne to tak isto velmi pomaha 😀 uz bolo dost smutneho 😉 a teraz sa budeme len tesit 😉 kolko mas rokov??? videla som fotky, velmi peknucke 😉

sasettka
9. apr 2010

lalia co to? chvilku si mala fotku aj albumcek svadobny a vsicko je fuc? 😕

nooo...ja sa usmievam na moju milovanu polovicku, co to daaaaaa, tiez by som si zivot bez neho uz nevedela predstavit 😵

este neviem, ako si mam vsugerovat tu energiu, ale teda....posnazim sa 🙂)) dnes je zatial klud v brusku....som zvedava do vecera....

lalia21
9. apr 2010

No sasettka pozerám pozerám...a nechááápem 😕 🙄 😠 prečo mi to všetko zmizlo 😠 no skusim to tam dať všetko znovu-ach jaj 😠

irsina83
autor
9. apr 2010

ja len viem ze ten kto nema foto tvare tak adminky mazu fotky co neni fer ☹ ale nechapem preco zmazali album, skus im napisat 😔

lalia21
9. apr 2010

irsinka práve som napísala a aj som skusila tam fotky dať znova a aj som album vytvorila a aj sa v nom fotky uložili a nakoniec mi ukazalo že lutujeme album sa neda zatial neexsituje...no nechááápem,uvidim čo odpiše...tooolko to tam ukladam a nakoniec.. 😠 🙄 😨 😒

lalia21
9. apr 2010

tak babeny,zmazali mi to preto lebo že sa sem nesmu davať svadobne albumy ale len na moja svadba.A fotku preto lebo som tam nebola sama na nej.
sasettka tak t je fajn že je klud 😉

sasettka
9. apr 2010

ach..... to de sme 😒 ....ale jednu svadobnu si urcite mozes dat, mavaju tu baby v albumoch....
nooo...zatial stale klud, dokonca som od rana nonstop hladna.....a uz som si aj poobede pospala 😅

lalia21
9. apr 2010

noo ved hadam si potom dam do tohto albumu čo mám niaku tu svadobnú...ja som si všimla že niektore tu maju napr.vytvoreny album a maju tam len dve svadobne a nič viac,tak teda som si aj ja vytvorila...aaale ved nevadí 😒 len ma mohla oboznamiť prečo to zmazala že sa to nesmie dávať a ušetrila by som čas vytváranim dalšieho ktory bol zmazany hned 😠 😅 😀
Aaaale ved budem si dávať hlavne vecičky pre budúceho drobca 😵 už aby som mohla aj nakupovať pre neho-juuuj už aby bol v brušku 😵 😵
Ty už tušim začínaš byť pravá tehulka 😉 -nonstop hladná a aj si poobede pospíš 🙂 🙂 uvidím ako to bude u mna ked budem tehu 😀

sasettka
9. apr 2010

mno, oni sa tu hned ohradia na to, ze si si mala precitat pravidla.....a na mojasvadba albumik nemas?

vecicky pre drobca, juuuj, aj ja sa tesim...ale pockame si aspon na ten II. trimester 😔

lalia21
9. apr 2010

noo to je už jedno 😉 aspon viem-mam aj na moja svadba ale tak chcela som že budem mať tieto dva albumiky pokope,ale nevadí 😔
noo to aj my asi až ked budem aspon za polovicou tak začnem nakupovať-teda aj ked tomu moc neverím-lebo ked sa dozvieme že som tehu-tam ma to bude ťahať k detskym vecičkam ešte viac 😀 ale veci ako kočik a postielka-budu mať čas 😉 aj ked....u mna človek nikdy nevie 😀 😀 ale jasnačka že velke veci až po 5.,6.mesiaci...kočík možno v 7.-tak by to chcel manžel-vraj ked (dokonca mame vybraty 😅 ) naahodou aj niaku zlavu v tom období vystihneme tak ho kupime aj v 7.mesiaci...teraz su zrovna v jednom obchode na neho zlavy a je tam lacnejši ako tu bambini...aale tak,ešte som neni tehu 😀 ktovie...ak sa nam mimi podarí,tak možno si aj pod stromček kupime už kočík 😀

lalia21
9. apr 2010

Ale zas ja som taka povaha-že našim a okoliu to povieme až po 3.mesiaci-nie žeby som bola poverčivá-ale chcem mať trošku istotu..proste nie som ten typ ktory by to vykričal všetkym už v 2.tyždni...ak sa šťastičko na nas usmeje,tak si ho budeme strážiť a až po tom kritickom 3.mesiaci sa podelime o radosť z rodinou... 😔

sasettka
9. apr 2010

tak to sme na tom podobne, zatial to vie len mm 😝 moja mama a sestra, to je vsetko.....a chcela by som to teda povedat az co najneskor....i ked mam taky pocit, ze ja nebudem z tych, co je na nich tehotenstvo vidiet az v 5 mesiaci 😅 a aj ked zacnem nosit volnejsie veci, tiez to bude podozrive 😎

a s tym nakupovanim tiez tak....hehe, videla som v albume, ze uz mate vybraty kocik 😉 to ja este ani netusim, kolko znaciek existuje a ktore su tie naj 🙂)) ale aj na to pride, dufam 😔

lalia21
9. apr 2010

noo hej,kočík už vybratý 😀 😀 v blizkom okoli mam dve babeny ktore nedavno porodili-tak som porovnavala a taaak a raz sme z mm videli ten brio v TT a zistila som si čo to je zač a začala som hladat pozitiva a negatíva taaak... 😀 ved to zistíš ked sa aj ty do toho "ponoríš" 😉 😉 my sme chceli hlavne priestranny a pohodlny a ak nevymyslia iny ktory by nas očaril tak aj kupime tento.
No mm vraví že na mne to asi nebude mooc vidieť zo začiatku-ja neviem-uvidime-ja nepatrím medzi šťihlučke baby (bohužial) ale to už od malička-takže do toho 3.mesiaca si možno ani nikto nevšimne že som niekde väčšia 😀 😀 aj ked lahšie to je utajiť v prvé mesiace asi predsa len v zime-to aj tie hrubšie veci zamaskuju 😀 ale ked tak ratam-nam keby sa o mesiac aj podarilo-to už bude teplejšie...no uvidime-nechame sa prekvapiť 😉 Inak,ja mam svoku rodinu 60km od TT,takže to až take ťažke nebude utajiť kedže sa nevidíme každy deň 😉
Každopádne-najdôležitejšie je aby bolo tehotenstvo bezproblémové 😵 😵 😔 Určite na to príde 😉 😉 ale veru tých značiek je neurekom a aj cien 🙄 záleži od vkusu a požiadaviek buducej maminy-a hlavne aby ste sa zhodli obaja 😉 ale to mame obe ešte čas-ja viac času ☹ snad nie dlho 😉 Neboj,ani sa nenazdaš a už budeš pokukovať po väčších veciach-lebo rifle ti už budu malé a zachvilu aj kočíkovať budeš-ono to strašne uteká-ja si pamätám ako sme sa dozvedeli že švagrinna je tehotna a už ma aj bábo....No ja čakám na tu svoju mršku-dáva si na čas-práve ked sa jej neviem dočkať-tak ona nechodí 😠 ešte táto mrška a po tej dalšej sa na to vrháme 😀 😀 teoreticky by sme mohli už aj hned-ale nechcela by som cele tehotenstvo byť ako na ihlach či to vyjde a porodim v termine (kvôli to DNP)-15.apríla to bude mesiac čo si to budem platiť,radšej si tam necham 2 mesačnu rezervu-človek nikdy nevie 😨

sasettka
9. apr 2010

tak ani ja nie som nejaka ze modelka....ale aspon to brusko som nerada videla, ked mi nejak zacalo pretekat, alebo co 😀 takze obtiahnutejsie tricka v lete sa dali nosit...ale teraz, ked sa tak oteplilo, uz som si musela dat cosi volnejsie 😅 to je tym vecernym papkanim 😒

kociciatko....ale urcite sa zhodneme, ja sa s mm vzdy tak dobre zhodnem 🙂)) a urcite bude vela zalezat aj na cene, zas nekradneme...sme vzdy za taky zdravy priemer 😉 aj ja som si inak zacala platit DNP...uz od oktobra, ci novembra...proste hned, ako som zistila, ze sa to da 🙂) ale z minima...a teraz, ako som sa dozvedela, ze som tehu, sla som to zmenit...a hadam to teda vyjde.... tych 26 tyzdnov pred nastupom na MD....

lalia21
9. apr 2010

No ja sa už teším ked budem môcť svoje tehu bruško vystavovať aj v lete 😀 😀 už aby bolo 😵
No veru ani mi nekradneme 😀 😀 fuuu v TT maju kočík za 2500eur-no skoro som na zadok padla-to v živote-ved to by muselo aj dieťa samo uspať aj prebaliť 😀 😀
no ten čo chceme neni najlacnejší ani najdrahší..to ešte času 😉 😉
No to DNP je super vec! 🙂 sice budem platiť 47,70eur-ale tak nepreplatím a viacnasobne sa mi to vráti-len tie uradničky čoraz viac strašia že sa to má rušiť 😠 snád nie 😨 ale ževraj to už 2 roky vravia 😝 mne tych 270 dni bude v polovici decembra-takže aj keby som bola tehu teraz tak by to vyšlo-ale ja radšej nebudem pokušať osud-ak by sa podarilo hned,tak by ma to znervoznovalo že to je tak akurat..
No veru ja som aj dosť pribrala vdaka tomu že som bola vyše roka na PN doma-a to takmer žiadny pohyb a dokým som sa zbadala tak sa dačo na mna aj nalepilo 😅 😠 🙄 😔 a teraz sa to snažim dať dolu-len ja aj ked sa nesnažím tak vždy chudnem v lete-vtedy mi takmer nič nechutí-to by som len jahody a melony od rana do večera jedla 😀 😀 a v zime sa zasa nabaluje 🙄 😅

lalia21
9. apr 2010

ahoj irsinka-dakujem som rada ked sa fotky páčia,dala som len pár 🙂 -to si asi stihla ešte pozrieť fotky kým to zmazali 😅 Až teraz som si všimla že si písala 😅 Ja mám 21rokov (asi si teraz povieš jooj mladunká ) 😀 ale manžel má 31rokov-takže sa to niak u nas vyrovnalo 😀 😀 Určite už bude len dobre,zlé si už vôôôbec nepripúšťaj 😉 😉

sasettka
9. apr 2010

kocik za 2500eur??!?!?! 😨 sak to aj auto sa da kupit 😀 no veru, sam by musel uspavat aj prebalovat 🙂)))
no kebyze zrusia DNP, tak ja neviem co.....a co s tymi peniazmi, co sme do toho vrazili?? 😠 by som bola velice vytocena... a urcite by som nebola sama....
ty si taka mladucka? jeeej....no nepovedala by som veru, ako som tak pozerala tie fotky, aj ja som stihla pozriet, nez ti to zmazali, strasne zlatucki ste spolu 😉
nooo, ved aj ja ...na zimu naberem, na jar sa to snazim dat dole...len teraz to nejak asi nepojde 😅 ale dala by som si...jahodyyyy, mnaaaaaaaam, aj meloon...juuuuj a hroznooooooooooooooooo....mnaaaaaaaaaaaaaaaaam 🙂)))

lalia21
9. apr 2010

noo iná pálka 😠 to bol concord neo carbon-tušim tak sa to volalo-on bol z niakeho veeelmi kvalitneho a draheho materialu.Pre mna je už 800eur najvrchnejšia hranica-aj to dovtedy možno budu aj dáke akcie 😔
no dnes som akurat nad tym rozmyšlala že to keby som si platila platila a v novembri by to zrušili tak by ma porazilo na mieste 😀 ale ono sa vraj ten zákon obnovuje alebo meni vždy na začiatku roka-takže my by sme boli "za vodou"ja by som 270dni splnala v polovici decembra-takže ok-taka tesnotka 😀 a ty už v decembri budeš maminou 😵 😉
Noo mladučká 😀 ale tak,už sa toho v mojom živote udialo...že sa cítim aj na 30 😅
jee dakujem-snažili sme si ten den užiť-aj ked to rýýýchlo celé ubehlo 😕
nooo ani mi nehovor-normalne som chuť na taky červeny melon na kocky nakrájany chuť dostala 😀 😀 hrozno papam aj cez zimu-sem-tam tie "čerstve jahody" v zime z tesca 😀 😀 ale taky melonik-no už sa neviem dočkať 😀
no veru-tuto jar to dole nepôjde 😉 skôr bruško bude rásť 😉 ale verím že to ti vôôôbec nebude prekážať-tehotenstvo je tušim jedine obdobie ked sa žena teší že jej rastie bruško 😵 😉

sasettka
9. apr 2010

no, tak to na zaver si vystihla...inokedy z toho zena asi nema velku radost 😀 jaj....normalne mam chut vybehnut do tesca kupit hrozno....ale este to nie je ciste zufalstvo...ale aj to raz pride 🙂))
takze concordy su total mimo nas....asi tak, 800eur...to uz by musel byt super kocar....budeme radi, ked sa zadari aj za menej, ja by som sa nenahnevala 😅 dolezite predsa je, aby sa tam babatku dobre vozilo, dizajn nie je vsetko.... 🙂)))
pozeram inak miss....a nejak sa mi tie holciny nepacia...max 2 su ako-tak k svetu 😅

lalia21
9. apr 2010

no veru najdôležitejšie je aby sa babätku dobre vozilo a malo pohodlie 😉
aj ja pozerám miss-môj mm vraví že to su take umeliny že jemu sa taketo suťaže nepačia 😅 tak si robí papierovačky 😅
no veru-sympošiek tam vela neni-jedna sa mi tam zdá extremne chudunka-aj dačo vyhrala-take dlhe tmave vlasy do tvare mala...´ale niektore šatičky čo predvádzali boli juuuuj krasnučke 😵
no ten concord za 2500eur-to je len niaka seria čo ma taku konštrukcia asi moooc kvalitnu-no ale to sa im asi moc nepredáva,inak maju aj "obyčajne" concordy a tie stoja okolo 800eur tušim-zaleži od kolekcie..noo veru,hlavne slovo bude mať drobec v kočíku 😉
Známa z TT dostala tehotenske chute-jej manžel jej musel ísť kúpiť o pol 2 ráno jahodovu zmrzlinu a čokoládu 😀 to ked nam hovoril ako ho zbuntošila 😀 ešteže je v TT tesco otvorene nonstop 😀 ( to bola v 4.mesiaci) noo snad ja nebudem mať take chute že budem mm budiť v noci 😀 ale pri druhom jej zasa moc sladke nechutilo-tak to je asi každe tehotenstvo individualne 😕

sasettka
9. apr 2010

😀 tak to by ma mm asi prizabil, kebyze nanho takto v noci vybehnem, ze nech mi ide po zmrzku do tesca 😀 😀 😀 my byvame na druhom konci TT....takze neviem, neviem, ci by bol za.....hovori sice, ze pre mna spravi hocico...ale toto uz je iny extrem 🙂)) aj ja idem zatial hlavne po slanom a ovoci...aspon ze tak... pchat do seba sladkosti nie je ziadna vyhra 😅

jj, niektore saty su kraaaasne, mne sa najviac pacia take jemne padave, vyzera v nich dievca ako vila....tusim 12tka mala take krasne...a celkovo sa mi tusim najviac paci ona, dufam, ze vyhraaa 😅

lalia21
9. apr 2010

aj mne sa páčia také-na svadbe som mala po polnoci take že pod prsiami boli strihane a odtial boli padave až po zem a take duhove-aspon sa každemu páčili aj mne teda..a take su dobre aj pre tehulky 😉 to ked som ich chytilia a rozprestrela alebo sa zatočila tak to meter odomna sa šaty rozprestreli 😀
no oni byvaju ako je socialka -tak to nebolo až tak daleko 😀 no neviem akoby sa zatvaril ten moj 😀

fattamorgana
10. apr 2010

Baby, sa mi zdá, že sa celkom vyznáte v tom pripoistení. To sa platí vtedy, keď žena pred nástupom na materskú nepracovala? Alebo vtedy, keď chce vyššiu materskú? Nejak tomu nerozumiem....

sasettka
10. apr 2010

lalia, noooo, aj ja by som brala take saty, skvele su, hlavne tie duhove a taaak, mnam 🙂))) inak prave papkam hrozno, takze moja tuzba vcerajsia je naplnena 😀

fattamorgana, hej, mozes sa poistit, aj ked si nezamestnana, alebo aj zamestnana...ked si bez roboty, resp. studujes, pripoistis sa s max. vymeriavacim zakladom, teda ak chces najvyssiu matersku - vtedy platis skoro 50eur/mesacne....a ak si zamestnana a chces max. matersku, pripoistis sa a platis len ten rozdiel....medzi tym, co odvadza tvoj zamestnavatel soc. poistovni a max. vymeriavacim zakladom.....hadam som to ako-tak vysvetlila 😅

fattamorgana
10. apr 2010

ahaa, ďakujem. a tá zvýšená materská by potom bola tých prvých 6 mesiacov alebo ten zvyšok do 3 rokov?
Ja zamestnaná som, tak jedine že by som si priplácala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre