Trnavčanky snažilky šup sem

irsina83
7. okt 2009

Ahojte babule,
Chcem zalozit temu iba pre trnavcany a okolie aby sme sa vedeli podelit o nase starosti a radosti, popripade hodit niekedy stretko...o nasich liecbach a dufam, ze coskoro aj babatkach 😉
Tak rychlo sup sem 😀

marcelkatt
24. nov 2010

@aduskatt uf.. tak si sa narobila a nič... no pekne

aduskatt
24. nov 2010

@marcelkatt veru....zajtra budem asi padat na hubu...nejako prezijem.krasnu nocku, babulky 🙂

marcelkatt
24. nov 2010

@aduskatt papa dobrúú

michaella86
25. nov 2010

@bettynka222 no aj mne, ale nemozem uz sediet len tak doma a nic nerobit ... ide mi to na mozog 🙂 mat doma drobca, tak som spokojna 🙂

marcelkatt
25. nov 2010

Ahooojte snažilky, maminky.... Mňa od rána bolí hlava, zle som spala v noci...Erik je už v škôlke, dnes tam spinká, tak som zvedavá, čo a ako. Manžel sa hrá X-Box 😀 nič sa mi nechce. Mala by som aspoň prach utrieť...

tehulka4
25. nov 2010

ahojte koceny....no tak ja som asi po 2 dnoch v trochu lepsej kondici..uz predvcerom som myslela, ze ideme vecer rodit a nic...od vcera ma priiiiserne okrem klbov bolia aj krize, takze sme na najlepsej ceste asi rodit..🙂))zajtra idem na poradnu tak uvidime...idem nieco porobit a este sem na vas potom pozriem.. 😉

sjuzi
25. nov 2010

Ahojte...
@tehulka4 tak to už máš tuším poslíčkov ako vyšitých... no držím palčeky... nech je všetko ako má byť... 😉

marcelkatt
25. nov 2010

@tehulka4 držím palečky Luci.... zajtra sa možno aj stretneme.

dulkagabulka
25. nov 2010

@sjuzi ..aha..odtialto sa pozname...som si omylom myslela,ze z inej temy 😀 ..no neva... 🙂

tehulka4
25. nov 2010

@sjuzi jaaaj, no veru uz sa aj tak citim...no este uvidime co bude zajtra na poradni..🙂

@marcelkatt dakujem velmi pekne, tiez budem zajtra na teba MYSLIET..INAK SOM TA U DOMA SPOMINALA TERAZ EVCER, ZE V PODSTET NA DRUHY TYZDEN V PONDELOK UZ BUDES AMT PO TOM..LEN KTOVIE KEDY TO PRIDE NA MNA..🙂))

marcelkatt
25. nov 2010

@tehulka4 no vieš čo ja by som rada už mala po tom aj dnes... fakt nevládzem a ešte nádcha stále, ma už poráža

irsina83
autor
25. nov 2010

@marcelkatt zlaticko kup si v lekarni Coryzalia homeopatika na nadchu. ja som pocas tehu mala 2x nadchu a toto mi pomohlo. a aj teraz som mala nadchu a pomohlo mi to zas 😉

bambulka4
26. nov 2010

Ano, coryzaliu mozem vrelo odporucit. Je to lepsie ako kvapky do nosa. Ja to davam aj synovi ked ma upchaty nostek alebo ma hlieny.

dulkagabulka
26. nov 2010

@irsina83 da sa to v kazdej lekarni kupit? a ako sa to berie? moja dcera ma prave nadchu ,tak by sme vyskusali 🙂

bettynka222
26. nov 2010

@michaella86 neboj, drobec bude 😉 uz sa dlhsie snazis? je v niecom problem?
@marcelkatt jaaaj, ja mam zas taku ms, ze som uz dve noci nespala 😝 a mm tiez fici na xboxe - ale nie teraz, teraz je v praci 😀
@tehulka4 ja som teda toto pred porodom nezazila, teda aspon osm o tom nevedela, az ked mi porod spustili v nemocke, tak som zisitla, ze som mala kontrakcie tri tyzdne vkuse...ale len take divne, bolela m aiba panva a ot aj pri porode.

tehulkyyyy drzte sa 🙂 nech uz mate drobcekov pri sebe 😵

michaella86
26. nov 2010

@bettynka222 no snazimesa uz od januara .. verim ale, ze na vianoce si najdem dve ciarocky a bude to ten najkrajsi darcek aky som si mohla zelat 🙂

bettynka222
26. nov 2010

@michaella86 aha, a uz si sa o tom bavila s dr, ci chces pockat na ten vianocny darcek? 😉

michaella86
26. nov 2010

@bettynka222 15. som bola u neho, preberali sme to a ze ak sa nepodari do toho roka od snazenia, tak mam prist a poriesime nieco,takze cakam do vianoc a potom vo februari pojdem zas na navstevu na gyndu 😀

bettynka222
26. nov 2010

@michaella86 a ku komu chodis? mne elias ked sme este len zacinali povedal, ze nam dava 4 mesiace. podarilo sa, ale zle to dopadlo 😖 inak elias je vraj velmi dobry pri problemoch...moze ta k nemu poslat aj tvoj gyn 😉

dulkagabulka
26. nov 2010

tehulky, ak chcete, tak dnes o 20,00 pridite do kvapky na Slnečnej ulici 🙂

michaella86
26. nov 2010

@bettynka222 chodim k pecimu a som s nim velmi spokojna 🙂

irsina83
autor
26. nov 2010

@dulkagabulka mali by ich mat v kazdej lekarni a na zaciatku sa berie kazdu hodinu jedna tabletka a do troch dni by mala prist ulava. aj mne prave skoncila nadcha a brala som ich opat. a velmi dobre je nakrajat zazvor a zaliat horucou vodou a potom primiesat medik 😉 pomaha to 😉

dulkagabulka
26. nov 2010

@irsina83 dakujem za rady..vyskušam a poviem ako pomohlo

marcelkatt
26. nov 2010

@bettynka222 ďakujem moja..
@irsina83 kúpim si veru, lebo už sa to ťahá dlho

Dnbešná poradňa: stav nezemnený, krčok 2cm, bránka na špic prsta, v moči cukor a bielkoviny - 1x za celé tehu mám zlý moč. Takže mám vylúčiť sladké, nič mi nepovedal. Budúci týždeň si mám urobiť predoperačné vyšetrenia, 3.12 kontrola a 6.12 príjem ráno.

irsina83
autor
26. nov 2010

@dulkagabulka ok 😉 dufam, ze pomoze 😉
@marcelkatt veru vyskusaj ale ty zazvor nesmies ako tehulka. ok?? 😉

marcelkatt
26. nov 2010

@irsina83 prečo? Ja som ho pila a ten zázvor a pomohol mi, ale teraz asi ku koncu sa nesmie? Kvôli kontraciám?

zuzulatko
27. nov 2010

Ahojky babulky, konecne som sa sem po dlhej dobe aj dostala.
Dnes je cudne pocasie, najskor snezi, a teraz svieti slnko 😀.

Chcem sa nieco spytat ohladom svadby. Kolko hosti ste priblizne pozyvali na svoju svadbu z vasej a z artnerovej strany? A coby sa hodilo ako predjedlo na svadobnu hostinu. Dik zeny 😅

Zatial pekny vikend 🙂

zuzulatko
27. nov 2010

A este som zabudla, kolko dni/tyzdnov pred svadbou ste posielali svadobne oznamenia? 😅
Dakujem 😉

marcelkatt
27. nov 2010

@zuzulatko ahojky, no záleží od Tvojej a partnerovej predstavy, aké máte požiadavky, nároky a vzťahy v rodine.
U nás to žiaľ nebolo bohviečo. Malá svadba. O to ani tak nejde, ale o to, že tie vzťahy sú žiaľ také pokrytecké, smutné. Môj ocino hradil celú svadbu komplet, dokopy nás bolo asi 35 ľudí. Svokrovci do poslednej chvíle váhali, či vôbec prídu a keď prišli tak oblečení ako bežne na ulicu ideš. Čo už, ich vizitka. Brali sme sa v júny, a v septembri ten istý rok svokrovci vydávali dcéru a to už bola iná svadba - veľká, všetko krásne a oblečení tak ako sa patrí. Ale nevadí, stalo sa.

My sme mali menu takú klasiku, nič extra...
Predjedlo: šunkové rolky s chlebom
Havnél jedlo: polievka slepačia a plnené morčacie prsia, ryža, hranolky, zeleninová obloha

Potom neskôr rezne a zemiakový šalát a o polnoci kapustnica....

Z nápojov alko - víno červené, biele, koňak, fernet, nealko klasické malinovky a prípitok bolo Cinzano.

Deti mali polovičné porcie.

marcelkatt
27. nov 2010

@zuzulatko samozrejme nechýbali zákusky, torty a slané občerstvenie.

My sme oznamko poslali iba 3 mesiace pred svadbou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre